Az MNB miért jelzett volna be bármit, ha a rv névértékén beáll az amúgy felhatalmazott tulajdonos egy jelzés értékű pakkal? Az az MNB, amelyik az elmúlt 10 évben mondjuk max 5x hozott elmarasztaló döntést piacbefolyásoló magatartásért? És az az MNB, amelyik szemethúny pl. akkor, amikor a cég maga nyomja le az árfolyamot azért, hogy rv átadás esetén alacsonyabb áron tudjon tranzaktálni. Ez az MNB végig bámulta, hogy csak az elmúlt 2 évben legalább 3 tőzsdei cég tűnt és nyoma sincs annak, hogy felelősségre lettek vagy lennének vonva a vezetőjük. Szóval hagyjuk az MNB-t. :) Ha akarta volna a cég tartani a névértékét a papírnak, tartotta volna. Most látom a 930-at beálltak támasztani, legalábbis gondolom ők, mert más nem akar 900Ft felett venni.
ja és hogy legyen szó árfolyammozgásról is (bár ez már inkább spekuláció), egyértelműen nem tükrözi a cég teljesítményét. a magas alternatív kamatláb a befektetők egy részét az irányba terelte, így kiszáradt a tőzsdei láb, főleg a kis papírok esetében. Ehhez társult egy indirekte látható esemény, miszerint egy vagy több tőkeemelésben résztvevő entitás, vagy nehéz helyzetbe került, vagy a jobb alternatív lehetőség miatt a kiszállásról döntött. Ez a kiszáradt tőzsdei keresletes időben katasztrófikus hatással bír. Ezt ellensúlyozza némiképp az srv, de ezzel az MNB vigyázó szemei miatt óvatosan kell eljárni magyarhonban, mert pillanatok alatt tőzsdei árfolyambefolyásolássá alakul az srv, annak minden szankciójával.... Megjegyzendő, ha a menedzsment tud is erről, nyilvánosan nem lehet kimondani a jogi következmények miatt. Az eladói nagyságrendből azonban elég valószínű, hogy ez a helyzet áll fenn jelenleg. Ez pedig akár tartósan (míg el nem fogy) nyomás alatt tartja az árfolyamot. A menedzsment fő feladata a társaság minél nagyobb jövedelmezőségének elérése, az árfolyam illetve annak karbantartása nem tartozik ehhez a feladatkörhöz, nem is szerencsés ha a menedzsment ezzel foglalkozik. Az más kérdés, ha alulértékeltnek tartja az árfolyamot srv alkalmazásával teremthet értéket a megmaradó tulajdonosoknak, illetve küldhet üzenetet a piaci szereplőknek. (Ez folyamatban is van, az előbb említett MNB felügyelő szemek általi fogságba tartásával) Az eredményekre koncentrálva számomra a jelenlegi helyzet inkább vételi lehetőség, aztán ha nem lesz igazam, akkor levonhatom a következtetést (a Magyarországon történő számokban való hit, számokra épülő befektetés tekintetében), egy biztos, hogy egyetlen hibás lesz a folyamat végén, saját magam.
Azért mondhatnátok példát arra, hogy a menedzsment miben nem tartotta az ígéretét. A kis cégektől markánsan különbözik, induláskor üzleti tervet tett közzé, nem zsákbamacskát árult, nem jövőben megvalósuló vágyálmokra alapozta a működését. Már az első évben is eredményes volt, az első teljes évben pedig kimagasló (bár sajnos nem tartható 200 feletti EPS-t) eredményt ért el. 120-150 Ft EPS azért továbbra is várható. OTT és SET összehasonlítás már csak ezért is érthetetlen, de tudom a magyar tőzsdén szocializálódott kisbefektetőben felépül a természetes védelmi háló (sajnos). Eredményekről van elég információ (jelentések), aki akarja az tájékozódhat a számokról, az eredményességről. Szóbeli tájékoztatás is elhangzik. A honlapos közzététel mellett a negyedéves termelési jelentést én is erősen javasolnám, mivel a honlapos termelés esetében egyrészt nem tudjuk minden erőmű bekötésre került-e már, másrészt naponta frissül, így elveszik az információ, ha épp nem járt arra a felhasználó. Ezenkívül, amivel a menedzsment tartozik, az akvizíciós környezet változásának bemutatása, ezen keresztül kimondva, hogy az akvizíciós cél nem, vagy csak időben jóval később tartható.
Pontosan. Földvári Úr számára is gondolom ismert a SET, OTTOne storyk végkifejlete. Kisbefektetőket nulláztak le ezek a nagy reményű cégek. Jelenleg az árfolyam alakulása, az hogy zéró erőfeszítés látszik az image helyreállítására és víziót sem látni az igenis bizalmatlanságot szül.
A hülyítésnek valóban nics értelme,de mindenki próbál információt szerezni, így vagy úgy. Ha a bizalom építése az elért eredmények folyamatos közlése mellett valósulna meg senki nem károgna. Így viszont Mindenki türelmetlen, mert nem tudja mi vár a befeketetésére. Túl sokan égették már meg a kezüket a BÉT-en és ezért nagy a para.
igen, erről beszélek. két kgy közötti változásból le lehet vonni a következtetéseket. mindegy, valójában a lényeg, hogy most már volt 10%-kal kevesebb is, mint a névérték.
Amúgy erről ha mondjuk havonta/negyedévente megjelenne egy naturáliákat (illetve összevetésként korábbi, pl tavalyi aditt időszaki naturáliákat - tehát például, mint a Pannergynél a termelési jelentés) tartalmazó "jelentés" az bár elvi síkon semmivel sem nyújtana többlet információt, mint a honlap, de a gyakorlatban szerintem mégis befektetőbarát megoldás lenne. Egy-egy kisrészvényes nem feltétlenül böngészi a honlapot. A BÉT honlapján megjelenő információk azonban a fórumon is mindig be vannak hivatkozva a small/midecap vállalatok esetén is. Tehát az érzékelt transzparencia szempontjából megltásom szerint előnyös lehet. Nem kell, hogy szépen megfogalmazott szöveget tartalmazzon, csak a legfontosabb információkat.....én mint részvényes sem örülnék, ha ez több erőforrást vonna el, mint 1 munkaóra/jelentés. Fél-egy órát azonban megérhet.
NAP Nyrt.
https://bet.hu/newkibdata/128599130/NAP_InfoDok_jovahagyas.pdf