Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 01. 13. 15:23
Előzmény: #11879  Törölt felhasználó
#11880
Ez rendes tőled, akkor ide ne írj többet.
Törölt felhasználó 2016. 01. 13. 15:04
Előzmény: #11878  Törölt felhasználó
#11879
Nem,nem!! Nem volt igaz,csak kitaláltam,mert akkor úgy éreztem,hogy minden bánatot és szomoruságot el akartam rejteni,ezért kitaláltam,hogy ha jót írok és mondok akkor jobb kedvem lesz,de csak magamat csaptam be....Olyan sírhatnékom van,pedig csak huszonéves srác vagyok,de akkor is rossz, ez így már nekem....Fáj a fejem és magas már a vérnyomásom is,mindig reménykedek,mert úgy vagyok vele,hogy a remény hal meg utoljára....Senkinek nem kívánom ezt ahogy érzem magam lassan már egy éve!!!!! Az,hogy nem voltam személyesen a Buda Cashnél csak az a része nem igaz a többi minden igaz!!!! Bánatomban sírhatnékom van és nem merem ezt leírni és megmondani sem másnak,mert szégyenleném,ezért magamban fordulok és úgy sírok csendben....
Törölt felhasználó 2016. 01. 13. 14:59
Előzmény: #11877  Törölt felhasználó
#11878
nem személyesen kárpótolt a felszámoló téged?
Törölt felhasználó 2016. 01. 13. 14:57
Előzmény: #11876  Törölt felhasználó
#11877
Ha olyan nagy szád van akkor mond meg,hogy mért nem érnek már a Depose jegyek semmit sem már? Ha neked van és vissza kaptad őket akkor mért nem érnének semmit sem? Mért most pl mennyit érnek jelenleg akkor? Kíváncsi vagyok,hogy erre mit tudsz írni akkor?
Törölt felhasználó 2016. 01. 13. 14:52
Előzmény: #11872  Törölt felhasználó
#11876
Drága, kedves teslamotor1989, nekem az Access PP Depositot 100%-ban visszaadták, de még arra sem jó, hogy kitöröljem vele, mert denominált…

Amúgy annyira fáj, hogy dislike-oltad a tényszerűségre törekvő bejegyzésemet :(:(:( én hozzád hasonlóan érzékeny ember vagyok, a konkrét anyagi veszteségen túl ez a thumb down fáj a legjobban… egy sorstárstól, aki egyszer majd megérti, hogy ő is sorstárs és sokat bukott… és nekem nincs nagyibrókerem, aki tartaná bennem a reményt, csak a konkrét veszteségeimet látom…
detto71
detto71 2016. 01. 13. 14:39
Előzmény: #11874  Törölt felhasználó
#11875
Én már tudom nekem mi van meg és mennyit kapok vissza és mennyit buktam stb...

Te ha jól tudom mindent visszakaptál, hiszen azért voltál a BC-ben. Nem tudom miért aggódsz, csak pozitívan...

Mondtam neked, akkor fogsz nagyot nézni, amikor kártalanítanak, de nem hitted el.
Törölt felhasználó 2016. 01. 13. 14:31
Előzmény: #11873  Törölt felhasználó
#11874
Nem hallgatok rátok,mert nem ti fogjátok befolyásolni az eseményeket...Itt tulajdon képen mindenki csak találgat,mert senki sem tudja pontosan,hogy mi van...És amúgy jó lenne,ha nem gúnyólodnátok,de most komolyan főleg ilyen helyzetekben sem!!!Meg amúgy sem...Én azt hiszem el amit hivatalosan is kitesznek itt csupán csak a találgatás folyik semmi más...
Törölt felhasználó 2016. 01. 13. 14:25
Előzmény: #11872  Törölt felhasználó
#11873
No és a nagyika mit mond? Ő 100%ra tudja hogy minden megvan 200%-ra.
Törölt felhasználó 2016. 01. 13. 14:19
Előzmény: #11871  tchongee
#11872
Én ezt nem így tudom ahogy ti ezt most leírtátok ide nekünk!!!!!! Nekünk a volt nem mondom ki a nevét,hogy ki volt,de nem is lényeg....A lényeg,hogy a Trend extra 80%-megvan elvileg ő tudja,mert ott ahol ez most zajlik ott dolgozik mint ügyintéző,vagy valami ilyesmi,mert most konkrétan nem tudom...DE amiket sokat lenyúltak az inkább nem a Extra volt,hanem a sima Trendeket nyúlták le...!!!! Én ezt így tudom és ebben is hiszek....Remélhetőleg...:D
tchongee
tchongee 2016. 01. 13. 14:05
Előzmény: #11870  Törölt felhasználó
#11871
Egy nem regisztrált fórumozó kért meg tegyem ezt fel:
"1. A BC károsultjai között a TREND ügyfelek a “fiktív kötvényesek” , itt lehetett legkönnyebben adminisztrálni a stikliket. A TREND ügyfél kp-t fizet be, az Extra ügyfél TBSZ-re 5 év türelmi idővel és minden tranzakciót a BC hatáskörébe utal a szerződés. Az hogy mi szerepel a havi számlakivonaton az a BC belügye, senki nem tudja ellenőrizni , milyen tranzakciót bonyolítottak le és ami a számlakivonaton szerepel, az valóban megvan-e.
2. Végeztem egy becslést a TREND Extra portfólióban kezelt tökéről és eszközök volumenéről. A becslés alapja egy 2015. januári kötéslista, és a 2015.03.04 dátumú számlakivonatok. A kötéslistát még a csőd előtt azért kértem ki mert bosszantott a 14%-os veszteség amit a BC produkált másfél év alatt. A 2013.07.15.-én indult TREND extra 256 millió forintos tőkét kezelt a kötéslista szerint. A felszámoló által kiadott márciusi számlakivonat már nem tartalmazott tranziens tételeket, miután lezárta a nyitott tételeket. Az ACCESS alapon kívül csak cash (HUF és EUR) valamint diszkont kincstárjegyek vannak a 3 különböző hónapban indított portfólióban amit ismerek. Feltételezve, hogy a TBSZ 5 éve alatt életben tartott, havonta induló portfóliók mindegyike azonos tőkét kezel mint a kötéslistán megismert , a kezelt tőkét kicsit több mint 15 milliárd forintra becsülöm. A kezelt eszközök az ismert portfoliók alapján becsülve:
866 millió HUF
3,173 millió EUR
163140 db D150527
615100 db D150401
A többi ACCESS PP Deposit
A diszkont jegyek lejárta után kb 9.6 milliárd forintnak kellene lenni a TREND gyűjtőszámlán. Ha ez nincs meg akkor innen sokat loptak, és ami fontosabb pénz nélkül az elkönyvelt tranzakciók fiktívek voltak, azaz a TREND portfólióhoz begyűjtött pénzt a BC máshol használta, hasonlóan a Q fiktív kötvényeihez.
3. Az ACCESS is tagja ennek a pénz lenyúlásnak, várom mikor jelentik be a felszámolását. Az egész cég tavaly egy ismeretlen kft tulajdonába került, felügyelő bizottsági tag menekül, a befektetési jegyek portfóliói nagy volumenű beragadt és elveszett eszközöket tartalmaznak. Az egész olyan mértékben kötődik a BC-hez hogy a pénzmozgás nélküli fiktív tranzakciókon sem lepődnék meg. ( DRB bankok 2.2 miliárd lekötött betétet kapnak az ACCESS alaptól, és ACCESS befektetési jegyeket kapnak ugyanennyiért cserébe. Mindkét helyen szerepelhet a mérlegben, de pénz nem kell hozzá.) A BTEL és Norbi Update részvényeket nem is emlitem, mindkettő a durvén a BC business-e volt. Az a véleményem, hogy a TREND károsultjai “cash only” kárpótlásban járnak jobban, az utólsó számlakivonaton elismert ACCESS PP Deposit árfolyam még tartalmazza azt a 64% illikvid eszközt is, aminek az értéke 0 lesz, ha a MNB felszabadítja a kereskedelmi tilalom alól valaha is.
4. Én a TREND szerződés 8. pontja alapján minden meglevő eszköz forintban való kifizetését kértem a felszámolótól. Mivel a BC kizárta trend ügyfeleket a portfólió összeállításából, ezért nem kötelezhetnek olyan pénzügyi eszköz átvételére, amelyre nem adtam kifejezett megbízást.

gy1944"
Törölt felhasználó 2016. 01. 13. 13:43
Előzmény: #11864  Törölt felhasználó
#11870
Az Access PP Deposittal kapcsolatban néhány megjegyzés, talán sikerül néhány félreértést eloszlatni:
a) Nekem Access PP Deposit befektetési jegyem (ISIN HU0000701826) volt a BC-nél, önálló értékpapírként, nem egy portfólió részeként. Ez a befjegy nem volt hiányos instrumentum, így azt számomra a személyes azonosítást követő napon 100%-ban áttranszferálta a felszámoló az OTP-nél vezetett ép számlámra.
b) Az Access PP Deposit befjegy forgalmazását az Access Zrt. 2015.02.24-től felfüggesztette, 2015.05.14-től pedig nem állapítja meg és teszi közzé a befektetési alap nettó eszközértékét. E naptól nincs hivatalos árfolyama az Accessnek PP depónak, az utolsó jegyzett ára 2.156377 HUF volt az 1 HUF névértékű befjegynek.
c) Az OTP-s ép számlámon lévő Access PP Deposit jegy jelenleg 1 Ft (név)értéken van nyilvántartva, és OTP szerint ez 54%-os értékvesztés. Ez egy nyilvántartási dolog, mivel a forgalmazása a befjegynek fel van függesztve. A helyzet ennél rosszabb, mivel a PP Deposit mögötti instrumentumok 64%-a illikvid, tehát 54%-nál jóval nagyobb értékvesztésre számítok, ha valaha is forgalomképes lesz.
d) Hogy az NHB Bank Zrt. lesz az Access Alapok új vezető forgalmazója, új számomra, korábban az Equilor-t írták. Szerintem az Access PP Depót (mint önálló értékpapírt) nem kötelező az NHB értékpapír számlára transzferálni. (Nekem ugyan korábban, de az OTP-re áttranszferálták). Én mindenesetre az Equilorban jobban bíznék, mint ebben a társaságban, főleg, hogy a története a „jóhírű” Kultúrbanktól indul.
e) Mi Access PP Deposit befjegy tulajdonosok, jobban jártunk volna, ha a befjegy 100%át ellopják, és akkor a 2,2 Ft körüli árfolyamon számolt érték 90%-át megkaptuk volna (BEVA határ alatt). Mivel a befjegy mögöttes instrumentumait lopták szét, így gyakorlatilag 90-100%-os az értékvesztésünk.
f) Úgy gondolom, mivel az Access PP deposit befjegyet mennyiségben 100%-osan visszakapjuk, ezzel kapcsolatban hitelezői igényünk sem lehet a BC-felszámolásban, a befjegy értévesztéséből eredő kárigényünket nem tudom, kivel szemben és milyen jogcímen lehetne érvényesíteni (ptk, btk). Első lépésben itt az Accessnek kellene nagyon határozottan lépnie, és ha visszaszerzi a jelenleg illikvid követelését, akkor a befjegy árfolyama is megindulhat fölfelé.
Törölt felhasználó 2016. 01. 13. 12:12
Előzmény: #11867  Törölt felhasználó
#11869
Igen, az elég érdekes, hogy egy alapkezelő befektet valahova, aztán később közli, hogy bocsi, de 65%-a illikvid/eltűnt a befektetésnek.
Azt azér fel szokták húzni az első lámpaoszlopra...
Pláne, hogy ez nem egy kockázatos alap volt.
Mondom, sztem nem akarnak fizetni, mer rájöttek, hogy olyan zavaros itt a helyzet, hogy simán le lehet nyúlni a zsetont, senki se fog reklamálni, mert nem lehet látni tisztán, hogy ki miatt tűnt el a pénz.
Egyszerűbb lenne, ha a felszámolót a károsultak jelölnék ki és fizetnék, és akkor az aztán rálépne a megfelelő tyúkszemekre.
Törölt felhasználó 2016. 01. 13. 11:45
Előzmény: #11865  Törölt felhasználó
#11868
ok köszi
Törölt felhasználó 2016. 01. 13. 11:30
Előzmény: #11866  Törölt felhasználó
#11867
Van már olyan akit kerestek ezzel a dologgal kapcsolatban,hogy mi lesz a Depost papírjaival? Szerintem amég nem tájékoztatnak minket,hogy mit csináljúnk addig hadjuk annyiban nem? Mert akinek megvannak Depose papírjai azt biztosan értesíteni fogják majd nem? ---------Van már olyan akit hívtak ezzel a dologgal kapcsolatban? Úgy tűnik,hogy a depost jegyek csak 40%-aléka van meg a maradék több mint 2,5 milliárd likviddé vált....Vagyis nem beazonosítható....De hogy hova lett nem értem szerinted kedves drága Edit mi lehet a baj?
Törölt felhasználó 2016. 01. 13. 11:09
Előzmény: #11865  Törölt felhasználó
#11866
Most akkor mi is a helyzet?Nyissunk az NHB banknál értékpapirszámlát ,és az Access miatt transzferáltassunk mindent oda?
Törölt felhasználó 2016. 01. 13. 10:49
Előzmény: #11864  Törölt felhasználó
#11865
NHB bank helyesen, nem NHM
Törölt felhasználó 2016. 01. 13. 10:49
Előzmény: #11863  Törölt felhasználó
#11864
Az alapkezelő kiadott egy tájékoztatást, amely szerint az alap kb. 65%-a olyan pénzkövetelés, aminek megtérülésére nincs esély, ezért illikvid jegyeket képeznek erre a részre, a fennmaradó megvan. Tehát a nagy része elillant. Fogalmam sincs, hogy mi lesz az illikvid résszel, ezt hogy fogják kezelni a kártalanítás során, erről mélyen hallgatnak. Továbbá az is rendkívül nyugtalanító, hogy vezető forgalmazónak az NHM bankot jelölték meg, nézz utána, nagy nulla, egy magánszemély áll mögötte, feltupírozott pénzek, érthetetlen az egész. Eszembe nem jutna ehhez a bankhoz menni bármilyen üggyel. De őgy tűnik kénytelenek leszünk ott nyitni értékpapírszámlát, hogy oda transzferálják a meglévő jegyeket. De hangsúlyozom, egyértelmű, világos, konkrét tájékoztatást nem kaptunk, ezeket a netről szedegetjük össze.
link
Ha az ezen tájékoztatóban megjelentetett számokat megnézzük akkor arra jutunk, hogy 2015. májusa és 2015. decembere között eltűnt az alapból 306.395.674 forint, továbbá a decemberi számoknál jelzik, hogy 2.720.770.229 forintnyi eszköz illikvid. Azt csináltam, hogy összeadtam a májusi számokat és a decemberi számokat, a költségeket levontam. Nézzétek meg, elég érdekes, decemberre eltűnt egy csomó részvény például, a forint állomány is jelentősen csökkent. Meg kell kérdezni az alapkezelőt, ez hogy történhetett, mikor a jegyek kereskedését májusban felfüggesztették. Hova lett az a 306 millió forint?
Törölt felhasználó 2016. 01. 13. 10:20
Előzmény: #11862  Törölt felhasználó
#11863
Szia Edit, nekem nem volt trendem de érdekel hogy közölték e hogy mi a sorsa vagy mennyi maradt. Kp-vé vált vagy mi lett a sorsa?
Törölt felhasználó 2016. 01. 13. 09:48
Előzmény: #11861  Törölt felhasználó
#11862
Az még érdekelne, hogy az Access PP befjegyek csak a trendeseknél vannak, vagy másoknak is vettek ilyeneket? Mert elég sokan feszegetik ezt a témát, és nem biztos, hogy mindenki trendes, gondolom én.
Törölt felhasználó 2016. 01. 13. 09:45
Előzmény: #11860  Törölt felhasználó
#11861
Azt gondolom, hogy az Access papírokat úgy, ahogy vannak, el kell felejteni. Nézzétek meg az NHB bankot, ki a tulajdonosa, mi van mögötte, egy óriási lufinak tűnik. Meg kell kérdezni az alapkezelőt, hogy sikerült éppen ezt a bankot kiválasztania forgalmazónak. Érdekelne, mi van mögötte. Önszántamból nem mennék ehhez a bankhoz, az biztos.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek