Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Casali 2021. 01. 18. 07:23
Előzmény: #71717  KKR13
#71720
https://opusglobal.hu/sajtokozlemeny-tovabbra-is-magasan-megfelelt-a-scope-ratings-minositesi-felulvizsgalatan-az-opus-global/
Nem én írtam ezt.Ez a tény.Mindenkinek szép reggelt.A panelosnak Újpalotán külön!XD
Casali 2021. 01. 18. 07:21
Előzmény: #71717  KKR13
#71719
Igazi megbízott egyetemista troll vagy.Semmi más.Átlátni teljesen rajtad.Várakozz még 5 évet.Teljes ellentmondások sokasága a ez  hosszú duma amit beírsz.Aki ezt elhiszi annak egészségére ő is várjon még 5 évet.
Casali 2021. 01. 18. 07:16
Előzmény: #71716  Dale
#71718
Te meg döntsd el mit akarsz végre.Ide beszélsz aztán oda. Troll ez jó.Az pont te vagy meg a kollégád KKR.Az is lehet ugyanazok vagytok.
KKR13
KKR13 2021. 01. 18. 00:00
Előzmény: #71714  Casali
#71717

Hihetetlen, hogy mit művelsz és állandóan ferdítesz, kiragadsz részeket és gyártod hozzá a hülyeségeket.
Nagyon fáj, hogy átlátok a mesterkedéseden, a sok újjászületéseden.
Szeretnék olyan ember lenni, hogy befolyással legyek 700 millió részvény árazására :)
Azok, akik a csúcson vették, ha 3 év elmaradt pénzpiaci kamatát is számolnánk (mondjuk vegyük egyszerű példának a kincstárjegyeket), akkor kb. 1.000,-Ft körüli árfolyamnál kerülnének pluszba.
Nekem "egyszerűbb" a helyzetem, mert ilyen szisztémában számolva "csak" közel mínusz 50 %-ban ülök a részvényeim többségét illetően.
Személy szerint csontig leadózott jövedelemből vettem több, mint 20 év munkája, megtakarítása után és egy szaros újpalotai panelban élek, de nem tudnék egy percig ilyen hitvány, mohó szarkeverő lenni, mint amilyen módon itt előadod magad. 
Mondanám, hogy szégyelld  magad, de nincs bőr a pofádon, ebben biztos vagyok.
Dale
Dale 2021. 01. 17. 23:05
Előzmény: #71711  Casali
#71716

"Szerintem kár egy trollal vitázni aki alamizsnáért írogat ide."
.
Csak azt tudnám, akkor te mi a ...t keresel itt? Nem tiltottak ki még elég helyről? Itt az este látom, szépen belevesztél az egyik kollégába, de csak mert néhány tőmondatnál többet mert írni. Ti trollok sosem fogytok el?
Casali 2021. 01. 17. 21:29
Előzmény: #71713  KKR13
#71715
Mit 4 évet 10-et várunk . Amíg 0 nem lesz addig ,csak miattad !XD
Casali 2021. 01. 17. 21:23
Előzmény: #71713  KKR13
#71714
Ha hogyne ! Várunk még 4 évet !Csak miattad mert ezt írtad ilyen teljesen ráérős egyetemista troll szinten . Hosszabban nem ment ?XD  
KKR13
KKR13 2021. 01. 17. 20:00
Előzmény: #71710  badmanner
#71713

Szia!
Az eredményt itt nem számviteli kategóriában írtam, mivel a provokáló "szintjére" próbáltam leereszkedni, hogy megértse miből is keletkezhet jövedelme az Nyrt-nek (célozva főként az osztalékra és a cégek adás-vételén realizálódott haszonra), bár nem hiszem, hogy a hozzászólásait ennek az ismeretnek a hiányának az orvoslása indikálja.
Az illető mindkét (egyedi és a konszolidált beszámoló) szempontból kimutatott eredményt szerette volna összegezni, ami szerintem badarság.
Természetesen a konszolidált eredménykimutatás a portfólión belül működő gazdasági szervezetek gazdálkodásából eredő jövedelmeinek (eredményeinek) az összegzésének bemutatására szolgál (korrigálva a tulajdonosi aránnyal), ezért is írtam korábban, hogy másként kell tekinteni az egyedi és a konszolidált beszámolóra.
Amennyiben valaki kb. két éve olvassa a hozzászólásaimat, az úgy is tudja, hogy miként vélekedtem eddig, nem hiszem, hogy túl sok újdonsággal álltam volna elő az elmúlt napokban, sőt bizonyos időszakban akár tekinthettek volna "felbeszélőnek" is, de most úgy látom a másik végletet szeretné bizonygatni egy piti hazudozó.
Tudod mi a vicces, hogy még minuszt sem adok számára, annyira nevetséges az erőlködése.
Ami az idegenforgalmat illeti, arról az általam megismert hírekben olyan számok láttak napvilágot, amiből arra lehetett következtetni, hogy a támogatáson felül is invesztálni kell a projektbe, ha jól emlékszem eleve ilyen feltételekkel lehetett hozzájutni a támogatáshoz. Sokan ezen hírek kapcsán abban kezdtek el elmélkedni, hogy itt is túlárazottak lesznek a kiviteli munkák, mivel pont abban az időszakban adták el "házon belül" azt a győri építőipari céget (Euro-Generál), amely e téren közreműködhet(ett volna) a projektekben és így a sokat kommunikált szinergia mégsem érvényesülhet. Ezek ugye találgatások és igazából talán információk sincsenek (még) arról, hogy kik és milyen értékben vitelezik ki ezeket a felújítási projekteket (ha valaki egy ilyen közelében jár fényképezze le a beruházásokkor alkalmazott információs táblát és úgy okosabbak leszünk).
Visszatérve az általad felhozott idegenforgalmi ÉCS témára, legalább az önerő miatt biztos terhelni fogja az eredményt, de ezek hosszú évek alatt kerülnek "szétnyújtásra" a könyvekben, így ha jól működik az ágazat, ettől még bőven termelhet összességében jövedelmet.
Ahogy nagyon régen felvetettem a teóriámat, szerintem a részvény árazása a kimutatott jövedelmek, a portfólióban lévő elemek eladása (és a Titász-ig helyettük az újak hiánya) miatt is mehetett le ilyen mélységbe, ám a vagyoni elemek nagyobb árfolyamot kellene, hogy indikáljanak a jelenleginél.
Eddig az sem volt túlzottan támogató, hogy a kimutatott nyereséget főként a politikai oldalról érkező építőipari munkáknak köszönhettük, ám sok egyéb termelő egység eleve újonnan (pld-ul: élelmiszeripar) létrehozott vagy jelentős átalakítás utáni fázisban van. Mondjuk ezek esetében, mint általában a kezdő fázisoknál szokott lenni, még magas a hitel állomány, de ezt sem tekintem leküzdhetetlen problémának.
Véleményem szerint mivel nagyon magas a részvényszám és azon belül a közkézen lévők száma, így a gyengébb forgalmú időszakokban a bizalomvesztés miatt elég sok "mezei befektető, speka" realizálhatott rendszeresen minden meglódulás után, ezzel is visszafogva a tartósabb emelkedést.
Reméljük, előbb-utóbb olyan eredmények és új akvizíciók kerülnek bemutatásra, amelyek ezeken túllendíti az árfolyamot.
Én, ahogy írtam már elég sokszor, még egy részvényt sem adtam el, sőt szerény keretek között folyamatosan bővitgetem a meglévőket, mert hiszek a prosperáló jövőben, de nem fogok bemondani olyan számokat, amit nem tartok reálisnak, látva az eddig történteket.
A munkám során én már "nőttem fel" olyan ember mellett, aki elég gazdaggá tudott válni, de valahogy ettől én még nem kerültem más dimenzióban az életem során, nem kaptam meg még a Rolex csomagoló papírját sem, nem így működik az élet:)
Casali 2021. 01. 17. 08:09
Előzmény: #71711  Casali
#71712
A lényeg, szeretnénk látni amit a Scope is leír a papír árában mielőbb és nem   4 év múlva, már ha megbocsájtsz ekkora cinikus dumát .XD 4 év múlva .Hogyne.Xd
Casali 2021. 01. 17. 08:02
Előzmény: #71710  badmanner
#71711
badmanner
badmanner 2021. 01. 16. 23:26
Előzmény: #71707  KKR13
#71710
"Ez azt jelenti, hogy az Opus-Global Nyrt. eredményei ezektől a cégektől (leányvállalatoktól: R-Kord, MM, Kall, Viresol, Wamsler, Hunguest, stb.) érkező osztalék.."
Azért ha valóban hosszútávú befektetőként tekintesz erre a papírra, beírásaidból legalább is erre engedsz következtetni, talán nem ártana utánanézned annak is, hogy mit jelent adott esetben az IFRS szerinti konszolidált eredménykimutatás.
badmanner
badmanner 2021. 01. 16. 23:15
Előzmény: #71702  KKR13
#71709
Turisztikai invest nagyobbrészt többmilliárdos állami támogatásokból valósul(t) meg, tehát nem lesz éveken át magunkkal hurcolt "teher", sem eredményt csökkentő hatása.
ÉCS nélkül azért már 2020-ban is jóval szebb lenne az eredmény. Az elmúlt években görgetett ÉCS pedig sokat csökkent, ahogyan Te magad is írod, talán már idén kifut.
Casali 2021. 01. 16. 21:32
Előzmény: #71707  KKR13
#71708
XD.Troll vagy semmi más.Egy kis alamizsnás troll.
KKR13
KKR13 2021. 01. 16. 21:25
Előzmény: #71703  Casali
#71707

Olyan vagy mint egy "jól fizetett" újságíró, folyamatosan mellé beszélsz vagy teljesen tájékozatlan,
gazdasági-jogi analfabéta vagy,, ami elég merész annak tükrében, hogy ha tulajdonos (részvényes) vagy a cégben és osztod nekem itt az észt.
Az Opus-Global Nyrt. az általad említett cégekben a tulajdonos, valahol 50 %-ban, valahol nagyobb mértékben.
Ez azt jelenti, hogy az Opus-Global Nyrt. eredményei ezektől a cégektől (leányvállalatoktól: R-Kord, MM, Kall, Viresol, Wamsler, Hunguest, stb.) érkező osztalék (persze, ha eredményesen gazdálkodnak) és ezen cégek adás-vétele utáni eredmény (lásd: 4ig, CIG, Mátrai vétele és eladása pozitív szaldó esetén) formájában keletkezhet.
Szóval arra a jövedelemre vagy közvetlenül jogosult, amely az Opus-Global Nyrt-nél összegződik az előbb említett gazdasági események által és arra is csak úgy, ha az Opus is osztalékot fizet a részvényeseknek.
Persze, a részvényeid adás-vételével más típusú jövedelmet is realizálhatsz.
A konszolidált beszámolókban ezeknek a leányvállalatoknak a működését összegzik, míg az Opus-Global Nyrt. egyedi beszámolójában már a fentiekben realizált össz eredményt mutatják be, azaz nem számolhatod fel kétszer ugyanazt.
Részemről ennyi, aztán gyártsál még pár regisztrációt és manipuláld az embereket, ha szerinted ez korrekt.
A zsírdisznó után, gondolom most a Rolex korszakát fogjuk élni.
Ernestodet nagyon igazad volt :)
Dale
Dale 2021. 01. 16. 21:23
#71706
Dale
Dale 2021. 01. 16. 21:23
Előzmény: #71704  festina88
#71705

:D
Így van, minden! Pont olyanok, mint a mi tehetséges vállalatvezetőink, a sok be nem tartott ígéretükkel. Minden mellettük szól...
festina88 2021. 01. 16. 21:15
Előzmény: #71699  Törölt felhasználó
#71704
Ezen jot nevettem xD minden mellettuk szol xD
Casali 2021. 01. 16. 20:37
Előzmény: #71702  KKR13
#71703
Na persze.És még hány cég van az Opiban?Az sem nyereséges egy sem.Te egy troll vagy semmi más.Érdekes ,megnézel egy  német  hasonló céget ami szintén leült mit az iszap márciusban , és veszteséget termelt , már egekben az árfolyam.Pedig közel sincs ennyire kitömve állami tenderekkel.Na szóval Rolexek negyedét ide amíg szépen kérjük ! Én ráérek ,de van akinek pár év után már sürgős lenne.
KKR13
KKR13 2021. 01. 16. 20:20
Előzmény: #71700  Casali
#71702

Nagyon komolytalan vagy.
Döntsd el, hogy mit szeretnél kihozni ebből, mert csak azt látom, hogy nyomod a süket dumát és manipulálsz.
Annyit azért elárulok, hogy az Opus-Global Nyrt-nek, mint gazdasági társaságnak az egyedi beszámolója és a konszolidált beszámolója (amit itt mindenki értékelni szokott) két különböző dolog.
Amennyiben az általad hivatkozott 4 - 10 milliárdot vennénk bármihez is alapul 700 millió részvény esetén, akkor az egy nagyon rossz üzenet lenne, mert az 6 - 15 Ft/részvény hozamot jelentene, amit ha a legegyszerűbb részvény árazási metódushoz nézünk (egy részvény ára = az adott gazdasági szervezet 10 évnyi nettó hozamával), akkor csak "évtizedek" választanának el a boldogságtól, ehhez képest elég optimista vízióim vannak.
Casali 2021. 01. 16. 20:14
#71701
4-5 évet várni  a részvényesnek még ,mikor nem fér rá a csuklójukra  már a 10. Rolex. Ez nem semmi duma volt.XD

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek