Az Elemzés összegzése: "Összességében három fontos trendet látunk kibontakozni. Az szinte bizonyos, hogy kialakult Magyarországon egy Kremlpárti trollinfrastruktúra, amiben mind hamis profilok, mind lelkes rajongók részt vesznek. Véleményünk szerint ez igenis nevezhető trollinfrastruktúrának: hiába vannak többségben a valós profilok, ha azok nem saját véleményüket közvetítik, csak orosz narratívákat másolnak be a kommentszekcióba – esetenként pedig tucatszámra publikálják teljesen ugyanazt a szöveget. A kormánypártok hivatalos kommunikációja vélhetően továbbra is Ukrajna mellett áll majd. Egy kormánypárti “influenszer” dühöngött is egy sort, hogy nem érdekli, mi lesz az ukránokkal, inkább az a baj, hogy „most valószínűleg hosszú időre megszűnik a lehetősége a mi különutas, Nyugat-Európával szemben nem önsorsrontó politikánknak.” Az Ukrajnát támogató hivatalos vonal mellett azonban a Fideszhez köthető szakértők, influenszerek szavain keresztül beszivárog majd továbbra is a Kremlpárti narratívák tömege a kormánypárti médiába. Emellett pedig, amennyiben attól választási hasznot remél a Fidesz, a kormánypárthoz húzó inautentikus profilok hozzászólásokban is terjeszteni fogják a Kremlnek kedves szavakat. Ismét érdemes kiemleni, hogy az oroszbarát dezinformáció csak erősödni fog mind a hagyomános és alternatív médiában, mind a közösségi média felületein. Erre fel kell készíteni a magyar lakosságot, ami lehetetlen kihívás kormányzati akarat hiányában." És maga az elemzés: A Kreml és trolljai csúcsra járatják az áldozathibáztatást https://politicalcapital.hu/hirek.php?article_read=1&article_id=2954#
Krekó Péter felvezetése egy elemzéshez az ukrán helyzetről: . A kiindulópont: "Oroszország egyoldalúan támadta meg szomszédját, mert utóbbi Moszkva helyett a Nyugat felé közeledett, az Európai Unióban és a NATO-ban látta prosperitása és nemzetbiztonsága alapját. Ehhez nem kellett a nyugati hatalmaknak beavatkoznia: Ukrajna lakossága azért üldözte el a Janukovics rezsimet, mert utóbbi orosz nyomásra nem írta alá az EU-Ukrajna társulási megállapodást. Az uniós ajánlat elutasítása után a Kreml azonnal 15 milliárd dolláros hitelkeretet ajánlott fel Janukovicsnak, ráadásul az Ukrajnának szállított gáz árát is hajlandóak lettek volna csökkenteni. Janukovics távozása óta az ukrán nép két, egymást követő, az EBESZ választási megfigyelői szerint többnyire szabad és tisztességes választáson mondták el véleményüket arról, ki vezesse országukat. És bár Ukrajna számos demokratikus problémával küzd a mai napig, és időnként szélsőséges elemek is igyekeztek befolyásolni a politikai helyzetet, Kijevben nem „nácik” diktáltak: A szélsőjobboldali blokk a 2019-es parlamenti választásokon 2.15 százalékot tudott gyűjteni. Zelenszkij elnök pedig – akit egyébként az ukrán nacionalisták és a volt elnök, Poroshenko hívei is sokszor kritizáltak azért, hogy túl békülékeny Oroszországgal szemben – zsidó származású. Semmi sem támasztja alá, hogy a Majdan után népírtás zajlott volna Ukrajnában, erről a konfliktust megfigyelő szervek, mint az EBESZ vagy az ENSZ Emberi Jogi Hivatala sem tesz említést. Civil áldozatok természetesen voltak, részben azért, mert – ahogy az EBESZ napi jelentései is felhívták erre a figyelmet – egyik oldal sem tartotta be maradéktalanuk a minszki megállapodásokat. Oroszország viszont, tekintve, hogy senki nem látja szívesen az egyoldalú agressziót a mai világban, megtesz mindent, hogy Ukrajnát náci népírtó államnak állítsa be, ami feljogosította a támadásra. " https://www.facebook.com/peter.kreko/posts/10159950469633838
Törölt felhasználó2022. 03. 01. 20:23
#3854
Csak idő kérdése és az orosz hadsereg szembe fog fordulni Putyinnal,Putyin napjai megvannak számlálva.
Azt írta valami szakértő, hogy az Oroszoknak valami olyasmi Ukrajna, ezen belül főleg Kijev mint nekünk Erdély, sőt még fontosabb. A vallásuk innen ered, a nemzettudatuk bölcsője, vagy vmi ilyesmi. Most képzeljük el, hogy a Magyar sereg elmegy visszaszerezni Erdélyt, és közben szarrá bombázza, és porig rombolja Kolozsvárt, megölve románt-magyart, akit sikerül...agyrém amit Putyin művel.
kádár rendszerben orosz propagandat hallgattam , most usa-t kell hallgatnom.... változik a világ....igazsag 2 között van )
Törölt felhasználó2022. 03. 01. 20:21
#3850
Kifogy belőlük a benzin azt hátrahagyják sorra a felszerelést :) zavart érzek az erőben. Azzal lettek áltatva és valószínűleg putyin is, hogy az ukránok fogságban vannak tartva a saját országukban, és örülni fognak nekik mert felszabadítja őket :))
Ez így van. na meg Hítel sok van az Országon már kérte is háborúra való tekintettel engedjék el neki:)) mindent felhasznál! eggyel több az indok, folytatni nem megadni magát! Netán Eusok kisegítik. Fantasztikus. -jó persze Hiteltől szabadulni akar.
"A mi szempontunkból, az európai értékek horizontján belül ez a háború egy ország függetlenségéről és szuverenitásáról szól, valamint az önvédelemhez és a saját élethez való jogról, amit magyar nézőpontból csak helyeselni lehet. Helyes, hogy Európa ezeket védendő értékeknek tartja, ezek mellett érvelünk évek óta. Amire még választ adhatunk, az az, hogy mit akar a Nyugat. Még pontosabban az Európai Unió. Minden jel arra mutat, hogy nem békét akarnak, hanem legyőzni Putyint. És ez két különböző dolog.Minden fegyverszállítmány és minden szankció hadüzenetként értelmezhető, és ne legyenek kétségeink, Putyin akként is értelmezi."
putyin ukrajna utáni következő terve, hogy vissza akarja állítani a nato határait 1997-es szintre. Abban sem mi sem a románok sem a lengyelek nincsenek benne, akik mind határosak lennének az akkor már orosz föderációval. Szerinted mi lenne ezekután a következő lépése?
Azért ne temessük az egész helyzetet. Holnap jön a tárgyalások második köre. Mindkét félnek az az érdeke, hogy ne eszkalálódjon tovább a helyzet. Szerintem nem elhanyagolható a valószínűsége, hogy meg fognak egyezni. Ukránok lemondanak a Krímről és a két amúgy is csak problémát okozó területről, és megcsinálják azt az oroszok által követelt népszavazást, hogy akarnak -e "semlegesek" lenni. Ezzel az oroszok is kivonulhatnának és előadhatnák otthon hogy győztek, és az ukránok sem kellene, hogy vesztesnek érezzék magukat. Ezek után amúgy is kizártnak tartom, hogy odaszavazna a többség a semlegességre, ami orosz csicskaságot jelentene.
OROSZ-UKRÁN háború