Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 12:52

OTP-forecast  

A topic celja hogy elmeleteket osszunk meg egymast kozott arra vonatkozoan, ami az OTP _trendjet_ leirja. Arra keressuk a valaszt, hogy a kovetkezo ket-harom heten belul milyen iranyba tart az OTP, es foleg _miert_? A "miert?"-nek sok oka lehet, lehet az technikai alapu (chartelemzes) vagy fundamentalis alapu (jo hirek/rossz hirek) nagy vevo, nagy elado megjelenese a piacon, stb.



A lenyeg, hogy ebbe a topicba olyan bejegyzesek keruljenek, amik javaslatokat tesznek, es azokat ala is tamasztjak valamilyen modon az OTP arfolyam valtozasara, kozeljovoben valo alakulasara. Egyszeru megfigyeles, hogy a kozeptavu trendek kb. 30 naposak, a kerdes az hogy eszre lehet-e ezeket venni idoben? Illetve az, hogy miert alakulnak ki (pl. osztalek-rally, varatlan hir)?



Ez a topic kulonbozne a masik kettotol (az "OTP reszvenyesek ide!" illeteve a "Mennyit er az OTP?") topicoktol abban, hogy itt sem a daytrade mufajt nem szeretnenk kivesezni (ugyanis egy adott napon belul "barmi" lehet, a trendfordito napoktol eltekintve csak zajnak szamitanak), sem pedig fundamentalis alapon ertekelni az OTPt (ugyanis a konyv szerinti es a piaci ertek az nagyon elterhet egymastol). Minket az az egy dolog erdekel, hogy az OTP merre tart a kozeljovoben.



Tobbeknek is van nagyon jo elkepzelese arrol, hogy es mikent alakul az arfolyam, de ezt nem terjesztik a nyilvanossag ele, mert

1) tartanak attol, hogy a brokerek lemennek a stopjaikert; illetve hogy

2) a modelluket hasznalva majd masok is sikeresek lesznek; illetve hogy

3) a modelljuk valojaban rossz, es kesobb emiatt "nevettseg" targyava valnak (beultetes, felbeszeles);

4) stb.



1) Ugyan egy-egy illikvid napon, vagy forgalom nelkuli kisreszvenyben elofordulhat (es elo is fordul!) a "mutyi", am az OTP arfolyamat a nagybefektetoi mozgatjak. Nehany szazmillios brokeri, belfoldi, bennfentes kotes a fo trenden aligha valtoztathat (na jo: Csanyi 5200 kornyeken annak idejen bullbol bearbe vagta).

2) Ha egy modellt sokan hasznalnak, akkor annak torzito hatasa van (ha mar mindenki vett a piacon, akkor nincs aki vegyen, es az arfolyam egyetlen iranyba mehet es az pedig lefele). Abban az egyben biztos vagyok, hogy a forumot olvasok meg egyutt is csak kishalak.

3) Egy modell addig jo, amig az arfolyam azt csinalja, amit a modell leir. Ha a modell mar elter az arfolyamtol, akkor az megy a kukaba, es nezni kell helyette masikat. Modellek jonnek, modellek mennek. Lehet tobb parhuzamos modell is: ezek vonatkozhatnak kulonfele idotavra, ezek lehetnek egymasnak ellentmondok (valaki kitorest, mas letorest var). Barmi, ami egy gyufalanggal intelligensebb a teljes sotetsegnel, nos, az johet.

4) stb.



Szoval a terv az, hogy ez valamifele ok-okozati topic volna. Ez egy aktualis topic, mert en magam tudok ket egymasnak homlokegyenest ellentmondo kozeptavu modellrol. Nagyon izgalmas kerdes, hogy melyik fog valora valni? Rally indul a napokban, vagy beszakadas jon?



Akinek van barmilyen elkepzelese, modellje, az jojjon, es ossza meg velunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 07. 10. 21:01
Előzmény: #2238  Törölt felhasználó
#2240
Long

A heten SPX heti bazison ATHn zart. DAX 9400-rol, OTP a 200 napos atlagrol felfele elrugaszkodott.

A heten OTP, DAX, SPX long pozicioim voltak, ezekbol DAX es OTPt a csoda-adatot kozvetlen megelozoen, az SPXet a csoda-adat utan zartam.

Hetfotol long ujra, buy the dip, any dip.
Picky 2016. 07. 09. 16:15
Előzmény: #2226  Picky
#2239
Mindent túlél és saját javára forgat, egyenes az út 11000-ig.
Törölt felhasználó 2016. 07. 03. 20:57
Előzmény: #2237  Törölt felhasználó
#2238
Counterattack: Market front running more central bank QE?

Elkepeszto meretu zold hetes gyertya a heten a fobb indexek chartjain. A felfele momentum akkora, vagy meg nagyobb, mint a februari melypontkor.

A heten SPX, DAX, OTP long pozicioim voltak. Ezekbol befolyt nemi apro. Tovabba OTP longot, DAX shortot nyitottam penteken zaraskor. OTP a tavaszi rally szintjere van leverve, plusz Csanyi is latszolag vedi a poziciojat. Azert az meglepetes volna, ha az eves gyertyat pirosba kuldenek.

Hetfon July 4 miatt US szunnap.

Az ev masodik negyedeve nem lett valami fenyes. Keves, es kis meretu trade volt, a marcius ota cipelt SPX short termeszetesen buko. Caldaro mernoki precizitassal beszamozott chartjai nulla hatasfokkal forecastoljak a jovot. Dehat ez nem is lehet maskent.
Törölt felhasználó 2016. 06. 27. 03:49
Előzmény: #2236  Törölt felhasználó
#2237
It's Brexit after all.

A heten elkezdett szetesni az EU.

Csutortokig hetes reses szigetforduloval ugrott a DAX, az SPX futures uj lokalis csucsot utott csutortok ejszaka, majd reggelig ATH kozelebol vagy 7%-ot esett (es igy persze a retail trader csak annyit latott pentek nyitaskor, hogy "hoppa, -5%-os nyitores...". Konnyen elofordulhat, hogy hetfon hetes ressel fognak az indexek esni.

BUX -4.5%, a csodabank OTP -7.5%-on all. Ezt ovatosan kell kezelni, mert meg kellene gondolni, hogy GBP-ben, illetve USD-ban ez az arazas konkretan mit is jelent.

A heten utaztam igy vegulis nem tradeltem. Valoszinuleg egy szerdan megnyitott (korai) shortot csutortokon kinyirtak volna. Fogalmam sincs hogy kellene a jovo heten tradelni.
Törölt felhasználó 2016. 06. 19. 17:43
Előzmény: #2234  Törölt felhasználó
#2236
Brexit.

A heten brexit szavazas lesz, ez eldontheti a piacok kozeptavu iranyat. Ha kilepnek a britek az EUbol, akkor a 2011-es EU adossagvalsaghoz hasonlo 1-2 honapos durva beszakadas johet. Ha maradnak, akkor a shortzaro-cunami uj csucsokra lokheti a fobb eszkozoket.

Vicces (es egyuttal kiabrandito) hogy az egesz Elliott-hokuszpokusz egy ilyen hulye szavazas kimenetelen mulik, aminek akarmi is lesz az eredmenye, az lesz a valasz, hogy "hat ugye, benne volt a chartban az irany". Benne, benne: inflexios pontnal benne van mindket irany. Na de melyikre tegyunk tetet?

A heten csutortok delutan a legutolso supportokon a heti zaroarbeallitasra jatszva NAGY long poziciot vettem fel DAX es SPX eszkozokben, amelyekbol pentek del korul ki is szalltam. Nyilvan olyankor vettem bele ezekbe, amikor a jozanabbak meg pakoltak ra a shortra. Dehat a vakmajomnak is bejon egy-ket tipp neha.

A brexit idejen utazni fogok. Ha esetleg felhuznak a piacokat addig, akkor egy vak shortot esetleg beprobalnek a kilepesre jatszva.

OTP a bohozat jellegu sajatreszvenyvasarlas ellenere a 6700-as supportvonal alatt maradt.
kimpaa
kimpaa 2016. 06. 13. 17:38
Előzmény: #2234  Törölt felhasználó
#2235
pont mikor jön az esés? Vagy mégsem jön?
Törölt felhasználó 2016. 06. 13. 16:48
Előzmény: #2230  Törölt felhasználó
#2234
Lights out.

A (mult) hetfoi Yellen-beszed hatasara sikerult uj, 10 honapos lokalis csucsot utnie az SPX-nek, ezzel a shortolas reszemrol befejezodott.

Tegnap a forecastot elfelejtettem. Ma ugy latszik a BUXot eleg rendesen megontottek. A DAX resekkel esik lefele.
Törölt felhasználó 2016. 06. 06. 13:54
Előzmény: #2232  pomperj
#2233
pomperj
pomperj 2016. 06. 06. 13:44
Előzmény: #2230  Törölt felhasználó
#2232
Azert vannak egymondatos attekintheto tenyek is.

1)Most 6 negyedev ota csokkeno a corporate profit trend.
2)A largeCap es SmallCaps kozott, a februar ota tarto vad emelkedes ellenre, van egy kb. 10%-os divergencia: LargeC indexek az ATH-tol 2%-ra vannak, SMC indexek 12% tavolsagra. Mas indexek kozott is van sok divergencia.
3)A Macro gazdasagi adatok nem javulnak, inkabb hullamozva ugyan de gyengulnek: employment, production, productivity, capac. util. gyenguloek.
4)Az utolso 5 evben a nyari honapokban mindig -5% es -12% kozotti gyengules volt az Indexekben.
Igaz, nem junius a gyenge; az jol szokta tartani magat. Juliustol-Oktoberig szokott esni.
5)Van par sulyos konkret riziko.
1))Brexit
2))FED kamat
3))Elnokvalasztasi eselyek tovabb csuszhatnak Trump-rizikova
4))Kina es adossag problema
5))SPY tulertekeltseg, most PE=24 korul
6))Known and Unknown Unknowns

A hangulat most NEM extremen bull, es ez eppenseggel stabilizalo tenyezo.

kimpaa
kimpaa 2016. 06. 06. 13:22
Előzmény: #2230  Törölt felhasználó
#2231
Érdekes hogy felfele várod az SP-t, mert érzésre is az várható. A pénteki adatra volt nagy riadalom, esett is vagy 0.5%-t majd most megint ugyanott van, tapad fel a csúcs alá. Csak mi vinné át? Brexit s kamatemelés para van a közelben de mintha nem érdekelné. Volt egy SP shortom pénteken napi maxról (az àrjegyző nem ment 467 alá s ott vettem a második pakkom 470 után de napon belül zártam is, de elég szarul (elmaradt profit) Jelen állás szerint nem is volt baj hogy kiléptem.
Törölt felhasználó 2016. 06. 05. 22:17
Előzmény: #2228  Törölt felhasználó
#2230
Market unchanged, guided by nonsense: link

A heten nem tortent semmi. Az SPX-et egesz heten tartottak a viz folott, es ezzel kitores kozeli helyzetbe kerult. A shortterm a napos indikatorok azonban overbought allapotba kerultek, es talan az olajszektorra is raferne egy kis konnyites a jovo heten. A NASDAQ uj lokalis csucsot utott. A DAX ugy is nezheto, hogy elindult lefele.

Caldaro nagyon zavaros hetvegi okfejteset tobb -- nem troll -- blogolvaso sem erti, velem egyutt. Az erveles arrol szol, hogy a peldatlan piaci maniplulacio hatasara a futures-driven SPX es DJIA aszinkronba kerult a NYSE (nem manipulalhato) cash indexszel, es mig az elso ket index bear piacban van (tehat megegyszer: a kozponti banki manipulacio hatasara bear (!!) piacban van), addig a NYSE V-ik hullamban.

"We are now observing a bifurcated market between the futures driven SPX/DOW and the cash driven NYSE. Our OEW model is projecting a bear market in the SPX/DOW, which we track closely, and an ongoing bull market in the NYSE, which has received a lot of attention lately due to the strength in market breadth (NYAD). The only thing that can account for these deviations is periodic central bank intervention in the futures market. The FED can easily prop up the futures driven indices with futures purchases. But can not prop up the $24T NYSE cash market without derivatives, as it is too large to manipulate."

A jovo heten ha lesz egy-ket nap eses, akkor kiszallok, es elmegyek ket het szabadsagra. Ha nem lesz eses, akkor kiut a stop, es akkor is elmegyek ket het szabadsagra.
gapminder
gapminder 2016. 05. 29. 22:32
Előzmény: #2228  Törölt felhasználó
#2229
SPY-t én is lefelé várom, de amit a mai héten művelt, az nem volt egyszerű.. Már megint kóstolgatja a tavaly májusi óta tartó csökkenő trendvonalat.. Ráadásul úgy, hogy a FED is keményített a hangnemen.
PE alapon túlárazott, de mivel még mindig alacsony az alapkamat, még mindig vannak, akik veszik. Eddig az olaj is erősen húzta fel, de most, hogy az 50 dodóig elért, sztm kevésbé fogja felfelé vinni.
Szerintem ez oldalazó piac, ha az ATH-n átmegy, akkor zárom a shortot, de most még erre adnék kevesebb valószínűséget, sztm funda alapon a kockázatok inkább lefelé mutatnak.
Törölt felhasználó 2016. 05. 29. 20:59
Előzmény: #2225  Törölt felhasználó
#2228
The lion's last roar.

SPX nagy rallyt csinalt a heten, es a korabbi shortok harmadat mar szerdan visszavettem. Varatlan, eles lefele-fordulatra van szukseg ahhoz, hogy ezekbol valami legyen. Az SPX chart hasonlit a 2015 December vegi - januar eleji allapotokra, de a NASDAQ joval erosebb rallyban van.

Hetfon USA szunnap, kedden havi zaras. Korabban nullas honapot gondoltam, meglatjuk mi lesz belole. Junius elsejen vadul meg kell(ene) indulni lefele, am a lehetosegek tarhaza vegtelen.

Best bear market ever.
KB58 2016. 05. 25. 10:13
Előzmény: #2226  Picky
#2227
Köszönöm, valóban hajlamos vagyok elveszni a részletekben is, és ez is erősen meglátszik az eddigi egyenlegemen. Csak lenne türelmem nyugodtan kivárni, de egy jó belépő az segítene.
Picky 2016. 05. 25. 09:53
Előzmény: #2223  KB58
#2226
A grafikont csak történelmit nézz. A részletekkel nem kell foglalkozni. A rádió és a tv úgy is hangos lesz az újabb csúcstól. Nos akkor kell majd eladni. Semmi ördögi, csak a körülmények miatt fog csúcsot ütni. Azok meg jók. Tehát irány a 11000! Üdv,
Törölt felhasználó 2016. 05. 22. 22:28
Előzmény: #2221  Törölt felhasználó
#2225
Meg mindig hullamvasut...

SPX leszakadasa elmaradt, harom het daralas utan ezuttal egy batortalan zold hetes gyertya az eredmeny. Nem volna meglepetes, ha hasonlo stilusban telne a kovetkezo negy het is, es a juniusi kamatdontest (es a negyedeves opexet) 2100 kornyeken varnank. Aztan 3-4 nap intenziv eses utan ujra johetne 3-4 honap emelkedes...

Csutortok-penteken 2085-nel vissza kellene venni a shortot. Nullas honapot gondolok majusra is.

A BETet a heten nem figyeltem; eleg sok volt a munkahelyi teendo.
galvantivadar 2016. 05. 18. 10:34
Előzmény: #2223  KB58
#2224
Szàmit, hogy holnapra vàrja vagy 2 év mulvàra? Es ha azt mondom, hogy én meg 11 forintra vàrom, akkor rohansz eladni? Hasznàld a sajàt fejed és ne màsokra hallgass!!!
KB58 2016. 05. 18. 10:17
Előzmény: #2221  Törölt felhasználó
#2223
Köszönöm a válaszod, de tudnál feltenni arról valamilyen grafikont, ami mutatná kb. az időtávot és várható árfolyammozgást az 11000-es célárig?
Picky 2016. 05. 17. 20:55
Előzmény: #2220  KB58
#2222
Ó itt a világvége, elfogytak a jó hírek már csak lefelé mehet…Ó jaj-jaj..
Dehogy is, ez is csak sok hű és hó, s természetesen semmiért.
Csak a 11000- re kell koncentrálni. Igazából nem lehet a folyamatot lefelé megerőszakolni, csak ideiglenesen.
Törölt felhasználó 2016. 05. 15. 21:48
Előzmény: #2218  Törölt felhasználó
#2221
Hullamvasut.

A heten csapkodas jellemezte a piacokat mindenutt. OTP maradt 7000 alatt heti bazison.

SPX a het elejen nem jott le a longomert, a het masodik feleben miutan uj havi csucsot utott, nem ment fel a shortomert. Caldaro szerint int iii/c hullam van lefele, az alternate hogy int b of ii van meg csak kesz, ahonnan int c of ii 2100-at meg megerinti.

Holnap Punkosd hetfo a vilag egy reszen.

Topik gazda

Matsmath
Matsmath
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek