Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 12:26

OKT 23. - egy fórumozó csak egy véleményt írjon  

Kezd elegem lenni abból a néhány "egész nap a neten lóg és kizárólag politikai fórumokba írogat (mindeközben nem értem miből él)" típusú emberkéből, aki szétcseszi az összes fórumot a teljesen elfogult, pártos, minimálisan sem objektivitásra törekvő irományaival, és leugat mindenkit aki meg mer szólalni pl a hétfői eseményekkel kapcsolatosan.



Azt látom, hogy soha nem látott, feltehetően klón nickek sokaságával osztják az észt, és próbálják ezzel a saját véleményüket domináns, a többség véleményeként feltüntetni.



Nem tudom elhinni, hogy enniyre sötét legyen a legnagyobb netes gazdasági fórum törzsközönsége. Nem tudom elhinni. siralom.



Megkérnék mindenkit, hogy az okt 23-i eseményekkel kapcsolatosan írjon egy rövid véleményt, csak EGYet, felesleges beregelni több tucat új névvel, mert eddig nem látott nevek hsz-ai engem pl. nem fognak érdekelni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 11. 09. 18:51
#608
én hosszas olvasgatás után úgy döntöttem megírom az én véleményem: mi lenne ha mindenki csak azzal foglalkozna, hogy a saját lelkiismerete és tudása szerint megpróbálná kicsit jobbá tenni a környezetét és nem azzal, hogy mások felett itél? ennyi mert ez EGY vélemény.
Törölt felhasználó 2006. 11. 09. 18:30
Előzmény: #606  Portfolio
#607
Mit tehet egy egyszerű polgár, ha úgy érzi, hogy választott képviselői nem képviselik az érdekeit, hogy ünnepét elveszik, az őt bántalmazó rendpröket prémiummal jutalmazzák, sérelmeit letagadják stb.?

Polgári összefogást kezdhet, pl. így:

"A JOBB SALGÓTARJÁN mozgalom szimpatizánsai felhívást intéznek minden magyar polgárhoz, akinek elege van a Gyurcsány-kormány hazudozásaiból. Kérünk mindenkit, hogy 2006. november 15-től, minden este 8 órától, az otthonában lévő villamos berendezéseket kapcsolja be, úgy hogy azok a lehető legjobban terheljék meg a villamosenergia rendszert. Tegyük ezt negyed órán át. Ha több százezren egyszerre megterheljük a rendszert, az lekapcsol, és Magyarország sötétbe borul. Ez kb. napi 30 FT többletköltséget jelent háztartásonként.
Előnyei: teljesen legális tevékenység; hatékony (akár a taxisblokád); anonim (otthon történik és lenyomozhatatlan). Olasz, Francia-, Németországban bevált módszer!

Csatlakozzatok, és küldjétek tovább ezt az e-mailt a lehető legtöbb helyre!"
Portfolio
Portfolio 2006. 11. 09. 04:38
#606
Megkérünk benneteket, hogy ebben a fórumban is kerüljétek a személyeskedést, illetve az oldalhoz nem méltó kifejezések használatát. Amennyiben nem tartható fenn egy minimális szinten elfogadható hangnem, akkor töröljük a topicot (egyelõre csak töröltük a kritikán aluli részeket)

Köszönettel

Törölt felhasználó 2006. 11. 08. 23:33
#605
Gergényi (+ 8 tábornok) távozása a felelősség beismerése ?

vagy csak egy paraszt áldozat ... .
saru 2006. 11. 08. 21:15
Előzmény: #603  saru
#604
Fidesz: Gergényi távozása nem oldja meg a helyzetet
2006. november 8. 14:43

A Fidesz szerint a budapesti rendőrfőkapitány nyugdíjba vonulása nem oldja meg az október 23-i események miatt kialakult helyzetet, bár mindenképpen a felelősség beismerését jelenti - erről Kontrát Károly és Balog Zoltán, az ellenzéki párt két politikusa beszélt szerdai sajtótájékoztatóján. Kontrát Károly közölte: a kormány folytatja a hazudozást, a fő kérdéseket megkerüli az ügyben, ezért a Fidesz azt követeli a kabinettől, hogy nevezze meg az október 23-i rendőri brutalitás felelőseit, azokat a parancsnokokat, akik közvetlen utasítást adtak az emberek megtámadására, valamint nyújtson anyagi és erkölcsi kártérítést az ártatlan áldozatoknak.

Balog Zoltán úgy vélte: az, hogy Gergényi Péter budapesti rendőrfőkapitány benyújtotta nyugdíjazási kérelmét, a felelősség elismerését jelenti, azonban nem tisztázott, hogy pontosan milyen felelősségről van szó.

(MTI)
saru 2006. 11. 08. 20:44
Előzmény: #602  Törölt felhasználó
#603
Gergényi Péter a BRFK vezetője kérte nyugdíjbavonulását, a hazudozásba ő már belebukott véleményem szerint, nemúgy tanítómestere !
Törölt felhasználó 2006. 11. 08. 10:11
Előzmény: #600  Törölt felhasználó
#602
"A felvetett problémák valósak, hogy egy szélsőséges kis párt is felveti részlet kérdés. Attól szélsőséges, hogy a problémákra szélsőséges választ ad, nem attól, hogy a problémát érzékeli."

Kanyisz, teljesen egyetértek. Amire reagáltál nem abból a célból született, mert vitatnám a probléma létét, vagy fontosságát. Valóban van. És valóban lenne értelme ezek megoldási lehetőségeiről is vitázni, én ebben is partner lennék.
Törölt felhasználó 2006. 11. 08. 09:20
Előzmény: #600  Törölt felhasználó
#601
Egyértelmű, hogy '56 túlmutat saját magán. Túlmutat annyiban, hogy milyen az a társadalmi közeg, amely 56-ot értékelni szeretné. Jelenleg e társadalmi közeg a végletegik megosztott, ahogy szok mondani, kettészakadt az ország.
Éppen ezért egy jelentős közelmúlti eseményt mindkét oldal a maga szájíze szerint igyekszik beállítani: a baloldal kissé leértékeli, míg a jobboldal túlheroizálja.
Objektivitást ma néha még a 48-as forradalom kapcsán sem sikerül elérni, mit várhatunk akkor a csak 50 éve történtektől.
Törölt felhasználó 2006. 11. 08. 08:05
Előzmény: #599  Törölt felhasználó
#600
Pénznyelő!

Túl konnyen lesöpröd a multik és a globalizmus elleni, a kisvállalkozások védelmét célzó, az EU-ban viselt hatalmi játékok milyenségét kritizáló érveket.

A felvetett problémák valósak, hogy egy szélsőséges kis párt is felveti részlet kérdés. Attól szélsőséges, hogy a problémákra szélsőséges választ ad, nem attól, hogy a problémát érzékeli.

Nincs liberális válasz és csak elvétve van baloldali válasz (az is szégyenkezve) idehaza ezekre a kérdésekre. Pedig lehetne akár neoliberális is, mert még a neoliberális gazdaság filozófia is megengedi, hogy ott ahol a monoplium korlátozza a szabad piacot beavatkozzon az állam.
Baloldali meg méginkább van, csak a kedves elvtársak nem merik kimondani és csak szem lesütve merik alkalmazni.

Úgyhogy írhatsz pamfletteket a csúnya Munkáspárt hülye (szerintem is hülye!) szlogenjeiről, de ettől még nem adsz választ a problémákra.
Törölt felhasználó 2006. 11. 08. 07:46
Előzmény: #597  Törölt felhasználó
#599
Itt a válasz a válaszra link

Amúgy elég vicces egy polgárpukkasztó jegyzetre Reiner válasza.

A rendszerváltás után, az öreg ötvenhatosok beszédei, az ahogy képtelenek egymással normálisan kommunikálni, ahogy hajlandóak egymást lejáratni tökéletesen alátámasztja Tota W cikkét.

De térjünk le 56-ról. Menjünk 48-ra. Jó volt nekünk Kossuth, nem lett volna jobb 48-ban kiegyezni? Attól még, hogy ezt a kérdést fel merem tenni nagyra tartom 48-t, de a kérdés-kérdés marad.

És a kérdés nem a múlt miatt fontos hanem a jelen miatt. Mert a kérédés a mára vetítve úgy szól, hogy mi a jobb nekünk, kompromisszum képtelen vezérek, vagy kompromisszumra törekedő vezetők?
Törölt felhasználó 2006. 11. 07. 17:36
Előzmény: #587  Törölt felhasználó
#598
Matgab,

ha az előzményre klikkelsz, akkor meglátod, miért gondolom azt, hogy az emberek FELELŐSEK saját környezetükért, sorsukért. Ne várd el a pénzeszsákoktól, hogy önként lemondjanak bizonyos előjogaikról - amíg nincs kényszerítő erő erre, addig nem. És hogy ennek állambának kellene lennie? Igen ám, de állambát is kényszeríteni kell arra, hogy ezen funkcióját ellássa. Szóval én nem holmi homályos kollektív bűnösségben hiszek, hanem a "nem tetszik a rendszer? csinálj másikat!" elvben. Könnyű hőbörögniük az embereknek, hogy mi lenne állambá feladata - de ezt ki is kell "préselni" állambából. És itt el is érkeztünk a Douglas Adams-féle "Másvalaki Problémája"-álcázó rendszerig :) Mert ugyebár ahhoz sok embernek kellene közös platformon lennie, néha még olyan alapelvekért is kiállni, ami konkrétan per pillanat nem is érinti sokukat. Szóval "érdekvédelmi lobbybarterre" lenne szükség: én kiállok ma a Te demokratikus alapjogaidért (mondjuk hogy tiszta legyen a sportfogadás), Te meg holnap az enyéimért (pl. hogy ne sumákolhassanak el bankok, bef. házak nyereséget) ill. pl. bennfentes kereskedés szankcionálása. Szted hány embert lehetne rávenni ilyesmire? Mondjuk úgy 120-as IQ felett a pénzügyi dolgokra érzékenyeket? Sztem a legnagyobb csapda a pluralizmusban az, hogy könnyen alkalmazza a hatalom az oszd meg és uralkodj (divida et impera) elvét, sőt mixeli a panem et circenses elvvel. Vagy Te elvárod a vezetőktől, hogy ne tömjék a zsebüket? Akkor a szavazók miért ilyeneket választanak meg? Vagyis inkább miért olyanokat, akikről lerí a dilettantizmus? Miért fontos az embereknek, hogy jó autószerelőhöz vigyék a verdát, de az egész életüket befolyásoló politika scheissegal nekik? Miért? Sztem itt van a kutya elásva. Az igénytelenség nagy úr...
Törölt felhasználó 2006. 11. 07. 14:43
Előzmény: #596  saru
#597
Talán Kanyisz, nem tudom ő volt-e, beidézte a Tóta W-s jegyzetet '56-ról.
Itt van rá a reakció Rainer M-től:
link
saru 2006. 11. 07. 14:29
Előzmény: #594  saru
#596
Ahogy írta Majakovszkij " Vers a szovjet útlevélről " című versében: " Pecsétek előtt hasra nem estem "
csuloktata 2006. 11. 07. 14:27
Előzmény: #594  saru
#595
Nekem az jött le az előadásból, hogy 56 azzal tett be a kommunista pártoknak, hogy megmutatta az európai népeknek milyen brutális is valójában a szovjet rendszer. Innentől kezdve esélyük sem volt komoly tömegbázist kiépíteni utópisztikus elméletükkel a demokratikus országokban. Karanténba kerültek.
saru 2006. 11. 07. 14:15
Előzmény: #593  Törölt felhasználó
#594
Pénznyelő!, hidd el én megpróbálok mindenkit és mindent megérteni, de ugyanakkor, - talán éppenezért, - azt is megpróbálom elérni, hogy véleményemet reálisan alakítsam ki, üdvözöl:
Törölt felhasználó 2006. 11. 07. 13:46
Előzmény: #592  saru
#593
Saru, nyugtass meg, hogy ezt a cikket értetted, nem úgy mint a Csurkásat:)
saru 2006. 11. 07. 11:44
Előzmény: #591  Törölt felhasználó
#592
10.16.-án a Mindentudás Egyetemén Kun Miklós történész "Kelet-Európa az 1950-es években: reformok és visszaredeződés" címmel előadást tartott, amely révén jobban megérthetőek a szovjet kommunista viszonyok, benne az 56-os események, elérhetőség: www.mindentudas.hu/kunmiklos/index.html

Kelet-Európa az 1950-es években: reformok és visszarendeződés

Sztálin 1953 márciusi halála után a Kreml új vezetőinek és vazallusaiknak a birodalom határain az államszocializmus megerősítésére kellett energiáikat összpontosítani. A diktátor ugyanis politikai és gazdasági csődtömeget hagyott maga után. A népek, nemzetek és társadalmi rétegek elleni megtorlás politikája, az erőszakos nagyhatalmi expanzió a Szovjetunión belül és kívül is felkelésekhez vezetett. A diktatúra falán az 1956-os magyar forradalom ütötte a legnagyobb rést. Történelmi léptékkel mérve fél évszázad nem nagy idő, az 50-es évek Európája azonban megannyi olyan eseménnyel, lépéssel és ellenlépéssel volt teli, amit most, 50 év távlatából lehet - történész szemmel - kutatni és értelmezni
Törölt felhasználó 2006. 11. 07. 10:53
Előzmény: #590  Törölt felhasználó
#591
cikk!!!
Törölt felhasználó 2006. 11. 07. 10:39
Előzmény: #589  Törölt felhasználó
#590
egyetértek, korrekt cik, gratulálok a szerzőnek
Törölt felhasználó 2006. 11. 07. 10:23
Előzmény: #588  matgab
#589
Topik témához visszatérve:
Egy tisztességes liberális cikk az ÉS-ben:
link

Mindenkinek javaslom, kormánypártiaknak és jobboldaliaknak egyaránt.
matgab 2006. 11. 07. 09:03
Előzmény: #586  Törölt felhasználó
#588
Conqui-nak:
Konferencián megtekinthetsz élőben is...

Pénznyelőnek:
Valóban a sportfogadást szeretem (bár a mostani hétvége katasztrofális volt), azzal nincs is gondom, ha tisztességes odds-okat megállapítanak (nem tippmix módra) és utána a meccset tisztességesen lejátszák (bunda nélkül,vagy anélkül, hogy a nagy pénzű klubok befolyásolni akarnák a bírókat vagya környezetet a maguk irányába)...

Tőzsdét is úgy szeretném, hogy ha nem lennének benfentes kereskedések, egyesek számára előbb nyilvánosságra hozott infók...

És még túlzottan idealizmussal sem vádolhatnátok, hiszen ezekre a szabályokra elvileg törvényeink vannak, csak azokat nem tartják be és a törvények megsértését sem szankciónálják.
És itt kezdődnek a gondok, itt jönne az állami szerepvállalás, hogy az állam ellása igazságszolgáltató feladatát, azaz megvédje kevesebb hatalommal rendelkező- de ennek ellenére egy társadalomban fontos szerepet betöltő- állampolgárait...
Persze, ha az állam vezetése maga is ez ellen van, akkor kezd nekem nem tetszeni a rendszer...
Tehát szívesen tőzsdézek és szívesen sportfogadok, de végtelen undorral tölt el az, amikor látom hogy tisztességtelen módszerekkel egyesek mennyit kaszálnak, hiszen ezek gyakorlatilag szankció kockáztatása nélkül lopják ki az én , illetve a többi kisbef zsebéből a pénzt...

Valamint én, elsősorban állampolgárnak és csak sokadrangúan tekintem magam részvényesnek és a válallatokat központi szabályozással sokkal nagyobb társadalmi felelősségvállalásra kötelezném, persze nem csak itt Mo.-n, mert akkor elveszítjük elvileg a versenyképességünket, hanem az egész világon...
Mondjuk erre szintén törvények vannak, de ez már egy kicsit idealisztikus a mai elvadult világban...
Törölt felhasználó 2006. 11. 06. 20:50
Előzmény: #583  matgab
#587
"Ez a mai rendszer még a régi vadnyugati kapitalizmusnál is vadabb..."

sztem is nagyon "darwinista" a világunk, node a természetben is az erősebb kutya b...ik. mondjuk mindezek mellett az emberek is olyanok, amilyenek. összefogás nuku. vannak nálunk civil szervezetek pl. fogyasztóvédelemre? vannak rá állami intézmények, de semmi jogsegély alapítvány pl. ha vkinek gondja van egy bankkal, mehet a sóhivatalba. szvsz ezek a dolgok adottak, és inkább a civil kezdeményezésekre lehet(ne) alapozni. mert ugye az emberi természet olyan, amilyen. Teréz anya nyilván hamar csődbe vinne egy profitorientált céget, és akkor mi lenne a részvényesi értékkel, munkavállalókkal??? (azaz a klasszikus stakeholder-ekkel)
szóval lehet egy reális célért küzdeni meg lehet sóhajtozni :)
(most nem kötözködni akartam)
sztem ami már el van b...va, az el van. hogy úgymondjam az immúnrendszer is T-limfocitákat "gyárt", azaz ami ellensúlyozza a problémát (amiknek a probléma "bekebelezése" a céluk)
szóval ellensúlyt kell(ene) létrehozni, támogatni, csak nálunk még arra sincs kapacitás - birkanép :(
Törölt felhasználó 2006. 11. 06. 20:39
Előzmény: #585  Törölt felhasználó
#586
Nekem csak egy bajom van ezzel a hozzáállással. Mint vélemény elfogadom maradéktalanul. Sőt bizonyos embereknél még részben meg is értem (pl. 40-50 feletti generáció közszférás tudományos kutatói). De matgabnál diszonáns a kép. Mert ha valaki így gondolkodik, de közben él kicsiben annak a világnak azzal a dolgaival, amivel nagyban nem ért egyet (tőzsdézik miközben így vélekedik a pénzpiacokról, a bankokról, stb. stb.-ről sőt az egész piacgazdaságról), akkor:
- vagy álszent farizeus ember, aki valójában csak irigységből mondja, amit mond;
- vagy mazochista, aki tényleg utálja, akkor viszont egy megkeseredett ember;

Más eset nincs. Matgabnak ha ez az egész annyira ellenére van, akkor ne tegye. Ne tőzsdézzen (és ne sportfogadjon, mert ugye a sportban is nagyon zavarja, hogy olyan piacorientált lett - de azért fogadni jó). Ha viszont él egy rendszer előnyeivel, akkor el kell fogadja annak számára rossz oldalait is. Vagy másképp fogalmazva ne rázza az egyik öklét a hátrányokra, miközben nyúl a másik kezével az előnyökért...

(De nem egyedüli a hozzáállás. Az állami kiadásokba beleszólni, vagy abból részesülni is mindig sokkal többen szeretnek, mint adót fizetni)
Törölt felhasználó 2006. 11. 06. 19:36
Előzmény: #584  matgab
#585
matgab

Én ugyan még nem láttam élőben idealista ultrát, de téged szívesen megnéznélek...
matgab 2006. 11. 06. 17:27
Előzmény: #583  matgab
#584
na szétcsúsztam agyilag...Hiába no, ha nem hagyják az embert játszani az interneten és mindig valami alacsonyabb rendű, materialista munkával megzavarják a szellemi parnasszuson, akkor ez lesz belőle...
matgab 2006. 11. 06. 17:25
Előzmény: #582  Monster
#583
Ja nem...Én jóléti kapitalista rendszert szeretnék, amolyan 60-70-es évek nyugateurópájánál egy kicsit a technológiai szint emelkedésének következtében egy annál kicsit magabb létszínvonal egy széles társadalmi, de dolgozó rétegnek...

Ez a mai rendszer még a régi vadnyugati kapitalizmusnál is vadabb...
Monster 2006. 11. 06. 17:09
Előzmény: #581  matgab
#582
Az elnyomó, kizsákmányoló tőkésréteg vs. elnyomott, kizsákmányolt nép egészen emlékeztetett...:)
matgab 2006. 11. 06. 17:05
Előzmény: #580  Törölt felhasználó
#581
Ez nem elfogult kiindulási pont, hanem tapasztalati tényező, ami tnem lehet figyelmen kivül hagyni...

Monster,
melyik része volt kommunista?
A törvény előtti egyenlőséget ne keverjük a legyen mindenki mindenben egyenlővel!

Topik gazda

laurion
laurion
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek