Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Borsodi_Bivaly 2020. 05. 21. 03:28
Törölt hozzászólás
#11600
Törölt felhasználó 2020. 05. 21. 03:13
Előzmény: #11598  valoigaz
#11599
Ezt az ügyet kellene valamelyik tisztességes pártnak vinnie.
A multinacionális cég általam ismert alkalmazottai szerintem minimum 200 millió Forint adót csaltak el. És a multi bizonyos menedzserei ezt tudták már akkor, amikor felvették ezeket az embereket. Miért vették fel őket, ha ennyi adót csaltak ? Tiszta lappal tudtak indulni....  
És talán azért nem mennek ki az emberek tüntetni az adórendszer ellen, mert a jelenben a bejelentett fizetés mellett még kapnak a borítékba is, és azt hiszik, hogy azért mert a hónapot kihúzzák, majd a nyugdíjig is simán eljutnak, és megfelelő nyugdíjat kapnak. Tehát nincs miért tüntetniük. Másfelől a rendesen adózó emberekkel meg kitolnak, mert nekik a teljes fizetésükből vonják le az adókat, míg a "boritékosoktól" meg csak a bejelentett fizetés után, a "boritékos" pénzt nem érinti a járulék. 
Mondok egy másik példát. Ismerek egy nőt, 40 ezerre van bejelentve, de emellett 120 ezret kap borítékba. A NAV-nak ez nem tűnik fel ?  A NAV-nak azt látnia kellene, hogy azon a munkahelyen ő nem kereshet 40 ezret, mert annál több pénznek kell lennie a tevékenységéből. És hát havi 40 ezer Forintból nem lehet megélni. A NAV ezt nem látja ?!
De ismerek NAV alkalmazottat is, aki csak aszisztál. A szeme előtt megy az adócsalás, de elfordul...
valoigaz 2020. 05. 21. 02:56
Előzmény: #11595  Törölt felhasználó
#11598
Pontosan. Ilyenek miatt is hagyják el a fiatalok az országot és mennek inkább külföldre. A kormány nem tesz semmit, hagyja ezt a minimálbérre való bejelentést, sőt még asszisztál is hozzá, hogy a jelenlegi munkavállalóknak minél kevesebb nyugdíjat kelljen majd fizetni. Ilyen kilátásokkal ne várja senki, hogy a fiatalok itt maradjanak.
Törölt felhasználó 2020. 05. 21. 02:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#11597
És itt nem olyan vállalkozókról beszélek, mint mondjuk Mészáros Lőrinc, aki a televizióban van. Én olyan emberekről beszélek, akiket ismerek. Pl. ismerek egy normális, értelmes srácot, és nem értem, hogy az elmúlt 20 évet hogy volt képes ledolgozni ugyanott, ahol csak 50 %-ra jelentik be. És emelett azt hiszi, hogy a főnök rendes, mert néha elviszi az alkalmazottakat pár napra üdülni. A főnöke nagyon kicseszik vele ezzel a bejelentéssel... De ismerek multinacionális céget is, ahol adócsaló alvállalkozókat alkalmaznak. A multi még bujtatott munkaviszonyt is megenged, éveket dolgoznak náluk alkalmazottként a KATA-s vállalkozók, mintha alkalmazottak lennének. Mondjuk úgy gondolom, hogy az adócsaló alvállalkozó cégen keresztül dolgoznak a multinak a KATA-sok (tehát nem közvetlenül a multinak dolgoznak) . És a multi úgy csinál, mintha nem tudná ezt, de ez hazugság. A KATA bizonyos szempontból egy bűnözési forma. Ez a multi egy olyan multi, ahol egymás mellett dolgoznak a bejelentett dolgozók, és a bujtatott munkaviszonyt alkalmazó KATA-s vállalkozók. És ezt nem kitalálom, pontosan tudom, kikről van szó. 
Borsodi_Bivaly 2020. 05. 21. 02:32
Törölt hozzászólás
#11596
Törölt felhasználó 2020. 05. 21. 02:30
#11595
Szerintem röviden összefoglalva azzal ment teljesen félre az ország, hogy a NAV elnézte az adó eltitkolást. Rengeteg ember dolgozik úgy, hogy mondjuk netto 50 ezer Forintra van bejelentve. És nem csak pár hétig, amig "megnő a forgalom", stb. hanem évekig, évtizedekig. És ezt a NAV pontosan tudja. Tekintsük a NAV, a vállalkozó és az alkalmazott hármast. Az van, hogy a kormány megállapítja az adókat, a vállalkozó meg kitalálja, hogy akkor mennyire jelentse be az alkalmazottat. És a NAV ezt hagyja. Hazugság az, hogy a NAV nem tud erről. Tud, csak nem érzi a motivációt, szinte úgy gondolja, hogy az adóeltitkolás nem a hatásköre. És ekkor a szegény alkalmazott ott fogja megszívni, hogy ha pl, egyszer nyugdíjba megy, akkor kevés lesz a nyugdíja. Szerintem az alkalmazottaknak az adócsaló vállakozókat fel kellene jelenteniük. Sőt, a NAV-ot is fel lehetne jelenteni, mert hagyja, hogy a vállalkozók adót csaljanak. Tényleg, nem szemétkedni akarok, hogy feljelentésre buzdítom az embereket, de mi lesz azokkal, akiket alig jelentenek be ? És ne higyje senki, hogy csak az építő iparban van ilyen. A mostani "sláger" a vírus alatt (hallottam valakitől, hogy náluk ez van...), hogy a főnök 4 órára jelenti be az eddig 8 órában dolgoztatott embereket, majd felveszi a támogatást, de az emberek ugyanúgy dolgoznak 8 órában, csak fele annyira vannak bejelentve. Szerintem ez tette tönkre az országot, hogy sumákolnak az adóval nem 1-2 hónapja, hanem 30 éve. A KATA-t és társait be kell tiltani úgy ahogy van. Nem akarok kitérni az összes adócsalásra, amit láttam (pl. multi cégnél bujtatott munkaviszonyban dolgoznak emberek, stb.), de ez így nem mehet tovább. A TAO, az is lényegében egy adócsalás, a végtörlesztés pedig egy pénzmosás volt. Ezek a pénzügyi sumákolások juttatták oda az országot, hogy alacsony fizetésre bejelentett emberek élnek egyik napról a másikra, százezrével. Őket becsapta a saját főnökük. 
Borsodi_Bivaly 2020. 05. 21. 02:21
Törölt hozzászólás
#11594
Borsodi_Bivaly 2020. 05. 21. 02:20
Törölt hozzászólás
#11593
mezga_geza 2020. 05. 21. 02:11
Törölt hozzászólás
#11592
Borsodi_Bivaly 2020. 05. 21. 02:04
Törölt hozzászólás
#11591
mezga_geza 2020. 05. 21. 01:07
Törölt hozzászólás
#11590
Borsodi_Bivaly 2020. 05. 21. 00:58
Törölt hozzászólás
#11589
mezga_geza 2020. 05. 20. 23:46
Törölt hozzászólás
#11588
euler 2020. 05. 20. 22:47
Előzmény: #11586  ________
#11587
Egyre szemtelenebbül vándorol a vagyon az Orbán család felé Mészárostól.
A BDPST a végső tulajdonosa a tarcali ötcsillagos Andrássy Rezidencia szállodának, amit tavaly vett meg Tiborcz Mészárostól, 980 millióért (881 millió banki kölcsönnel megsegítve).
A BDPST-ből idén 2,3 milliárd osztalékot vesznek ki
https://mfor.hu/cikkek/makro/tiborcz-istvan-23-milliard-forint-osztalekkal-gazdagodott--egymilliardert-vette-meg-meszaros-lorinc-szallodajat.html
________
________ 2020. 05. 20. 22:24
Előzmény: #11585  Törölt felhasználó
#11586
A bohóc mindaddig él és virul, amíg a nézők mennek a cirkuszba, és befizetik a belépőt.
Sokan nem is tudják, hogy mit nevetnek, csak mennek a többiekkel, és nevetnek ha kell.
De a végén mindig a bohóc nevet.
Törölt felhasználó 2020. 05. 20. 20:30
Előzmény: #11584  bumm
#11585
Sajnos a bohóc a nemzeti cirkuszban egyelőre nem velünk, hanem rajtunk nevet, így az én mosolyom nem annyira őszinte.
Már várom a következő fellépőt!
bumm 2020. 05. 20. 19:45
Előzmény: #11582  Törölt felhasználó
#11584
Miért zavarna, írogatsz mindenfélét, jókat szórakozunk rajta, meg Te is a miénken. Mindenki happy!
Törölt felhasználó 2020. 05. 20. 19:45
Előzmény: #11581  bumm
#11583
A nagy nemzetek vonzóak, oda akarnak tartozni az emberek.
Nem tudom, hogy értitek-e, hogy hol a baj veletek.
Törölt felhasználó 2020. 05. 20. 19:42
Előzmény: #11581  bumm
#11582
Nekem csak az a furcsa, hogy titeket nem zavar!
bumm 2020. 05. 20. 19:28
Előzmény: #11580  Törölt felhasználó
#11581
Vonzó nem vonzó, ilyen a demokrácia, ez egy nyílt fórum, pechedre  más vélemény is van itt, nem csak Tietek. Kínos mi!

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek