babosko30
4
4
1
2017. július 13. | 18:56

OPUS Global Nyrt.  

Itt az uj topik ahol nincs helye trollkodasnak, szelkakaskodasnak. Hasznaljatok! :) Hajra Opus Global!
53 35 válasz erre
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
ma, 16:38
előzmény: #179448  nanus
Az utódok!!!! Egy kutya!!!
ma, 16:36
előzmény: #179443  Rittyencsunk
Semmit közöm nem volt hozzájuk,anyai részről tönkretették a családot,kulák lista,börtön,egyebek,utálom őket mint a sz@rt!!! Az ir magját is!!! Nem irok részletet meg kitiltanak!!! Lenne mit!!!!
ma, 16:06

A múltkor akartam írni, hogy ezek az itthoni hirtelen gazdagok szinte mind malac alkatúak, nagy felhízott barmok, a fejükből pedig rohadtul nem látszik, hogy erre a teljesítményre képesek lennének, mármint az ország leggazdagabbjaivá válásról beszélek.
Aztán az utóbbi napokban látok képeket Orbánról és k.ra meghízott. Lehet úgy gondolja, ha már magasabb nem lehet, legyen szélesebb. Nagy pocak, stb. Ez nem tetszik. Nem örülök, hogy a nemzetközi találkozókon rendre törpe másokhoz képest, de adjon már magára, ne legyen már ilyen suttyó.
ma, 15:50
előzmény: #179442  Ptr82
Igen, részigazság van az állításodban.
Egy kicsit átfogalmazom, kóstolgasd:
A jelenlegi kormányzó erő, akikről írtam, azt hirdetik magukról orrba-szájba, hogy ők mennyire az emberekért vannak, és értük dolgoznak és jajjajjajjajajajjajjajjajajj. Miközben meg ott a valóság, hogy amikor olyan pozícióban vannak, hogy viselkednek. Menjenek a POKOLBA!
Nos?
Ez teljesen hamis így?
Csak objektíven!
ma, 15:48
előzmény: #179444  Rittyencsunk
... zseniális kérdés... :))))))
ma, 15:39
előzmény: #179427  kimi99
Biztosan volt ilyen is, de méltánytalan lenne általánosítani.
A felsőoktatásban milyen tapasztalataid voltak?

ma, 15:35
előzmény: #179423  nanus
Hm.
Nem minden rendszerváltás előtt született honfitársunk volt a Kommunista Párt (MSZMP) tagja.
Még kevesebben voltak az MSZMP, titkárai.
Az akkori középiskolás korosztály többségét automatikusan "besorozták" a KISZ-be, ez igaz.
De nem mindenki vált, (akart lenni) a kommunista ifjusági szövetség titkára.
Különösen igaz ez a felsőoktatásban.
Nanus, te is a rsz.váltás előtt születtél, de ennek ellenére tiltakoznál (joggal) ha ezért lekomcsiznának.
Nem tudom voltál-e a Párt tagja (esetleg titkára), de eddigi írásaid alapján nem erre tippelnék.
Viszont a kormányzó párt felsővezetői közül sokakról, és környezetükről, ez elmondható.
Csak a történelmi tények kedvéért. 
Bocs az offokért, de most nincs kereskedés, meg ha van is, mit írjunk a folyamatos csorgásról, már ha vki. nem akar csak panaszkodni...
ma, 15:23
előzmény: #179388  signal2
Bájos, hogy akikről írtam, mindkettő viszonylag fiatal, tehát még csak véletlenül sem kommunisták, nem is voltak azok sose. Az is bájos, hogy ha olyan jó a baloldal, akkor miért még mindig az MSZP a "legerősebb" köztük?  Leírtam azt is, hogy a másik oldallal sem szimpatizálok különösebben, DE! Akikről írtam, azt hirdetik magukról orrba-szájba, hogy ők mennyire az emberekért vannak, és értük dolgoznak és jajjajjajjajajajjajjajjajajj. Miközben meg ott a valóság, hogy amikor olyan pozícióban voltak, hogy viselkedtek. Menjenek a POKOLBA.
ma, 14:33
előzmény: #179439  kimi99
Csak még egy aztán befejeztem!! 2015 ,Kunhalmk Ágnes!! Ezek védik a dolgozókat??? Nem lesz eggyütt a család a rabszolga törvény miatt!!! Olvassátok az akkorit,net nem felejt!!!
ma, 14:06
előzmény: #179438  nanus
Hatalmas +
Igen sajna van ameddig hogy agyuak dobják a Juhász petinek a pénzüket ahelyett h pl beteg v szegény gyereknek adnak!!
ma, 13:59
előzmény: #179433  kreta
A részvényről meg akkor kell beszélni,amikor kereskadési nap van,mert pénteken polikárol szolt a nap!!! Én befejeztem a politikát,csak lásson már mindenki tisztán abban amit ebben országban művel a baloldal!!! És nem azzal kell dicsekedni,higy kitudják fizetni a Kövér álltal kiirt büntetést,mert van miből!! Ezért amit dolgoznak semmi nem járna,megélhetési politikusok!!! Kitartottak!!! További kellemes hétvégét minden normálisan gondolkodó fórum tagnak!!!!
ma, 13:59
előzmény: #179434  nanus
Nekem nem kell mondanod!
Jol latod de sajna lejjebb ilyen 2 gyermekes felelőtlen vkiknek bele kellene önteni a fejébe hogy a jövőd a biztonságod múlik ezen??!! Hiaba lenne opus 10k , ha nem mersz kimenni az utcára a gyereked kezet levágja a migrans stb 
ma, 13:55
előzmény: #179435  kimi99
Hol elsz ?? tulora? Mindig es most sem lesz másképp , hogy a munkaadó nem fogja fizetni mivel lecsusztatja a munkavállaló!
Ha meg megsem akkor nem lesz munkás azt emelhetnenek hisz 130 nettoert szúrják ki a szerencsétlen emberkék szemét!!
ma, 13:52
előzmény: #179428  bitKain
Hol elsz menj ki ettetni m
ma, 13:50
előzmény: #179426  kimi99
Strasbourgban 3 napja megint embereket ölt a karácsonyi vásárba egy ott született,nyilvántartott,börtönben radikálozott észak afrikai szarházi!!!! Tudták ki ő!!! Hány embert fognak még meggyilkolni év végéig nyugaton??? Én itt bátran elviszem az unokáimat bárhova.bármikor!! Álljon már meg a menet,hány ártatlan embernek kell meghallni ezek a senkiházik miatt??? Európa népe már észbekapott,ugy elzavarják Brüsszelből azt a csürhét,a szeszkazán Junckerrel eggyütt hogy nem tudják hova menjenek!!! Tudod mit csinálnak Dániában az olyan migránsokkak akiket nem tudnak az országból ki tenni,mert nincs hova?? Mert befogadták őket??? Egy szigetre fogják beterelni őket min a leprásokat!! Aztán éljetek!! Se ki, se be!!! Rájöttek végre!!
ma, 13:43
előzmény: #179432  kreta
Amúgy térjünk vissza a részvényhez elvégre pénzt keresni vagyunk itt!
ma, 13:42
előzmény: #179429  1378
Van két gyermekem, és köszönöm jó az a állapotom.  Nem vagyok kommunista se és szavaztam már erre is arra is! Igen nem vagyok Fidesz segnnyaló se!( akinek nem inge ne vegye magára) szóval semleges vagyok de azt látom haladunk a kommunizmus felé!
Kádár rendszer órbán rendszer... csak a személy más. 
Azt meg hogy ma gyerekek melyik napot dolgozzak le ha nem tudod akkor nézz kérlek utánna mert butaságokat hordasz össze vissza ami nem baj csak ne itt tedd.
ma, 13:33
előzmény: #179428  bitKain
Egypárt rendszer van?? A mult rendszerben csinálhatták volna amit most pesten??? Hazudtak a tv- ben, mert csak a magyar 1 volt,hétfőn szünnap,meg cseh 1,2,ja meg osztrák 1,2 amikor már volt antenna!! Most már jo barátkozni az oroszokkal,meg kinával is,nem Sztálin van már!!! Rabszolgatörvény??? Megetettek a libsik,hogy ez az??? Egyáltalán ki találta ki ezt a szép jelzőt!!! Kunhalmi,Hadházy,a lövető Milliárdos Ferkó,?? Majd meglátjuk milyen lesz a törvény!!!
ma, 13:19
előzmény: #1  babosko30
Lassan olyan szar ez a topik,mint a papír maga! Ettől függetlenül visszatérhetnék a részvénnyel kapcsolatos - lehetőleg építőjellegű - megjegyzésekhez. Javaslom nézzetek bele a 4iG-be, egész más a színvonal...
ma, 13:11
előzmény: #179410  kreta

Bocsánat, hogy megkérdezem, de van neked gyereked? Nekem kettő is van aki még iskolába jár és ha egy 4 napos ünnepnél lévő pénteket le kell tanulnia előtte szombaton akkor azt nem elvették a gyerektől hanem máskor kapta meg. Ha pedig az áthelyezés miatt az őszi szünet így hosszabb lesz akkor még jobb a gyereknek. Nagyon kevered a szezont a fazonnal. Az őszi szünet napjai adottak, az előre letanult nap nem tartozik az őszi szünethez hanem akkor a gyereknek iskolában kéne lennie. Csak úgy csinálták, hogy ha előre letanulja egy szombaton akkor hosszabb ideig maradhat otthon az őszi szünetnél mert plusz nap adódik hozzá. Ezért valakit tahózni, mert gőzöd sincs arról mit és miről írsz, szerintem nem szép dolog.
Ha pedig nem érted, hogy miről írok akkor a szellemi színvonallal is gond van. A rezsim szó értelmezéséhez pedig vegyél elő egy értelmező szótárt.
előzmény: #179416  nanus
 .. és jó volt?
És tedd hozzá, hogy egypárt rendszer volt, ahogy gyakorlatilag most is. Hazudtak a TV-ben, ahogy most is. Oroszokkal barátkozott az állam, ahogy most is. Szóval újra fiatalnak érezheted magad. :-)
.
Mindjárt beír valaki, hogy az ő korában bezzeg barlangban éltek és mamutot ettek, mire ez a sok pláza, meg a sok flancos kaja.
.
Nyugdíjas vagy? Ezért vagy ennyire megértő a rabszolga törvénnyel kapcsolatban?
előzmény: #179422  kreta
Huu mint a banga tanárok ne hogy mar sajnaljam oket legálisan semmit tesznek !!
85% egy 2szinu Vki mikor 90 években középiskolás voltam ha apad anyád nem vmi komcsi tag volt , hanem maganzo akkor szívatták!!!
Alt iskolai angoltanár megbukna az utcai angolon!
ma, 13:07
előzmény: #179418  nanus
Egyetertek!!
Egyre tobb belga holland nemet stb telepszik be ide somogyba!
Meltatjak Viktort es az országunkat!
ma, 13:06
Csak nevetni tudok rajtad :-)
ma, 13:02
De ne felejtsd el kréta,ilyen hosszú nyári szünet sincs a világon!!!!!!!
ma, 13:01
előzmény: #179420  Rittyencsunk
Mert komcsi országban nöttűnk fe,ha tetszett,ha nem,aki a Rendszerváltás elött született,ahhoz a rendszerhez tartozott!!!
ma, 12:55
előzmény: #179415  slrd
Azért mert az őszi és a tavaszi szüneteket dolgoztatják le velük amikor szabadságon vannak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nincs a világon olyan ország ahol a szabadságot le dolgoztatják hisz azért szabadság gyerek esetében őszi és téli szünetnek hívják!!!!!!!!!!  
Te azért vagy szabadságon hogy ledolgozd???????????????? 
Mert a gyerekekkel azt csinálhatják!!!!  Ha tetszik valakinek ha nem.
ma, 12:30
Nekem az a kedvencem, hogy fújják ezt a 400 órát, meg hogy hatnapos munkahét. Nos, eddig is lehetséges volt 250 óra. Tehát ez a 400 óra valójában "csak" +150 az eddigihez képest. Azért a nulláról 400-ra, vagy a 250-ről 400-ra nem éppen ugyanaz.
ma, 12:15
Kedves Nanus!
Azért elég sok jobbikos zászlót látok a tüntetésen.
Nem biztos, hogy ők pl. balosnak gondloják magukat.
Messze szélesebb (nagyobb) a tiltakozók tábora, semhogy a baloldali (amúgy is lassan jelentését vesztett) kategóriába soroljuk őket.
Posztkommunista elftársakat a Fideszben is találsz.
Nem is keveset.
Nem is akármilyen szinten...
ma, 11:53
+
ma, 11:49
előzmény: #179413  raus
A semmiért csináltatják a baloldali pártok a cirkuszt!! Figyelem felkeltés!! Lássák az emberek,hogy tesznek valamit!!! Hát kedves posztkommunista elvtársak,ez megint nem jön be!!! Friss felmérés szerint az ország több mint 2/3 ada elutasítja amit a parlamentbe,és az utcán művelnek!!! Egyet elértek ,több Fideszes szavazó lesz!!! Hamar lecseng ez is!!! Ez nem rabszolgatörvény.majd a jövő igazolja!!! Orbánról meg lepörög az egész,nem foglalkozik vele,Brüsszelben volt tegnap és annyit üzent a jövő évi EU választások után vége lesz a dalnak,mármint kisöprik a betokosodott,migrációs párti politikus urakat!!! Látszik egész Európában,majd az Európai nép eldönti a jövőt!!! Nem mindig értek egyet Orbánékkal,de szocik többet soha!!! Bárki csak ők ne!!!!
ma, 11:27
előzmény: #179384  Donqatto
De. Hogy találtad ki?
ma, 11:19
Az én gyerekkoromban nem volt szabad a szombat,végig volt tanítás amig tanultam,kibirtuk!! Ja,, meg volt 2 év katonaság plusz kétszer behivtak 3 hónapra!!!
ma, 11:00
Ami tanítási/munkanapot megkapott szabadnapnak azt miért nem teszed a mérlegre?
ma, 10:57
előzmény: #179397  Tagore
Lehet, hogy sok dologban előrébb tart, mint nálunk, de vannak dolgok amiben csak látszólag. Csak ne hogy azt mond, hogy az osztrák egy mintapélda. Azt ne feledd, hogy a köpönyegforgató labancok 100 éve építik, mi 40 év kommunizmus és önkényuralom után azokkal akik abban a rendszerben nevelődtek. Szóval kár összehasonlítani a kettőt. 
ma, 10:52
előzmény: #179411  nanus
Szebb reggelt! Hat ja 
De engem ez nem dühít inkabb az amit latok a tv ben,  h az a fajta baloldal gyalázza a pesti karácsonyfát a pesti proli !!!!
ma, 10:47
Ki mondta h dolgozz olyan helyen??a puska nincs odatartva!!
ma, 10:38
előzmény: törölt hozzászólás
Jó reggelt mindenkinek.azért ez nem semmi,igy karácsony előtt!!! Sajnálatos hogy ide süllyedt tavaly óta az opus fóruma!!! Bármennyire is igaza van a beironak!!!!!
ma, 10:34
előzmény: #179399  kockaveto1
Ebbe az országba élsz hahó?
Ez már a harmadik szombat amit Fidesz rezsim elvesz a gyerekektől!!!
Nem az első... egy még elmegy!!!!
ma, 10:16
Törölt hozzászólás!
ma, 10:16
Törölt hozzászólás!
ma, 10:09
előzmény: #179390  kockaveto1

Ne álmodozzunk a jogállamiságról?
Ezzel ugye nem akarod azt mondani, hogy ha nem megy akkor tkp. fogadjuk el szépen Putyin, Erdogan, Kim Dzsong Ün ... rendszerét, hiszen a jogállamiság és a demokrácia csak álom?
És tkp. nem jobb az USA, Kanada, Nyugat-Európa sem ezeknél, akkor minek is erőltetnénk, hogy az utóbbiakhoz hasonlítsunk az előbbiek helyett. 
Sztalin elftárs tapsol a mennyekben (vagy a pokolban)...
ma, 10:02
előzmény: #179379  peggy01
Tények:
"A köznevelési törvényben az áll, hogy a pedagógusok illetményalapja alapfokozat (főiskolai végzettség) esetén a vetítési alap 180, mesterfokozat esetén 200 százaléka, ez 182 700 és 203 000 forintot jelent. Egy 3-5 éve dolgozó pedagógus ennek az összegnek a 120 százalékát kapja meg, hiszen átlépett a "pedagógus I" fokozatba - vagyis 219 240 és 243 600 forintot ".
Egy egyetemi tanársegéd (minimum MSc, de akár PhD is): 221 000 Ft
Egyetemi docens (akár 30+ év munkaviszonnyal is): 387 800 Ft
Összehasonlításként:
"A jövő év január 1-jétől érvényes bértábla értelmében az Aldi 10,88%-kal emeli a kezdő fizetéseket: mind a bolti eladók, mind a logisztika területén az áru-összekészítők heti 40 órás munkaidőre vetített induló havibére 301 900 forintra emelkedik, amelyhez 5000 forint értékű Erzsébet-utalvány társul. A 10 éve a cégnél dolgozó munkatársak alapbére 10 év után heti 40 órában pedig 383 300 forint, ehhez szintén társul az 5000 forintos Erzsébet-utalvány."
Forrás: 
https://www.portfolio.hu/vallalatok/munkaugy/itt-a-bejelentes-300-ezer-forintos-a-kezdober-az-aldinal.5.307905.html
No comment.
ma, 09:28
előzmény: #179403  kockaveto1
Már az is valami, ha normálisan tudunk beszélni az eltérő nézőpontjainkról...
köszönöm
ma, 09:28
előzmény: #179402  kockaveto1
Vagy méginkább a családjukat kitenni annak, mi ott várna rájuk. Ezt megértem.
ma, 09:27
előzmény: #179402  kockaveto1
Nem egyformán látjuk a világot, signal, nincs mit tenni.
ma, 09:26
előzmény: #179401  signal2
jól mondod, vannak ilyenek. DE!!! miért is nem politikusok? Mert hiányzik belőlük az a jelembéli plusz, ami nélkül tömegek nem követik, ezáltal nem is választják meg. Vannak  sikeres ismerőseim, pártok megkeresték, legyen az arcuk, képviselőjük. Nem vállalták. nem azért, mert megriadtak a kihívástól. De mert nem akartak olyan emberré válni, mint amit ez a szakma megkövetel...
ma, 09:22
előzmény: #179398  kockaveto1
Értem, amit mondasz, de nem mondanék le arról a lehetőségről, hogy valaki kiváló vezető, szónok, és mellette remek, erkölcsös ember. AZ üzleti életben is találni ilyet. Nagyon sokan ne ma hatalomvágy miatt törtetnek és jutnak előre. Tehát a logikádat nem tudom elfogadni. Vannak, akikre ez igaz, és sokan, akikre nem. Ez csak arra jó magyarázat, hogy beletörődj, ne csinálj semmit. 
ma, 09:20
előzmény: #179398  kockaveto1
munkanap van, amúgy semmi gond...
ma, 09:20
előzmény: #179396  kreta
Ha nem dolgozol, akkor szabadságon vagy. Máskor is előfordult már, vagy tévedek? Vedd ki a gyereket is egy szabadnapra.
ma, 09:19
előzmény: #179395  signal2
Nem értetted meg a mondanivalóm lényegét. csak röviden, mert a hétvégét nem itt töltöm. :)) Azt szerettem volna megvilágítani, hogy a politikusi attitűdök vsz lehetetlenné teszik az ún. demokratikus jogállamiság létrehozatalát. ha vki vezetővé válik, annak oka van. Mégpedig épp az, hogy nem "egyenlő" a többiekkel, ki akar és ki is tűnik a tömegből. Más, mint a többiek, ezért más az elvárása is az élettől. Nem tudom, hogyan fogalmazzam, remélem kapisgálod. Kritizálni lehet és kell. De soha nem lesz úgy, hogy a kisembernek is jó legyen tökéletesen.És ez nem  csak a jelenlegi kormányra vonatkozik. A felkínálkozó lehetőségek közül ezért mindenki a számára legkisebb rosszat választhatja csupán a 4 évente soron lévő választásokon.. Én így látom. És még egyszer kellemes hétvégét. Kitartást a ma is dolgozóknak. :))
ma, 09:17
előzmény: #179386  slrd
Ausztriából üzenem: nettó hülyeség, amit írsz.... a demokrácia él, és jól érzi magát....
ma, 09:11
Humbák falván megint zárva a tőzsde! A gyerekek persze iskolába!!!
Agyament abszurd a felnőtt nem dolgozik csak a gyerek!! 
Na ez Orbán Magyarországa 
ma, 09:09
előzmény: #179390  kockaveto1
Engem nem más érdekel, hanem az, ami itt van. Nálunk nemcsak maga a jogállamiság hiányzik, hanem éppen szánt szándékkal azt akarjuk elsorvasztani. Már elmentünk a Rubicon-ig, csak át kell lépni rajta. Az Alkotmánybíróság jogköre korlátozva, népszavazás de facto ellehetetlenítve, Állami Számvevőszéket, Ügyészséget volt fideszes parlamenti képviselők irányítják (nonszensz), média nagy része teljes kontroll alatt, ahogy a gazdaságnak egy jelentős része is. Az állami adatokhoz való hozzáférést is jól megnehezítették, most a közig bíróság felállításával a perelhetőség is nehezítve lesz, gyakorlatilag nem fogja megérni. Teljes, kontroll nélküli rablógazdálkodás feltételeit teremtették meg. Ez akkor sem normális, ha valójában nem készülnek ilyenre. De azért elég egyértelműnek tűnik, hogy ha már így alakítja valaki a rendszert, azt nem cél nélkül teszi.
Hogy mit kellene tenni? Csak pár apróság:
Alkotmánybíróság vizsgálhasson bármilyen kérdést, akár a magyar alkotmány összhangját nemzetközi szerződésekkel. Népszavazni is lehessen bármiről, elegendő korlát a megfelelő számú aláírás arra, hogy hülyeségek ne jussanak el szavazásig. Az ÁSZ és Ügyészség élére nyilvános pályázaton válasszanak vezetőt. Az állami reklámköltéseket nézettség/hallgatottság/olvasottság arányosan legyen kötelező szétosztani. A kormány választásokat megelőző 6 hónapban ne hirdethessen, ne küldhessen DM levelet.
Szóval van itt egy csomó kis lépés, amelyek sokat javíthatnának a helyzeten. Többek között a fidesz megítélését is a szememben, ha ezek közül akár csak párat meglépnének.
ma, 09:08
előzmény: #179387  signal2
Nem próbálok és nem is szeretnék, mert nem az én tisztem, de ne hidd, hogy máshol ez sokkal jobb. Tiszta és független "jogállamiság" soha nem is volt és nem is lesz. Tudod van pl. a római jog amit rengetegszer alapul veszünk és hozzáteszünk vagy elveszünk, ebből lesz egy újabb jog. Aztán vannak a törvények, jogszabályok amit az adott kormányok hoznak, alakítanak és esetenként az előbbi jog sérül, korlátozódik, stb.-stb. , de ezt miondig az adott rendszer szabályozza. Nos így módosul a tiszta jogállamiság :-)
ma, 09:07
előzmény: #179392  kockaveto1
Részemről végleg lezártam a témát. Csak Neked akartam még válaszolni. Tájékozódjatok, És ne csak a napi sajtóból. Mindenkinek szép hétvégét. Üdvözlet a szerencséseknek, akiknél fehérbe borult a táj. Az én családom nem téli sporttal tölti a hétvégét sajnos.
ma, 09:05
előzmény: #179263  betgyuri

https://www.portfolio.hu/vallalatok/munkaugy/itt-a-rabszolgatorveny-modositasa-kiderultek-a-reszletek.307071.html
"A szakszervezetek kérésére került bele a javaslatba, hogy a munkaidőkeret egyről három évre emeléséhez üzemi tanácsi megállapodás szükséges. A törvényjavaslat minimális szolgáltatási díj bevezetésével biztosítja, hogy a kölcsönzött munkavállalók megkapják a mindenkori minimálbért. Ez 500 ezer embert érint."
Gyuri Téged nem is érint ez a munkaidőkeret bővítés szerintem. Hacsak a cégednél nem ezek után döntenek úgy, hogy bevezetik. De erre bármikor megvolt eddig is a lehetőség 12 hóra.Kollektív szerződés és most már üzemi tanács kell hozzá. Ha a dolgozók nem akarják, nem lesz.
ma, 08:56
előzmény: #179385  slrd
Nem értem, miért nem kommunikálják jobban, miről is szól ez a törvény. Ami a hátulütője,  az eddig is megvolt a munka törvénykönyvében...
ma, 08:55
előzmény: #179387  signal2
A jogállamiság egy álom. Aki politikusnak áll, annak oka van. Ehhez is egy "tehetség" kell, a velejáró jellembeli vonásokkal. Ami sikerre visz, épp az akadályozza meg azt, hogy utána jogállamot teremtsenek. Ne éljetek álomvilágban. Mondj egy jogállamot. Amerika a szabadságjogok jelképe. Egy hatalmas vicc az egész. A "nyugati demokratikus államok", ahol  a többség érdeke és akarata ellenében megy a jelenlegi politikai vezetés.Ne álmodozzunk már.
ma, 08:53
a 2. mondat egy kérdés akart lenni
ma, 08:48
előzmény: #179383  Ptr82
Bájos, ahogy a kommunista maradvány MSZP embereit azonosítod a teljes baloldallal. Közben azért észreveszed, hogy a fidesz pont ugyanolyan romlott, mint az MSZP. Lehet, még kicsit rosszabb.
ma, 08:45
előzmény: #179386  slrd
Ezzel próbálod relativizálni a jogállamiság itthoni katasztrófális helyzetét?
ma, 08:19
előzmény: #179372  palotai3
Mindenben valami igazság, de ezt a kifejezést, hogy "nyugati demokratikus intézmények" inkább ne használd, mert viccnek is rossz :-) Ott is csak politikai rendszerek vannak és az embereknek ott is, abból abból is kezd elege lenni. Elárulom, a demokrácia már csak fogalom, a gyakorlatban már csak nyomokban megtalálható.
ma, 08:13
előzmény: #179375  1378
Folytatva a gondolatmenetedet. Tegnap beszélgettem egy olyannal aki igen csak otthon van a munkával, munkaidővel, elszámolásokkal,  kapcsolatos dolgokban és azt kérdezte tőlem, hogy "Te érted mire ez a hőzöngés és felháborodás?? Szinte semmi olyan nincs ebben a törvényben ami eddig ne lett volna, mire eddig nem lett volna lehetősége a munkáltatóknak, munkavállalóknak egyaránt. A mostaniban is van olyan dolgokra lehetőség,  amit a gyakorlatban szinte egyik cég sem alkalmaz, mert a cégeknek is érdeke és egyre inkább érdeke, hogy ne menjen el a munkaerő."  Mindenki olvassa el, balos, jobbos, és ne a híradókból tájékozódjatok, hanem olvassatok és gondolkodjatok. Aztán persze utána lehet véleményt formálni, konklúziót levonni, mert lesz alapja.
ma, 07:54
előzmény: #179383  Ptr82
Nem Barcika véletlenül? 
ma, 07:10
előzmény: #179375  1378
Egyetértek. Én máris két konkrét példát mondok a saját életemből. Amit most leírok, annak minden betűje színtisztán igaz. 
Korábban két helyen dolgoztam párhuzamosan (mindkettő közalkalmazotti státusz), az egyik egy közepes vidéki város önkormányzati cége volt, a másik pedig egy országos cég (utóbbiban félállásban).
1.
Az önkormányzati cégnél jött egy új vezető, aki a létező összes mocsokságot elkövette, terrorizálta a dolgozókat, saját céljaira használta a cuccokat, autókat, stb. Páran ezt meguntuk, elmentünk az MSZP-s polgármesterhez, aki kinevezte, és elmondtuk neki, hogy valamit tenni kéne. Egész pontosan hatan voltunk. Ő teljesen megértőnek tettete magát, egyetértett, sajnálkozott, csodálkozott és azt mondta, hogy tenni fog valamit. Tett is. Mind a hatunkat felnyomott nála és az lett a vége, hogy majdnem minket rúgtak ki. Ez 2008-ban volt. És ez a polgármester ma is polgármester, és ma is MSZP-s. (Szerencsére semmit nem tudtak tenni ellenünk, mert a munkánkba nem tudtak belekötni, de ami utána következett, az nem volt túl örömteli.)
2.
A félállásomban jött egy új megyei vezető, aki egyszercsak unalmában kitalálta, hogy megszünteti a megyében a részállásokat, bár erre semmilyen felhatalmazása nem volt. Simán csak megüzente, hogy akkor szíveskedjek bemenni és aláírni, hogy közös megegyezéssel elbúcsúzunk egymástól. Mindez történt 2011 májusában, és ez még nem volt elég, az összes megyei kisebb vezető körében terjesztette, hogy júniustól garantáltan "kirúg". Akkor már 5 éve dolgoztam ott, a munkámra szintén semmilyen panasz nem volt. Hát, én be is mentem, csak vittem magammal két jogászt is, aztán hirtelen rájöttek, hogy jaaa, hát ha én akarok maradni, akkor természetesen semmi akadálya. Nos, ez a pali azóta már nem vezető, én viszont azóta is ugyanúgy ott vagyok félállásban, ahol akkor voltam. Ez a pali idén az MSZP helyi képviselője egy közepes városban, és idén is indult az MSZP színeiben az országgyűlési választáson képviselőjelöltként, szerencsére esélye nem volt semmire. 
Szóval ezek után ne ugasson nekem senki arról, hogy a "baloldal" mennyire szép és jó és aranyos, mert szembeköpöm. Nem mintha a másik oldalt annyira imádnám, mert korántsem, de ha választani kell, hogy ezek jöjjenek vissza, vagy Viktort koronázzák meg a Duna jegén, akkor elő a koronát.
jsx
ma, 05:11
előzmény: #179381  jsx
Csak a lefele menete lassult ennek a szépségnek....
jsx
ma, 05:01
előzmény: #179350  slrd
Talán jól mondta pomperj,hogy a bictoinra hasonlit a 2017 felétől  a mozgása,vagy valami hasonló...
péntek, 23:40
előzmény: #179378  1378
A tanítás nélküli munkanapokat, ha netán nincs értekezlet, stb. szabadságként adják ki.
péntek, 23:37
előzmény: #179377  1378
Meg otthon éjszaka, azt meg nem fizetik.
Tudod, hogy egy 20 éve tanító egyetemet végzett  középiskolai tanár bruttó fizetése nincs 300 000 Ft?
péntek, 23:09
előzmény: #179373  Badiavol
Csak szólok hogy az iskolák többségében pedig tanítás nélküli munkanap van az én fiam sem megy iskolába, egyes helyeken a tanárok sem, illetve van olyan suli ahol a tanári értekezleteket tartják meg délelőtt, hogy ne karácsony előtt kelljen.
péntek, 23:06
előzmény: #179371  Badiavol
Mivel benn van az iskolában és a lyukasórában javítja a dolgozatot (munkaidőben) azt bizony fizetik.
péntek, 23:05
előzmény: #179370  Badiavol
Békásmegyeri suli kiserdő. Ne aggódj ha jelentkezik felveszik épp keresnek napközis tanitónőt.
péntek, 23:02

Ennyi hülyeséget régen olvastam együtt, már ne haragudj.
Amikor anno elkezdték támadni az új alkotmányunkat én bizony elolvastam és döbbentem láttam a fele sem igaz annak amit baloldal és a nemzetközi szervezetek mondanak róla. A nemzeti bankról szóló törvényt ugyanígy támadták azt is elolvastam és döbbentem láttam, hogy pl nem az szerepel az elején, hogy az MNB a magyar köztársaság központi bankja (mert ezt is kivetették belőle) hanem az, hogy az MNB a EKB alá tartozó bankok csoportjába tartozik. A bíróságok tényleg nem függetlenek, hiszen az ATV már két balos politikus és boldogan dicsekedett vele, hogy a bíróságokat még ők uralják. Olyan bírók dolgoznak még közöttük akiket rég ki kellett volna dobni, mert munkájukat elhanyagolták stb. de mivel benne vannak az országos vezetésbe védve vannak nem eltávolíthatóak. Ha szerinted nem független a média akkor olvasd már el, hogy magyarországon melyik a legnézettebb tévé. Az az rtl klub és a az rtl klub híradója a legnézettebb a felmérések szerint. Az index legnagyobb internetes portál szintén balos és szerinted nem független a média? Én konkrétan mondok neked személyesen példát arról, hogy a szocik hogy vették meg mások cégeit amit nem akartak odaadni.
Mivel én fogadok, hogy te sem alkotmányt, se az mnb-ről szóló törvényt, se a mostani túlóráról szóló törvényt nem olvastad el szánalmasnak tartom az erőlködésedet. Akkor leszel Te polgár ha a törvényekből tájékozódsz és nem balos hírportálokból. Addig csak sima agitátor vagy félrevezetett embereke maradsz.
péntek, 21:58
Ezzel a szemlélettel te mit keresel itt?? Sőt a jelek szerint egy rohadt darab papírod sincs. Így nem nyilatkozik senki,akinek valamily szintű érdekeltsége van az Opus papírban.Menj tüntikézzél te is egy kicsit,ott majd tudsz beszélni személyesen is a ,,kollégáiddal”....
péntek, 21:41
előzmény: #179369  1378
...csak xolok..holnap is tanítási nap van...pedig a kölköknek a téliszünetben nincs munkanapjuk:-))...https://www.youtube.com/watch?v=iDQtApxHSjQ
péntek, 21:14
Ember, könyörgöm, nem igaz, hogy ennyire kisstílű vagy! És most bocsáss meg ezért a kifejezésért, de tényleg ez írja le a helyzetet. Némi alamizsnáért tényleg szemet hunysz az felett, hogy az országban nem függetlenek a bíróságok, nem független a média, létrehoznak egy fideszes médiaholdingot, amit törvényi előírás alapján vizsgálnia kell a versenyhivatalnak, és egyetlen tollvonással elintézik, hogy ne tehesse meg?
Hogy a nyugati demokratikus intézményektől már szinte naponta jönnek a visszajelzések, hogy melyik törvény nem kompatibilis a jogállamisággal?
Hogy Mészárosék rákényszerítenek embereket a tulajdonuk eladására azzal a szöveggel, hogy vagy eladják nekik, vagy megszerzik másképp? Konkrét példát tudok rá első kézből, nem a médiából, nem pletyka útján.
Hogy Polt Péter a legfőbb ügyész karikatúrája?
Hogy primitív migránsozás és sorosozás folyik már a csapból is?
Nem folytatom tovább, te is látod, hogy mi vesz körül, csak nem érdekel. És ez szomorú, mert ha érdekelne, akkor lennél POLGÁR.
péntek, 21:10
....ja..lukasórára nem kap egy vasat se...ingyé melózik ő is:-)))
péntek, 21:07
Akkor jó a váltótársa aki időben váltja le kettőkor...mint a mesében:-))...persze ..elhiszem:-)) De írd le a címet melyik suli az...ismerősöm holnap beadja az önéletrajzát AZONNAL!:-)))))
péntek, 21:00
előzmény: #179365  Badiavol
A nővérem tanítónő. A fizetése az elmúlt években nettóban több, mint 100 %-al emelkedett. Szombat, vasárnap nem dolgozik. Nem dolgozik az őszi, a téli és tavaszi szünetben valamint amikor juniusban befejezi a táboroztatást nem dolgozik augusztus utolsó hetéig. Nincs az iskolában napi 8 órát max 6-t. Ha lyukasórája van akkor kijavítja a dolgozatokat ő otthon dolgozatot már vagy 10 éve nem javított. Az ő esetében én nem látom, hogy kb dupla időt dolgozna.
péntek, 20:33
előzmény: #179367  Badiavol
Értem a finom célzást, de ugye a film végét is megnézted?
A moziban a film vége felé megszólal az egyik rendőr:
Mindjárt jön a happy end !
Nekem mindegy, csak elém ne üljön!
péntek, 20:15
előzmény: #179360  1378
"Egy picit másképp": Fater szerint nem a zsemle lett kisebb, hanem a pofánk lett nagyobb.
péntek, 20:09
előzmény: #179360  1378
Hááát...nem tudom...egy építési engedély kb 1 milla lett a 2 kiló helyett...egy doboz spangli 700 helyett 1200 ft..a gyerekek csokoját csak nálunk terheli a csipszadó( ez a leggusztustalanabb) ..ezt hambi adónak nevezik odaát...nálunk a Mc-it nem merték adóztatni:-). a kötelező 20 rongy helyett 50 ezer lett a 130 as sőr 250 ...a tanárokat heti+ 10 ingyen túlórára kötelezhetik + ilyen olyan müsor hülyeségekre+ dolgozat javítás otthon szorgalomból..kb a dupláját melózzák..szabi 40 nap egy évben..
péntek, 20:04
előzmény: #179361  irodek333
Lehet nem jó stratégia, de elmondom mit gondolok! :)
Tudják jól akik be akarnak fektetni, h kiféle-miféle rv ez!
Az eu-önkori választások megnyerése esetén ugye van 3 év, ezalatt lehet vele nagyot menni.
De ez nem csak a jövőbeni, hanem a mostani tulajok érdeke is.
péntek, 20:00
előzmény: #179359  Badiavol

https://www.youtube.com/watch?v=NlF_33oW8vw
Na ilyen Opus. Itt is meg lesz nyomva  a"piros" gomb. Csak mikor.. Itt 0:48-tól, ha sietsz.. :)
péntek, 19:59
előzmény: #179357  nanus
Hűha elhibáztam,már 511 -nél járok,de még lehet annyi is!! Szoval 500-501-re nem borították!!! 504 záró!!
péntek, 19:51
előzmény: #179359  Badiavol
Nyugodt lehetsz, él még ez a részvény. Mostanában halottnak, vagy nagyon gyengének tetteti magát, de fű alatt iszonyatos energia van benne, ami előbb utóbb elszabadul és erre még a nagy Európában is felkapják majd a fejüket és egymást taposva fogják zsákolni. És azok, akik most kiröhögnek engem és a hozzám hasonlóan gondolkodókat, akkor kegyetlenül irigyelni fognak.
Tudod igazán az nevet, aki a végén nevet!!
péntek, 19:46
előzmény: #179344  Clint

Egy picit másképp. 28 éve sulykolja az emberekbe a liberális média, hogy: Vedd meg, mert megérdemled! Csináld meg mert megteheted! stb. Az összes fiatal ezt hallja születése óta.
Csak eddig azt tapasztalták, hogy a vezetők mindent csak maguknak vittek ők nem kaptak semmit.
Most van családi adókedvezmény egy 3 gyerekes család már nem fizet adót, de már lassan tb-t sem.
Van a kis vállakozóknak KATA, KIVA.
A pedagógusoktól kezdve a katonákig rengeteg helyen van jelentős béremelés.
Nagyon sok mindent lehetne sorolni aki nem vak az látja és tudja mi változott.
És most beérett a liberális média szajkózása. Az emberek átvették a szlogeneket és elsőnek veszik az élj a mának szlogent, mert egyszer élsz! Az emberek önzőek lettek és csak azt nézik, hogy jobban éljenek.
Most pedig meg van lepődve a baloldal, hogy az emberek boldogok ha jobban élhetnek és lesz.rják nagy ívben azt, hogy mit csinál a kormány.
péntek, 19:12
Ez csak azért nem járta be a 490 -et hogy velem ki....en:-))....Él ez részvény még?:-))  Elég lájtos lett a mai EKG:-)
péntek, 19:06
előzmény: #179328  1378
A jövő narancsos generációja:
https://www.youtube.com/watch?v=9VoQgpTrmbQ
péntek, 18:22
Jó estét mindenkinek,nem szoltam bele egész nap mert ma politikai fórum volt!!! Tüntetés most is megy szerintem kormányt ez nem fogja megdönteni!! Betgyuri lehet hogy megsértődött ma,de tuldramatizálta!! A részvény ma elég jól zárt,egy volt ma furcsa hogy a végén nem borították rá 511-re,510-re!! Meglepett! Jövő héten meglátjuk hogyan tovább!!!
péntek, 18:11
előzmény: #179354  ArtiCat
Az irány egyértelmű. Március messze van. Nagyon remélem, hogy januárban életre kel, mert ez így unalmas. Szeretek is kereskedni, nem csak a pénz miatt.
péntek, 17:39
előzmény: #179353  reggizek
ket poszt alig volt a papirrol pedig elet halal szelen lebegett...jovo heten 504 ala zarasbol mar komoly baj lehet...eleg szarul nez ki igy is de hatha nem akarnak mar annyi minuszt az evesben....
péntek, 17:36
előzmény: #179352  ArtiCat

Jó tudni, akkor nem érdemes átolvasnom a mai napot, most értem ide.
Miért nem csinálnak külön politikai témát. Teleszemetelni az OPUS oldalt ilyenekkel, csak az idő megy vele, kimazsolázni az idetartozókat.
Na, most lehet leszavazni, pedig igazam van.
Egyébként még én is írnék oda, mert érdekel a politika. De legyen már rendezett a fórum!
péntek, 17:11
az a vicc hogy egesz nap kepesek voltatok politikarol vitazni...na titeket hivnak fotelhuszaroknak!! :DDDD
péntek, 17:08
előzmény: #179341  Tagore
Te is a szánkó gyüjtők ,rombolók között voltál,azért nem tetszik az irásom??/én még most sem anyázok./
péntek, 17:08
előzmény: #179348  zox69
Piros ez egész évben sajnos...
péntek, 17:06
előzmény: #179341  Tagore
Te..........miért is anyázol???
péntek, 17:05
z504 enyhén piros
péntek, 16:56
előzmény: #179338  ricraven
adooptimalizalas lesz ez...az a kerdes ideny mennyi penzt termeltek a cegek es az opinak mekkora arfolyam kell hogy nullasra kihozza vele a jelentest....
crf crf
péntek, 16:55
előzmény: #179344  Clint
van az 70 is
péntek, 16:54
előzmény: #179334  Realizm
ott a chart elkepzelesem elotted 3 poszttal azert...
péntek, 16:47
előzmény: #179324  1378
Ez a kádári örökség, jól példázza az érvelésed is. Nem hibáztatlak érte, hiszen legalább 50-60 éve erre kondicionálják a népet. Jól tudja ezt a jelenlegi vezetés is, nem véletlenül természetesen, mert a nagyrésze a régi pártrendszer funkciónáriusa, haszonélvezője volt. A szlogen régen is az volt: "Egy kicsit jobban élhetek, de cserébe kussoltok és mi azt csinálunk, azt lopunk el, amit akarunk."
péntek, 16:22
A Mikulás az idén sem látogatja meg a papperunkat? Ejnye bejnye
péntek, 16:16
előzmény: #179340  Rittyencsunk
No meg az Opus részvényesi mivoltommal is, hogy a topik témájánál maradjunk.
(Maradjunk?)
péntek, 16:16
előzmény: #179337  bozso49
.....nna.... lehet,hogy anyukád a placentát nevelte fel?!.....

Topik gazda

babosko30
4 4 1

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE