Legyünk pontosak: a "Magyarország e pillanatban még demokrácia, de könnyen lecsúszhat az
autokráciák közé" helyett: Magyarország e pillanatban de jure diktatúra, de könnyen ott maradhat a de facto autokráciák között.
Na pont ez a baj, hogy ilyen szólamokat benyel ez a nép ahelyett, hogy gondolkozna kicsit... egy borzalom és csak a fejem tudom fogni, hogy emberek ilyen dumával tényleg meggyőzhetőek bármiről is. Hány és hány ilyen van pedig sajnos az én környezetemben is és már meg sem próbálom szólítani őket, hogy valamit esetleg rosszul látnak, mert nem hogy meggyőzni, de még picikét felnyitni a szemüket is lehetetlen. A hülye persze mindig én vagyok aztán.
Értem az érvelésed, de az ostoba emberek saját maguk is tehetnének azért, hogy ne legyenek olyan ostobák. Az olvasás, érdeklődés a világra, nyitottság, ezek senki elől nincsenek (még! ha így megy tovább talán ez is bekövetkezhet) elzárva. Mondjuk az hatalmas baj, hogy az országot pont emiatt a "szuper" vezetés miatt nagyon sok tehetséges ember hagyta / hagyja el, akinek az útmutatására, vállalkozó szellemű felfogására és tetteire, friss és új felfogására lenne szükség. Ehelyett mit látunk, sógor, koma, urambátyám gazdaságot, ahol nem a versenyszellem, tehetség, ész, szorgalmas munka emel fel embereket, hanem a jó nagy nyelv... ilyen közegben nem is tud semmi létre jönni, de persze abszolút helyesen látod, nem is ez a szándék. Mégis, úgy gondolom, a nép saját maga is tehet arról, hogy elnyomják. A butát igába lehet vonni, mint az ökröt.
Ezzel az a legnagyobb baj, hogy ezt akarja elérni a kormányzat, hisz ostoba emberek, csak nála ostobábbakat képesek irányítani. Az a szervezet, amely megtűr egy köver lászlót mindent elárul magáról.
Kettest kapott a magyar kormány a Bertelsmann Alapítvány világjelentésében . Konfliktusokat gerjeszt a konszenzus keresése helyett, hozzá közeli
oligarchák irányítják, idegengyűlöletre és a nacionalizmusra épít, amit
nyugodtan lehet orbánizmusnak hívni - olvasható az összefoglalóban. Magyarország e pillanatban még demokrácia, de könnyen lecsúszhat az
autokráciák közé. Ez a legfőbb megállapítás a magyar helyzetről abban az
összefoglalóban, amelyet a Bertelsmann Alapítvány kétévente készít a világ 137 fejlődő, illetve átalakulóban lévő államáról.
Azt írja, hogy Orbán Viktor alatt változatlanul bontják a fékeket és
ellensúlyokat, korlátozzák a hatalom elszámoltathatóságát, jellemző a
kliensrendszer, illetve az urambátyámkapitalizmus, szűkül a civilek
mozgástere, az ország a külpolitikában nem a Nyugat felé orientálódik,
és ezt a retorika is tükrözi. Az illiberális rezsim folyamatosan új
ellenségeket keres, hogy befeketítse őket, legyen szó az ellenzékről, a
kommunistákról, a liberálisokról, a civil szervezetekről, a
Valutaalapról, a Bizottságról, Sorosról, vagy éppen a bevándorlókról. (hvg360)
A topic címben feltett kérdésre a válasz egyszerű, de biztos, NEM! Okok: Idióta ellenzék Vak és buta nép Ennyivel lerendezhető, a többivel csak heccelitek itt magatokat feleslegesen...
Nyolcéves pereskedés zárult le Strasbourgban azzal, hogy az Emberi Jogok
Európai Bírósága az ATV-nek adott igazat a magyar állammal szemben egy
nyolcéves ügyben. A tét az volt: lehet-e jelzős szerkezeteket használni
egy hírműsorban, magyarul: a józan ész alapján tud-e működni a
hírszolgáltatás. L: Gratula! http://www.atv.hu/belfold/20200428-nyolceves-vitat-nyert-meg-az-atv-strasbourgban
Hat hónappal az amerikai elnökválasztás előtt a demokraták várható elnökjelöltje, Joe Biden jelentős előnnyel vezet az újraválasztásáért induló republikánus Donald Trump elnök előtt... Az MTI által is ismertetett közvélemény-kutatás szerint a jelenlegi elnök demokrata párti kihívója 50:40 százalékos arányban vezet országosan. A megkérdezettek 9 százaléka még nem döntötte el, kire voksol a novemberi elnökválasztáson. https://magyarhang.org/kulfold/2020/04/28/joe-biden-vezet-donald-trump-elott-a-usa-today-felmerese-szerint/
Kihagytam, hogy sajnos a "nép" is olyan amilyen. Ez is egy ugyanolyan adottság mint az ellenzék. (Okait nagyon szépen összeszedték már, történelmünk folyománya, néplélek, szorongó rezsimek, demokrácia-deficit stb). Nem a gondolkodó értelmiségről beszélek persze, hanem a peremvidékeken, beszűkült körülmények között élő tömegről, akiktől viszont sok fidesz szavazat elhozható, csak meg kellene dolgozni érte. Itt pláne nem működik az értelmiségi túlbonyolított, ilyen-olyan kommunikációs csatornákon és technikákkal történő megszólítás. Leghatékonyabb a személyes, az ő életterében történő, és tetszik vagy nem, a krokodilagyra ható közlés.
Nem tudom honnan veszed, hogy én is azt hiszem, hogy nem kellene tenni semmit a maffiaállam ellen? El kellene zavarni őket, röviden, de ez elég nehéz, pláne a Te nagy elvi magasságokban járó gondolataid alapján. Ez már nem "kommunikációs technika, jövőkép, koherens világkép, vízió" stb kérdése. A pálya erősen lejt Orbánéknak, a jelenlegi ellenzék meg olyan amilyen, de ki mondta, hogy csak velük megy a dolog? Jó lenne leakasztani egy hiteles, ütőképes, tiszta és erkölcsös ellenzéket, de hozott anyagból kell főzni, esetleg feljavítani amennyire lehet. . Van egy másik reakció is Bruck írására, csak részben értek vele egyet, de nagyon sok realitás van benne. Mondjuk, hogy a legrosszabb forgatókönyv. Mellesleg nagyon jól összefoglalja még ha eltúlozva is a rendszer bűneit. (Talán egy kicsit alakítana a túlságosan megértő és elvi hozzáállásodon, ha elolvasnád).Orbán Viktor legyőzhetetlen
Ezt akartam érzékeltetni a második írásommal,hogy saját magad csapod be, és az ellenzéki politikusok saját magukat csapják be,ha azt gondolják,hogy a maffiaállam majd magától meg fog bukni , anélkül hogy ők tennének valamit érte komolyabban, vagy rátérnének a profi politizálás útjára és valóban a népet képviselnék -esetleg próbálnák felemelni - , annak rezdüléseit követve és arra megfelelő választ adva, összhangban a saját nézeteikkel,de nem lart pour lart Sőt. Én megkockáztatom,hogy amíg nem ez nem következik be kommunikációban,profizmusban, világnézetben addig ők is megélhetési politikusokként tekinthetőek,akiknek NINCS átfogó jövőképük, programjuk az ország tekintetében, csak a hatalom utáni ácsingózás és a kormány permanens ,de logika nélküli ostorozása. Orbánék legalább ráéreztek erre és valamiféle koherens képet mutatnak a választók elé. Nyílván korruptabbak,mint minden előző kormány és leépítik a demokráciát stb, de ez nem menti fel a többieket,hogy nekik is kellene lennie egy víziónak,nemcsak az ellenzéki attítűdnek. Az emberek,azért nem teljesen hülyék és látják,hogy ilyen nekik nincs, vagy nem kommunikálják megfelelően. Érted haragszom, nem ellened. :)
Az előző hsz-em válságra vonatkozó megjegyzése inkább neked szólt. Lehet, hogy nem lesz forradalom (szerintem se, meg le is lenne verve :), de a válság nem fog válogatni pártállás szerint, és ennek lesz hatása a protest szavazatokra. Lehet, hogy nem is kell olyan sokat tenni, hogy fideszesek tömege kiábránduljon a rendszerből. . Azért ezt az egy jelöltet nem kell ennyire leegyszerűsíteni. Ki lehet azt választani a 4-5 alkalmasnak látszó közül pl. egy előválasztással is, és máris megvan az egység. Ne vezérürüt keressünk, aki után menetelhetünk, hanem alkalmas technokrata embereket, akik helyre tudják hozni az országot, demokráciában és Európában gondolkodva. Legalább, aztán a többit majd meglátjuk Mutassa be ezeket jó korán az ellenzék pl. egy árnyékkormányban, egyszerű érthető programmal. (Az isten óvjon bennünket attól, hogy Orbán alkalmas ellenjelöltjét, egy másik vezért keressünk.)
Hihetetlen, hogy két egymás utáni hsz-edben tudsz képviselni két látásmódot. Az elsőnél azt mondtam, igen nagyjából egyetértek vele, a másodikkal meg agyoncsapod. Ami nálad kimarad szerintem az a rendszer aljas haszonelvűsége, a pénz köré épült maffiarendszer egy szűk elit érdekében. Erről szól az egész, ameddig ezt nem látod addig tudsz ilyen fennkölten filozofálni. Azért várjuk ki a válság végét és majd térjünk vissza a hatására ha már megbukott a rendszer.
A legrosszabb,amit tehetsz a politikában - is ,de minden másban-, ha másokra mutogatsz és nem magadban keresed a hibát, a javulás lehetőségét. Ez az ellenzék keresztje, amit meg kell oldania. A médiumokjainak is. Akkor lesz esélye az ellenzéknek, ha nekiállnak valóban elemezni a miérteket és kitalálni a megoldásokat rá, a helyes reakciót. Alapvető hibás reflex pld, ha a Fidesz egy témában erős álláspontot képvisel, akkor az ellenzék AUTOMATIKUSAN a másik oldalra áll. Ez oltári öngólokat eredményez, amit Orbán röhögve ki is használ. lásd. határon túliak, migránshelyzet ,de pld a kokárdakisajátítás ilyen volt. Az ellenzék könnyen lemondott a nemzeti jelkép viseléséről mondván a fidesz degradálja. NEM ELEMEZTÉK, hogy ezek milyen hatást gyakorolnak a választókra, hanem csak "elvi" alapon a másik oldalra helyezkedtek, azt gondolták az emberek úgyis látják,hogy Orbán milyen gonosz. Az elefántcsonttoronyból azt gondolták,hogy az átlagember is olyan egyetemet végzett filozófusok, a demokrácia bajnokai, mint ők. Mondjuk ez utóbbi sem igaz a baloldali/liberális pártokra,amikor a konzervatív szavazók által fontos értékeket támadták,degradálták.... na de ez egy másik szál. Az a baj ezekkel a megállapításokkal,h Orbán buta, meg paraszt ,meg hogy csalással nyert stb,hogy nem a realitásokat veszi figyelembe. Elitista érvek, amik nem a megoldás felé vezetnek, hanem önbecsapáshoz. Ma Magyarországon Orbánnak és Gyurcsánynak van a legmegnyerőbb kommunikációja a választók felé. nem értelmiségi szemmel,hanem az átlapolgár szemével. Ez világosna látszik a párt közvéleménykutatásokból . Sajnos mindkettő megalomán, nárcisztikus ,patologikus személyiség. Az ellenzéknek hozzájuk képest kell hatékonyan kommunikálni témákban és kommunikációban. A témákban sokkal rugalmasabb álláspont kell lennie a választói visszajelzések alapján.Nem az automatikus ellenkezés a legjobb módszer. Szofisztikáltabb politika kell, ami alkalmazkodik a téma elfogadottsága/elutasítása szerint semmint a fidesz által képviselt álláspont szerint. Árnyaltabb kommunikációra van szükség,nem csupán ellenkezésre, támadásra szorítkozni és a hangnemnek is változónak kell lennie. Most azt látom,hogy ellenzéki oldlaon egyféle intenzitású stílusú hangnem van, amit a választó úgy érzékel,hogy ezeknek nincs egyénisége. Orbánnak széles repertoárja van a megszólalásai stílusában. Hol kemény, dörgedelmes, hol barátságos, hétköznapi, hol kicsit proli, hol kicsit fennkölt stb. EGYÉNISÉG. Ezt értékeli a választó. Egy ember,aki nem egy báb,egy "hangszóró" aki STOP/PLAY üzemmódban beszél, hanem egy hús vér ember érzelmekkel, akivel tud azonosulni,mint egy színésszel,híres emberrel. Azt mondja, jó hát ő sem hibátlan,de mégis benne látjuk azt ,ami minket magyarokat valóban képvisel témákkal . Mégha ez álca is, akkor is hatásos. Az ellenzéknek fel kel vállalnia erősen a magyar identitással járó témákat pozitív értelemben pld.
"(Vannak azért alkalmas jelöltek, legalább 4-5, abból 2-3 férfi, 2 nő, nevek nélkül).": a bőség zavara. Csak EGY kellene,aki mögé beáll mindenki.Így vagy egymással fognak versenyezni,vagy sikerül úgy megosztani a protesteket,hogy megint Viktroé lesz a többség.... " jelenleg nem az a kérdés, hogy lesz-e, s ha igen milyen választás lesz 2022-ben, hanem az, hogy a kibontakozó válság nyomán lesz-e forradalom, vagy éhséglázadás" : egyik sem lesz (forradalom,lázadás),ez már most borítékolható...
Más is volt a helyzet 90-ben, meg hasonló is a mostanihoz. Akkor is egy rendszer emblematikus figurája ellen választottunk (tényleg majdnem mindegy, hogy kit), és most is. Nem az ellenjelölt kvalitásai a lényegesek hanem a protest az Orbán rendszer ellen. (Vannak azért alkalmas jelöltek, legalább 4-5, abból 2-3 férfi, 2 nő, nevek nélkül). A válság hatását se tudjuk még kiszámítani, ahogy valaki mondta: " jelenleg nem az a kérdés, hogy lesz-e, s ha igen milyen választás lesz 2022-ben, hanem az, hogy a kibontakozó válság nyomán lesz-e forradalom, vagy éhséglázadás"
ORBÁN VÉGJÁTÉKÁT MP FEDEZI ?
2022: Orbán legyőzhető