2016. május 18. | 10:49

Orbán Viktort cáfolják a tények  

ugrás a cikkhez
A régió kivételes szerepét is boncolgatta múlt heti veszprémi beszédében Orbán Viktor. A miniszterelnök szavai azonban túlságosan hízelgők Kelet-Közép-Európára (és Magyarországra) nézve, a valóság ehhez képest kijózanító. Ha nem vettek volna fel...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=231973
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
május 20. | 13:55
előzmény: #346  sanka
Ott van Eu-s támogatás évi 435mrd ,mint ez úgy hogy befizetünk évi 55mrd-t.
május 20. | 13:42
előzmény: #342  Karvalytokes
Ezen a linken mt is néztél ki, mert az 1000 mrd nincs megcáfolva!
május 20. | 13:37
előzmény: #335  Dehogynincs
"De abba a csoportba is beletartozol, amelyiket Gyurcsányék kerítés nélkül is megvédtek a migránsoktól"

Ezt még nem hallottam. Erről irnál pár tényt, miből is állt ez a védelem és melyik zöld határon özönlöttek? :)
május 20. | 13:34
előzmény: #342  Karvalytokes
Ezen a linken mt is néztél ki, mert az 1000 mrd nincs megcáfolva!
május 20. | 13:29
előzmény: #341  Peterbond
Hát persze hogy kapjuk mert anno adtunk is érte valamit.Az Eu-s támogatás nem könyöradomány,hanem egy jól átgondolt szisztéma szerint a magországokban generál növekedést ,a perem vidék pedig olcsóbban jut modern technologiához amiből vagy profitál vagy nem.Az évi 1000mrd nem tudom honnét jön itt van egy link:http://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_eves/i_qpt004b.html
május 17. | 08:44
előzmény: #340  Peterbond
Azért elképeztő belegondolni hogy karvalytőkés rokona is élvezi azt hogy az EU gazdasága fellendülőben és kapjunk mérhetetlen számra a vissza nem térítndő támogatásokat az EU-ból és ezért növekszik a gazdaság plusz az EU felszívta a válságban kialakult munkabűnélküliséget is. És ezek után mi szidjuk teli torokból az EU-t .
Nem mellesleg a Fideszt éltetik akinek más dolga se volt csak széteríteni az évi 1000 milliárdot  ( 6-800 millirádal több bevétel 2007-hez képest ) illetve nem tettek félre a magánnyugdíjpénztárba így újabb évi 5-600 milliárd forint extra elkölthető pénzük van. Ebből jutt persze nekik is de jó részét lerabolja a korrupciós hálózat. De őket az se érdekelné ha a felét elvennék mert hát ők is kaptak valamit.
Csak jelzem ha nem lett volna csak mondjuk a 2007-es vagy 2008-asnak megfelelő EU támogatás akkor ahhoz hogy Orbánék a jelenlegi mutatókat hozzák kb az állami hiányt kb 5-6000 milliráddal kellett volna megterhelni amivel 95-100% körül lenne a GDP arányos hiányunk. ENNYI extra pénzt költhettünk el eddig ( csak az EU-tól ) és még a manyup befizetések 2011-től még további 3-4000 milliárd amit nem tartalékba tettünk el hanem továbbra is felélünk.
május 17. | 08:24
előzmény: #332  Karvalytokes
Én hirtelen ezt találtam:
http://real.mtak.hu/17280/1/Kszemle_CIKK_1470.pdf
11. oldal.
Mérleg 2004-2013:  23 milliárd EUR ( kb 6600 Milliárd forint )
Illetve ezt:
https://ec.europa.eu/hungary/about-us/eu-and-your-money_hu
És ez csak az első 10 év. Ahogy látható a 2010-2017-es költségvetésből
 érkezik igazán nagy mennyiségű pénz hozzánk. Évi 1000-1200 milliárd nettóban ( befizetések levonása után ). Szóval inkább már 10.000 milliárd felett lehetünk összeségében. 
május 17. | 08:20
előzmény: #337  capaeledel

Kádár népének mentalitása. Ha neki jobban megy, akkor nem törődik azzal, hogy ott fönn mit csinál a hatalom és azzal sem, hogy a fejlődés ellenére leszakadunk a nyugattól, a régiótól és az eu-tól.
Azzal sem törődik, hogy miből fejlődünk, hitelből, eladósodásból, eu-pénzekből.
Még kísérletet sem tesz arra, hogy értelmiségi módjára álljon a kérdésekhez és tágabb összefüggéseket keressen.
május 17. | 08:14
előzmény: #337  capaeledel
kurvasok, de az már soros miatt meg a 2010-ben elmúlt 8 év miatt lesz
május 17. | 07:53
előzmény: #335  Dehogynincs
Sok egyéb tényt sem vesznek figyelembe.
Kemény tiltakozás folyt a 300 Ft-os benzinár ellen.
2008-ban 140 dollár körül volt az olaj, most 70 körül van és 400 Ft a benzin.
Valaki megsaccolhatna mennyi lesz a benzin, ha az olaj visszamegy 140 dollárra.
május 17. | 07:41
Bocs kimpaa. Ezt #318-ra szántam, de először nem küldte el a fórummotor és másodszor pedig  véletlenül már nem Karvalytőkés hozzászólására kattintottam.
május 17. | 07:39
előzmény: #320  kimpaa
"Én is abba a csoportba tartozom akinek nőtt a jövedelme s csökkent a rezsije ebben az uralomban."De abba a csoportba is beletartozol, amelyiket Gyurcsányék kerítés nélkül is megvédtek a migránsoktól, míg 2015-ben az Orbán-rezsim idején négyszázezer illegális migráns tarolta le az országot.
A migránskérdést az Orbán-rezsim sokadrangú kérdésnek tartotta. Például némethszilárdi képességű mamelukokat ültetett a nemzetvédelmi bizottságba, akik végtelen lojalitással sorosoztak, de vagy nem vették figyelembe a hírszerzési adatokat vagy eltűrték, hogy a hírszerzés semmiféle értékelhető adatot nem adott a migránsáradatról.
május 17. | 07:14
előzmény: #322  doxa

Ez valami marxista-leninista osztályszemlélet?
Miért annyira fontos a NER? Szavak szintjén már a hatalom is leszállt erről a döglött lóról, az utca emberét pedig egyáltalán nem érdekli. Legalábbis azokat az utcai embereket (utcalányokat?), akikkel érintkezem.
A ner-t a fórumok homokozójában, meg tudálékos cikkekben szokták emlegetni.
Az olimpia rendezése példa a NER-re? Ott azt történt, hogy a hatalom végül kénytelen volt engedni a budapestiek népakaratának és végül kénytelen volt beadni a derekát az olimpia ellenzőinek.
A vasárnap boltzár példa a NER-re? A hatalom évekig kísérletezett élő embereken, beleugatott az életmódunkba,  kigyúrt kopaszokkal és Erdősinékkel akadályozta a népakarat demokratikus érvényesülését, de végül csak besorolt a népakarat mögé.
május 16. | 22:00
előzmény: #332  Karvalytokes
A pf-n olvastam valahol, megkeresem majd
május 16. | 20:08
előzmény: #330  kimpaa
9000mrd az hogy jött ki?Tudtommal évi 400mrd körül osztanak vissza.(EU)
május 16. | 19:34
előzmény: #328  Karvalytokes
vannak ilyen vállalkozók is, ha jó helyen vannak jó időben, nem ez a jellemző
május 16. | 18:41
előzmény: #328  Karvalytokes
És gondolj bele, hogy mi minden lehetne még abból a 9000 milliárd Ft EU támogatásból, amit kaptunk és soha (!) nem kell visszafizetnünk úgy, mint a szoci éra CHF hiteleit, amiből szintén dübörgött a gazdaság, de hát az csak hitel volt. S most, 2018-ra értük el a 2008-s szintet, jó kis kormányzás volt ez is :)
Kaptál te is egy kicsit én is, umokabátyád is, mint kádárék alatt, s közben lerabolták az országot simicska, mészáros, lázár, rogán "urak" által, ami majd az utódoknál fog hiányozni. Már ha terveztek gyereket és Mo-n terveztek.
május 16. | 18:26
előzmény: #327  doxa
Nem, csak szóltam, hogy kicsit túltolták a dolgot, meg innen elmennek az emberek, nem idejönni akarnak, lásd a mai fiataljainkat. Akkor is csak átrohantak az országunkon a menekültek.

Viszont el kell ismerni, hogy jól kezeli viktorunk ezt a témát, vagyis hogy nem kell ide idegen kultúra, akik ráadásul beilleszkedni se akarnak, látjuk kint. Vannak saját migránsaink, akiket 500 év alatt se tudtunk integrálni, újabbak nem kellenek. 
Csak a probléma azzal van, hogy emögé a téma mögé bújnak el, ha valaki kritizál valakit az rögtön migráns simogató és azért támad minket mert ide akarunk hozni 1 millió menekültet. Hát a faxt. Hogy el is tűntek a színpadról patkány rogán meg kósalali mikor érezték szorul a hurok a szemétségeik körül s hogy előbújtak a választások estéjén megkönnyebbülten, hogy megúszták a börit. Országunk kizsákmányolói ezek.
Na meg a kert végében kisvasút, stadion, kastély a rohatteu pénzből a tekintetes uralnak, bexarás :D

orbanescu valódi államférfiként vonulhatott volna a történelemkönyvekbe, így meg csak egy lesz horthy, rákosi, kádàr mellett, akivel szintén csak eggyel több semmirekellő vezette az országot.
május 16. | 11:07
előzmény: #321  sanka
Azért arra ne vegyél mérget.:)Én valóban nem vagyok az, de az unokabátyám igen.Egy közös ebéd közben elmondta hogy 30% nött tavaly a bevétele.Embereket vett fel új telephelyet is vásárolt hogy 1,5mrd-ért új üzletet nyisson.Orbánnal nagyon meg van elégedve,gyözelme hirére egy palack borral koccintottunk.Hát igy látják a magyar vállalkozok.:)))Ja és a német rendszám már 2010ben lekerült az autókról.:)

Topik gazda

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE