ez pontosan így van ahogy írod. Szerintem a legszánalmasabb az volt mikor a góré itt mosdatta magát és a vezetést. Pont hogy az ő kezükben van a lehetőség a cselekvésre. Ne mástól, különösen ne a bepalizott kisbefektetőktől várja a csodát.
Ez a cég nagyon rossz képet alakított ki magáról a tőzsdei megjelenése óta. Hiába mentegetné itt bárki, hogy a részvény árához semmi közük, meg mennyi a fair value stb. Az okokat nem kutatom, de szégyen a szereplésük és nuku a bizalom irántuk. Elő kell jönniük valami újabb trükkel, mert szerintem már a zártkörű részvény jegyzések is kifújtak. Vajon mikor felezik a névértéket?
Tudom a saját tőke már most kb 1500 , év végén minimum 1700. Tartom a pakkom. Jó kis cég ez , elég ha évente kb 15 % nő az eredmény és egyszer lesz oszti is. Olcsó és jó .
A Nap Nyrt. hosszú távú zöldáramértékesítési megállapodásokra alapozza fejlődését, az idén két napelempark megvásárlását tervezi - mondta Földvári Gábor, a napelemparkokat üzemeltető társaság vezérigazgatója szerdán sajtótájékoztatón, Budapesten.A hosszú távú PPA (Power Purchase Agreement) szerződések keretében a vevők tíz éven keresztül fix áron vásárolnak elektromos áramot a Nap Nyrt-től, amely ezt a naperőműveiben állítja elő. Beszámolt arról, hogy a legutóbb a decemberben megvásárolt 5 megawatt kapacitású lajosmizsei energiaparkjuk teljes kapacitását értékesítették már egy nemzetközi ingatlantársaságnak, miközben a park még csak próbaüzemben működik, és néhány héten belül kapja meg a működési engedélyét. A velük kötött PPA szerződés évi 8 megawatt kapacitásról szól - mondta.Az első ilyen szerződésüket a Linamar Zrt.-vel kötötték 2023-ban - tette hozzá.Földvári Gábor az idei akvizíciós tervekről elmondta, hogy egy vagy két napelempark megvásárlását tervezik 15-20 megawatt összkapacitással.Korábbi közlésük szerint a társaság 71, összesen 37,7 megawatt teljesítményű naperőművel termel zöld energiát Söjtörön (Zala vármegye), Mohácson és Lánycsókon (Baranya vármegye), Tiszafüreden (Jász-Nagykun-Szolnok vármegye), Ócsán (Pest vármegye), Medgyesegyházán (Békés vármegye) és Alsónémediben (Pest vármegye).A NAP Nyrt. leányvállalatai által tulajdonolt és működtetett naperőművek tavaly összesen 59 245,6 megawattóra áramot termeltek, amely az idén várhatóan 15 százalékkal, 68 264 megawattórára (MWh) emelkedik.Kitért arra is, hogy célszerű lenne a nagy napelemparkoknak engedélyezni szélerőművek működtetését is, mert a két termelés kiegészíthetné egymást. Így nem terhelnék a villamoshálózatot újabb csatlakozási pontokkal, és meg lehetne oldani, hogy egy időben csak a napelemek vagy a szélkerekek termeljenek energiát.Éves szinten országosan 2000-2500 óra szélenergia használható áramtermelésre, ez jelentősen meghaladja a napsütéses órák számát. A "közös metszet", amikor egyszerre lehet naperőművekkel is és szélerőművekkel is áramot termelni 7-10 százalék körül van - fogalmazott.Szerdán napközben publikálta 2023 első három negyedéves jelentését a társaság. A vezérigazgató kiemelte: tavaly 2022-hez képest csökkentek az energiaárak, de ez nem befolyásolta jelentősen a társaság nyereségét.A nettó működési bevétel az év első kilenc hónapjában 2,161 milliárd forintot, a nyereség 1,098 milliárd forintot ért el, míg 2022-ben az egész évben 2,539 milliárd, illetve 1,454 milliárd forint volt.A társaság részvényeivel 2021 október 21. óta kereskednek a Budapesti Értéktőzsde Xtend piacán. A részvény legmagasabb árfolyama az elmúlt egy évben 1190, a legalacsonyabb 860 forint volt, kedden 1075 forinton zárt.
Mondjuk én személy szerint tényleg abban vagyok, hogy vagy emelkedjen annyit, hogy el akarja/tudjam adni érdemi frusztráció nélkül, vagy maradjon akkor már részemről olcsó és ha véletlenül a midcapeknél megszaladnak azok a cégek (Alteo, Autowallis, ANY, Masterplast, Waberers) amelyben még saját protfóliómhoz mérten lényegi összegeket tartok akkor legyen hova áthozni stabilan a kisebb magyar cégek közül is. (Az XTendesek közül ezen a ponton még a Polyductban látok fantáziát, de az még a NAP-hoz képest is illikvid, pár 100 ezer forintnál nagyobb kitettséget nehéz felvenni, illetve alacsony szorzókon forog mind P/E mind P/BV alapon, az azonban mégis egy ciklikusabb klasszikus iparág, amelynél abban lehet bízni, hogy újra jönnek a programok amik majd húzzák a keresletet a cég termékeire, illetve hogy az energiárak esése okán jelentősen tovább tud még javulni az eredményesség.....)
Igen itt nem az lényeg, hogy valami elképesztő nyereségességgel fog tudni működni, hanem mint ahogyan Földvári Gábor is többször leírta egy stabil, kiszámítható jövedelmezőséget biztosító cégről van/lesz szó, akik nincsenek igazűn kitéve gazdasági ciklikusságnak. Ha ilyen formán tudják hozni a saját tőke arányos 10-15%-os megtérülést (melyet esetlegesen tovább tudnak javítani a mindenféle állami programok - ingyen hitel vállalatoknak, állami támogatás akkumulátoros beruházásra), akkor az ereszkedő hozamgörbével - mely okán azt valószínűsítem, hogy valahol olyan 8,5-9,5%-os befektetői hozamelvárás mellett a jelenleg alulárazottnak tekinthető. A fair érték meg valahol az 1400-1800-as szintek közé lövöm be az említett bizoyntalanságok mellett. Ez az ami a likviditás növelésével (likviditási diszkont csökken), komolyabb állami pályázatokkal, illetve a hozamgörbe további csökkenésével fel lehet tornászni valszeg az ilyen 1600-2000-es szintekre. DE NEM CSINÁLTAM RENDES ÉRTÉKELÉSI MODELLT, mindezt hüvelykujj szabály szerűen közelítem, melyhez hozzáteszem, hogy jelenleg az egy részvényyre jutó saját tőke értéke valószínűleg már meghaladja az 1400 forintot - sőt az akkumulátoros pályázat okán valszeg közelebb van az 1500-hoz mint az 1400-hoz. )
Eszükbe jutott, hogy névérték alatti tőzsdei ár esetén - amit eddig sikerült produkálni - nem igazán tudják eladni a sztorijukat. Ezért kéne valamit időnként böffenteni, ha nem akarnának a BÉT szégyeneként szerepelni a továbbiakban is. Nagyon üdvözlöm én is a változást!
NAP Nyrt.
https://bet.hu/newkibdata/128599130/NAP_InfoDok_jovahagyas.pdf