Topiknyitó: Portfolio 2016. 11. 20. 18:10

Nagyobb nyugdíjemelést lengetett be Orbán Viktor  

Ugrás a cikkhez
Ha meg tudnak állapodni a vállalkozókkal egy magasabb minimálbér-emelésben, akkor az emelkedő bérek és a magasabb infláció lehetőséget ad majd a magasabb nyugdíjemelésre - hangzott el az a Kossuth Rádió hétfői 180 perc című műsorának adott...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=240356
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2016. 11. 26. 10:16
Előzmény: #248  Törölt felhasználó
#260
Ezt nem tudom miből következtetted le. Ha valami rossz ugyanúgy elmond a véleményem. Viszont nem hibáztatom MINDENÉRT a kormányt az embereket a rendszert a világot.
És a fene tudja mi a sikeres. Mindenkkinek más és más. Én elégedett vagyok az életem nagy részével elnézést ha téged ez zavar.
Törölt felhasználó 2016. 11. 26. 10:05
Előzmény: #256  Oszo
#259
" hanem alkalmazottat, akire rábízhatjuk a melót." Rájuk lett bízva a meló, és lám még a korrupciók felderítésére adott Eu pénzeket is ellopták! Ez a kormány Magyarország történetének legnagyobb rablását követte el.
Oszo 2016. 11. 26. 09:54
Előzmény: #255  Törölt felhasználó
#258
Igen, én is azt hiszem, hogy -ha már a Fidesz az ország tönkretételén dolgozik,- akkor egy 10 %-os nyugdíjemelés igen hatékony lépés lenne!
Törölt felhasználó 2016. 11. 26. 09:53
Előzmény: #255  Törölt felhasználó
#257
Megoldás, a magas nyugdíjak azonnali megszüntetése és az összes nyugdíj az átlagbérek 70% a legyen! Ha tetszik ha nem tetszik a magyar munkavállalókat nem lehet tovább kizsákmányolni a nyugdíjasok előnyére!!! Ez a bomba amit a tolvajkormány eddig rejtegetett, nagyot fog szólni de hát ezt a helyzetet ők teremtették meg.
Oszo 2016. 11. 26. 09:51
Előzmény: #253  Törölt felhasználó
#256
"És itt jönne a politikusok felelőssége,..." És itt jönne a választók felelőssége, hogy kiverjék a fejükből a berögződött hülyeségeiket, mint például "a kissebik rossz választása nem elfogadható..." meg hogy "nincs kire szavazni.." "a másikak se jobbak..." és vegyék a fáradtságot, értékeljék reálisan a politikai lehetőségeket, és menjenek el választani! Nem életre szóló házastársat keresünk, hanem alkalmazottat, akire rábízhatjuk a melót.
Törölt felhasználó 2016. 11. 26. 09:03
#255
A kommunista Fidesz párt egyfolytában hülyíti a népet. Szegény nyugdíjasok jól megszívták. 2011-től megszüntették a svájci indexálást, helyette belépett az infláció követő nyugdíjemelés. Lázár szerint még 13. havi nyugdíjemelést is adtak, miről beszél ez az @lmebeteg?, a svájci indexáláshoz képest még a 11. 12. havi nyugdíjat is elvették. Erre a bőkezű Orbán a 0.9% helyett beígér 1,6%-ot (na menjen a jó büdös pics@ba). Nézze hülyének a haverjait. Mit akar ez a néphülyítő f@sz? jövő novemberben akar adni egyszeri juttatásként 5-10 ezer Ft-ot? Azt hiszi hogy ezzel megveszi a szavazatokat?
Nyugdíjas barátaim, sztrájkolni kell, de keményen. Szavazni el kell menni, de nem a Fideszre. A Fidesz mindig kibaszott a nyugdíjasokkal még 98-2002 ciklus idején is, és most is. Nyomják a hülye süket dumájukat, hogy milyen jól járnak a nyugdíjasok az ÁFA csökkentéssel stb., mintha a többi állampolgár ezt nem mégezné.
A közférában az államtitkároknak rendkívüli 30%-os béremelés, rendvédelmi szerveknél 50%-os orvosok, tanárok béremelés.
Nincs is ezzel semmi gond, de akkor azt ne mondják hogy a nyugdíjak emelésére nincs keret, és a svájci indexálás nem finanszírozható. Ha 2 milliós bérplafont meg lehetett emelni 5 millira, akkor a nyugdíjemelésre is legyen pénz.
2017-ben 10%-os nyugdíjemelés lenne reális.
Nyugdíjasok, ki kell harcolni a tisztességes nyugdíjemelést, vagy 2018-ban el kell menni szavazni, de NEM a FIDESZRE!!!

Ámen.
Törölt felhasználó 2016. 11. 26. 07:10
Előzmény: #253  Törölt felhasználó
#254
A baj az, hogy ezt magyarázhatod mert valahogyan képtelenek értelmezni. Egyszerűen nem értik!
Törölt felhasználó 2016. 11. 26. 06:56
Előzmény: #234  Peterbond
#253
"Pedig igenis kiharcolni kell. Ha szar a melo hely akkor váltani. Ha nincs a megyében elmenni budapestre ha ot sincs elmenni külföldre"

És itt jönne a politikusok felelőssége, hogy ez ne így történjen. Nem rég mutattam egy települést, ami szinte biztos hogy el fog néptelenedni. 3-5 millióért már családi házakat lehet venni. Szinte minden család költözne.
Volt már ilyenre példa Magyarországon.Károlyi Ferenc igen komoly kedvezményekkel (adómentesség, ház, stb) tudta újra betelepíteni.
Nem biztos hogy még egyszer sikerülne.
Törölt felhasználó 2016. 11. 26. 06:56
Előzmény: #251  mpagnes
#252
Egy világtalannak visszaadni a látását hát erre csak Jézus volt képes! Én ilyen képességekkel meg nem rendelkezem, nagyon sajnálom de nem tudok segíteni. "Ember küzdj és bízva bízzál!" (Madách)
mpagnes 2016. 11. 26. 06:35
Előzmény: #249  Törölt felhasználó
#251
a felezésen mit nem lehet érteni? ha mindenki után örökölhető, azok után is,akik nem lesznek nyugdíjasok, akkor miből fizeted a nyugdíjat az élőknek? konkrétan a felét, mert a felosztó-kirovó számol azzal is, hogy mennyien nem kapják meg...., ha örökölhető számlán, akkor párhuzamosan ezzel az összeggel nem kalkulálhatsz
mpagnes 2016. 11. 26. 06:33
Előzmény: #249  Törölt felhasználó
#250
a manyup nem biztosítási alapon működött, hanem egyéni megtakarítási formában....a nyugdíj általában biztosítási alapon működhet csak és egyébként van más módja is a megtakarításnak, tehát hajrá, lehet félrerakni más módon, mert tök mindegy, hogy manyup vagy más valami, sőt akármi....a sértegetésből vegyél vissza, ha lehetséges, mert csak beszélgetünk szerintem, de nem is figyelsz semmire, amit írok.....2 fontos dolgot írtam, minden 2. ember meghal nyugdíj előtt, és a nyugdíj az biztosítási alapon működik , tehát nem megtakarítási forma
Törölt felhasználó 2016. 11. 26. 05:51
Előzmény: #247  mpagnes
#249
Ágica! Ez a kizsákmányoló nyugdíj politika pedig nem, hogy felezéshez hanem összeomláshoz vezet és a végén semmit sem fogtok kapni! Egyre kevesebben fognak így Magyarországon maradni dolgozni! A megoldás a Mny lett volna! Tudom, hogy te ezt nem értheted meg mert nem szereztél az elmédnek még akkora tudást ami elegendő lenne arra, hogy te is megértsed de kitartás nincs lehetetlen tegyél meg mindent és sikerülni fog! A lényeg! Magyarország tolvajkormánya a jövőt élte és éli fel a jelen érdekében de ez hamarosan már számotokra is láthatóvá és érezhetővé fog válni.
Törölt felhasználó 2016. 11. 26. 05:31
Előzmény: #245  Peterbond
#248
Így már érthető! Minden úgy jó ahogy van! Nem fanyalogsz, beletörődsz mint jó igásló a szántásba! Lehajtott fejjel csak megy és megy, nem lát csak megy! Így van ez jól ez az ő világa ő sikeres és elégedett. Én nem az általad képzelt világban élek és ezért látom nagyon másképpen a magyar helyzetet. Számomra az a nagyon elszomorító, hogy a magyarok nagy részének még a gondolkodása is versenyképtelen az Európai gondolkodáshoz képest.
mpagnes 2016. 11. 26. 03:14
Előzmény: #224  Törölt felhasználó
#247
senki nem a saját maga után befizetett pénzt kapja....ez egy biztosítási forma és az életbiztosítás sem azért fizet, mert Te befizetted, hanem azért, mert mások nem halnak meg a biztosítási időszak alatt és azt kapod, illetve nem Te kapod,mert akkor már halott vagy...a nyugdíj meg pont ennek a fordítottja....senki nem figyelt arra, pedig többször leírtam, hogy az emberek fele nem lesz nyugdíjas és az ő befizetésük nem lenyúlva van, hanem az éppen élők kaőják nyugdíj formájában...., ha örökölhető, akkor felezni kell minden nyugdíjat
Törölt felhasználó 2016. 11. 25. 17:44
Előzmény: #243  Törölt felhasználó
#246
Nem volt benne fenyegetés, de nyugodtan szaladj az ovónénihez, hátha kinevetnek:)
Peterbond 2016. 11. 25. 17:42
Előzmény: #237  Törölt felhasználó
#245
Túlórát pluszban fizetik. Éjszakai pótlék pluszban van.

És mondom ehhez általános iskolai végzettség kell.

Ha napi 8 órás irodai meló kell nulla túlórával irány auz állami szféra.

Az én fizumba egy darab túlóra kifizetés nincs se éjszakai pótlék viszont ha kell akkor bent kell lenni este 8-10 ig. Tudtam amikor vállaltam. Azért is annyi a fizum amennyi.

Amúgy meg eddig itt minimálbérről megy 100 nettóért sírt mindenki hogy ez alatt keres a nép java. Szóval egy nulla iskolai végzetséget és nulla munkatapasztalatot igénylő munka esetén talán ne fanyalogjunk nettó 120-on. Én nem keresem a 3 szorosát diplomával és 8 év tapasztalattal oszt nem fanyalgok.
Törölt felhasználó 2016. 11. 25. 17:05
Előzmény: #241  Törölt felhasználó
#244
Megmondod az óvó néninek?
Ügyes fiú :)
Törölt felhasználó 2016. 11. 25. 17:03
Előzmény: #242  Törölt felhasználó
#243
hogy fenyegetsz nagyfiú
de még buta is vagy hozzá
Törölt felhasználó 2016. 11. 25. 17:00
Előzmény: #241  Törölt felhasználó
#242
Kinek, hova, mit?
Törölt felhasználó 2016. 11. 25. 16:56
Előzmény: #239  Törölt felhasználó
#241
húúúú a kis vasgyúró
akkor ezt most jelentem is

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek