Topiknyitó: Portfolio 2016. 11. 20. 18:10

Nagyobb nyugdíjemelést lengetett be Orbán Viktor  

Ugrás a cikkhez
Ha meg tudnak állapodni a vállalkozókkal egy magasabb minimálbér-emelésben, akkor az emelkedő bérek és a magasabb infláció lehetőséget ad majd a magasabb nyugdíjemelésre - hangzott el az a Kossuth Rádió hétfői 180 perc című műsorának adott...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=240356
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 12:31
Előzmény: #319  Peterbond
#320
"Tehát egy bizonyos szint felett a magas bért nem is teljes mértékben veszik figyelembe!!"

Mivel van járulékplafon is, szerintem így együtt ez aránylag korrekt.
Peterbond 2016. 11. 27. 12:27
Előzmény: #315  Törölt felhasználó
#319
Akkor esetleg a magyar kormány által kiadott törvénynek hiszel már?

link

"Az öregségi nyugdíj mértéke
.
A nyugdíj mértéke a megszerzett szolgálati idő teljes években (365 naptári napban) meghatározott tartama alapján százalékos mértékben kerül meghatározásra.

Mely évek keresetei alapján kell a nyugdíj alapját képező havi átlagkeresetet kiszámítani?
.
Az öregségi nyugdíj összegét 1988. január 1-jétől a nyugdíj megállapításának kezdő napjáig elért keresetek, jövedelmek havi átlaga alapján kell meghatározni, ha az igénylő rendelkezik ezen időszak legalább fele részére keresettel, jövedelemmel. Amennyiben az igénylő az ún. átlagszámítási időszak fele részére nem rendelkezik keresettel, jövedelemmel, a hiányzó napokra az 1988. január 1-je előtti, legközelebbi időszak keresetei, jövedelmei vehetők figyelembe.Ha ez sem áll rendelkezésre, akkor a hiányzó időre érvényes minimálbért kell számításba venni."

És még egy érdekesség csak neked:

"Mit jelent a degresszió?
Ha a 2012. december 31-ét követő időponttól megállapításra kerülő saját jogú nyugellátás alapját képező havi átlagkereset 372 000 forintnál több, akkor
- a 372 001-421 000 forint közötti átlagkereset kilencven százalékát,
- a 421 000 forint feletti átlagkereset nyolcvan százalékát,
kell a saját jogú nyugellátás megállapításánál figyelembe venni."

Tehát egy bizonyos szint felett a magas bért nem is teljes mértékben veszik figyelembe!!

Ez mondjuk még nekem is új volt.
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 12:23
Előzmény: #315  Törölt felhasználó
#318
Ez csúcs. Elfogytak az érvek pajti?

Mondjuk a butaságot nehéz érvekkel alátámasztani. De ha erre rájöttél végre, akkor egy bocsi, igazatok volt elég lett volna.
Peterbond 2016. 11. 27. 12:12
Előzmény: #303  Törölt felhasználó
#317
1. Belemagyarázol dolgokat abba ami nincs is ott. Én nem az EMBER értékéről beszélek. a MUNKÁJA értékéről. És továbbra sem a FONTOSSÁGÁRÓL!

Steve Jobs a világ egyik legnagyobb elméje volt. Nélküle akárhány mérnök, dolgozó lett volna sose jut el a cég oda ahova eljutott.
Ettől függetlenül egy nagyon szar ember volt akivel mindenki utált dolgozni és ha minden igaz a saját lánya is rosszban volt vele.
Szóval a két dolog nem egyezik.

Lehet valaki csodálatos családapa, de ettől még nem jár 1 milliós fizetés.

2. " mindenki azzá válik amivé csak akar,"
Nem teljesen de igenis NAGY a mozgástere. Valakiknek könnyebb útjuk van van akinek nehezebb, de az emberen Nagyon sok múlik. Szorgalom, kitartás, lemondások, jó döntések. Ezeken is nagyon sok múlik.

3. "ogy egy értelmes társadalom nem termel szegényeket" Nem tudom mennyire járssz te emberek között. Én elég sokat. A jelenlegi társadalom rengeteg Lusta, tanulni/fejlődni nem akaró de mellette mindent követelő embert termel ki. Pont ezért mondom hogy ha az van elismerve hogy szorgalmas, kitartó vagy fejleszted magad akkor az a társadalom hasznára lesz. Semmire nem megyünk millióós segélyezettel akik nem képesek magukért se enni mert csak a markukat tartják. És igen a kommunizmus itt dől meg. Az ember motivációján múlik sok minden. Ha egy osztályba minddenki az osztály teljesítményének átlagát kapja akkor a jó tanulók nem fognak többet tanulni mert mi értelme, a rosszak meg úgy lesznek vele hogy az övéket majd felhúzza az átlag. A vége az lesz hogy az egész osztály teljesítménye esik. Míg ha jutalmazva vannak az egyes jó eredmények a lustábbaknak is tanulnia kell.

3. "Egyébként ez azt is jelenti, hogy egy kevésbé értelmes, tehetséges ember (amiről nem tehet) szerinted eleve alsóbbrendű és keressen kevesebbet mert ezt érdemli. "

Ezt konkrétan TE álllítod. Nincs alsóbb vagy felsőbbrendű ember. Pont ezért mind azt KELL hogy kapja amit hozzátesz a dolgokhoz. Senki sem felsőbbrenddű hogy ugyanazért a pénzért kevesebbett kell tennie. ( neki elég csak 8 évet tanulnia 18 helyett, elég tudnia összeadni és kivonni és nem bonyolult számításokkal összerakni egy robbanómotort stb... )

4. "pénzt termel - hát, mókás ez a gondolkodás, mert a proli nélkül a mérnök semmit sem termelne. "

Ez is egy végletekig ostoba elképzelés. Persze kell a paraszt is a szántáshoz, meg kell a mérnök is aki összerakja a fa kénél bonyolultabb szerkezetett.
Hiába van 100 parasztod aki 3 hétig kaszálja a búzamezőt. 1 mérnök kell aki kitalálja a kombájnt és 99 paraszt ülhet a kocsmában mondogatvva hogy neki is járna annyi bér mint a mérnöknek. Az 1 paraszt akinek meg esze van megcsinálja a kombájnal azt amit 100 paraszt se tudott elötte.
Ha soha se lett volna egy okos ember ( a mérnök ) hiába lenne most 100 helyett 200 parasztod akkor se tudnál annyi búzát termelni mint most.
Ugyanígy ha nem lettek volna okos emberek akik megszervezik az utakat ( minimális üresjáratok ) felvehetnél 2-300-al több kamionost is és nem lennél ugyanott mint az okos ember ötlete nélkül. Ez az ő munkájuk eredménye.

De mondok egy sokkal egyszerűbb példát.
Van 2 ember a mezőn. 10 hektárt kell kaszálniuk. A földesúr minden egyes lekaszált hektárért fizet 1 pengőt. Az egyik kora reggel nekiesik és kaszál és kaszál. A másik 1 órával később érkezik kaszál egy órát majd tart egy 10 perces pihenőt, majd megit kaszál egy órát megint 10 perc pihenő a fa alatt. Estére végeznek.
Amikor jön a fizetés ideje az első kapott 4 pengőt a másik 6 pengőt. Első fel van háborodva hogy miért kap ő kevesebbett hisz többet dolgozott és keményebben a másiknál. A Földesúr erre azt mondja. Azért mert a másik 6 hektárt kaszált le te meg 4-et. Első megkérdezi a másodikat hogy hogyan lehet ez ha 1 órával később jött és még 10 perceket pihent is.
Mire aa második. Azért mert én reggel megköszörültem a kaszámat és óránként még megpihentem 5 percig fentem a kaszát 5 percig pedig pihentem.

Ebből vagy érted amit mondani akarok vagy nem.

5. "Vagy a nógrádi cigánytelepen született gyerek - onnan konkrétan lehetetlen kitörni "

Mindig jössz ezzel a szélsőséges példával. Igenis onnan is van kiút csak nagyobb áldozwatba kerül. De az ő gyerekének már könnyeebb lenne később. Csak hozzáállás kérédse. Ha segélyt adsz neki NINCS oka változtatni hisz miért tegyen bármit is pénze lesz.
És már azthiszem egy tucatszor leírtam. ÉN magam is kis Nógrádi faluból jövök mégha Roma nem is vagyok. Dédapám cseléd volt. Nagyapám bányában gépész volt, apám lakatosnak tanult de mentős lett végül. Írtam a konyhában nem kapcsolt be a nászajándékba kapott kishűtő mert hidegebb volt. Volt idő mikor Apám egyedül keresett 4-ünkre mikor anyám lebetegedett és leszázalékolták.
Szóval nekem NE sírjon senki hogy csak a Svábhegyről lehet kitörni!
Ezzel önmagatokat csapjátok be mert a világra hárítjátok a SAJÁT felelőségeteket és PONT ezért nem juttok előre és önnön magatokat érzitek igazolva. Azok meg akik kitörnek azt nem veszitek figyelembe.

Fejezzétek be a világra mutogatást és tegyetek saját magatokért. A világ pedig majd visszajelez hogy jól eszitek vagy sem. Nem gyűlöl vagy szeret benneteket ahogy a tűz sem. Csak jelez hogyha belenyúlsz az rossz és éget, ha mellé ülsz akkor ó mert melegen tart. Nem a tűz gonosz hanem neked kell kiismerned és alkalmazkodni hozzá vagy MAGADNAK formálni.
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 11:44
Előzmény: #305  Oszo
#316
miért égetném?
azért mert néhány betegagyúnak más a véleménye?
baromi lassan leírtam, ti ragaszkodtok egy definícióhoz, ami teljesen lényegtelen egészen addig, amíg nem adtok 100ért 102őt

vagy még inkább 100ért 106ot
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 11:42
Előzmény: #313  peggy01
#315
hogy ti mit mondtok az teljesen lényegtelen
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 11:21
Előzmény: #313  peggy01
#314
Bizonyos szellemi szint alatt nem számítanak a tények.....
peggy01 2016. 11. 27. 11:14
Előzmény: #304  Törölt felhasználó
#313
Hányszor írjuk le, hogy ez nem igaz. Az 1988 óta elért keresetek alapján számítják ki a nyugdíjat. Nézz tána mielőtt háromszor is kijavítjátok a hiteles választ!
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 10:14
Előzmény: #306  Törölt felhasználó
#312
"Szerintem így nem nehéz belátni, hogy minél nagyobb arányban költi a pénzét élelmiszerre, annál jobban "nyílik az olló" "

Ha pedig az élelmiszer áremelkedés az inflán belül alacsonyabb, akkor meg csökken...

Ha pedig átlagolunk és kivesszük az ilyen egyedi bohóckodásokat (hiszen eleve ezért használunk átlagokat), akkor máris kiderül, hogy infla arányban növelt nyugdíjnál nem nyîlik az olló, akárhogy erőltetitek a pénzügyi ezoteriát....
Oszo 2016. 11. 27. 10:09
Előzmény: #310  sanka
#311
Miről beszélsz? Milliárdokért szerveztek népszavazást meg kampányt a menekültek ellen, miközben simán legéppuskázhatták volna őket. Mi ez, ha nem empátia?

sanka 2016. 11. 27. 09:46
Előzmény: #309  Phylaxa
#310
Furcsa ez egy fidedznyiktől, ők azok, akik nem éreznek empátiát senki iránt sem!
Phylaxa 2016. 11. 27. 09:25
Előzmény: #307  szivacs
#309
Ez az iskolában kezdődik. Ahelyett, hogy felfognánk a tanulás fontosságát és azt, hogy mindenkitől lehet tanulni (nem ugyanazt természetesen), beállítjuk magunkat, hogy mi vagyunk a legjobbak az osztályban, vagy a suliban és ez belénk vésődik. Aztán ebből indulunk ki.

Találkoztam egyszer két 40-es férfival, akik pénzt kértek. Mondtam, hogy most nem tudok adni, mert gyermekeket nevelek. Mire az egyik:

"- Én még magamat sem tudom eltartani."

Kívülről tuti, hogy 90% szóba sem állt volna velük, hanem megállapította volna, hogy "na ezek is szép példányok".

Én pedig tanultam. Igen, az empátia nagyon fontos. Főleg, ha kommunikálni is tudunk egymással. Mert az is alap. Akkor nem felesleges harcokat folytatnánk, hanem egymástól tanulva fejlődnénk.
Oszo 2016. 11. 27. 08:43
Előzmény: #306  Törölt felhasználó
#308
Persze, sőt, ennél sokkal nagyobb torzító hatások is lehetnek, (pl az egészségügyi kiadások: ha valaki többet tud költeni kikapcsolódásra, wellneszre, annak lehet kissebb a gyógyszer számlája.) de a vita az a matematikai szempontok mentén zajlott, ott pedig nincs alku, meg empátia.
Amúgy: és mennyi volt tavaly a nyugdíjemelés?
szivacs
szivacs 2016. 11. 27. 08:31
Előzmény: #143  Phylaxa
#307
Az ebben az a tragikus, hogy jóllehet mindkettejüknek igaza van a saját gondolkodásmódja szerint, ezt nem képesek elismerni,mert a vita célja nem egymás gondolatainak megismerése, megértése, hanem a másik legyőzése lett. Fokozódik az empátiahiány és ezzel a kooperáció képtelenség :-(
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 07:22
Előzmény: #305  Oszo
#306
Elnézést hogy beleszólok, de szerintem nem igazán szerencsés dolog az "ollót" a inflációból következtetni. Az ugyanis nem azt jelenti hogy mindennek annyival változik az ára (max. matematikai feladatokban).
Írok egy példát is.
Tavaly negatív infláció volt, az élelmiszerek ára pedig majdnem 1 %-a nőtt.
Szerintem így nem nehéz belátni, hogy minél nagyobb arányban költi a pénzét élelmiszerre, annál jobban "nyílik az olló"

Oszo 2016. 11. 27. 05:49
Előzmény: #304  Törölt felhasználó
#305
"Az utolsó 10 és/vagy a legjobb 10 év az alapja a nyugdíjszámításnak."
Fogd már fel, hogy nem így van! 1997 évi LXXXI törv 22§. Olvasgass!

Amúgy meg a #169-ben feltettem neked egy kérdést, amire még nem válaszoltál. (Nekem mindegy, én tudom a választ, de neked segítene végiggondolni, hogy szakadhatnál le erről a "nyílik az olló" baromságról, amivel konokul égeted magad itt már napok óta.
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 02:29
Előzmény: #297  peggy01
#304
Az utolsó 10 és/vagy a legjobb 10 év az alapja a nyugdíjszámításnak
Ezért lehet megfelelő módszerrel sokkal kisebb összbefizetéssel magas nyugdíjat elérni

És ezért is brutálisan primitív az a gondolkodás, hogy emeljük százalékosan a nyugdíjakat, és ne fix összeggel, vagy éppen differenciáltan
A jobban "fizetett" nyugdíjas jelenleg akkor is növeli a bevételkülönbséget, amikor már nem tesz érte semmit.
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 02:25
Előzmény: #277  Peterbond
#303
Az a vicces, hogy a liberális zsolozsmát mondod, miközben kommunistázol
fogalmi problémák vannak
A liberális szemlélet, hogy mindenki azzá válik amivé csak akar, ezért is jár a több fizetés miegymás
A szerinted baloldali gondolkodás pedig a szolidaritáson alapul, részben pedig azon, hogy egy értelmes társadalom nem termel szegényeket - mert az aláássa az egész rendszert (elégedetlenek, bűnözés, drog, nem fogyasztanak eleget stb.)
Ezt jelzi az is, hogy a szélsőjobb mindenhol protekcionista és még több segélyt osztana - mi ebben a baloldali?
pénzt termel - hát, mókás ez a gondolkodás, mert a proli nélkül a mérnök semmit sem termelne.
Vagy mondjuk egy fogász keressen kevesebbet mint egy sebész, mert fog nélkül lehet élni, a fogbetöméséből vagy tömetlenségéből kisebb társadalmi profitot lehet levezetni?
Egy karmester mennyi pénzt termel?

Egyébként ez azt is jelenti, hogy egy kevésbé értelmes, tehetséges ember (amiről nem tehet) szerinted eleve alsóbbrendű és keressen kevesebbet mert ezt érdemli.
Vagy a nógrádi cigánytelepen született gyerek - onnan konkrétan lehetetlen kitörni
Szomorú ez a mentalitás
peggy01 2016. 11. 26. 21:22
Előzmény: #301  Törölt felhasználó
#302
Ne "van olyan" példákat írjál, mert "van olyan", nagyon sok nyugdíjas, aki 28500 Ft nyugdíjból él.
A nyugdíjasok több, mint fele 100000 Ft alatti nyugdíjból él, az átlagnyugdíj 117372 Ft. A nettó átlagfizetés pedig 181200 Ft a legutolsó statisztika szerint.
Törölt felhasználó 2016. 11. 26. 19:22
Előzmény: #300  peggy01
#301
A magyar kormány hazudik az átlagbért illetően! Ha jársz vidéken több embert megkérdezve a szomorú valóság eléd fog tárulni! Nekem van olyan magyar barátom akinek a felesége most is 69000Ft!!! keres egy hónapban! Ez vidéken egy 300 embert foglalkoztató gyárban van! A cég arra hivatkozik, hogy a normát nem tudja teljesíteni! Persze a legjobbak sem érik el a 100 ezret! A magyar nyugdíjasok álom világban élnek mert nem látják jól a magyar valóságot és senkit sem akarok megbántani és én is azt szeretném ha Magyarország élhető ország lenne a nyugdíjjak és a béreket illetően is! De ez a mai magyar valóság! (Persze Pest az más arra figyelnek egy picit jobban)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek