Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
HPeter76
HPeter76 2016. 01. 14. 18:08
Előzmény: #11899  carcassonne
#11900
NEVEZEM VÁLASZTOT BEFEKTETÉSNEK
-Olvasni kell kötődik-e a BEVÁ-hoz...
xxxPDF-en nem találomxxxx
carcassonne 2016. 01. 14. 15:40
Előzmény: #11898  detto71
#11899
Ez a trend nekem eleve furcsa volt, soha nem vettem. AZ ìgért 10-13szazalakos hozam tul magasnak tunt...persze egyszer ajanlottak...nem vonzo hogy egy olyan ceg allit ossze portfolio-t amelyik sorozatosan osztotta a rossz tippeket lasd btel stb.
detto71
detto71 2016. 01. 14. 15:14
Előzmény: #11895  Hmmz
#11898
Oké én elfogadom!

Mondom ez számomra teljesen idegen.

Meg ugye ha el portfóliózák a pénzedet arra nincs BEVA!

Persze én most nem a bc crackra vetítetem le én is sorstárs vagyok.

Magát az eljárst tartom számomra idegennek.
Törölt felhasználó 2016. 01. 14. 15:13
Előzmény: #11895  Hmmz
#11897
Így van, egyetértek veled. Hozzáteszem, nekem volt lezárt trendem nem is egy, és rendben elszámoltak a pénzzel. Nyilván nem vittem volna oda több pénzt, ha rossz tapasztalatom van.
Törölt felhasználó 2016. 01. 14. 15:10
Előzmény: #11888  Törölt felhasználó
#11896
helyesbítenem kell magam, fel volt tüntetve a portfólió összetétele, de nem szólhattunk bele.
Hmmz
Hmmz 2016. 01. 14. 15:01
Előzmény: #11894  detto71
#11895
Van benne némi igazság, de eléggé lesarkítod a dolgokat. nézzük meg a másik oldalt ismét:
Nem mindenki tartja elképzelhetetlennek, sőt..
Ne felejtsük el hogy 20 éve megvan a cég és 10 évig szép nyereséges volt a trend porfolio is, (most azt hagyjuk hogy papiron vagy tényleg), ezért nem hinném hogy ordít róla hogy bukó lenne..
a 2%-os banki kamatot sokan nem akartak, kincsárjegy sem sokkal több..

Aztán aki 8+ órát melózik annak nem feltétlen van ideje, kedve meg tehetsége menedzselni a portfólióját.

Valamint BEVA védett is.

Igy némi utánajárással, és egy picivel magyar átlag feletti pénzügyi jártassággal, teljesen elfogadhatónak tűnt az ajánlat a teljes tőkéd mondjuk 20-25%-ig.

Persze... MINDENKIT át lehet b***ni, ha tudtuk volna előre nyilván nem vállaljuk, de te sem hoztad volna a zsetonod ide, (trend vagy nem trend)
detto71
detto71 2016. 01. 14. 14:20
Előzmény: #11892  tchongee
#11894
Nem okoskodni akarok, nincs és soha nem is volt közöm ilyne trend típusú dolgokhoz.
Én személyszerint elképzelhetetlenek tartom azt a szituációt, hogy beteszek a pénzügyi vállakozásba mit tudom én 7 Mft-ot azzal a mondattal hogy az azzal foglakozó dolgozó (lehet bróker, pénzügyi tanácsadó stb) forgatja, teszi-veszi változtatja az összetételét kedve szerint. Akkor inkább banki betét vagy kincstárjegy. Annyira adja magát, hogy bukó az egész. Legfeljebb arra vigyáznak, hogy a tőkéd meglegyen, de a nagyhasznot nem te fölözöd le.
Milyen felelőségre vonást lehet alkalmazni, ha rossz portfóliót választ a dolgozó és buksz mindent? Semmit. Legfeljebb az vigasztalhat hogy BEVA védett vagy, de hát az már láttszik, ha papírt kaptok vissza, ami mögött nincs semmi azzalkitörölheted a segged.
Törölt felhasználó 2016. 01. 14. 14:11
Előzmény: #11892  tchongee
#11893
Érdeklődve várom a felszámoló válaszát!
Köszönöm.
tchongee
tchongee 2016. 01. 14. 13:08
Előzmény: #11884  Törölt felhasználó
#11892
Posta érkezett:
"Nem volt beleszólási lehetőség, ezt a szerződés „3. Általános portfóliókezelési szabályok” pontja tételesen kimondja. Az azonos indulási időpontra szerződő tulajdonosok hozzájárultak a csoportos kezeléshez, egyedi befektetési ötletekkel nem foglalkoztak és nem is volt elvárható. Az egyetlen lehetőség a kiszállás volt 7%-os veszteséggel, ha nem tetszett a dolgok menete. Én reklamáltam a másfél éves negatív hozam miatt, de semmitmondó választ kaptam, a befektetési környezet gyenge, várjak, majd lesz jobb és akkor majd felfut a hozam. A portfolió egyenlegközlőkben jelentős cash összegek szerepeltek és megjelentek forintos és eurós határidős tételek is, ezek miatt kértem kötéslistát az egyik portfóliómra. Intenziv határidős mozgás volt, sok tranzakciót bonyolítottak le egy hónap alatt változó eredménnyel és persze nagy díjakat is zsebeltek be ezért. Az ismert havi lista tranzakciós díjai évre vetítve a kezelt tőke 5%-át meghaladták.
Írtam a felszámolónak, hogy a pénzben kérem a Trend elszámolást, válasz még nincs. Nem tudom, hogy működni fog-e, de ha nem közlöm mit tartok igazságos és elfogadható eljárásnak, akkor csöbörből-vödörbe kerülök, kiszúrják a szemem Access papirokkal. Egyébként nem tudok róla, hogy Trendes ügyfél kapott valamit vissza a felszámolótól. "
HPeter76
HPeter76 2016. 01. 14. 11:32
Előzmény: #11890  Törölt felhasználó
#11891
Letéti Őrző...(K&H) azt meg Kihagyjátok
BOCCSA.
Törölt felhasználó 2016. 01. 14. 11:21
Előzmény: #11889  Hmmz
#11890
Persze, az ember nézte, hogy van itt vmi befektetési jegy.
(Engem mondjuk az bosszantott, hogy szinte 90% mindig dkj-ben meg befjegyben volt, olyat én is tudok, azért felesleges portfóliókezelésbe adni a pénzt.)
Meg is néztem az árfolyamgörbéjét, amolyan likviditási alapnak tűnt, ment, mint egy pénzpiaci.
Miért reklamáltam volna?
De arról nem volt szó, hogy a portfóliókezelőt bedöntik, az alapkezelő meg közli, hogy nincs is meg a zseton.
Mert van itt 3 szereplő, a bc, az access, meg a pénzügyi felügyelet, ki gondolná, hogy egyik sem végzi rendesen a munkáját, és egy befektetés úgy válik köddé, hogy noha még biztosítva is vagy, mégis kitörölheted vele a fenekedet.
Hmmz
Hmmz 2016. 01. 14. 10:53
Előzmény: #11888  Törölt felhasználó
#11889
Hát...nálam fel volt, egyenlegközlőnek hívták, havonta jött, te nem kaptál ilyet?
Törölt felhasználó 2016. 01. 14. 09:31
Előzmény: #11887  Hmmz
#11888
A havi kivonatokban nem volt feltüntetve, hogy mi az összetétele. Csak a portfólió állása.
Hmmz
Hmmz 2016. 01. 14. 01:33
Előzmény: #11884  Törölt felhasználó
#11887
Meg lehet ám indokolni a másik oldalt is szükség esetén..Igen pénzt adtál a Trendbe, de egyúttal megbíztad a BC-t írásban hogy tegyen "bármit" a portfólióba amit csak jónak lát.
De főleg havonta jött értesítés és "nyávoghattunk volna akkor" ha valami nem teszik három (vagy nyóc) napon belül. lehet hogy nem változtattak volna rajta, de ez esetben jogodban állt volna felmondani a szerződést ha nem teCCik, nyilván a megfelelő retorziók benyelésével...

de nem... mi elfogadtuk úgy ahogy van..

de leginkább: ki a f**z gondoltam hogy 20 év után így a buknak be és erről kell irogatni ://
Hmmz
Hmmz 2016. 01. 14. 01:30
Előzmény: #11884  Törölt felhasználó
#11886
Meg lehet ám indokolni a másik oldalt is szükség esetén..Igen pénzt adtál a Trendbe, de egyúttal megbíztad a BC-t írásban hogy tegyen "bármit" a portfólióba amit csak jónak lát.
De főleg havonta jött értesítés és "nyávoghattunk volna akkor" ha valami nem teszik három (vagy nyóc) napon belül. lehet hogy nem változtattak volna rajta, de ez esetben jogodban állt volna felmondani a szerződést ha nem teCCik, nyilván a megfelelő retorziók benyelésével...

de nem... mi elfogadtuk úgy ahogy van..

de leginkább: ki a f**z gondoltam hogy 20 év után így a buknak be és erről kell irogatni ://
Törölt felhasználó 2016. 01. 13. 23:38
Előzmény: #11871  tchongee
#11885
Erről a 'forintban kérném' dologról írhatnátok részletesebben.
Ilyet lehet?
Volt olyan, aki ilyet kért?
Működött?
Törölt felhasználó 2016. 01. 13. 20:42
Előzmény: #11871  tchongee
#11884
Tchongee, kérlek add tovább a forrásodnak, hogy köszönjük a bejegyzését, nagyon hasznos volt. Kérlek vállald a továbbiakban is a postás szerepét: nem véletlenül kérdeztem pár nappal ezelőtt, hogy ki emlékszik arra az MNB állásfoglalásra, mely szerint a Trend portfóliókezelés kp-nek minősül. Sajnos senki nem emlékezett, hogy honnan vettem ezt az infót, pedig határozottan emlékszem, hogy ez téma volt valamikor tavasszal. Kp-t adtunk, kp-t kérünk. A BC döntése volt, hogy mit tesz a portfólióba, Access jegyeket nem kértünk és nem is kérünk. Ahogy az ismerősöd fel is hívta a figyelmünket, a szerződés szerint nem is szólhattunk bele a portfólió összeállításába és azzal a BC készpénzben számolt el, vagy számolt volna el. Ezt kell tennie a felszámolónak is. Aki megbízást adott ilyen befektetési jegyek vásárlására, az más helyzet, az kapja vissza azt, amire a megbízása szólt.
Törölt felhasználó 2016. 01. 13. 19:16
Előzmény: #11882  carcassonne
#11883
carcassonne 2016. 01. 13. 15:53
Előzmény: #11881  Törölt felhasználó
#11882
Kár egymast kigùnyolni....szerintem mindenkinek nehez volt az elmult ev...inkabb figyeljenek oda egymasra a karosultak.

Törölt felhasználó 2016. 01. 13. 15:26
Előzmény: #11877  Törölt felhasználó
#11881
Látom, nagy hiba volt feléd egy kis ironikus megjegyzést tenni. Utoljára írok neked, mert az ilyen fórumos csörtékre nincs időm és kedvem. Én eddig, ha a Portfolio.hu fórumon hozzászóltam, úgy vélem, érdemi információkat osztottam meg.

A válasz: Nem forgalomképes a papír, a mögöttes instrumentumok 64%-át lenyúlták, ezek visszaszerzése kétes, ha sikerül is, éveket vesz igénybe (v.ö. felszámolás gyorsasága, hogy még a meglévő bluechip részvényeket sem kaptuk vissza közel egy éve), valszeg peres eljárás, aminek a jogalapja is számomra kétséges. Te mennyit fizetnél egy ilyen papírért? Ki tudja mikor lesz a likvid része (36%) forgalomképes, és akkor ki venne attól az Accesstől befjegyet, aki így össze volt fonódva a BC-vel, és ki tudja a likvid rész kiknél van. De neked szívesen eladom 1,5 Ft-ért ez az utolsó jegyzet árnál 30%-kal alacsonyabb. Bomba üzlet számodra.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek