Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 18:56

OPUS Global Nyrt.  

Itt az uj topik ahol nincs helye trollkodasnak, szelkakaskodasnak. Hasznaljatok! :) Hajra Opus Global!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 06. 24. 08:08
Előzmény: #217358  Törölt felhasználó
#217360
ML korabbi nagy apportjai miatt szvsz. A mennyiseg nott, az uj papirok viszont mind ML-hez kerultek. Ergo csokkent a nem nala levo papirok aranya. Termeklistaba bevezetesuk csuszott egyebkent.
Törölt felhasználó 2019. 06. 24. 08:06
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#217359
Törölt felhasználó 2019. 06. 24. 08:05
Előzmény: #217357  cikcak
#217358
Amúgy aki tudja írja le.Miert csökkent a kozkez?Cece miért adta el?
cikcak
cikcak 2019. 06. 24. 08:00
Előzmény: #217353  betgyuri
#217357
 Jó reggelt mindenkinek! Szia Gyuri! Kemény hét elé nézünk !!! Biztos hogy fognak még szórakozni biztos még ki akarnak rázni pár embert! Én ha tehetem veszek még! Kitartás
KKR13
KKR13 2019. 06. 24. 06:16
Előzmény: #217350  Csibefasirt
#217356
Zárólag még annyit, hogy az talán még nagyobb lopás, amikor az ember bérét munkavállalóként agyonadóztatják (az alkalmazó cég által a munkavállalóra szánt összeg 70 %-a az államot illeti) miközben virágoznak a vecsési számlagyárak. A valóságban szart sem érő bérre pedig azt modják, hogy már jól élsz és ezért semmilyen szociális segélyre, támogatási formára nem vagy jogosult, ellenben Arankáékkal, akik szívesen leszipkázzák a rendszert. Természetesen a közszolgáltatásokból - a jövedelemhez képest extrém adóterhelés mellett - sem kapsz semmivel sem többet, csak ugyanazt a ....
Amennyiben így vesszük, a családomat jelentős millióktól szapadították meg, ezt én ugyanolyan lopásnak tekintem, miközben a beütő krízis terhét természetesen szétterítették az egész társadalomra.
A rendszerváltásról, az ott megszervezett versenyelőnyökről pedig azt hiszem igen sokat lehetne beszélni.
vrstec 2019. 06. 24. 06:10
#217355
...azért nem kis munka lehetett abban, hogy az Opus és Konzum árfolyama együtt mozogjon az elmúlt hónapokban.
vrstec 2019. 06. 24. 06:07
#217354
Utolsó nap, hogy olcsón lehessen Opust venni. Holnaptól már NEM KELL hozzáigazítani (kozmetikázni)a Konzumot. Szóval ma aki tud vegyen.
betgyuri
betgyuri 2019. 06. 24. 06:06
Előzmény: #217352  NagyKópé
#217353
Jó Reggelt Minden Opus Részvényes ék!
A Konzummal ma lehet utoljára kereskedni. 
Aki ma vesz, Opus részvényes lesz. :) 
A Fúzió nemsoká vége :) 
Az árfolyam pedig emelkedésre ítéltetett. 
Hajrá OPUS!! 
A Vezetőség részéről anno Jászai G szavai ki fognak derülni, hogy a konzumos ok jól járnak-e, illetve a telko sorsa mi lesz. :) 
NagyKópé
NagyKópé 2019. 06. 24. 00:59
#217352
Tisztelt Befektetőtársak,
Utolsó nap lesz a mai amikor Konzummal lehet kereskedni. Utána remélhetőleg túlleszünk ezen a nehéz időszakon és végre helyére kerül az Opus. Azt gondolom, hogy a menedzsment megfogja hálálni nekünk kisbefektetőknek az elszenvedett nehézségeket. 
A tőzsdetörténelmi összevonást megelőzően számítok egy bejelentésre amely a menedzsment további fejlesztésére strukturált támogatására irányul, ez nagyobb bizalmat adna a külföldi nagybefektetőknek. Én azt gondolom (tudom nem leszek népszerű itt ezzel a kommentel) hogy a jelenlegi menedzsmentet maximális elismerés illeti azért, hogy ezt a holdingot összerakták (kivéve persze a nekünk fájó árfolyam). Ugyhogy köszönet nekik!
Izgalmas és mozgalmas lesz a következő hét kitartást, türelmet kívánok ehhez mindenkinek.
Törölt felhasználó 2019. 06. 24. 00:31
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#217351
Hadd kerdezzem mar meg hogy ki mennyit keresett vagy bukott Soros Gyorgy spekulacioival ill. ki mennyit tudott keresni Simicska korabbi “jo uzleteivel”? En Soros miatt buktam -n-gene/kovacs gabor bankar holding, phylaxia atveres- ill. Simicskaval egy filler nem sok, annyit nem kerestem.
Csibefasirt
Csibefasirt 2019. 06. 23. 23:46
Előzmény: #217348  KKR13
#217350
Itt már nem arról beszélsz, hogy miért lesz jó nekünk hogy a haverok zsebe dagad, hanem arról hogy " de ő is, meg ő is, meg ő is ezt csinálja" ... :D ezért nincs értelme beszélni erről, és részemről nem is folytatom, jelenleg úgy áll a helyzet hogy van két teljesen eltérő világnézet, amit a jóisten se fog egymással összeboronálni, mégpedig az hogy lopnak, meg az hogy mindent a Zemberek érdekében tesznek :D kiegyezés esélytelen. 
Juvefan
Juvefan 2019. 06. 23. 22:04
Előzmény: #217347  seawinds
#217349
ment a +
:D
KKR13
KKR13 2019. 06. 23. 21:41
Előzmény: #217341  Csibefasirt
#217348

Úgy teszel, mintha a világot uraló multik egy picit is különbek lennének, holott azok csak nagyobb pályán játszanak, de sosem az átlag emberek érdekében, és egy picit piszkosabban is. Természetesen őket alapból szeretni kell és azért jönnek hozzánk, mert segíteni szeretnének :)
Igaz, pár évtizede iparágakat vásároltak meg, hogy utána bezárjak az itteni bazárt, mert még ez is belefért számukra, ha a cél éppen ezt kívánta, kiiktatva akár a konkurencia csíráját. 
A szennyezést teljesen más aspektusból írtam, de ez ne zavarjon.
A bérek esetében nem is tudom, melyik szereplőnek van nagyobb lehetősége, mozgástere ...:) 
Nem mondtam egy szóval sem, hogy a tisztességben fulladoznak a fiúk, de kétszer ekkora adóterhelés mellett sem tudtak az elődök semmit sem felmutatni, max. adósság halmokat és jelentős kiszolgáltatottságot szinte minden területen, nem beszélve a színlelt módon működtetett közterheviselésről és szociális hálóról.
seawinds 2019. 06. 23. 21:35
Előzmény: #217320  J.Belfort
#217347
"Tehát annak drukkolsz,hogy még többet lopjanak,csak azért hogy realizálj némi nyereséget az Opuson:)"Ha neked ez jön le az egészből, akkor nemhogy a diplomádat, de még az érettségidet is kukába kéne dobnod... ezen már régen túllépett minden önálló gondolkodásra képes, a gazdaság-befektetés-profit összefüggést alapjaiban értő és tőzsdéző alany... nálad egyértelműen nincs meg ez a szint !
    
"Okos mondjuk nem vagy."A fenti vélemény alapján és ismerve a kritizált alany tőzsdei véleményét az Opusról -  egy iszonyatos tévedés, ami  totális ostobaságon alapul ! Nincs mit hozzátenni !
    
"Mondom ezt Opus részvényesként. Én nem drukkolok nekik,azt sem bánnám ha nullázná magát az Opi,ha ez az ára,hogy ezek eltakarodnak. Sokkal többet veszítünk velük,mint amennyit az Opus hozhat!"
Egészen biztosan nincs Opus papírod... egy ilyen vélemény tudatában egyrészt te is bűnrészes vagy, de inkább csak lennél (hiszen nincs papírod) az árfolyam növekedésen keresztül a "lopásban", másrészt hozzád hasonló "épeszű" ember nem fektet be egy "ilyen" cégbe, hogy egy "bukás és eltakarodás" esetén megérje több milla elvesztését... ez bizony pont kis 20-30-as "senkik" megközelítése, akik az Oktogonon fetrengenek egy balhé után...  és végül, hogy mit veszítünk vagy mit hozhat az Opus.. nos ez megint egy hétmérföldes butaság, amit nem is érdemes elemezni, elég annyi, hogy a rengeteg bevont cégben a tőzsdén keresztül egy széleskörben (kisbüfik, hazai- és külföldi intézményi büfik által) hozzáférhető profitorientált érdekeltséget hoznak létre, miközben önmagában a sok kis cég csak elenyésző forráshoz juthatna...
Mongoose8
Mongoose8 2019. 06. 23. 21:30
Előzmény: #217320  J.Belfort
#217346
És ki legyen helyettük , nagyokos? Neked egy darab papírod nincs. Nullázhatna,:) bravó öreg... 
bankos
bankos 2019. 06. 23. 21:12
Előzmény: #217331  Maximova
#217345
Ez de jó volt 🙂
Törölt felhasználó 2019. 06. 23. 21:00
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#217344
:))
Juvefan
Juvefan 2019. 06. 23. 20:37
Előzmény: #217339  KKR13
#217343

jó gondolatok, gratulálok, ment a +
:D
stayer81
stayer81 2019. 06. 23. 19:59
Előzmény: #217339  KKR13
#217342
Korrekt és szépen összeszedett vélemény, gratula!
Csibefasirt
Csibefasirt 2019. 06. 23. 19:58
Előzmény: #217339  KKR13
#217341
annyira nincs kedvem belemenni, mert herótom van már ettől és tök értelmetlen, de elég sok dolog ellentmond ennek a szépen felfestett gyönyörű utópisztikus elképzelésnek, hogy miért is teszik tele a haverok a zsebeiket... nyilván azért hogy az országnak jobb legyen, véletlen se SAJÁT önös érdekeikből :D hisz szentek mind...
de ha csak a legaktuálisabbat vesszük, a csúnya nyugati multik ugye szerinted jönnek ide szétszennyezni az országot, hogy otthon ne kelljen, akkor bölcs vezetőnk miért szavazott a 2050 es klímacél ellen pár napja ? vagy miért kellett a "rabszolgatörvény" megkönnyítve a túlórákat, vagy akkor Mészinél ezekszerint már nyugati béreket fizetnek a dolgozóknak ? vagy bármelyik havernál? Garancsi, Tiborc, esetleg Orbán Győzőnél? nem hinném... ez amit leírtál csak egy szép felfestett kép arra, hogy igazoljuk a pénzek zsebretételét és az oligarchák kitömését, miközben az egész mögött egy percig sem hinném, hogy az önzésen és hataloméhségen túl bármi is állna, végképp nem az ország érdekei :D 
DE ez persze csak SZVSZ. Lehet utálni :D 

Topik gazda

babosko30
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek