Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 12. 10. 19:52
Törölt hozzászólás
#1720
szivacs
szivacs 2012. 12. 10. 19:47
Előzmény: #1717  Törölt felhasználó
#1719
Nos én tényeket írtam le, melyeket nem fogadtál el, ám amit állítottál azokkal szemben, arról kiderült, hogy nem helytálló.
Majd pedig állást foglaltál:
"Kádár az elmúlt 80 év legtisztább szándékú politikusa volt, az embereket szolgálta."

Ezt írtad arról az emberről, aki maga mondta:
“Nálam a hazafiság a Szovjetunióhoz való hűséget jelenti.”
Nem Magyarországhoz, nem a magyar emberekhez, hanem egy idegen eszme idegen országbéli rendszeréhez, a világtörténelem (eddigi) legnagyobb tömeggyilkos rendszeréhez.

Ennyi elég is.
Törölt felhasználó 2012. 12. 10. 19:44
#1718
Szerintem nem véletlen, hogy a Kádár-rendszer a magyar nép legsikeresebb, legboldogabb időszaka volt. A magyarok nem igen tudnak közösségben élni, gondolkodni. Mindenki valamilyen szinten lop a másiktól, vagy átbassza azt, azaz szarik a környezetére. A "demokrácia" felnagyította a különbségeket a pitiánerek (nem lyukaszt jegyet a buszon, csokipapírt a zöldségek közé dobja az áruházban, stb), és a "nagymenők" (milliárdos áfacsaló, politikus, stb) között. Ilyen típusú népnek, mint a magyar, egyértelmű, hogy a diktatúra az a rendszer, ahol a tömegek jól tudnak élni.

részlet egy cikkből:

"Talán tabukat döntögetünk mai összeállításunkkal, de mondjuk ki: a Kádár-rendszer Mátyás király uralkodása óta a magyar nép legsikeresebb, legboldogabb, leggazdagabb időszaka volt - nem véletlenül hozza ki szinte minden független felmérés Kádárt legnépszerűbb történelmi személyiségünknek. Ez nem érzelmi kérdés: ezek a puszta tények. Persze, nem mindenkinek alakult úgy akkoriban az élete, ahogy szerette volna, de nem hiszem, hogy mások egyéni szerencsétlensége, rossz sorsa miatt a többségnek utólag rosszul kellene magát éreznie. A magyar lakosság túlnyomó többségének igenis hatványozottan jobb sora volt, mint korábban vagy azóta bármikor."

A teljes cikk: link

Érdemes elolvasni. Én is ebből tudtam meg, hogy a magyar pina világmárka. :)

Azon a véleményen vagyok, hogy az országban élő emberek összessége okozta azt a helyzetet, amiben most vagyunk, és nem a politika, ezért egy párt sem fog tudni változást hozni ide, csakis mi magunk tudnánk, de senki nem akarja.
Törölt felhasználó 2012. 12. 10. 19:20
Előzmény: #1716  szivacs
#1717
Kissé qrvára csőlátású vagy, bocs.

Nagy Imre elkötelezett híve volt a szocializmusnak, és mint ilyen, bizonyos értelemben elárulta azt. Nem engem árult el például, vagy az őseim, én nem éltem, azok meg nem voltak hívek. Idáig érted?
Aztán az Oroszoknak annak fejébe, hogy nem engedik vissza a Rákosi féle bandát, kikötése volt, hogy Nagy Imrének , az ő szempontjukból a szocializmus elárulójának, / én nem minősítem, mit és kit árult el, tény, hogy letiplizett a jugó követségre/ szóval , ez volt a parancs, ami valószínű Kádárnak sem volt ellenére, mivel Ő szintén az eszme elárulóját látta benne.

Talán még Te is érzékeled, nem állást foglalok , tényeket írok le.
Mint ahogy az is tény, hogy ha Te,vagy bárki más , egy eszmei közösséghez tartozónak vallja magát - legyen az helyes vagy helytelen- annak a közösségnek a cserbenhagyójára büntetést kíván. Az az adott helyzettől és az adott időtől függ, hogy milyen büntetést.
Remélem megint figyeltél, nem a büntetés jogosságáról vagy jogtalanságáról beszéltem, hanem egy helyzetről.
szivacs
szivacs 2012. 12. 10. 18:55
Előzmény: #1715  szivacs
#1716
"A megtorlás levezénylői

Kik irányították a megtorlást? Horváth Miklós történész szerint az MSZMP Központi Bizottsága és Politikai Bizottsága határozatai alapján egy operatív bizottság állt fel. Ennek tagjai voltak: Biszku Béla belügyminiszter, Nezvál Ferenc igazságügy-miniszter, Szénási Géza legfőbb ügyész és Domokos József, a Legfelsőbb Bíróság elnöke. Rajtuk kívül fontos megemlíteni a politikai ügyek nyomozását országosan irányító Szalma Józsefet (ő a Nagy Imre-per előkészítésében is részt vesz, Rajnai Sándorral együtt). Rajnai és Szalma - ha nem Biszkunak, akkor a belügyminiszter állambiztonsági helyettesének, Tömpe Andrásnak jelentettek a Nagy Imre-per előkészítésekor. Szalma és Rajnai tehát végrehajtó volt, hiszen az operatív bizottság a belügyminiszter vezetésével döntött Horváth szerint a politikai nyomozásokról, a vizsgálatok irányáról.

A végrehajtók közé tartoznak a vérbírák is: itt mindenképpen fel kell jegyezni a hírhedt Vida Ferenc nevét. Ő illegális párttagként Kádár János beosztottja volt a Horthy-korban, majd 1958-ban ő ítélte halálra Nagy Imrét, Gimes Miklóst és Maléter Pált. A Nagy Imre-per ügyésze Szalay (Szalai) József volt - a legfőbb ügyész helyettese -, ő kért halálos ítéletet a vádlottakra.

Voltak azonban olyanok is, akik nem vállalták a vérbíróságot, és az ügyészségen sem voltak hajlandóak közreműködni a halálos ítéletekben. Közülük sokakat meghurcoltak, volt, akit elítéltek, még többen elvesztették az állásukat. Mások maguktól hagyták el a bírói-ügyészi pályát."
szivacs
szivacs 2012. 12. 10. 18:46
Előzmény: #1714  Törölt felhasználó
#1715
"Kádár az elmúlt 80 év legtisztább szándékú politikusa volt, az embereket szolgálta."
Kiket szolgált??
Lássuk, hogy vall erről ő maga:
“Nálam a hazafiság a Szovjetunióhoz való hűséget jelenti.” – Kádár-Csermanek János (1971)

A megtorlás.
"A magyar megtorlás 1957-től vett igazi lendületet. Az ekkor kezdődő letartóztatásokat „második begyűjtési hullámnak” nevezte a köznyelv. Szinte bármiért elvihettek valakit a kádári hatóságok. Sokak kerültek rács mögé azért, mert szerepeltek valamelyik nyugati lapban, egy fotóriporter lencsevégre kapta őket valamilyen felkelői csoport közelében, vagy egyszerűen csak átmentek mondjuk a Köztársaság téren, s a kép megjelent egy nyugati lapban… Szó sem volt kesztyűs kézről! Zinner Tibor jogtörténész többször is hangsúlyozta, az egykori ÁVH-sok jelentős része visszaszivárogott az új rendőrkapitányságok állományába. A szélnek eresztett légió története tehát csak üres legenda. S ezeket az ÁVH-sokat bosszú tüzelte.

Ekkor már Kádár sem lavírozgatott, nem kellett őt folyamatosan keménységre buzdítani a szovjet vezetésnek, maga akart bizonyítani. Több mint egymillió ember internálását tervezte! Közben Biszku Béla, Kádár belügyminisztere az ítéletek enyhesége miatt korholta a bíróságokat, Nezvál Ferenc igazságügyi miniszter pedig egyenesen osztályharcos fellépésre buzdította az ügyészeket és a bírákat. Sőt, el is távolította közülük azokat, akik nem vállalták a statáriális eljárások lefolytatását."
Törölt felhasználó 2012. 12. 10. 17:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#1714
Kerestem a szavakat. Hihetetlen primitív dolgokat írsz.
Te kiváló AVH-s lettél volna, pont a " Tanú" negatív hősei szintjén vagy.

"Fekete Jánossal együtt az IMF és a nyugat kollaboránsa lett"
Uram, segíts!
Hegyesi2
Hegyesi2 2012. 12. 10. 17:31
#1713
Törölt felhasználó 2012. 12. 10. 17:07
Törölt hozzászólás
#1712
Törölt felhasználó 2012. 12. 10. 17:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#1711
Ne égesd Magad. Olvass sokat, aztán még többet.
Törölt felhasználó 2012. 12. 10. 16:52
Törölt hozzászólás
#1710
Törölt felhasználó 2012. 12. 10. 16:49
Törölt hozzászólás
#1709
Törölt felhasználó 2012. 12. 10. 16:48
Törölt hozzászólás
#1708
Törölt felhasználó 2012. 12. 10. 16:45
Előzmény: #1704  szivacs
#1707
Amennyiben 56-ban élek, ott tüntettem volna a Kossuth téren.
Ma viszont élek, és a az ellen küzdök hogy a gyerekeink ne idióták áldozatai legyenek.
Itt az Orbánék által kitüntetett hiteles történészed:

"Kahler Frigyes jogász-történész idéz ugyanakkor egy állítólagos kijelentést arról, hogy 1956 után 1,1 millió embert akart internáltatni Kádár János. "

Vadbarom.
szivacs
szivacs 2012. 12. 10. 16:42
Előzmény: #1700  Törölt felhasználó
#1706
A kritikus -ahogy írod "embert próbáló"- pillanatban Nagy Imre a népe mellé állt a halált is vállalva, míg csermanek az idegen elnyomó hatalom mellé.
Ez a különbség az emberi minőségükben.
Az egyik kommunista hős hazafivá volt képes válni, a másik internacionalista hazaáruló kollaboránssá. Méltán őrült bele.

Példájuk tanulságos a mai hazafi/kollaboráns jelölteknek is...
fletyolibabugi 2012. 12. 10. 16:31
#1705
Eszement, jövőnket hitelekből felélő, kordonozó, táncoslábú, mentális deficittel küszködő "balliberókból" nem kér az ország vagy úgy 100 évig! - ha lehetne?
szivacs
szivacs 2012. 12. 10. 16:29
Előzmény: #1699  Törölt felhasználó
#1704
Szomorú sorok.
Kahler Frigyes - Az 1956-os megtorlások vázlatos áttekintése
link

Az 1956 utáni megtorlás során kivégzettek listája
link
Törölt felhasználó 2012. 12. 10. 16:24
Előzmény: #1702  pomperj
#1703
Élő közvetítés az ELTÉN zajló tüntetésről:

link
pomperj
pomperj 2012. 12. 10. 16:11
Előzmény: #1697  szivacs
#1702
Haynau 150-et vegeztett ki.
Kadar 150-et, vagy 250-et.
Szalasi 40.000-et.
Horthy 460.000-et.
Törölt felhasználó 2012. 12. 10. 16:01
Előzmény: #1699  Törölt felhasználó
#1701
Nem. Olvass utána.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók