Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
stansmith
stansmith 2022. 04. 07. 07:43
Előzmény: #68318  Dehogynincs
#68320
"ingatlanba tettem amit hazahoztam"
Jajjmár! Nyilván csak kimaradt egy vessző... "Ingatlanba tettem, amit hazahoztam."
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 07. 07:41
Előzmény: #68316  Törölt felhasználó
#68319
A magyar nyelv attól is szép, hogy kacsintás nélkül is föl lehet ismerni az iróniát.
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 07. 07:39
Előzmény: #68309  Heisenberg
#68318
Csak becopyztad? Semmi sem fűztél hozzá?
Heisenberg szerda, 21:43    Előzmény: #68266  decis #68272
Ezt a faceről copyztam amúgy, de egyrészről teljesen egyetértek vele, másrészről sok a velem való hasonlóság is..
_____________________________
" ingatlanba tettem amit hazahoztam"
Ezzel is teljesen egyetértesz?
Hogyan lehet külföldről hazahozni egy ingatlant(!)?
Nyilván nem vagy funkcionális analfabéta, sem agymosott, de engem érdekel, hogy látod-e, hogy a kognitív disszonanciádat tartod fenn a véleménybuborékodban.
A saját értelmi szintjükön ezt teszik a fideszre és az összefogásra szavazók milliós tömegei is. Persze  én is óvom a saját kognitív disszonanciámat.
Az emberek mindenféle mondatokat leírnak és mindenfélét mondanak és hallanak. Nem törődnek azzal, hogy van-e értelmük egyáltalán. Te hoztál haza külföldről ingatlant?
________
________ 2022. 04. 07. 07:37
Előzmény: #68309  Heisenberg
#68317

jól tetted, hogy bemásoltad
ez egy görbe tükör a nagy magyar valóságban
együtérzésböl, szolidaritásból a fidesz sokadjára is megbukott
az önzö protekcionista politikájuk még nagyobb szakadékot fog hozni a szegények és gazdagok közé
többek között erre is szavaztak az emberek április 3-án
Törölt felhasználó 2022. 04. 07. 07:36
#68316
MZP úgy tünik végleg bekattant : "Nekem most Vásárhelyen kell megvédenem a vásárhelyi gyerekeket attól, hogy a Fidesz elvigye őket golyófogónak Ukrajnába, köztük négy, még csak nem is katona fiaimat. Orbán Viktor ugyanis számtalanszor bebizonyította, hogy amivel bennünket minden alap nélkül vádol, azt saját maga rendre megteszi:
Törölt felhasználó 2022. 04. 07. 07:28
#68315
Heisenberg
Heisenberg 2022. 04. 07. 07:27
Előzmény: #68313  stansmith
#68314
A parlamenti munkának semmi értelme. Sőt, a fidesz kommunikációt segíti. Bármit csináltak az elmúlt 12 évben, kontraproduktiv lett. 
Persze a pénz, az fontos....
Aki beül és közreműködik, azaz együttműködik, az politikailag hulla lesz, hacsak nem talál valami olyan megoldást, ami sikeres kommunikáció szempontjából. Mert a krumplizsák, vagy a tacepaozás nem nagyon jött be.
Ahogy elnézem áldozatot nem akarnak vállalni, majd kihúzzuk ezt a 4 évet....ez a mentalitás, szánalmas.
stansmith
stansmith 2022. 04. 07. 07:20
Előzmény: #68310  Törölt felhasználó
#68313
A nagy kérdés most az, hogy mit kezd az ellenzék a mandátumaival. Kollaborál (mint eddig), vagy sem. 
Hadházy-val értek egyet: ha csak simán beülnek demokráciát játszani, akkor ezt az ellenzéket nyugodtan el is felejthetjük. 
A Parlamenti “munkának” amúgy is már rég vége, igazából azon túl, hogy technikailag biztosítják a főni aktuális agymenésének megtörténtét, semmi jelentősége annak, ami ott zajlik. 
Heisenberg
Heisenberg 2022. 04. 07. 07:17
Előzmény: #68309  Heisenberg
#68312
Még annyit, hogy meg egyértelműbb legyen mire gondolok: vajon a 80- as évek Nagy- Brittaniájában előfordulhatott volna az, hogy egy manchesteri munkás a Mrs. Thatcherre szavazott volna?
 Vagy az USA- ban egy texasi szarvasmarha terelő cowboy Obamára, vagy korábban Jimmy Carterre? 
Dunaújvárosban, ahol az ipari munkásság  nemzedékei élnek, simán nyert a yachtpárti Fidesz....
S ez nem az Orbán érdeme, hanem az ellenzéké...
Törölt felhasználó 2022. 04. 07. 07:11
Előzmény: #68308  Törölt felhasználó
#68311

Pontosan és jól leírtad a lényeget.
Éppen tegnap ecsetelték ezt is, hogy Orbán nem fogja tudni zsarolni a vétójával az EU.-t, mivel a 7cikk. keretein beül megvonhatják a magyar szavazati jogot is.
Az EU.-nak elege lett, Orbán folyamatosan fogja kapni a pofonokat ezután.
Törölt felhasználó 2022. 04. 07. 07:07
Előzmény: #68303  1valaki
#68310
Túlnyerte magát Orbán és most bajban van, mert a teljes felelősséget viheti a következő négy évért. Túlnyerte magát,mert a választási rendszert úgy alakították át, hogy nem kalkulálták bele egy esetleges túlsúly lehetőségét! Milyen kétharmad az ahol 2,8m szavazat aránylik a 2m szavazathoz?  Parlamentben nem volt és nem is lesz demokrácia, bizottságokat a fidesz nem hív össze számára kényes kérdésekben stb.  Ez látszik külföldről, Orbánnak nagyon nem tetszik ez így hiszen korrupt hatalom demokratikus látszatának fenntartása a célja.  Fideszes szavazóknak pedig csak annyit üzennék:  sajnos a létező Orbán elleni vádakból - legyen 20 egység - csak hármat látnak amire meg is kapják folyamatosan a hazug ideológiai válaszokat középpontban az ellenzék hibáztatásával! pl. az ellenzék gerjeszti az eu szankciókat, ők adják a hazug információkat Brüsszelnek stb.  Fidesz szavazók pedig ezt a magyarázatot kritika nélkül beszopják, gondolkozni sem hajlandóak, hogy talán az elszámoltatás nem besúgásokon működik! ( tipikus Magyar gondolkodás ) Elios ügy óta ezt a narratívát fejlettebb demokráciákban egyszerűen kiröhögnék! Budapestet nem sikerült megvezetni!
Heisenberg
Heisenberg 2022. 04. 07. 06:52
Előzmény: #68305  Dehogynincs
#68309
Mégegyszer beírom,  hátha mindenki megérti: Én csak becopyztam a szöveget a face- ről!!!
 Igen, egy eléggé provokatív szöveg, nyílvánvaló túlzásokkal, pl amire te is rámutattál. De, ha nem így lenne, ki olvasná el? Ez a lényege az ilyen  " pamfletteknek".....
Rád és néhány olvtársra természetesen ez nem vonatkozik, nekik köszönöm is.
Ami szerintem a lényeg benne és ez a legfontosabb: nem értékalapú választáson nyert a fidesz. Sőt, ha az ellenzék nyert volna, az sem értékalapú választáson múlt volna. Nincs nagyon sehol amúgy értékalapú választási harc és győzelem, a két elkötelezett szekértábor gondolja csupán ezt. 
Választói attitűdök vannak. Pl.  sokan a haszonelvűség alapján szavaznak,  értsd. kivel járnak jobban gazdaságilag, kitől kaphatnak több juttatást...Amire a szerző próbált rámutatni, az az, hogy a fideszre legtöbben mégiscsak azok szavaztak, akik nem igazán nevezhetők az elmúlt 12 év nyerteseinek...S nem is lesznek azok, sőt továbbra is vesztesek lesznek.
 Azért elég érdekes, hogy elitellenesek szavaznak az elitre....munkások, állástalanok, köztük családosok szavaznak egy olyan pártra, amelyik pl. 12 éve nem emelt családi pótlékot, elvett egy rakat szociális juttatást, minimális közmunkabért ad, stb. (Még mielőtt valaki nekem esne: ez nem értékelés, sok kormányzati intézkedéssel én is egyetértek....)
Kiváncsi lennék arra, hogy közülük hányan értenének egyet azzal a lázári gondolattal, ami az igazi valója a rendszernek: ( persze nem is tudnak róla, hiszen honnan is tudnának).
 " annyit érsz, amit elérsz" ...
Értik- e egyáltalán azt, hogy ez nem a munkaalapú értékteremtést jelenti a valóságban. Hogy pl aki ezt mondta a büdös életben nem dolgozott egy percet sem....
Természetesen ez nem minden kormánypárti szavazóra vonatkozik, akinek nem inge, ne vegye magára!
Az ellenzék kommunikációja pedig egy rakás szerencsétlenség volt, hogy még ezeket a nyilvánvaló ellentmondásokat se tudta közérthető formában azok számára eljuttatni, akik a választásokat eldöntik...
A választás az ellenzéki szavazók számára pedig nagy tanulság volt, amellett, hogy az ellenzék valóban le lett váltva....
Törölt felhasználó 2022. 04. 07. 06:35
Előzmény: #68302  blackmirror
#68308
Értelmileg eljut az a tény, hogy Orbán a folyamatos eu harcaiból mindig viszakozott? Eljut az a tény, hogy mindig meghátrált az utolsó pillanatban? Csak a népbutító M1 ezt már nem közli le. Most viszont egyszerre három eljárás indult  v. van folyamatban Orbán kormánya ellen, ebből a 7. cikkely nagyon komoly szankcionálási lehetőséggel pl. szavazati jog megvonással is, vétóval való folyamatos fenyegetőzésnek annyi elvtárs!  Tegnapi Orbán beszédből csak egy hazugságot emelnék ki:  Orbán: " nem tudom milyen indoklással indul a jogállamisági eljárás hiszen megállapodtunk, csak a gyermektörvény okán nincs egyetértés"  , ez egyszerűen orbitális hazugság!!!! Fidesz média gépezetébe a nagy választási öröm  v. a mértéktelen gőg okán hiba csúszott hiszen egy nappal korábban a portfólió megírta a jogállamisági elvárásait az eu-nak amiről folyamatosan tárgyal Orbánnal!!! Szó sincs gyermekvédelmi kérdésekről vagy követelményekről KIZÁRÓLAG A KORRUPCIÓ FELSZÁMOLÁSÁRÓL ÉS ENNEK GARANCIÁIRÓL VALAMINT AZ EU ÜGYÉSZSÉGHEZ CSATLAKOZÁSHOZ!!!!! ORBÁN HALLANI SEM AKAR ERRŐL, EBBEN VISZONT HAZÁNKKAL SZEMBEN ZÉRÓ TOLERANCIA VAN MÁR AZ EUBAN! SŐT AZT IS HALLANI, HOGY A KORMÁNY PRÓBÁLKOZIK EGY ÉSZT MODELLEL KIVÁLTANI E KÖTELMET A MINDENKORI ÜGYÉSZ BESZÁMOLÁSI KÖVETELMÉNYÉVEL, CSAK NÁLUNK AZ ÜGYÉSZ TÖKIG FIDESZES ÍGY EZ A GARANCIA NULLA RELEVANCIÁVAL BÍR!
________
________ 2022. 04. 07. 06:29
Előzmény: #68306  Dehogynincs
#68307
BEEEEEELORUSZIÁT  !!!!
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 07. 06:06
Előzmény: #68303  1valaki
#68306
Töménytelen baromságoktól ez a hozzászólás is hemzseg. Néhányat ki is emelek.
1. "Féltik a demokráciát, közben támadják a népszavazást"
Ha fideszes lennél, akkor mit mondana neked az a tény, hogy a népszavazáson 20% fölött volt a tudatosan és szándékosan érvénytelenül leadott szavazatok aránya? Amire rárakódnak a szándékos "igen"  szavazatok is. Ez hatalmas tömeg és ezeket a voksokat nem az a pár tucat ellenzéki képviselő adta le, aki a parlament biodíszleteként nem szavazta meg a költégvetést.
2. "ők vették el a 13. havi nyugdíjat, és a Fidesz adta azt vissza!"
A 13.havi nyugdíjat a baloldal adta és a fideszt 12 évig egyáltalán nem zavarta, hogy nincs. Én egy olyan nyugdíjast ismerek, aki kapott régen 13. havi nyugdíjat és még él.
Mi a véleményed arról, hogy a fidesz a választási ígérete ellenére nem védte meg a magánnyugdíjpénztárakat, hanem kifosztotta őket? 3000 milliárd forint fölött miért siklasz el? Hárommillió pénztártag, fejenként átlagosan 1 millió vagyon, ami a törvény szerint magántulajdon.
3. "Támadják az energetikai fejlesztéseket, a Paksi beruházást."
Nem vagyok baloldali, de én is támadom Paks2-őt. Már az orosz agresszió előtt is támadtam. Miért kellene egy "demokráciában" annyira oroszbarátnak lennem és növelnem az orosz energiafüggőséget, mint a fidesznek?
4 "ők voltak azok, akik duplájára emelték az áram-, és háromszorosára a gáz árát"
Ebben csak félig van igazad. Tényleg azt ígérték, hogy nem lesz gázáremelés, de ha megfordulnál gazdasági fórumokon, akkor tudnod kellene, hogy nincs ingyenebéd és valaki megfizeti a hatósági és a piaci ár közötti különbséget. Azok is, aki hatósági áron veszik a gázt meg a benzint.
5. "nem szavazták meg az idei költségvetést"A négyszeri kétharmad birtokában miért zavar az, hogyan szavaz a biodíszlet ellenzék?
6. Az nem zavar, hogy a kétharmad bármit és bárminek az ellenkezőjét egységesen megszavaz? Például a vasárnapi boltzárat és a boltzár visszavonását is. Ha demokrata lennél és nem kedvelnéd a személyi kultuszt, mit szólnál ahhoz, ha nem a miniszterelnöknek lenne parlamentje, hanem a parlamentnek miniszterelnöke?
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 07. 05:31
Előzmény: #68264  Heisenberg
#68305
Van benne némi igazság, de ezt egy összefogáspárti propagandista írhatta.
Nekem ezek gyanúsak:
1. "néha véletlen felporszívózok egy tízezrest és nem veszem észre"
Te észreveszed azt, amit nem veszel észre? Nálad padlón hevernek a tízezresek? A férfiak milyen arányban szoktak porszívózni?
2. "szavazok olyan pártra, aki nem adja vissza nekem az adómat, hanem odaadja a tanároknak, vagy a szakápolóknak"
Az oktatást és az egészségügyet ciklusokon átívelően elhanyagolták. A baloldalnak elévülhetetlen érdemei vannak a diktatúra hálapénzes egészségügyének feltalálásában és a vívmányai megőrzésében. A Kádár népét kétharmaddal uraló fidesznek is.
3. "Nem volt mindig ekkora vagyonom, de mivel láttam mit csinál a kormány és a jegybank ingatlanba tettem amit hazahoztam."
Hogy a repedt répában lehet hazahozni külföldről egy ingatlant? Egy nyugatra kitántorgó magyar külföldi ingatlanbefektetéséhez mi köze a magyar(ul beszélő) kormánynak és a jegybanknak?
4. "nem akartam átműtetni a gyerekedet"
Ez csak a negyedik kétharmadnál volt (ál)kérdés.
Üdv, egy sem az összefogásra, sem a fideszre, hanem a kínjában a kétfarkúakra szavazó. Életemben először adtam le elvesző pártlistás és egyéni szavazatot, de a kínálatot látva utólag sem bánom.
idegsüveges 2022. 04. 07. 02:53
Előzmény: #68302  blackmirror
#68304
Minden marad a régiben, ezt árazza most a magyar tőzsde. Szerinted! 
1valaki
1valaki 2022. 04. 07. 02:12
Előzmény: #68264  Heisenberg
#68303
Kedves Heisenberg!
Felröhögtem, mikor elolvastam azt a töménytelen b@romságot amit azért másoltál be ide a topikba, hogy te "feleszméltesd" a Fidesz szavazókat, hogy miért nem volt helyes a jobb oldalra szavaznunk szerintetek, mint ellenzéki, ill. baloldali szavazók! :-)
Ennek megfelelően mi is leírjuk neked és baloldali, ellenzéki honfitársaidnak, hogy mi Fideszesek miért nem szavaztunk rátok és dillettáns, kormanyzásra alkalmatlan delegált embereitekre!
Lássátok, hogy miért hazug, miért képmutató és káros a baloldal Magyarországra és a magyar emberekre nézve!!!
Íme röviden a lényeg! 
(DE, HA NEM LENNE ÉLÉG EZ AZ ALÁBBI "SZÖSSZENNET" akkor csak jelezd, mert TUDOK NEKED "kedves baloldali szavazó" HOSSZABBAT IS FELSOROLNI!)
Féltik a sajtószabadságot, közben Budapesten betiltják a nekik nem tetsző lapokat, kerülik a jobboldali újságírókat, fenyegetik és lejáratják őket.
Aggódnak a "melósokért", közben adókat emelnének, támadják a munkahelyteremtő beruházásokat, Jakab meg még fel is jelentett egy melóst.
Féltik a demokráciát, közben támadják a népszavazást, a Nemzeti Konzultációt, kérdőre vonják a választott kormány legitimitását.
Aggódnak az egészségügyért, közben kórházakat, orvosi rendelőket zárattak be, több ezer orvost és egészségügyi dolgozót rúgtak ki, bevezették a vizitdíjat és a kórházi napidíjat, kórházakat adtak el.
Kritizálják az oktatási politikát, közben 15 ezer tanárt rúgtak ki, több száz iskolát, óvodát zárattak be, nyerészkedtek a tankönyveken.
Támadják a kormány közlekedéssel kapcsolatos intézkedéseit, közben mesterséges dugókat hoztak létre 
Budapesten, amikor kormányoztak bezárták a mellékvonalakat, hagyták elöregedni a járműállományt, évente több alkalommal emelték a bérletek árát.
Aggódnak a nyugdíjasok helyzetéért, közben ők vették el a 13. havi nyugdíjat, és a Fidesz adta azt vissza!
Szerintük a kormány nem támogatja a családokat, közben ők voltak azok, akik elvették a szocpolt, a családi adókedvezményt, elvettek egy évnyi gyest, 12 százalékra emelték a munkanélküliséget, a munkakerülőket támogatták, a dolgozó és adófizető szülőket meg sarcolták.
Támadják az energetikai fejlesztéseket, a Paksi beruházást, ők voltak azok, akik duplájára emelték az áram-, és háromszorosára a gáz árát.
Aggódnak a közbiztonság miatt, közben lebontanák a kerítést, iratok nélküli migránsokat engednének be a schengeni övezetbe.
A Fidesz vádolják erőszakkal, közben ők azok, akik lámpavasaznak, fenyegetőznek, trágár kifejezésekkel illetik a Fideszt és a Fidesz szimpatizánsokat.
Lopással vádolják a Fideszt, közben saját cégeiken keresztül milliárdokat tettek zsebre úgy, hogy pályáztak, és ez a „korrupt” Fidesz nekik is adott pénzt!
Támadják a magyar vállalatokat, a magyar vállalkozókat, nem gondolnak arra, hogy több millió magyar ember dolgozik magyar cégeknél, az ott megkeresett bérükből tartják el a családjaikat!
„Rendőrállamot” kiáltanak, közben ők voltak azok, akik azonosíthatatlan karhatalommal ütötték-verték az utcán tüntető tömeget!
A családvédelmi intézkedéseket 11 éve támadják, de fontosnak tartják, hogy gyerekekkel együtt felvonuljanak a pride-on!
A Fideszt vádolják hazaárulással, közben Brüsszelben pénzelvonást, szankciókat sürgetnek Magyarország ellen!!!
Folyamatosan az élelmiszerek drágulásával kampányolnak, közben nem szavazták meg az idei költségvetés, melyben sokkal több pénz jut nyugdíjakra, bérekre, családtámogatásra, adócsökkentésre!
A járványügyi védekezést hazugságokkal, álhírekkel, hergeléssel nehezítették, hazudtak a vakcinákról, kamuvideót terjesztettek, majd halálkampányt folytattak!!!
Fűt-fát ígértek az önkormányzati választás előtt, átverték a választókat, mert semmit sem teljesítettek abból, amit ígértek!!!
Gyűlölik az autósokat, mindent elkövetnek, hogy az autózást ellehetetlenítsék, nem értik, hogy ha drágul az autózás, akkor minden drágulni fog!
Kifosztják és elhanyagolják az általuk vezetett városokat és kerületeket! 
Üres kassza, szemét, gaz, hajléktalanok, haveri zsebszerződések jellemzik az ellenzéki önkormányzatokat!
Városvezetés helyett most is csak beszélnek, Facebookoznak, hergelnek, nem azt csinálják, amiért megválasztották őket!
MI EZÉRT NEM SZAVAZTUNK RÁTOK, VAGYIS A BAL OLDALRA mert NEM HAGJUK, hogy újra kifosszátok Magyarországot és a magyar családokat!
Tovább is van.....
Mondjam még!?
blackmirror
blackmirror 2022. 04. 07. 00:08
Előzmény: #68295  Csakegyolvaso
#68302
Hiába reménykedsz, az EU utalni fogja a pénzt, mint mindig. Állandóan abban bíznak az ellenzéki törzsszavazók, hogy majd jön egy nagy gazdasági válság, az EU elzárja pénzcsapot és a végén majd annyira elege lesz mindenkinek, hogy tömegével rohannak az emberek szavazni az ellenzéki összefogás pártjaira. Rossz hírem van, nem fog bejönni. Az EU számtalanszor eljátszotta már ezt a forrásmegvonást de soha nem lett belőle semmi és nem is lesz, egyszerűen nem érdeke senkinek. A Sargentini jelentés után is temették Orbánt, hogy most majd jól megkapja, Cseh Katalin és Dobrev Klára akkor ki is írta a fb oldalára, hogy Orbán megbukott és győzött az ellenzék. Eredmény: újabb kétharmad. 
Csak hogy világos legyen: államügyekben nincsen szövetséges (hiába hazudják), csak közös érdek van, és amíg Orbán kiszolgálja a nyugati érdekeket, márpedig kiszolgálja (támogatja multikat, rendel pfizer vakcinát, a fontosabb intézkedéseket megszavazza, amcsi katonákat állomásoztat), addig megkapja a pénzt. De tegyük fel, EU kivérezteti Magyarországot, magyar CDS felár felmegy az egekbe, Mo bejelenti az államcsődöt és fizetésképtelenné válik. Milyen befektetői bizalomra számíthat egy olyan közösség (az EU), amely politikai alapon becsődölteti az egyik tagországát? Ezek után a befektetők kétszer meggondolnák, hogy befeketetnek-e az EU periféria országaiba vagy vásárolják a kötvényeiket.
Törölt felhasználó 2022. 04. 06. 23:35
#68301
Látom, a Heisenberg által bemasolt idézet próbára tette néhány ember szövegértéset.😂

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek