Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 12:26

OKT 23. - egy fórumozó csak egy véleményt írjon  

Kezd elegem lenni abból a néhány "egész nap a neten lóg és kizárólag politikai fórumokba írogat (mindeközben nem értem miből él)" típusú emberkéből, aki szétcseszi az összes fórumot a teljesen elfogult, pártos, minimálisan sem objektivitásra törekvő irományaival, és leugat mindenkit aki meg mer szólalni pl a hétfői eseményekkel kapcsolatosan.



Azt látom, hogy soha nem látott, feltehetően klón nickek sokaságával osztják az észt, és próbálják ezzel a saját véleményüket domináns, a többség véleményeként feltüntetni.



Nem tudom elhinni, hogy enniyre sötét legyen a legnagyobb netes gazdasági fórum törzsközönsége. Nem tudom elhinni. siralom.



Megkérnék mindenkit, hogy az okt 23-i eseményekkel kapcsolatosan írjon egy rövid véleményt, csak EGYet, felesleges beregelni több tucat új névvel, mert eddig nem látott nevek hsz-ai engem pl. nem fognak érdekelni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 11. 09. 18:51
#608
én hosszas olvasgatás után úgy döntöttem megírom az én véleményem: mi lenne ha mindenki csak azzal foglalkozna, hogy a saját lelkiismerete és tudása szerint megpróbálná kicsit jobbá tenni a környezetét és nem azzal, hogy mások felett itél? ennyi mert ez EGY vélemény.
Törölt felhasználó 2006. 11. 09. 18:30
Előzmény: #606  Portfolio
#607
Mit tehet egy egyszerű polgár, ha úgy érzi, hogy választott képviselői nem képviselik az érdekeit, hogy ünnepét elveszik, az őt bántalmazó rendpröket prémiummal jutalmazzák, sérelmeit letagadják stb.?

Polgári összefogást kezdhet, pl. így:

"A JOBB SALGÓTARJÁN mozgalom szimpatizánsai felhívást intéznek minden magyar polgárhoz, akinek elege van a Gyurcsány-kormány hazudozásaiból. Kérünk mindenkit, hogy 2006. november 15-től, minden este 8 órától, az otthonában lévő villamos berendezéseket kapcsolja be, úgy hogy azok a lehető legjobban terheljék meg a villamosenergia rendszert. Tegyük ezt negyed órán át. Ha több százezren egyszerre megterheljük a rendszert, az lekapcsol, és Magyarország sötétbe borul. Ez kb. napi 30 FT többletköltséget jelent háztartásonként.
Előnyei: teljesen legális tevékenység; hatékony (akár a taxisblokád); anonim (otthon történik és lenyomozhatatlan). Olasz, Francia-, Németországban bevált módszer!

Csatlakozzatok, és küldjétek tovább ezt az e-mailt a lehető legtöbb helyre!"
Portfolio
Portfolio 2006. 11. 09. 04:38
#606
Megkérünk benneteket, hogy ebben a fórumban is kerüljétek a személyeskedést, illetve az oldalhoz nem méltó kifejezések használatát. Amennyiben nem tartható fenn egy minimális szinten elfogadható hangnem, akkor töröljük a topicot (egyelõre csak töröltük a kritikán aluli részeket)

Köszönettel

Törölt felhasználó 2006. 11. 08. 23:33
#605
Gergényi (+ 8 tábornok) távozása a felelősség beismerése ?

vagy csak egy paraszt áldozat ... .
saru 2006. 11. 08. 21:15
Előzmény: #603  saru
#604
Fidesz: Gergényi távozása nem oldja meg a helyzetet
2006. november 8. 14:43

A Fidesz szerint a budapesti rendőrfőkapitány nyugdíjba vonulása nem oldja meg az október 23-i események miatt kialakult helyzetet, bár mindenképpen a felelősség beismerését jelenti - erről Kontrát Károly és Balog Zoltán, az ellenzéki párt két politikusa beszélt szerdai sajtótájékoztatóján. Kontrát Károly közölte: a kormány folytatja a hazudozást, a fő kérdéseket megkerüli az ügyben, ezért a Fidesz azt követeli a kabinettől, hogy nevezze meg az október 23-i rendőri brutalitás felelőseit, azokat a parancsnokokat, akik közvetlen utasítást adtak az emberek megtámadására, valamint nyújtson anyagi és erkölcsi kártérítést az ártatlan áldozatoknak.

Balog Zoltán úgy vélte: az, hogy Gergényi Péter budapesti rendőrfőkapitány benyújtotta nyugdíjazási kérelmét, a felelősség elismerését jelenti, azonban nem tisztázott, hogy pontosan milyen felelősségről van szó.

(MTI)
saru 2006. 11. 08. 20:44
Előzmény: #602  Törölt felhasználó
#603
Gergényi Péter a BRFK vezetője kérte nyugdíjbavonulását, a hazudozásba ő már belebukott véleményem szerint, nemúgy tanítómestere !
Törölt felhasználó 2006. 11. 08. 10:11
Előzmény: #600  Törölt felhasználó
#602
"A felvetett problémák valósak, hogy egy szélsőséges kis párt is felveti részlet kérdés. Attól szélsőséges, hogy a problémákra szélsőséges választ ad, nem attól, hogy a problémát érzékeli."

Kanyisz, teljesen egyetértek. Amire reagáltál nem abból a célból született, mert vitatnám a probléma létét, vagy fontosságát. Valóban van. És valóban lenne értelme ezek megoldási lehetőségeiről is vitázni, én ebben is partner lennék.
Törölt felhasználó 2006. 11. 08. 09:20
Előzmény: #600  Törölt felhasználó
#601
Egyértelmű, hogy '56 túlmutat saját magán. Túlmutat annyiban, hogy milyen az a társadalmi közeg, amely 56-ot értékelni szeretné. Jelenleg e társadalmi közeg a végletegik megosztott, ahogy szok mondani, kettészakadt az ország.
Éppen ezért egy jelentős közelmúlti eseményt mindkét oldal a maga szájíze szerint igyekszik beállítani: a baloldal kissé leértékeli, míg a jobboldal túlheroizálja.
Objektivitást ma néha még a 48-as forradalom kapcsán sem sikerül elérni, mit várhatunk akkor a csak 50 éve történtektől.
Törölt felhasználó 2006. 11. 08. 08:05
Előzmény: #599  Törölt felhasználó
#600
Pénznyelő!

Túl konnyen lesöpröd a multik és a globalizmus elleni, a kisvállalkozások védelmét célzó, az EU-ban viselt hatalmi játékok milyenségét kritizáló érveket.

A felvetett problémák valósak, hogy egy szélsőséges kis párt is felveti részlet kérdés. Attól szélsőséges, hogy a problémákra szélsőséges választ ad, nem attól, hogy a problémát érzékeli.

Nincs liberális válasz és csak elvétve van baloldali válasz (az is szégyenkezve) idehaza ezekre a kérdésekre. Pedig lehetne akár neoliberális is, mert még a neoliberális gazdaság filozófia is megengedi, hogy ott ahol a monoplium korlátozza a szabad piacot beavatkozzon az állam.
Baloldali meg méginkább van, csak a kedves elvtársak nem merik kimondani és csak szem lesütve merik alkalmazni.

Úgyhogy írhatsz pamfletteket a csúnya Munkáspárt hülye (szerintem is hülye!) szlogenjeiről, de ettől még nem adsz választ a problémákra.
Törölt felhasználó 2006. 11. 08. 07:46
Előzmény: #597  Törölt felhasználó
#599
Itt a válasz a válaszra link

Amúgy elég vicces egy polgárpukkasztó jegyzetre Reiner válasza.

A rendszerváltás után, az öreg ötvenhatosok beszédei, az ahogy képtelenek egymással normálisan kommunikálni, ahogy hajlandóak egymást lejáratni tökéletesen alátámasztja Tota W cikkét.

De térjünk le 56-ról. Menjünk 48-ra. Jó volt nekünk Kossuth, nem lett volna jobb 48-ban kiegyezni? Attól még, hogy ezt a kérdést fel merem tenni nagyra tartom 48-t, de a kérdés-kérdés marad.

És a kérdés nem a múlt miatt fontos hanem a jelen miatt. Mert a kérédés a mára vetítve úgy szól, hogy mi a jobb nekünk, kompromisszum képtelen vezérek, vagy kompromisszumra törekedő vezetők?
Törölt felhasználó 2006. 11. 07. 17:36
Előzmény: #587  Törölt felhasználó
#598
Matgab,

ha az előzményre klikkelsz, akkor meglátod, miért gondolom azt, hogy az emberek FELELŐSEK saját környezetükért, sorsukért. Ne várd el a pénzeszsákoktól, hogy önként lemondjanak bizonyos előjogaikról - amíg nincs kényszerítő erő erre, addig nem. És hogy ennek állambának kellene lennie? Igen ám, de állambát is kényszeríteni kell arra, hogy ezen funkcióját ellássa. Szóval én nem holmi homályos kollektív bűnösségben hiszek, hanem a "nem tetszik a rendszer? csinálj másikat!" elvben. Könnyű hőbörögniük az embereknek, hogy mi lenne állambá feladata - de ezt ki is kell "préselni" állambából. És itt el is érkeztünk a Douglas Adams-féle "Másvalaki Problémája"-álcázó rendszerig :) Mert ugyebár ahhoz sok embernek kellene közös platformon lennie, néha még olyan alapelvekért is kiállni, ami konkrétan per pillanat nem is érinti sokukat. Szóval "érdekvédelmi lobbybarterre" lenne szükség: én kiállok ma a Te demokratikus alapjogaidért (mondjuk hogy tiszta legyen a sportfogadás), Te meg holnap az enyéimért (pl. hogy ne sumákolhassanak el bankok, bef. házak nyereséget) ill. pl. bennfentes kereskedés szankcionálása. Szted hány embert lehetne rávenni ilyesmire? Mondjuk úgy 120-as IQ felett a pénzügyi dolgokra érzékenyeket? Sztem a legnagyobb csapda a pluralizmusban az, hogy könnyen alkalmazza a hatalom az oszd meg és uralkodj (divida et impera) elvét, sőt mixeli a panem et circenses elvvel. Vagy Te elvárod a vezetőktől, hogy ne tömjék a zsebüket? Akkor a szavazók miért ilyeneket választanak meg? Vagyis inkább miért olyanokat, akikről lerí a dilettantizmus? Miért fontos az embereknek, hogy jó autószerelőhöz vigyék a verdát, de az egész életüket befolyásoló politika scheissegal nekik? Miért? Sztem itt van a kutya elásva. Az igénytelenség nagy úr...
Törölt felhasználó 2006. 11. 07. 14:43
Előzmény: #596  saru
#597
Talán Kanyisz, nem tudom ő volt-e, beidézte a Tóta W-s jegyzetet '56-ról.
Itt van rá a reakció Rainer M-től:
link
saru 2006. 11. 07. 14:29
Előzmény: #594  saru
#596
Ahogy írta Majakovszkij " Vers a szovjet útlevélről " című versében: " Pecsétek előtt hasra nem estem "
csuloktata 2006. 11. 07. 14:27
Előzmény: #594  saru
#595
Nekem az jött le az előadásból, hogy 56 azzal tett be a kommunista pártoknak, hogy megmutatta az európai népeknek milyen brutális is valójában a szovjet rendszer. Innentől kezdve esélyük sem volt komoly tömegbázist kiépíteni utópisztikus elméletükkel a demokratikus országokban. Karanténba kerültek.
saru 2006. 11. 07. 14:15
Előzmény: #593  Törölt felhasználó
#594
Pénznyelő!, hidd el én megpróbálok mindenkit és mindent megérteni, de ugyanakkor, - talán éppenezért, - azt is megpróbálom elérni, hogy véleményemet reálisan alakítsam ki, üdvözöl:
Törölt felhasználó 2006. 11. 07. 13:46
Előzmény: #592  saru
#593
Saru, nyugtass meg, hogy ezt a cikket értetted, nem úgy mint a Csurkásat:)
saru 2006. 11. 07. 11:44
Előzmény: #591  Törölt felhasználó
#592
10.16.-án a Mindentudás Egyetemén Kun Miklós történész "Kelet-Európa az 1950-es években: reformok és visszaredeződés" címmel előadást tartott, amely révén jobban megérthetőek a szovjet kommunista viszonyok, benne az 56-os események, elérhetőség: www.mindentudas.hu/kunmiklos/index.html

Kelet-Európa az 1950-es években: reformok és visszarendeződés

Sztálin 1953 márciusi halála után a Kreml új vezetőinek és vazallusaiknak a birodalom határain az államszocializmus megerősítésére kellett energiáikat összpontosítani. A diktátor ugyanis politikai és gazdasági csődtömeget hagyott maga után. A népek, nemzetek és társadalmi rétegek elleni megtorlás politikája, az erőszakos nagyhatalmi expanzió a Szovjetunión belül és kívül is felkelésekhez vezetett. A diktatúra falán az 1956-os magyar forradalom ütötte a legnagyobb rést. Történelmi léptékkel mérve fél évszázad nem nagy idő, az 50-es évek Európája azonban megannyi olyan eseménnyel, lépéssel és ellenlépéssel volt teli, amit most, 50 év távlatából lehet - történész szemmel - kutatni és értelmezni
Törölt felhasználó 2006. 11. 07. 10:53
Előzmény: #590  Törölt felhasználó
#591
cikk!!!
Törölt felhasználó 2006. 11. 07. 10:39
Előzmény: #589  Törölt felhasználó
#590
egyetértek, korrekt cik, gratulálok a szerzőnek
Törölt felhasználó 2006. 11. 07. 10:23
Előzmény: #588  matgab
#589
Topik témához visszatérve:
Egy tisztességes liberális cikk az ÉS-ben:
link

Mindenkinek javaslom, kormánypártiaknak és jobboldaliaknak egyaránt.
matgab 2006. 11. 07. 09:03
Előzmény: #586  Törölt felhasználó
#588
Conqui-nak:
Konferencián megtekinthetsz élőben is...

Pénznyelőnek:
Valóban a sportfogadást szeretem (bár a mostani hétvége katasztrofális volt), azzal nincs is gondom, ha tisztességes odds-okat megállapítanak (nem tippmix módra) és utána a meccset tisztességesen lejátszák (bunda nélkül,vagy anélkül, hogy a nagy pénzű klubok befolyásolni akarnák a bírókat vagya környezetet a maguk irányába)...

Tőzsdét is úgy szeretném, hogy ha nem lennének benfentes kereskedések, egyesek számára előbb nyilvánosságra hozott infók...

És még túlzottan idealizmussal sem vádolhatnátok, hiszen ezekre a szabályokra elvileg törvényeink vannak, csak azokat nem tartják be és a törvények megsértését sem szankciónálják.
És itt kezdődnek a gondok, itt jönne az állami szerepvállalás, hogy az állam ellása igazságszolgáltató feladatát, azaz megvédje kevesebb hatalommal rendelkező- de ennek ellenére egy társadalomban fontos szerepet betöltő- állampolgárait...
Persze, ha az állam vezetése maga is ez ellen van, akkor kezd nekem nem tetszeni a rendszer...
Tehát szívesen tőzsdézek és szívesen sportfogadok, de végtelen undorral tölt el az, amikor látom hogy tisztességtelen módszerekkel egyesek mennyit kaszálnak, hiszen ezek gyakorlatilag szankció kockáztatása nélkül lopják ki az én , illetve a többi kisbef zsebéből a pénzt...

Valamint én, elsősorban állampolgárnak és csak sokadrangúan tekintem magam részvényesnek és a válallatokat központi szabályozással sokkal nagyobb társadalmi felelősségvállalásra kötelezném, persze nem csak itt Mo.-n, mert akkor elveszítjük elvileg a versenyképességünket, hanem az egész világon...
Mondjuk erre szintén törvények vannak, de ez már egy kicsit idealisztikus a mai elvadult világban...
Törölt felhasználó 2006. 11. 06. 20:50
Előzmény: #583  matgab
#587
"Ez a mai rendszer még a régi vadnyugati kapitalizmusnál is vadabb..."

sztem is nagyon "darwinista" a világunk, node a természetben is az erősebb kutya b...ik. mondjuk mindezek mellett az emberek is olyanok, amilyenek. összefogás nuku. vannak nálunk civil szervezetek pl. fogyasztóvédelemre? vannak rá állami intézmények, de semmi jogsegély alapítvány pl. ha vkinek gondja van egy bankkal, mehet a sóhivatalba. szvsz ezek a dolgok adottak, és inkább a civil kezdeményezésekre lehet(ne) alapozni. mert ugye az emberi természet olyan, amilyen. Teréz anya nyilván hamar csődbe vinne egy profitorientált céget, és akkor mi lenne a részvényesi értékkel, munkavállalókkal??? (azaz a klasszikus stakeholder-ekkel)
szóval lehet egy reális célért küzdeni meg lehet sóhajtozni :)
(most nem kötözködni akartam)
sztem ami már el van b...va, az el van. hogy úgymondjam az immúnrendszer is T-limfocitákat "gyárt", azaz ami ellensúlyozza a problémát (amiknek a probléma "bekebelezése" a céluk)
szóval ellensúlyt kell(ene) létrehozni, támogatni, csak nálunk még arra sincs kapacitás - birkanép :(
Törölt felhasználó 2006. 11. 06. 20:39
Előzmény: #585  Törölt felhasználó
#586
Nekem csak egy bajom van ezzel a hozzáállással. Mint vélemény elfogadom maradéktalanul. Sőt bizonyos embereknél még részben meg is értem (pl. 40-50 feletti generáció közszférás tudományos kutatói). De matgabnál diszonáns a kép. Mert ha valaki így gondolkodik, de közben él kicsiben annak a világnak azzal a dolgaival, amivel nagyban nem ért egyet (tőzsdézik miközben így vélekedik a pénzpiacokról, a bankokról, stb. stb.-ről sőt az egész piacgazdaságról), akkor:
- vagy álszent farizeus ember, aki valójában csak irigységből mondja, amit mond;
- vagy mazochista, aki tényleg utálja, akkor viszont egy megkeseredett ember;

Más eset nincs. Matgabnak ha ez az egész annyira ellenére van, akkor ne tegye. Ne tőzsdézzen (és ne sportfogadjon, mert ugye a sportban is nagyon zavarja, hogy olyan piacorientált lett - de azért fogadni jó). Ha viszont él egy rendszer előnyeivel, akkor el kell fogadja annak számára rossz oldalait is. Vagy másképp fogalmazva ne rázza az egyik öklét a hátrányokra, miközben nyúl a másik kezével az előnyökért...

(De nem egyedüli a hozzáállás. Az állami kiadásokba beleszólni, vagy abból részesülni is mindig sokkal többen szeretnek, mint adót fizetni)
Törölt felhasználó 2006. 11. 06. 19:36
Előzmény: #584  matgab
#585
matgab

Én ugyan még nem láttam élőben idealista ultrát, de téged szívesen megnéznélek...
matgab 2006. 11. 06. 17:27
Előzmény: #583  matgab
#584
na szétcsúsztam agyilag...Hiába no, ha nem hagyják az embert játszani az interneten és mindig valami alacsonyabb rendű, materialista munkával megzavarják a szellemi parnasszuson, akkor ez lesz belőle...
matgab 2006. 11. 06. 17:25
Előzmény: #582  Monster
#583
Ja nem...Én jóléti kapitalista rendszert szeretnék, amolyan 60-70-es évek nyugateurópájánál egy kicsit a technológiai szint emelkedésének következtében egy annál kicsit magabb létszínvonal egy széles társadalmi, de dolgozó rétegnek...

Ez a mai rendszer még a régi vadnyugati kapitalizmusnál is vadabb...
Monster 2006. 11. 06. 17:09
Előzmény: #581  matgab
#582
Az elnyomó, kizsákmányoló tőkésréteg vs. elnyomott, kizsákmányolt nép egészen emlékeztetett...:)
matgab 2006. 11. 06. 17:05
Előzmény: #580  Törölt felhasználó
#581
Ez nem elfogult kiindulási pont, hanem tapasztalati tényező, ami tnem lehet figyelmen kivül hagyni...

Monster,
melyik része volt kommunista?
A törvény előtti egyenlőséget ne keverjük a legyen mindenki mindenben egyenlővel!
Törölt felhasználó 2006. 11. 06. 16:49
Előzmény: #578  matgab
#580
Nem álnaivitás, hanem a gyakorlat.
Amikett írtál szépen hangzó nagy szavak, irodalmi értékükön túl nem sokmindenre használható.

"A fenti pontok helyett ma nincs magyar érdekeket képviselő törvényhozó testületünk, nincsenek jó törvényeink, ráadásul azok nem egyformán érvényesek mindenkire, mert a bíróság sem független..."
"Ez az anarchia vezet oda, hogy egyesek törvény felett álllnak és mindent lehet nekik, míg van egy széles elnyomott kizsákmányolt réteg..."

Nehéz így bármiről beszélgetni, ha alaptézisként ilyen állításokból indulsz ki. Mert persze, ha magyarellenes a törvényhozás, akkor valóban magyarellenes lesz egy csomó tv., akkor blablabla... A másik, hogy ha kiindulópont, hogy kizsákmányolnak, akkor nem csoda ha azt mondod, hogy vannak kizsákmányolók és ez nem jó...
Eleve elfogult alapokra építkezel, amiből szükségszerűen nem is következhet annak az ellenkezője.
Monster 2006. 11. 06. 16:44
Előzmény: #578  matgab
#579
Éljen a kommunizmus:)
Matgab, nem gondoltam volna rólad:))

Egyébként amit írsz, az jó volna, egyetlen gond, hogy utópisztikus, a világon valszeg sehol nem sikerült még megvalósítani. Vannak olyan országok (pl. finnország), ahol jobban megközelítették, de elérni csak elméletben lehet. Amíg a rendszert alakító embereket nem cserélik ki robotokra.
matgab 2006. 11. 06. 16:37
Előzmény: #576  Törölt felhasználó
#578
pénznyelő,
Ez álnaivitás, amit írsz...
Ha lennének megfelelő törvényhozóink, akik a megfelelő törvényeket hoznák (és ne az abortusz mellett kampányolva küldenék ki a magyar katonákat Afganisztánba és Irakba pl.) akkor a törvények alapján egy független bíróság ítélkezhetne...
A törvények egyformán érvényesek lennének mindenkire és mindenki előre tudhatná, hogy mire számítson, ha elkövet valami bűnt...

A fenti pontok helyett ma nincs magyar érdekeket képviselő törvényhozó testületünk, nincsenek jó törvényeink, ráadásul azok nem egyformán érvényesek mindenkire, mert a bíróság sem független...

Ez az anarchia vezet oda, hogy egyesek törvény felett álllnak és mindent lehet nekik, míg van egy széles elnyomott kizsákmányolt réteg...
matgab 2006. 11. 06. 16:31
Előzmény: #573  Törölt felhasználó
#577
Sajnos conqui ezeket el lehet magyarázni, de aki nem tudja, hogy mik ezek, az úgysem fogja megérteni...
Ezért kár lenne a billentyűt koptatni....
Törölt felhasználó 2006. 11. 06. 16:30
Előzmény: #572  matgab
#576
Én nem így közelíteném meg a kérdést. Normákat körülírni pontosan úgysem lehet. Mert mi a magyar norma, aki erős pistával eszi a csülkösbablevest?:) Meg egyébként is, az túl messzire vinne.

Én azt kérdezném, hogy ki mondja meg, hogy valaki megfelelt ezeknek, vagy nem felelt meg? Csurka? Egy magyarítélő bizottság? Kirakjuk a vitatott egyedeket a Kossuth térre és az emberek majd megmondják róluk, hogy idegen vagy nem?
Tényleg, hogyan?

Jó nagy szavak, amiket írtál matgab, csak látod, nem megyünk vele semmire. Olyan, mintha megkérdezné tőled valaki, hogy 'mit tanácsolsz, mibe fektessek az elkövetkező fél év - egy év távlatban a tőzsdén?' és te arra azt mondanád, hogy vegyél olyan részvényt, amit majd drágábban adsz el. Igazad van, de ezt nem is vitatta senki és nem is megyünk ezzel semmire.

Szerintem Magyarországon nagyon-nagyon kevés olyan ember él, pláne magyar állampolgárok között alig találnál olyat, aki ezekre a kérdésekre azt felelné, hogy "én nem". Egyébként aki magyar állampolgár, az állampolgárságánál fogva már kinyilvánította az igeneket. Akkor pedig ki és milyen alapon vitathatná ezt? Ha meg nem vitathatja, akkor milyen idegenekről beszélünk?
Törölt felhasználó 2006. 11. 06. 16:25
Előzmény: #573  Törölt felhasználó
#575
conquistator én tőled kérdezném:

Milyen normák szerint élsz?
Milyen hagyományokat tisztelsz?
Milyen érdekből szavazol sdsz-re?
Törölt felhasználó 2006. 11. 06. 16:07
Előzmény: #573  Törölt felhasználó
#574
A nyelvművelést értem.

Elkúrtátok - monnyon le.
Törölt felhasználó 2006. 11. 06. 16:07
Előzmény: #571  matgab
#573
Kérdéseim:

Melyek a magyar társadalmi normák?
Melyek a fenntartandó magyar hagyományok?
Mi az ország egészének érdeke?
matgab 2006. 11. 06. 16:03
Előzmény: #571  matgab
#572
bocsánat, gépelési hiba volt tehát:
-nem tud asszimilálódnia magyar társadalom által elfogadott normák keretei közé...stb..
matgab 2006. 11. 06. 16:01
Előzmény: #568  Törölt felhasználó
#571
Idegen az, aki:
- Nem tud asszimilálódni a magyar társadalmilag normák közé,
- Nem tartja a maga feladatának a magyar hagyományok fenntartását,
-Nem tartja szem előtt az ország egészének érdekeit, annak felvirágoztatását,
- Nem fordít kellő figylemet a magyar nyelv művelésére,

és még néhány paraméter alapján ki lehet választani azt, aki a többségünktől idegen...

Miért nem volt ez számodra egyértelmű?
Törölt felhasználó 2006. 11. 06. 15:58
Előzmény: #569  Törölt felhasználó
#570
Nem ezt mondta. Hanem "idegenek". Így általánosan. Én nem értek, nem akarok bele érteni semmit. Ezért kérdeztem. De nem nagyon kapok rá választ. Ami fura, mert így két eset maradt: vagy senki nem érti mit mond Csurka (akkor én nem értem, ki szavaz rá és miért?); vagy érti de nem írja le.

ui: persze, az "idegenek félresöprése" - függetlenül attól, kik is azok - a legkisebb mértékben sem szélsőséges kifejezés, igazi demokratikus és európai megközelítés...
Törölt felhasználó 2006. 11. 06. 15:38
Előzmény: #568  Törölt felhasználó
#569
penznyelo szerintem, nem kell minden kijelentés mögött szélsőséget és zsidózást sejtetni.
Feltehetőleg, bizonyos külföldi tőkékre gondolt, amelyek úgy gazdagodnak hazánkban, hogy közben a nemzetnek kárt okoznak.
Törölt felhasználó 2006. 11. 06. 14:48
Előzmény: #567  Törölt felhasználó
#568
Akkor a többeiktől kérdezem: kik az idegenek?
Törölt felhasználó 2006. 11. 06. 14:47
Előzmény: #566  saru
#567
Oké, tehát neked nincs véleményed a cikkről és szövegről, sejtelmed sincs róla, mit takarhatnak azok a titokzatos idegenek, talán valóban E.T. meg a 8. utas, fene tudja, mindig talányosan fogalmaz ez a Pista, olyan furmányos az öreg, mi?
saru 2006. 11. 06. 14:43
Előzmény: #565  Törölt felhasználó
#566
Javasolom, hogy a szónokot kérdezd meg!
Törölt felhasználó 2006. 11. 06. 14:38
Előzmény: #562  saru
#565
Nem tudod, ez jó, akkor minek írsz be (nem is linkelsz) olyan cikkeket, amiről nem tudod, miről szól:)

Másképp kérdezek, miért írtad be a cikket? Mi a véleményed róla?
Monster 2006. 11. 06. 14:37
Előzmény: #559  Törölt felhasználó
#564
Hát mindenki, aki nem magyar:))
De legfőképp azok, akiket csurkáék utálnak:)
Törölt felhasználó 2006. 11. 06. 14:36
Előzmény: #559  Törölt felhasználó
#563
Komolyan kérdezem. Kik az idegenek?
saru 2006. 11. 06. 14:36
Előzmény: #561  saru
#562
Pénznyelő!, én honnan tudjam?
saru 2006. 11. 06. 14:34
Előzmény: #560  csuloktata
#561
Ügyészi indítványra szünetel a miniszterelnök cége elleni per
2006. november 6. 13:32

Ügyészi indítványra szünetel a Legfőbb Ügyészség (LÜ) által az Altus Rt. és a Humán-Jövő 2000 Kht. ellen indított, a kormányfő személyét is érintő polgári per, amelyben a felperes a két alperes közötti szerződés érvénytelenségének megállapítását kéri a bíróságtól. A Somogy Megyei Bíróság hatáskörében Kaposváron tárgyalt ügy felperest képviselő ügyésze ezt hétfőn kérelmezte, két korábbi, ugyancsak kérésére elnapolt tárgyalást követően. Miután az elsőrendű alperest, azaz Gyurcsány Ferenc miniszterelnök cégét, az Altus Rt.-t, valamint a másodrendű Humán-Jövő 2000 Kht.-t képviselő ügyvéd elfogadta az indítványt Gyöngyösiné Antók Éva bíró azzal zárta le a tárgyalást, hogy azt az elkövetkező hat hónapban bármely fél kérése folytatni kell, ellenkező esetben az eljárás megszűnik.

Pálvölgyi Ferenc főosztályvezető ügyész az eljárás szüneteltetését arra való tekintettel indítványozta, hogy mint mondta: "a bizonyítási eljárás eredményeként a helyzet olyan módon változott, ami újra értékelendővé teszi a perbeli pozícióinkat, javaslatainkat, indítványainkat, következtetéseinket".

A felperes az általa benyújtott keresetében azt állította, hogy az elsőrendű alperes mintegy 87 millió forinttal gazdagodott egy bérleti szerződés révén, amelyet az Altus Rt. kötött a Humán-Jövő 2000 Kht. jogelődjével, a MEH egyik gazdasági társaságával, a Közlöny- és Lapkiadó Kft.-vel az Országgyűlési Képviselők Klubjának működtetésére.

A tárgyaláson az LÜ által beidézett négy tanú közül kettő jelent meg, Jagiellovicz Györgyné, korábban az Altus Rt. tanácsadói részlegének vezetője, majd 2001-től gazdasági igazgatója, valamint Szigeti István, a Humán Jövő 2000 Kht. ügyvezetője. Egy harmadik tanú - a Közlöny- és Lapkiadó Kft. ügyvezetője - kimentette magát, a negyediket - az Altus Rt. egy korábbi vezetőjét - a megadott címen nem tudta elérni sem a bíróság, sem az ügyészség.

A tanúk egymással egyezően számoltak be a szerződés lejártát követő elszámolásról, ami nem támasztotta alá a felperes állítását. Az ügyész ezt követően kérelmezte az eljárás szüneteltetését. Az ügyet azért tárgyalja a Somogy Megyei Bíróság, mert a másodrendű alperes székhelye Balatonőszödön van, és a per az alperesek bármelyikére nézve illetékes bíróság előtt valamennyi alperes ellen megindítható.

(MTI)

csuloktata 2006. 11. 06. 14:33
Előzmény: #559  Törölt felhasználó
#560
A 8. utas és E.T.
Törölt felhasználó 2006. 11. 06. 14:30
Előzmény: #556  saru
#559
Saru, kik az idegenek?
saru 2006. 11. 06. 14:30
Előzmény: #557  saru
#558
Bojkottra készülnek a "Kossuth téri forradalmárok"
2006. november 5. 21:40

Élőlánccal kívánják körbevenni a Parlament épületét a magukat "Kossuth téri forradalmároknak" nevező demonstrálók, hogy megakadályozzák az országgyűlési képviselők bejutását a Parlamentbe, valamint blokád alá kívánják venni a fővárost - jelentette be az '56-os Magyarok Világszövetségének elnökségi tagja vasárnap este a budapesti Batthyányi-örökmécsesnél tartott demonstráción. A jelenleg biztonsági műveleti területté nyilvánított Kossuth térre demonstrációt nem engedélyez a rendőrség november 24-ig, ezért élőlánccal követelnék Gyurcsány Ferenc és kormánya távozását a már 50. napja zajló demonstrációsorozat résztvevői.

Herman István, az Aulich utca elejére áthelyezett tüntetésen felszólalva úgy fogalmazott, Demszky Gábor "önkényesen hozott határozatai" nem adnak lehetőséget az állampolgári jogok gyakorlására, ezért le kell zárni a fő útvonalakat és blokád alá kell venni a fővárost.

Az '56-os Magyarok Világszövetségének elnökségi tagja árulásnak és "a demokrácia arcul köpésének" nevezte, hogy a gazdák számára nem engedélyezték a demonstrációt a Parlament előtt és táblákkal tiltották meg, hogy behajthassanak járműveikkel a Belvárosba. Sérelmezte azt is, hogy nyolc nappal korábban kell hangosítást igénylő tüntetéseket bejelenteni a Főpolgármesteri Hivatal felé.

Vasárnap este a Batthyányi-örökmécsesnél mintegy félszáz demonstráló gyűlt össze és folytatta a miniszterelnök őszödi beszédének szeptemberi nyilvánosságra kerülése óta zajló kormányellenes tiltakozást.

Gonda László, a Magyar Nemzeti Bizottság 2006 egyik vezetője arról beszélt, hogy a rendőrség jogtalanul, megállapodásokat felrúgva távolíttatta el a békés tüntetőket a Parlament elől október 23-án hajnalban.

Az Aulich utca elején zajló demonstráció este kilenc után befejeződött, a rendezvényt jelentős rendőri egység biztosította, a Szabadság tér közelében egy vízágyú is készültségben állt. A Parlament előtt a rendőrség által felállított fémkordonoknál mintegy 8-10 ember nemzetiszínű és Árpád-sávos zászlóval álldogált és mécsest égettek az '56-os hősök emlékére.

(MTI)

saru 2006. 11. 06. 14:25
Előzmény: #556  saru
#557
A Hősök terén tartott koszorúzással fejeződtek be a megemlékezések
2006. november 4. 20:07

Katonai tiszteletadás mellett rendezett koszorúzással fejeződtek be Budapesten, a Hősök terén az 1956-os forradalom és szabadságharc 50. évfordulója alkalmából rendezett állami megemlékezések. A téren megjelent az öt első számú közjogi méltóság: Sólyom László köztársasági elnök, Gyurcsány Ferenc kormányfő, Szili Katalin, az Országgyűlés, Bihari Mihály, az Alkotmánybíróság és Lomnici Zoltán, a Legfelsőbb Bíróság elnöke. Miután a köztársasági elnök fogadta a díszszázad köszöntését, bevonultak a térre a történelmi zászlók. Egy harang ötvenhat kondulását követően felhangzott a Szózat. Az öt közjogi méltóság a Szózat hangjaira helyezte el az emlékezés virágot az ismeretlen katona sírjánál.

Ezt követően a diplomáciai testület nevében Juliusz Janusz pápai nuncius, majd az 56-os Emlékbizottság koszorúzott. A koszorúzást megelőzően, majd azt követően Básti Juli színművésznő mondott el szavalatot. Az ünnepi rendezvény a Himnusz hangjaival zárult.

A kormány és az 56-os Emlékbizottság által szervezett záróesemény kezdete előtt néhány perccel csak a meghívott vendégek és a sajtó munkatársai voltak jelen, de őket is csak átvizsgálás után engedték be a térre. A Hősök tere környékét lezárták, a meghívott vendégek és az újságírók a Dózsa György úton a Benczúr utca felől közelíthették meg a helyszínt.

A tér közepén álló oszlopot, illetve a király-szobrok emlékművén lévő oszlopokat is fekete drapériával vonták be.

Az ünnepség legvégén a teret lezáró kordon mögül, a Lendvay felől hallatszott egyetlen "mondjon le" bekiabálás és egy füttyszó.

(MTI)
saru 2006. 11. 06. 14:21
Előzmény: #554  BuySell
#556
Csurka: rendszerváltás következik
2006. november 4. 18:16

Csurka István, a MIÉP elnöke szerint eldőlt ténynek tekinthető, hogy a következő választásokat nem ez a kormány fogja megnyerni, de ez kevés, a mögöttük lévő rendszert kell megváltoztatni. A politikus szombaton szólalt fel Budapesten, pártjának az Istenhegyi úti turul-szobornál rendezett megemlékezésén, az 1956-os forradalom leverésének 50. évfordulóján. A parlamenten kívüli párt vezetője hangsúlyozta: nem elég Gyurcsány Ferenc miniszterelnök és kormánya megbuktatása, nem érdekes, hogy "ki jön ezek után", hanem "az idegenek félresöprésével ennek a népnek nemzetté kell válnia - addig nem lesz rendszerváltás".

A mai rendszert úgy jellemezte, hogy idegenek, a lakosság 5 százalékát kitevő keresztény és nemzetellenes kizsákmányolók birtokolják a nemzeti jövedelem 30 százalékát, és a televíziók, rádiók folyton folyvást hazudnak.

A MIÉP elnöke szerint félre kell tenni a kompromisszumkeresést, "magyar és magyar között lehet majd kompromisszum, de magyar és idegen között soha". Ennek érdekében nemzeti összefogást szorgalmazott. November 4-re emlékezve Csurka István úgy fogalmazott, hogy 1956 a világ egyik legnagyobb szellemi gondolata volt a XX. században, és voltaképpen november 4-én kezdődött a forradalom a becsületes, magyar keresztények összefogásával, a munkástanácsokban és forradalmi bizottságokban, egészen addig, amíg "a szovjet tankok nem törték meg".

A MIÉP elnöke a megemlékezés gyertyáját helyezte el a turul-szobornál és így tettek többen a mintegy 150-200 egybegyűlt közül.

(MTI)
Knight Tyris 2006. 11. 04. 22:19
Előzmény: #551  Monster
#555
Márai Sándor:

Mennyből az angyal

MENNYBŐL AZ ANGYAL - MENJ SIETVE
Az üszkös, fagyos Budapestre.
Oda, ahol az orosz tankok
Között hallgatnak a harangok.
Ahol nem csillog a karácsony.
Nincsen aranydió a fákon,
Nincs más, csak fagy, didergés, éhség.
Mondd el nekik, úgy, hogy megértsék.
Szólj hangosan az éjszakából:
Angyal, vigyél hírt a csodáról.

Csattogtasd szaporán a szárnyad,
Repülj, suhogj, mert nagyon várnak.
Ne beszélj nekik a világról,
Ahol most gyertyafény világol,
Meleg házakban terül asztal,
A pap ékes szóval vigasztal,
Selyempapír zizeg, ajándék,
Bölcs szó fontolgat, okos szándék.
Csillagszóró villog a fákról:
Angyal, te beszélj a csodáról.

Mondd el, mert ez világ csodája:
Egy szegény nép karácsonyfája
A Csendes Éjben égni kezdett -
És sokan vetnek most keresztet.
Földrészek népe nézi, nézi,
Egyik érti, másik nem érti.
Fejük csóválják, sok ez, soknak.
Imádkoznak vagy iszonyodnak,
Mert más lóg a fán, nem cukorkák:
Népek Krisztusa, Magyarország.

És elmegy sok ember előtte:
A Katona, ki szíven döfte,
A Farizeus, ki eladta,
Aki háromszor megtagadta.
Vele mártott kezet a tálba,
Harminc ezüstpénzért kínálta
S amíg gyalázta, verte, szidta:
Testét ette és vérét itta -
Most áll és bámul a sok ember,
De szólni Hozzá senki nem mer.

Mert Ő sem szól már, nem is vádol,
Néz, mint Krisztus a keresztfáról.
Különös ez a karácsonyfa,
Ördög hozta, vagy Angyal hozta -
Kik köntösére kockát vetnek,
Nem tudják, mit is cselekesznek,
Csak orrontják, nyínak, gyanítják
Ennek az éjszakának a titkát,
Mert ez nagyon furcsa karácsony:
A magyar nép lóg most a fákon.

És a világ beszél csodáról,
Papok papolnak bátorságról.
Az államférfi parentálja,
Megáldja a szentséges pápa.
És minden rendű népek, rendek
Kérdik, hogy ez mivégre kellett.
Mért nem pusztult ki, ahogy kérték?
Mért nem várta csendben a végét?
Miért, hogy meghasadt az égbolt,
Mert egy nép azt mondta: ,,Elég volt.''

Nem érti ezt az a sok ember,
Mi áradt itt meg, mint a tenger?
Miért remegtek világrendek?
Egy nép kiáltott. Aztán csend lett.
De most sokan kérdik: mi történt?
Ki tett itt csontból, húsból törvényt?
És kérdik, egyre többen kérdik,
Hebegve, mert végképp nem értik -
Ők, akik örökségbe kapták -:
Ilyen nagy dolog a Szabadság?

Angyal, vidd meg a hírt az égből,
Mindig új élet lesz a vérből.
Találkoztak ők már néhányszor
- A költő, a szamár, s a pásztor -
Az alomban, a jászol mellett,
Ha az Élet elevent ellett,
A Csodát most is ők vigyázzák,
Leheletükkel állnak strázsát,
Mert Csillag ég, hasad a hajnal,
Mondd meg nekik, -
mennyből az angyal
New York, 1956.

.
.
-------
.

"Nagy dolgokban nincsen kis nép"

"Mennyből az Angyal
menj sietve
Az üszkös, fagyos Budapestre.
Oda, ahol az orosz tankok
Között hallgatnak a harangok."

Így írt Márai Sándor 1956 decemberében, New Yorkban. S folytatta:

"szólj hangosan az éjszakából:
Angyal, vigyél hírt a csodáról."

Igen, a csodáról. A csodáról, amelyet mindannyian átéltünk akkor, 1956 őszén.

Mindannyian, magyarok és nem magyarok, gyermekek és aggastyánok, idősek és fiatalok, élők és később megszületendők. Mert - mint sokszor mondjuk - 1956 októberét mindannyian átéltük, az is átélte, aki még nem élt. A szabadság csodája úgy ivódott, evődött belénk, úgy sütötte bele magát egyéni és közösségi tudatunkba, hogy azt soha senki nem tudta és nem is fogja tudni kitörölni. Néhány esztendővel korábban Illyés Gyula a zsarnokságról írta, hogy az beivódik, evődik velődig. A szabadság csodáját az érti igazán, aki a zsarnokság élményét is átélte, érezte az undort, a félelmet, a gyűlöletet, megélte a kötelező tapsot és hazugságot. Mégis, a csoda élménye mindannyiunké és mindenkié. Valakik 1956. október 23-án és az azt követő hetekben s hónapokban adtak valami egészen különlegeset, egyedülállót a nemzetnek és az emberiségnek. Valakik 1956. október 23-át a legszebb nappá, a mi napunkká tették az idők végezetéig. Valakik ekkor és ezt követően adták vissza a nemzet becsületét, szerezték vissza tekintélyét az egész világ előtt, örök bizonyságául Széchenyi István szavainak: "hibáink sokak, de erényeink többek".

Mit tud egy 12 és fél éves, már nem gyermek, még alig serdülő fiú a zsarnokságról és a szabadságról? - szinte mindent. Tudata úgy ébred, úgy ocsúdik fel, mint az ismét felnőtté váló nemzet tudata. Hiszen gyermekként ő is szem volt a láncban, tudta, hogyan kell felelnie idegennek, tanárnak, rendőrnek. Tudta, miért hallgatnak el a felnőttek, mikor belép, pontosan érezte, látta, hogyan jelenik meg a szemekben a félelem.
És azután felébredt a nemzet, s közölte zsarnokával és az egész világgal, hogy néki mások az álmai. Elég volt a zsarnokságból, rettegésből, hazugságból. Csoda kellett, és megtörtént.

Márai angyala így szólt erről a csodáról:

"Kérdik, hogy ez mi végre kellett,
Miért nem pusztult ki, ahogy kérték?
Miért nem várta csendben a végét?
Miért, hogy meghasadt az égbolt?
Mert egy nép azt mondta: "elég volt"."

Igen, elég volt. És egy nemzet egyesült a szabadság eszméjében. A gyermeknek hitt nemzet óriás lett, a serdülő néhány hét alatt felnőtté vált. A többi már emlékkép, sajátja-e vagy filmkockáké, ki tudja azt ma már, s talán nem is fontos. Az október 22-i diákgyűlés hangulata, a különös, csillogó szemű, erős hangú felnőtt diákok az egyetemen, az örömét, izgalmát nem leplező tanár apa nedvesedő kézszorítása. A 23-i fénykép a Kossuth-szoborról és az azt körülvevő tömegről. A 26-i, elszántságot színlelő, ideges katonaarcok, majd a lövések és a futás, meg a kiáltás: halottunk van! Majd a Városháza elé érkező különös emberek viharkabátban. A kabát savanyú, érdes szaga, a kemény kiáltás: Mindenki átállt már, ti mire vártok? Majd az átállás, nemzetiszínű, folt nélküli zászló a Városháza erkélyén, okos, szép, lelkes szónoklatok. Egy hét leírhatatlan boldogság és öröm, csillogó szemek, őszinte beszéd, egyenes derekak, szembenéző szemek. Aggódó atyai szavak a szovjet csapatmozdulatokról. Majd szürke hajnal, síró édesanya, fojtott düh és remegés, haragtól és félelemtől.

Így égtek bele egymásra tóduló képek közös tudatunkba, a nemzet tudatába, a lánctalpain csikorogva beforduló tank, a folt nélkül lobogó háromszínű zászló, a fiatal nő a tüntetők első soraiban - vajon él-e még -, és ami film is, meg emlék is, a Dunánál és Tiszánál Szuezi-csatornát kereső szőke orosz kiskatona, aki talán nem tudta, hogy ő is áldozat, becsapott, életfogytiglani nyomorra és hazugságra ítélt áldozat. Majd batyut cipelő emberek, pallón egyensúlyozva a patakon át és Beethoven zenéje. Aztán csend. Mert Márai angyala mondta: "Egy nép kiáltott. Aztán csend lett."

A világ először nem érti, mi történik:
"És kérdik - mondja ismét Márai -, egyre többen kérdik,
Hebegve, mert végképp nem értik -
Ők, akik örökségbe kapták -:
Ilyen nagy dolog a Szabadság?..."

Igen, azóta tudjuk mindannyian: ilyen nagy dolog a szabadság.

A világ ekkor már háborog, hisz tudja, nem tehet semmit. Mégis egyetlen fontos, mának szóló idézet az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésének 1956. november 19-én elfogadott határozatából:

"A közgyűlés, mélyen meghatva a magyar szabadságharcosok rádión sugárzott felhívásától miszerint: Magyarországért és Európáért készülünk meghalni, megerősíti, hogy Magyarország, miként a többi közép- és kelet-európai ország a Baltikumtól a Fekete-tengerig, Európa része, és hogy az Európa Tanácsban képviselt szabad országok felelősséggel tartoznak a szovjet uralom alá vetett olyan országok jövőjéért, amelyek maguk is az európai család tagjai.
Úgy gondolja, hogy az Európa szabad népei által a szabadságért, nemzeti létért és keresztény hagyományaiért harcoló hősi magyar nép iránt tanúsított együttérzés konkrét jelét kell adnia."

De a világ nemcsak háborog, hanem előrehalad. 1957. március 25-én aláírják az Európai Gazdasági Közösséget létrehozó Római Szerződést. A hír - röviden - a magyar lapokban is megjelenik. Ekkor már itthon sok fontosabb és súlyosabb esemény zajlik, folynak a letartóztatások, de éles az emlékkép: a munkáját félbeszakító apa, aki ennyit szól fiához: Valami nagyon fontos dolog történt Rómában. Az a tragikus, hogy mi ebből kimaradunk. Nem hiszem, hogy én megélem még, hogy Magyarország is része lesz az európai egységnek. De Európa egységes lesz, s te, fiam, lehet, hogy tanúja leszel még ennek.
S az idő mintha először nem őt igazolta volna; hiszen néhány héttel később már őt vitték el, rövidebb időre.

De ami akkor történt, kitörölhetetlenül része lett nemcsak a nemzet, hanem egész Európa és a világ történelmének. Nem találkoztam olyan, főként a generációmhoz tartozó európaival, akinek a számára nem jelentett az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc egész életére szóló, politikai eszmélését és gondolkodását azóta is meghatározó élményt.
A strasbourgi Európa Palotában kiállított 56-os, lyukas zászló előtt ma is sorakoznak a legkülönbözőbb országokból érkező emberek, akik gyermekeiknek s unokáiknak idézik fel a magyar forradalomhoz kötődő emlékeiket, azt, hogy miből ábrándultak ki akkor, vagy inkább miben kezdtek el akkor hinni. 1956 indította meg a totális hatalmi rendszer és főként a mögötte álló ideológia korhadását, mely végül annak széteséséhez vezetett.
Joggal mondtuk 1999. március 12-én Independence-ben, a NATO csatlakozási okmányainak letétbe helyezése alkalmából, hogy 1956 hősei verték az első szöget a kommunizmus koporsójába.

Az elmélet összedőlt, de a hatalom még maradt. És következett a három és fél évtized. Márai angyala pontosan tudta, hogy mi történik majd. Látomásában megjelent a felakasztott Magyarország előtt hömpölygő profán tömeg:

"A Katona, ki szíven döfte,
A Farizeus, ki eladta,
Aki háromszor megtagadta."

Mert sokan tagadták meg a nemzet szent forradalmát a 34 esztendő alatt. De még többen eszméltek az igazságra, a rendszerváltozás hajnalán. Ekkor értette meg mindenki, hogy győzött a forradalom. Az elnyomók hatalma mindig ingatag, a zsarnok mindig gyáva. Az áldozatokat, az elvett életeket, megnyomorított sorsokat, megcsonkított vágyakat már semmi és senki nem adja vissza. De vajon milyen lenne a világ, ha nem lett volna 1956-ban magyar forradalom? Hogy pontosan milyen lenne ez a világ, azt nem tudjuk, de hogy más lenne, mint a mai, az bizonyos. Más lenne Magyarország, más lenne Európa és más lenne a világ.

Az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc becsületet adott a nemzetnek, lendületet adott az európai egységnek, és példát, tanulságot adott az egész világnak.

A tanulság lényege, hogy az erkölcs sohasem viszonylagos, az értékek dolgában nincs kompromisszum, a jó és a rossz, a hős és az áruló, a vértanú és gyilkosa, a szabadság és zsarnokság között nincs középen az igazság. És még arra is tanít, minket magyarokat, hogy nagy dolgokban nincsen kis nép, nagy dolgokban az értékválasztás biztonságától és bátorságától, az elszánástól és az igaz ügybe vetett hittől függ a sorsunk.

Az Angyal ezt is látta előre: hiszen különben nem hozta volna a

"hírt az égből,
Mindig új élet lesz a vérből.
Találkoztak ők már néhányszor
- a gyermek, a szamár, a pásztor -
Az alomban, a jászol mellett,
Ha az Élet elevent ellett,
A Csodát most is ők vigyázzák,
Leheletükkel állnak strázsát."

Hát álljunk együtt strázsát mi is, vigyázzuk együtt ezt a csodát, a mi csodánkat, a nemzet csodáját, a világ csodáját. Miénk a csoda, de miénk a csoda megőrzésének felelőssége is. Tudjunk legalább pillanatokra egyesülni a szabadság eszményében, ne felejtsünk, higgyünk együtt a csodában, és álmodjunk együtt arról a jövőről, amit ez a csoda tett lehetővé:

"Mert Csillag ég, hasad a hajnal,
Mondd meg nekik -
mennyből az angyal."

BuySell 2006. 11. 04. 21:52
Előzmény: #553  Monster
#554
Monster : detto
Monster 2006. 11. 04. 21:49
Előzmény: #552  BuySell
#553
Nem találok kivetnivalót benne, végre becsuknának egy pár visszaélési lehetőséget.
BuySell 2006. 11. 04. 21:38
Előzmény: #551  Monster
#552
Monster 2006. 11. 04. 21:06
Előzmény: #550  BuySell
#551
Egyetértek, már régóta így kellett volna csinálni:)
BuySell 2006. 11. 04. 20:39
Előzmény: #549  Törölt felhasználó
#550
Sacis :)))) Szívből örülök !!!
Törölt felhasználó 2006. 11. 04. 20:37
Előzmény: #548  BuySell
#549
Jó volt ott lenni!
BuySell 2006. 11. 04. 20:30
Előzmény: #547  Törölt felhasználó
#548
Nem engedik a radikálisokat a Fidesz-menetbe

Az Andrássy úton és a Bajcsy-Zsilinszky úton összetalálkoztak a "nemzeti radikálisok", akik a Szabadság térről jöttek, és a fideszes fáklyás felvonulói. A Fidesz rendezői kettéválasztották a fáklyás felvonulókat és a radikálisokat. A radikálisok jelszavai a Bajcsy-Zsilinszky útig: Vesszen Trianon, Táncolj Feri, búcsúbuli!, Vesszen a kormány!. A Fidesz menete után vonulnak a radikálisok, akiket felszólítottak, hogy a menetben ne skandáljanak jelszavakat.

A Fidesz köszöni

"A Fidesz - Magyar Polgári Szövetség köszönetét fejezi ki a szolidaritási menet mintegy 170 ezer résztvevőjének. Köszönjük, hogy békésen, csendben, fegyelmezetten és méltóságteljesen tettek hitet a demokrácia, az emberi jogok tiszteletben tartása, az igazság, az őszinteség és a szabadság mellett" - írja Szijjártó Péter szóvivő közleményében. Szijjártó köszönetét fejezte ki azért is, hogy a szolidaritási menet résztvevői "nem adtak teret semmiféle provokációnak". (MTI)

IGEN IGEN így kell ezt csinálni ! BRAVO Fidesz, BRAVO fáklyás felvonulás!!!!
Törölt felhasználó 2006. 11. 04. 19:10
Előzmény: #542  Törölt felhasználó
#547
Mokuka!
Az Veled a legnagyobb baj, hogy komcsi vagy.
Képtelen vagy elviselni a tiédtől eltérő véleményeket.
Törölt felhasználó 2006. 11. 04. 18:53
#546
Imádom az ilyenkor szokásos számháborút:

Index: "50-60 ezer ember lehetett a menetben".
link

MNO: "Több százezres csendes tüntetés a belvárosban"
link

Kuruc.info: "A Deák téren és környékén felgyűlt száz-százötven ezres tömeg kisebbik része a Fidesz-vezetők felszólítása után birkák módjára hazaindul."
link

Fidesz: "Több tízezren vettek részt a Fidesz szolidaritási menetén."
link
Törölt felhasználó 2006. 11. 04. 16:18
#545
nektek HOFI kell!!!!

Legalább röhögni is lehetett azon amit mondott!
Törölt felhasználó 2006. 11. 04. 15:41
Előzmény: #543  Törölt felhasználó
#544
Hmm. Én speciel Tóta W. fan vagyok, néha ugyan nem értek vele egyet, néha kissé erősnek érzem az írásait, de kedvelem, és mindig elolvasom.

Ebben is van értékelhető gondolat, meg megközelítés, és talán értem is mire akart kilyukadni, de egyrészt szerintem nagyon nincs igaza, másrészt borzasztó rosszkor írta, amit írt.

Ezt a stílust pont nov. 4.-én. Biztos nem célja, de ez a perfekt provokáció. Sok embert biztosan sértene, ha olvasná. Jóindulatú leszek, ez amolyan south park-os, megmondja a frankót, és leszarja ez kit hogyan érint.
Törölt felhasználó 2006. 11. 04. 15:25
Előzmény: #542  Törölt felhasználó
#543
Bravo Mokuka.
Törölt felhasználó 2006. 11. 04. 12:02
Előzmény: #541  Törölt felhasználó
#542
Tóta W. egy senkiházi kutya, aki hivalkodik az ostobaságával, ahelyett, hogy elolvasna néhány szakmai véleményt 56-ról. Nyelvét ki, kezét levágni kellene, hogy se írni ne tudjon, se száján kiejteni magyar szót.
Szerintem neki is örömet okoz, hogy nyalhat a komcsiknak, mert láthatólag egyfolytában bennük van a nyelve tövig
Törölt felhasználó 2006. 11. 04. 11:17
Előzmény: #540  Törölt felhasználó
#541
Elolvastam, helyenként mosolyogtam a stílusán.
Végül is, '56-nak volt értelme.
Ráébresztette a kommunistákat arra, hogy a nép nem azt akarja, amit ők, pedig ők azt hitték, hogy ők a legjobbat teszik a népnek. :)
Törölt felhasználó 2006. 11. 04. 10:58
Előzmény: #539  Törölt felhasználó
#540
Szenzációsan jó Kanyisz link-je!
Olvassátok el!
Megéri!
Törölt felhasználó 2006. 11. 04. 10:20
Előzmény: #538  BuySell
#539
BuySell 2006. 11. 03. 21:59
Előzmény: #537  Törölt felhasználó
#538
Szia Sacis!
Mit nem hiszek el? annyi szálon megy az eszmecsere most nem tudom hirtelen melyikre írtad!!

Sajnálom hogy rossz élményeid voltak különben :(((
Törölt felhasználó 2006. 11. 03. 21:43
Előzmény: #536  Törölt felhasználó
#537
nem lesz semmi probléma, most nem....
Törölt felhasználó 2006. 11. 03. 21:42
Előzmény: #535  Knight Tyris
#536
BuySell, miért nem hiszed el, elmondtam már, ott voltam, rengetegen jöttek be közénk hátulról...mérgelődtem és megjegyzéseket tettem, hogy miért szaladgálnak közöttünk, mint az űzött vadak....lövéseket hallottunk, egyre sűrűbben lőttek ( nem akartam elhinni, hogy tényleg lőnek...agyrém...nem vagy normális, mondtam a férjemnek, nem lőhetnek, ilyen nem fordulhat elő), a megemlékezés után rögtön elindultunk, mit indultunk, menekültünk Budára, hazafelé, mellékutcákon....
Tegnap jártam először az eset óta a helyszínen, összeszorult a gyomrom, lehetetlen elfelejteni...
Knight Tyris 2006. 11. 03. 16:48
Előzmény: #514  Törölt felhasználó
#535
Egy keményebb hógolyótól is kaphatsz retinaleválást szerencsétlen találat esetén. :o)
BuySell 2006. 11. 03. 16:47
Előzmény: #533  BuySell
#534
most akkor fognak vegyülni vagy nem fognak? Vagy ha mégis lesz vegyülés talán lehet hogy a Fidesz fog a Budaházy Baráti Kör ellen harcolni?
BuySell 2006. 11. 03. 16:45
Előzmény: #532  BuySell
#533
és még egy montázs:

A Kurucinfo szerint november 4-én délután 1-kor a Szabadság téri, szovjet emlékműnél tart tüntetést a Nemzeti Jogvédő Alapítvány, majd a Magyarok Világszövetsége. A tüntetők ezután a Budaházy Baráti Kör vezetésével, hangosítással vonulnak a Fidesz rendezvényéhez a Deák térre. Utána "szabadfoglalkozás" lesz.

A Fidesz ismét felszólította a rendőrséget, hogy november 4-én ne támadja meg a békés megemlékezőket, mint ahogy október 23-án megtette. Szijjártó Péter a párt szóvivője arra kérte a rendőrséget, hogy könnygázgránátjaival, gumilövedékeivel, símaszkjaival maradjon távol a Fidesz békés szolidaritási menetétől. KIPRÓBÁLT RENDEZŐGÁRDA GONDOSKODIK ARRÓL HOGY PROVOKÁTOROK NE VEGYÜLJENEK A TÖMEGBE– mondta a szóvivő
BuySell 2006. 11. 03. 16:44
Előzmény: #531  BuySell
#532
és még egy morzsa:

Nem adnak ki újabb titkos információkat
Szilvásy szerint bár vannak aggasztó jelek, nincs szükség egyetlen rendezvény lemondására sem. A Kossuth teret és a Szabadság téri szovjet emlékművet fokozottan biztosítják a rendőrök

Egy kérdésekre válaszolva a kancelláriaminiszter jelezte: semmilyen okot nem lát arra, hogy a keddi összevont bizottsági ülés zárt részén ismertetett titkos információkból továbbiakat nyilvánosságra hozzanak. A kancelláriaminiszter ezért nem is kezdeményezi más információk esetében a titkosítás feloldását.

Simicskó István a nemzetbiztonsági bizottság KDNP-s elnöke tudomásul vette a kancelláriaminiszter tájékoztatóját. A politikus megnyugvással fogadta, hogy nincs szükség semmilyen tömegrendezvény lemondására

BuySell 2006. 11. 03. 16:39
Előzmény: #529  BuySell
#531
azaz mégsem !! megvan "D"

A D.-ként jelölt tüntetésirányító, akinek október 23-i összecsapások idején lehallgatott telefonbeszélgetését csütörtökön tette közzé a Miniszterelnöki Hivatal, a Magyar Rádiónak nyilatkozva azt állította, hogy ő a Duna felé akarta terelni az embereket. Dobrovics József a rádió stúdiójában felvett beszélgetésben azt mondta, hogy ő nem káoszt, hanem rendet akart csinálni.

Doborvics a közzétett beszélgetésben ugyan egyértelműen fogalmaz, („húzzátok magatokkal az Astoria felé!”), a rádiónak viszont azt mondta, hogy más beszélgetésekben azt próbálta elérni, hogy a rendőrökkel szembenálló demonstrálók az Astória előtt a Duna felé forduljanak el. Az interjúból az derül ki, hogy Dobrovicsot már október 23-án őrizetbe vették, autóját átkutatták, viszont jelenleg nem áll eljárás alatt.
Törölt felhasználó 2006. 11. 03. 16:39
Előzmény: #526  adam
#530
adam, ez elég szépen lemodellezhető a TV felvételekből, tudósításokból, csak időt kellene valakinek rászánnia, meg persze hozzáférni az anyagokhoz.
Töménytelen mennyiségű felvétel készült. Jó kis oknyomozó feladat, Indexesek, rajta fel !
BuySell 2006. 11. 03. 16:32
Előzmény: #528  csuloktata
#529
csulok ja ezaz SOHA
csuloktata 2006. 11. 03. 16:31
Előzmény: #460  saru
#528
80 évre titkosítom
Azt követően a titokgazda elkezd a tikosított anyagból feloldani bizonyos részeket, amivel segíti a tisztánlátást.
Ki az a D és GY? Miért nem viszik be őket, ha tényleg ők szervezték.
A szolgálatok tudják ki szervezi a Fidesz és a szélsőjobb összemosását, és azoknak mégis sikerül megtenni.
Miért nem hozzák nyilvánosságra a lehallgatott Fidesz képviselők beszélgetéseit?
Miért csepegtetik az információkat 4.-e előtt egy nappal? Miért nem gyűjtik be az általuk ismert álítólagos szervezőket?
Mire készülnek?
Soha nem tudjuk meg?
BuySell 2006. 11. 03. 16:27
Előzmény: #526  adam
#527
azt feltételezitek hogy az összes felvételt csak eljátszották utólag? hááát meredek de persze ez is lehet, miért ne lehetne. Itt már minden lehet, a lényeg az hogy a 100 %valóságot soha senki nem fogja megtudni
adam 2006. 11. 03. 16:25
Előzmény: #524  BuySell
#526
A fidesz tv /RTL/élőben közvetítette az astoriánál az eseményeket én a szememnek hiszek és a fülemnek a rendezvény vége után azonnal indult a lovasroham mutatták és a tudósító élőben szörnyülködőtt,hogy a rend bátor őrei a békés tömegbe zargatják a rendbontókat nem értette miért és én sem?
Törölt felhasználó 2006. 11. 03. 16:22
Előzmény: #523  BuySell
#525
Hát, ha ebből valamelyikük komoly politikus, akkor eléggé "elkúrtuk" - szerű a szóhasználat.
Pont emiatt nem hinném, hogy ilyen ismert arcról lenne szó.
Azt, hogy kik a beszélgetés szereplői miért is nem tudjuk még? Vagy tudjuk?
BuySell 2006. 11. 03. 16:19
Előzmény: #523  BuySell
#524
Nekem azért ezek mégiscsak elég komoly tényeknek tűnnek.
BuySell 2006. 11. 03. 16:13
Előzmény: #522  BuySell
#523
link

és még egy link. Ez nagyon érdekes.
BuySell 2006. 11. 03. 16:01
Előzmény: #521  pampa
#522
link

:(((
pampa 2006. 11. 03. 15:25
Előzmény: #520  csuloktata
#521
Gyurcsány a blogjában a Fidesz felelősségét boncolgatja. Úgy gondolja sok a "véletlen" a 23. -ai történetben.
Egy kis adalék,hogy tisztán lásson.
Orbán Viktar adott arra is utasítást,hogy a rendőrök ne viseljenek azonosítókat.
Így most már teljesen nyilvánvaló,hogy a FIDESZ áll a zavargások mögött.
Csak még azt nem tudom mikor jönnek a béka emberek?.....
Ugyan már !!!
Ennyire azért nem vagyunk naivak! Vagy mégis?

Topik gazda

laurion
laurion
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek