Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 02. 17. 17:29

NUTEX: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 05. 18. 15:54
Törölt hozzászólás
#1980
Törölt felhasználó 2011. 05. 18. 15:49
Törölt hozzászólás
#1979
Civinjanos 2011. 05. 18. 15:19
Törölt hozzászólás
#1978
Törölt felhasználó 2011. 05. 18. 15:07
Törölt hozzászólás
#1977
Törölt felhasználó 2011. 05. 18. 14:53
Előzmény: #1973  Törölt felhasználó
#1976
Peter, szerintem te ne arcoskodj, aki 1000 felett nagy feldumáló volt maga is...
Magicmaan
Magicmaan 2011. 05. 18. 14:51
Előzmény: #1974  Törölt felhasználó
#1975
A felszorzás óta, tegnap záróig összesen: 563.993 db részvény forgott.
Törölt felhasználó 2011. 05. 18. 14:51
Előzmény: #1971  zsosz
#1974
Keveset? Az elmúlt 2 hónapban kiszórhattak összesen kb. 4-500.000-t simán (ehhez napi 10e elég, úgyhogy szerintem ennél többet is adtak). Ez régi dbszámon 40-50 millió. Nem hívnám kevésnek. És a kezükben lévőhöz képest sem kevés, összesen nyomtak 700.000-t 24 Ft-on és 260.000-et 140-en. A 140-eseket már tuti kiszórták.
Törölt felhasználó 2011. 05. 18. 14:46
Előzmény: #1972  Magicmaan
#1973
Legyen már vevő hagy öntsem ki én is a pár milla papiromat.Miért nem akartok vásárolni már?
Magicmaan
Magicmaan 2011. 05. 18. 14:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#1972
Az, hogy a "nekik" kit takar, mindenki fantáziájára bízom... Aki magára veszi az inget... háát...

:)
zsosz
zsosz 2011. 05. 18. 14:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#1971
Nem történik más,csak áraz a piac.
Egész pontosan a vezetés áraz, csak mindig vannak verebek,így nem tud laza napi 20% mínuszokkal végre 24 alá kerülni.
A forgalom alapján viszont látható,hogy kevés majmot tudtak csak fogni a jelenlegi zsiványok.Sebaj,24 alatt majd megint összevonnak,nyomtatnak...ha még szabadlábon lesznek.
Magicmaan 2011. 05. 18. 14:39
Törölt hozzászólás
#1970
Törölt felhasználó 2011. 05. 18. 14:35
Törölt hozzászólás
#1969
Törölt felhasználó 2011. 05. 18. 14:30
Törölt hozzászólás
#1968
Törölt felhasználó 2011. 05. 18. 14:29
Előzmény: #1946  bereczarpad
#1967
Szia, nem mertem belevenni a 209 es eladás óta, bár itt 160on nagyon szemezek vele, de eszméletlen, hogy hova megy még le. 255-nél még pénznyelő is írta hogy fordulhat és 400ig könnyen mehet, erre 160.., durva. Itt valóban öntik a nyomtatott papírokat és mondtam neked, hogy pénznyelőt kell megkérdezni elsőnek, hogy mennyi papír van a piacon és mennyit adhatnak, ezek szerint még mindig bőven megéri(6x9 adni nekik a 24es papírokat sajnos.. így fogalmam nincs hol kellene venni, az biztos hogy ha egy kis ideig leállnának ezt az agyon alázott árfolyamot majd meg rallyztatják +20% okkal, csak annyira illikvid lett, hogy tételt sem lehetne venni majd ha már fordul, ha meg most vesz az ember félő nem itt fordul még..
stock33
stock33 2011. 05. 18. 14:14
Előzmény: #1965  Civinjanos
#1966
Kedves János,

én biztos nem jelentek fel senkit, hisz nem vagyok károsult, soha, egyetlen másodpercig se voltam részvénytulajdonos. Csak félévente benéztem a topikba, és szörnyülködtem, hogy hány megy hány kisrészvényes nem lát át ezen a "rendszeren", és birkák módjára sétálnak a vágóhíd felé. Pl. én javasoltam ironikusan azt, hogy Ön nyomtasson még vagy 30 milliárd humet részvényt, és "vegye meg" belőle az otp-t. és még ebből se értették meg páran, hogy mi folyik a háttérben...

Önnek azt tudom mondani, amit korábban is leírtam. Lehet külsőleg, felületesen nézve, törvényesnek tűnő módon (magyarán alápapírozva) művészkedni, de kérdés, hogy ez megáll-e egy bírósági tárgyalás során? Vajon a bíróságot meg lehet-e győzni arról, hogy a 6Ft-on kibocsájtott részvények a baráti kezek lovagrendnél jobb helyen voltak, mintha a humet saját tulajdonában (ergó a humet tulajdonosok tulajdonában) lettek volna. És hogy ez a módszer a tulajdonosok érdekeit szolgálta??? El tud számolni ezekkel a részvényekkel? darabra? mindet a humet tulajdonosainak érdekében használta fel a lovagrend?
Ön szerint vajon kiállja a bírósági próbát a módszere? Szerintem készüljön fel rá, hogy ezt a témát elő fogják szedni.
Civinjanos 2011. 05. 18. 13:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#1965
Tisztelt Budfox és Magic és Stock,

még egyszer leírom Önöknek még egy aspektusból (nézőpontból), hogy mi a nem galádság (tisztesség) fogalma onnan, ahonnan én látom ma is és látnom kellett akkor is, amikor a Humet elnöke voltam.

Adva van egy részvénytársaság, amelynek tulajdonosai vannak, többek között jómagam. Ez a helyzet azért az egyik legjobb, mivel a cég vezetőjének érdeke a tulajdonossal megegyező.
A tulajdonosok a cégvezető szempontjából egy egységes egésznek (szinte egy embernek) tekintendő, a különbségtétel közöttük törvény által kizárt. Ez evidencia. Én, mint cégvezető leírtam és elmondtam, mit szeretnék. A cél az volt, hogy Csucska Elek felfedezését a Humifulvátot mint gyógyhatású készítményt, étrendi kiegészítőt áruljuk az egész világon. Ezt Amerikában volt célszerű elkezdeni. Nem tudtam hosszú távú és működő kereskedelmi kapcsolatokat magam kiépíteni, ezért vettem ott vállalatokat, hogy a megfelelő amerikai háttér (infrastruktúra, személyzet) adva legyen.
Azt hiszem eddig világos.
Tekintettel arra, hogy egy gyártóbázis nélkül egy vállalkozás félkarú, megvettem egy 100 éves magyar céget a Reanalt.
Ezen közben az is cél volt, hogy a Humifulvát eladhatóságát azzal a marketingeszközzel is növeljem, hogy egy amerikai tőzsdén legyen Humet nevű papír.
Ezt mondtam, ezt teljesítettem.
Menet közben folyamatosan válaszoltam minden kérdésre, amelyet a részvényesek közül bárki feltett. Ez több, mint általában a tőzsdei cégek sajátja, ilyen fajta fóruma egyetlen magyar vállalkozásnak sem volt és azóta sincs.
Az eredmény ismert. Az én tevékenységem két fázisra bontható, a csődbejelentésig tartó és az azt követő időszakra. A csődöt nem rossz üzletvezetés, hanem egy értelmetlen adóhivatali eljárás okozta. A második fázisban egyrészt befektettem (komoly pénzt kockáztattam a betegségem dacára) a teljesen hitelképtelen cégbe és eredményt értem el.
Most figyeljenek kérem.
Egy cégvezető nem teheti meg, hogy egy, vagy több – tehát nem az összes - részvényes érdekeinek megfelelően jár el. A részvényesek összességének az az érdeke, hogy a befektetése – a cégvezető által megadott időtávon belül -felértékelődjék. A cégvezetőnek nem lehet indoka, hogy azt is figyelembe vegye, hogy ki(k), mikor, mennyiért vette(’k) a részvényeiket, csak és kizárólag a fundamentális alapok növelése lehet az eszköze a cégérték növelésére.

Ha ezt megértették, akkor érdemes a továbbiakat is elolvasniuk.

Az aktuális tőzsdei ár a cégvezető számára fontos szempont, hiszen értékmérő (magát a cégvezetőt minősíti), de nem lehet cél annak minden áron való növelése. Én még azt is megtettem, ha magas volt az árfolyam (meghaladta a fundamentális alapokból levezethető árat), ezt is kimondtam. (Lett is nagy cirkusz, miért fikázom a papíromat…) Megtettem továbbá, hogy nemcsak mérleget és eredménykimutatást (üzleti tervet adtam ki), hanem azt kommentáltam is, a kérdésekre válaszoltam és még árfolyamot is számoltam belőle. Mit tettem tehát rosszul? Ezt kérdezem Öntől és a kritikusaimtól.

Mit kellett volna másképpen csinálnom? Leírtam, hogy a tapasztalatom az, hogy a befektetők értelmi szintjéhez és képességeikhez (számvitel, tőzseei mechanizmusok, stb.) igazodni lehetetlen, mert az különböző; ezért lényegesen strukturáltabb információk kibocsátása lett volna szükséges. De – már megbocsásson – még most sem értem, mi az, amit Önök és t. Watson tisztességtelennek nevez az én tevékenységem kapcsán.

A csődben – a siker esetére – egy részvény ára konszenzussal 29 forint lett. A nap végén (2008. ősze) egy részvény fundamentális alapokon mérve 50-60 forintra ment fel.

Mindez egyszerűen:
o volt 3,6 millió darab részvény nulla cégértéket képviselve (csőd előtt)
o lett 15 millió darab részvény 450 millió forint értéket ( 29 forint/darab) kiadva és elkezdődött az akvizíciós program;
o aminek a végére 60 millió darab részvény volt kibocsátva 4 milliárd forinttal és 300 millió eredménnyel,
azaz
o csődben: nulla saját tőke/3,6 millió darab részvény = nulla forint/részvény
o csődből kijőve: 450/15millió= 30 forint
o VRAP végén: 4000/60millió = 66 forint

Egy részvény értéke tehát a nulláról 66 forintig emelkedett az általam vezetett Humet Nyrt esetében. Ez ma 6600 forint lenne, ehelyett éppen nincs négyszáz forint egy részvény (funda alapon). Mindezek után tisztelettel – mivel feltételezem, hogy képesek értő módon olvasni kedves Magic és tisztelt Budfox – visszautasítom, hogy bárki is a 2008 vége óta hatalmon lévő gazemberekkel hasonlítson össze.

Őszinte hívük
stock33 2011. 05. 18. 13:42
Törölt hozzászólás
#1964
Magicmaan 2011. 05. 18. 13:40
Törölt hozzászólás
#1963
Magicmaan
Magicmaan 2011. 05. 18. 13:36
Előzmény: #1961  BudFox
#1962
Naaaaa, ne mondjá má ilyen cunyát!

Értékteremtés vót kérem szépen, é r t é k teremtés!

:)))
BudFox
BudFox 2011. 05. 18. 13:08
Előzmény: #1958  Törölt felhasználó
#1961
az semmi, én sok évre akartam venni..hátha lesz belőle valami..nem is érdekelt közben nagyon..
7400 -ról 160 -ra lement :D csekélység.

Topik gazda

penznyelo
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek