Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 12:26

OKT 23. - egy fórumozó csak egy véleményt írjon  

Kezd elegem lenni abból a néhány "egész nap a neten lóg és kizárólag politikai fórumokba írogat (mindeközben nem értem miből él)" típusú emberkéből, aki szétcseszi az összes fórumot a teljesen elfogult, pártos, minimálisan sem objektivitásra törekvő irományaival, és leugat mindenkit aki meg mer szólalni pl a hétfői eseményekkel kapcsolatosan.



Azt látom, hogy soha nem látott, feltehetően klón nickek sokaságával osztják az észt, és próbálják ezzel a saját véleményüket domináns, a többség véleményeként feltüntetni.



Nem tudom elhinni, hogy enniyre sötét legyen a legnagyobb netes gazdasági fórum törzsközönsége. Nem tudom elhinni. siralom.



Megkérnék mindenkit, hogy az okt 23-i eseményekkel kapcsolatosan írjon egy rövid véleményt, csak EGYet, felesleges beregelni több tucat új névvel, mert eddig nem látott nevek hsz-ai engem pl. nem fognak érdekelni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 20:53
#60
EZEK MÁR PEDIG TÉNYEK
Volt egy taxis blokád is több napon át, és nem vertek meg senkit, kik is szervezték?
Most pedig idézem az egyik hozzászólót, csak a tényekkel:
"Tévé ostrománál nem láttam, hogy a földre került rendőrt 10 huligán körülveszi, s addig üti amig mozog. Nem láttam, hogy a földre került rendőrbe minden arra járó huligán belerug, vipáraval rávág. Nem láttam, hogy kifolyik a rendőr szeme, s otthagyíják mint a kutyát. Nem láttam, hogy a rendőrök megpróbálják kimentkíteni bajtársukat az elakadt vízágyúból. Ja és láttam, hogy a tüntetők a vizágyúból kiszedik a rendőrt, s odavezetik a társaihoz (igaz zászlót nyomtak a kezébe).

Láttam viszont, hogy a rendőrök földre került bámészkodót addig ütnek, amig mozog. Láttam, hogy rendőrök földön fekvő emberbe egyesével belerúgnak, ráütnek. Láttam, hogy szinte megitassulva lövöldöznek a gumilövedékeikkel. Láttam fekete maszkba bujtatott arctalan megvadult embereket magyar rendőri egyenruhában.

Rendőrre (másra sem) nem lehet kezet emelni, s büntetni kell.

De amit a rendőrség megenged magának, s megengednek neki az nem rendfenntartás, hanem önbíráskodás. Előre megfontolt szándékkal, mert nem véletlenül vették fel maszkot, s tették le a jelvényt.

A rendőr nem attól rendőr hogy rá van írva!

Rendőr a rendelkezésre álló törvényes eszközökkel fenntartja a rendet, s elkapja (NEM MEGBÜNTETI) az elkövetőket.

csuloktata "
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 20:21
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#59
Öszintén sajnálom, hogy a mai nap nem voltam gépközelben és nem tudtam hozzászólni a témához.
Mivel azonban véleményemet e kérdéeben többször kifejtettem, csak csatlakozni szeretnék laurion, pénznyelő és kaygee hozzászólásához.
Mondanám, hogy ezek azok a higgadt értékelések, amelyekre igazán szükség lenne, de ugyanakkor azt is tudom, hogy egyesek - és most szándékosan nem írok nickneveket - e hozzászólásokat is akként fogják értékelni, hogy mi valamennyien a hazaáruló, hazudozó, népnyúzó bolsik szekértolói vagyunk.
És ilyenkor nehéz a továbbiakban is objektívnak maradni és 20-ig számolva elengedni a fülem mellett azt a szélsőséges politikai megnyilatkozást, amelynek tevékeny megnyilvánulása október 23-át azzá tette, amivé. Mert Magyarországot lehet és kell is szeretni. Csakhogy én nem hiszem, hogy ez a szeretet kizárólag abban nyilvánulhat meg, hogy lengetem az árpádsávos zászlót és szidom a kommunistákat. Miközben mindaz, amit az egész világnak közvetítünk semmi mást nem mutat csak azt, hogy egyesek - bár ők kevesen, mégis túl sokan vannak - leszarják, hogy mit gondol rólunk a világ. Sőt néha úgy tűnik számomra, hogy legszívesebben lezárnák a határokat, hogy a külföld kíváncsiságától és véleményétől mentesen tudjanak "tiszta" vizet önteni a pohárba. Október 23.-i megoldással.
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 19:52
#58
Mi történt Veled, nagyon eltűntél, hiányzol a topicról...válaszolj, ugye nem történt semmi baj?
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 19:47
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#57
Gazember!
A valaszod 50%ig OK, de aztan 50%ig hianyos. Megmondom en a masik 50%ot. A portfolio.hu , vedlik egy politikai online lenni (kivulrol-belulrol, egyarant)!
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 15:14
#56
otp meg lopakodva jön felfele!!!
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 15:12
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#55
Lau én sokat írtam erről és másról is az elmúlt napokban és így is épp eleget ismételtem magam ahhoz, hogy összefoglaljam mégegyszer. De nem is szükséges, mert te megtetted helyettem:)
Furcsa, hogy itt ennyire kevesen gondolkoznak ilyen indulatoktól mentesen, engem is meglep újra és újra. És ha adhatok egy tippet: ha most néhányan kikezdik a szövegedet, hagyd a francba, ne reagálj rá, már többen megtettük, de teljesen felesleges.
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 15:04
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54
Mindenkinek köszönöm, aki beírta a véleményét és tartotta magát a topiknyitó kéréshez, aki ennyire sem képes, csak magáról állít ki bizonyítványt.

Ha a Portfolio a könnyebb áttekinthetőség kedvéért kiszedi az offokat, megköszönöm, ha nincs erre idejük, az se baj.

Nekem végül nem volt időm írni, most pótolom.

Már jóval az ünnep előtt eldöntöttem, hogy amelyik politikus az 50. évfordulón aktuálpolitikát mer belekeverni a megemlékezésbe, az én előttem egy életre leírta magát. Teljesen nyitott voltam e téren mindegyikkel szemben, és örömmel tapasztaltam, hogy egy darabig minden rendben ment.

Megnyugvással hallgattam Orbán beszédét is, méltónak tűnt, egészen addig a pontig, amíg nem kezdett párhuzamokat vonni az akkori és a mai helyzet között, és a beszéd utolsó harmada már másról sem szólt mint aktuálpolitikáról és agitálásról. Nem hittem a fülemnek.

Mindenkit elítélek, aki a megemlékezést tüntetésre és randalírozásra akarta felhasználni, és egyetlen napra sem tudott tűzszünetet kötni, legalább azon a napon, amikor az egész világ velünk emlékezett és 50 évvel ezelőtt élt, világtörténelmileg is jelentős tettet véghezvivő hőseinket és végső soron minket ma élő magyarokat is ünnepelt. Volna.

Felháborít, hogy nem bírták vélt vagy valós sérelmeiket és hatalomvágyukat csak egy napig félretenni, hogy legalább az emlékezésben méltók legyünk azokhoz, akik a történelmi tettekre és nagyságra is méltók voltak.

Azért emeltem ki Orbán Viktort, mert még az ünnep napján is a békétlenséget szította, miközben tudta jól, hogy pár utcával arrébb megint randalírozókat oszlatnak a rendőrök. Mérhetetlen felelőtlenség, rosszabb esetben tudatosság. Elfogadhatatlan és méltatlan. Egy kőkemény diktatúrával és a világ akkor talán legerősebb katonai hatalmával szálltak szembe az akkoriak, a mai helyzettel a leghalványabb párhuzamot vonni is cinizmus. Elhangzott pl a beszédben, hogy most 50 évvel később megint hazudnak nekünk stb

Aki nem látja be, hogy a jobboldal ugyanúgy hazudott, mint a bal, azzal én nem tudok úgysem szót érteni. Mindkét oldal minden lehetséges eszközzel, hazugsággal és hülyítéssel, ígérgetéssel és minden alapot nélkülöző licitálással küzdött a hatalomért, a mérhetetlen eu pénzek feletti részleges diszponálásért. Aki jobban csinálta az nyert.
Szomorú, de ez van, ilyen a politikusaink nagy többsége. A politika maga ilyen a versengő többpártrendszerben és az általános választójog idején. Ugyanakkor az egyik csapat kezd beledilizni ebbe a játszmába. És nemcsak a vezetők, de a szimpatizánsaikat is tüzelik, hergelik, a fél országot behülyítik a szólamaikkal. Csakhogy ezek a szólamok nem adócsökkentésről szólnak most már, meg 29. havi nyugdíjról, hanem gyűlöletkeltésről. És ennek a következménye többek között az is, ami 23-án történt.
A rendőrség persze fellépett, oszlatott, néha kétségtelenül túlzott erőszakkal, amit elítélek szintén, ugyanakkor ne felejtsük el, hogy a testi épségét (életét) kockáztató rendőr nem azért van ott, mert nincs jobb dolga. Ezzel szemben aki nem akart a rendőrök útjába kerülni, az elhúzott onnan időben.

A történtekért elsősorban és különösen azt terheli a felelősség, aki kivitte a politikát az utcára, mert nem tud belenyugodni, hogy rosszabbul hazudik, mint az ellenfelei, és azóta is az ellenségeskedést szítja minden nap. Az a baj, hogy ez már nemcsak egy ember, ez egy egész vezetőgárda kevés kivétellel, és egy hatalmas, demagógiával és nacionalizmussal beoltott tömeg. Ez sehová nem vezet, csak ide. Rosszabb esetben polgárháborúhoz.

Gratulálok
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 14:44
Előzmény: #51  csuloktata
#53
"K. K. állítása szerint a rendőröknek látniuk kellett őt,"

Na, ez az "állítása szerint" egy kicsit problémás
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 14:39
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#52
Kedves Laurion és többiek!

Nem igazán olvastam végig az egész fórumot, úgyhogy előre is elnézést kérek mindenkitől, akit véletlenül megismétlek.

Jó ez a kezdeményezés, jómagam is több helyen kértem már, hogy ne nyissunk ugyanabból a témából 10 fórumot, ide ezért szívesen írok a hozzászólási korlát miatt.

Hozzáteszem ugyanakkor, hogy amit írok, azt nem pártpolitikai szemszögből teszem, úgyhogy a hasonlókkal traktálókkal nem foglalkozom.

1. Amint nézegettem a TV-ben az eseményeket rögtön az jutott eszembe, hogy mi lenne, ha most otthon ülne két külföldi mellettem a szobában és néznék ezt a borzalmat. Gondolom, megkérdeznék, hogy mi ez, és én azt válaszolnám, hogy "Ez egy nemzeti ünnep..."

2. Nevetségesnek tartom azokat a véleményeket, amik rendőrségi túlkapásokról beszélnek. Én a helyükben ennél még akár erélyesebben léptem volna fel, aki pedig panaszt tesz a rendőrök ellen, azt letartóztatnám, mert részt vett a tüntetésen. Súlyosbító körülménynek értelmezném, hogy nem adta fel magát korábban. MINDENKI, AKI OTT VAN, VESSEN MAGÁRA, NEM VOLT KÖTELEZŐ OTT LENNI.

3. Maximálisan egyetértek a rendőrfőnök minap adott nyilatkozatával, amely szerint nem igaz, hogy a tüntetőket a FIDESZ gyűlés felé terelték. A rendőrség több ponton lehetőséget adott a tömegnek a feloszlásra, a tüntetők vonultak a FIDESZ gyűlés helyszínére, nem a rendőrök hajtották oda őket.

4. Undorítónak és gerinctelennek tartom azt, hogy pár sz'házi s'fej miatt megint dumatéma lettünk Európában, és ami a legrosszabb, hogy ugyanezek miatt, most az a téma, ami a "magyarokkal" folyik. Ugyan a nezmetközi sajtó véleménye aligha fog erről megváltozni, de remélem, hogy ezentúl különbséget tesznek majd közöttünk, én magyarnak tartom magam, azok pedig az állatok, akiknek sosem szabadott volna lemászni a fa tetejéről.

5. Tudomásom szerint október 23. nem csak a forradalom ünnepe, hanem a köztársaság kikiáltásáé is. Sajnálatos, hogy erről szinte szó sem esett a "megemlékezéseken".
csuloktata 2006. 10. 26. 14:36
Előzmény: #46  BuySell
#51
Öt méterről lőtték fejen, majd többször hátba a rendőrök gumilövedékkel az üres Síp utcában egy VI. kerületi üzlethelyiség vezetőjét október 23-án nem sokkal hat óra után. A férfi csütörtökön tett feljelentést az ügyészségen, jogi képviseletét a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) ügyvédje, Pelle Andrea vállalta.

A maradandó látáskárosodást szenvedett, névtelenséget kérő K. K. állítása szerint hazafelé tartott a Gellérthegyre, és mivel a Deák térre kivezető Király utcát és Madách teret már a rendőrök lezárták, az ő tanácsukra került a Síp utca felé, amikor a Dohány utcai Zsinagóga irányából 20-30, egyenruhás, védősisakos rendőr fordult be az utcába.

Feloszlatni az egyfős tömeget
K. K. állítása szerint a rendőröknek látniuk kellett őt, és azt is, hogy az utcában belátható távolságon belül csak ő tartózkodott. A rendőrcsapat ekkor könnygázgránátokkal kezdett tüzelni a Síp utca irányában.

K. K. behúzódott a fal mellé, de mivel nem szűnt meg a gránáteső, a kávézóból mosásra hazavitt fehér konyharuhát kezdett lobogtatni, és a rendőröknek kiabálni, hogy el szeretné hagyni a helyszínt.

Ahogy azonban lépett egyet, az egyik rendőr - felszólítás nélkül - öt méterről fejen lőtte gumilövedékkel, a golyó a bal szeme mellett közvetlenül csapódott be. K. K. ekkor kiabálni kezdett, hogy meglőtték, és kérte a rendőröket, engedjék át, mert haza akar menni.

Egy rendőr közelebb ment hozzá, ráüvöltött, hogy takarodjon onnan, és ekkor K. K. - nem tudja, hogyan - de a földre került, csak arra emlékszik, hogy szeméből dől a vér, feltápászkodik, és az ellenkező irányba elrohant.

Hátba lőtték ötször
A rendőrök ekkor még öt lövést adtak le rá, erről azonban már csak a szemészeten, az orvosi kezelés közben győződhetett meg. Két lövés a hátát, három a lábait érte. Menet közben még kihívta a mentőket a Wesselényi utca Síp utca sarkára, mert attól félt, eszméletét veszti. A mentők gyorsan, 5-10 perc alatt értek ki.

K. K. jelenleg is kórházi kezelés alatt áll, október 30. környékén engedik haza. Az orvosok közölték vele, bal szeme maradandó károsodást szenvedett, a látáscsökkenés mértékét csak később tudják megállapítani. K. K. ügyvédje csütörtökön, október 26-án tette meg a feljelentést, amihez orvosi látleletet csak később csatolnak.

Az Index percről percre tudósított az október 23-ai eseményekről, riperterünk nem sokkal K. K. után érhetett a helyszínre: "Tudósítónk sem tud átjutni a Dohány utca és a Síp utca kereszteződésén, mert a rendőrök gumilövedékkel tüzelnek az áthaladókra a Rákóczi út felé (lásd a térképet). Közben a Blaha Lujza tér felől is elkezdtek könnygázt lőni az Astoria irányába" - jelentette 18 óra 56 perckor.

A bűncselekménynek minősülő rendőri intézkedéseket a Fővárosi Főügyészség vizsgálja ki. Eddig 11 feljelentés érkezett, de még egyik esetben sem indított eljárást az ügyészség, aminek a feljelentéstől számított három nap alatt kell döntenie, hogy megindítja-e a nyomozást
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 14:27
Előzmény: #49  BuySell
#50
köszi!

de már elbasztam mert 7050 nen kiszálltam!
én hülye!!!
BuySell 2006. 10. 26. 14:23
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#49
koi kívánom neked hogy sok pénzt keressél ma!
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 14:22
#48
A hazai fizetőeszköz erősödött legjobban a régiós devizák közül, csütörtökön
délután egy óráig. A forint jegyzése reggel óta 261,5-ről 260,6-ra csúszott
vissza az euró ellenében, a lengyel zloty 3,877-ra míg a cseh korona 28,325-ra értékelődött fel a közös európai devizával szemben. Ezzel a forint könyvelhette el a legnagyobb - 1,16 százalékos- erősödést térségben. VGO
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 14:21
#47
a forint 261 !!!

az otp meg 7320!

vajon megy e még feljebb???

szerinettek???
a cec es hirt nézztétek már???
BuySell 2006. 10. 26. 14:20
Előzmény: #41  csuloktata
#46
csulok, azt hiszem azok már nem is a huligánok voltak akik kiszedték őket.

egyetértek veled tényleg "üdítő" volt látni hogy végül segítettek nekik. hála istennek nem hallottuk hogy a rendőrségi rádió felvételek milyen pánikról és halálfélelemről tanúskodtak.
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 14:20
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
mert a szándék az volt hogy oszlassuk szét a tömeget
de a tet ami volt utána az szörnyü.még belegondolni is rossz.

amikor a rendört kihozták onann akkor a tüntetök emberséget mutatak !!!!

de ezt azota nem láttam sehol sem!!!!
még turo ruditol sem! :)))
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 14:18
Előzmény: #42  BuySell
#44
a szándék és a tet között marha nagy külömbség van!
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 14:17
#43
szoval sok itt a kérdéss !
föleg az olyan kérdések amik mögött sejtelmesen a tudni nem akkarás gondolata rejtözik!

az otp meg 7325 ön van!

BuySell 2006. 10. 26. 14:17
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#42
koi üdv ! :)

nem akarok hosszabban vitázni erről, de a tömeg azt skandálta : gyújtsuk föl, gyújtsuk föl.

aztán lehet hogy nem sikerült nekik és nem sérült meg senki, de ez volt a SZÁNDÉK.
csuloktata 2006. 10. 26. 14:16
Előzmény: #36  BuySell
#41
Elnézést, csak BuySell- nek válaszolok, s betartom a kérést.
Aki fel akarta gyújtana, itéljék el megérdemli.
Csak azt probáltam jelezni, hogy még a huligánokban is volt annyi jó érzés, hogy kiszedték azt a szerncsétlen embert, s visszavezették a társasihoz, s nem pedig féltholtra verték.

Topik gazda

laurion
laurion
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek