Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
nick121 2016. 01. 19. 17:09
Előzmény: #12079  nick121
#12080
Még egy dolog: Kíváncsi lennék arra, hogy a felszámoló kimutatása alapján a hiányosként jelzett ügyfélpapírokból van-e a BC felszámolási vagyonában is. Nehezen tudom elképzelni, hogy a BC folyószámláján azon kívül, amit a felszámoló ügyfélvagyonként közzétett ne maradt volna pl. pénz. Ha igen, milyen alapon döntött a felszámoló arról, hogy az összes fellelhető pénzből mennyi az ügyfélpénz és mennyi a felszámolás alatt lévő cég vagyona? Ugyanez vonatkozik - ha van ilyen, nem tudom, nincs egy komplett, hozzáférhető leltár! - azokra a papírokra, amelyekből hiányzik, de a BC vagyonaként a felszámoló gazdálkodik vele.
nick121 2016. 01. 19. 16:59
Előzmény: #12078  nick121
#12079
Ugyanez vonatkozik az un. jeles napok körüli forgalomra, mert a közgyűlések és osztalékfizetések körül látszania kellene a forgalmi statisztikákból, hogy a tulajdonosi megfeleltetés idején meglévő részvények hogy lehettek meg ezekben az időpontokban mind, előtte meg utána viszont csak nyomokban.
Ezen túlmenően: a forgalmi adatokból látszania kell, hogy a megmaradt/ közzétett mennyiségekkel tudhatott-e egyáltalán működni a cég!
nick121 2016. 01. 19. 16:52
Előzmény: #12077  Törölt felhasználó
#12078
Általában nagyon érdekes lenne megnézni a statisztikákat a Keler-nél is és a BÉT-en is! ( megjegyzem: ez az NNI feladata lenne, nem a miénk, de-mivel ha esetleg megnézték is, amit nem tudunk és információt nem közöltek - érdemes lenne kis csoportokban ezeket beszerezni és feldolgozni. Alapvetően a 3 nagy (OTP,MOL,TELEKOM) lenne érdekes, ott vannak olyan ordítóan nagy hiányok, amelyek mellett a felügyeleti szervek csak bekötött szemmel mehettek el!
Törölt felhasználó 2016. 01. 19. 16:35
#12077
Tchongee - ha jól emlékszem azt írtad, hogy csak neked volt annyi Mtelekom részvényed, amennyit a felszámoló megtalált (74381 db). Most megnéztem, ma 16.13-ig 218085 db részvény cserélt gazdát. A BC a tőzsde egyik nagy szereplője volt, el tudjuk azt hinni, hogy az egyik blue papírból egy napi forgalom kb.1/3-a volt csak meg? Hát hogy tudott így létezni, kereskedni? Mit mond a Keler? Ez egy meglehetősen gyorsan forgó papír, mit csinált a BC, ha nem volt annyi papírja, amennyi megbízást adtak az ügyfelei egy napon? Kíváncsi lennék mondjuk a 2015. február 1-24. közötti időszakban a BC napi Mtelekom forgalmára.
Törölt felhasználó 2016. 01. 19. 13:21
Előzmény: #12072  Törölt felhasználó
#12076
Te teszel?
Törölt felhasználó 2016. 01. 19. 12:59
Előzmény: #12071  tchongee
#12075
Tavaly tavasszal beadtam egy polgári jogi igényt. Akkor azt a választ kaptam az NNI-től, hogy nem is biztos, hogy sértett vagyok. Ha majd ez biztos lesz, és továbbra is fenntartom ezt az igényemet, jelezzem. Ezt fogom tenni, jra beadom, sőt, azt hiszem kérek iratbetekintést is,mert továbbra se tudjuk, hogy milyen alapon zárolták az ügyfélvagyont két hónapig.
Azért lett biztos a sértetti státuszom, mert a felszámoló közzétette a hiányos eszközök listáját én meg tudom bizonyítani, hogy nekem voltak olyan eszközeim. Ki mit gondol erről? Okos hozzászólásokat kérek!
Törölt felhasználó 2016. 01. 19. 12:58
Előzmény: #12069  Törölt felhasználó
#12074
Ez az írás nagyon helyén való,számomra nem kérdés, hogy nem csak brókerek loptak meg minket.Én szerintem épp ideje már gondolkodni egy komolyabb megmozduláson mert olyan csöndben vagyunk, hogy nem is létezünk,ezért szarnak ránk.
Törölt felhasználó 2016. 01. 19. 12:24
Előzmény: #12069  Törölt felhasználó
#12073
Tudok olyanról aki a bedőlés napján utalt 100.000.000 HUF-ot a Buda-Cash számlájára.

100 milliót aznap és nem tudta visszakapni...? (ekkora balszerencsét h pont aznap...hihetetlen, nem is akarom hinni)
Törölt felhasználó 2016. 01. 19. 12:02
Előzmény: #12071  tchongee
#12072
Nem tesz vki feljelentést?
tchongee
tchongee 2016. 01. 19. 10:32
Előzmény: #12070  Törölt felhasználó
#12071
A matek sehogy nem jön ki, amit lejelentettek amit kifizettek és amit megtaláltak. Össze-vissza hazudoznak. Az hogy a felszámoló nem képes egy év távlatából sem leközölni:
1. hány károsultja van a BC-nek
2. mennyi a hiányzó eszközök összértéke
3. mennyi a megtalált vagyonelemek összértéke

ez már btk kategória....
Törölt felhasználó 2016. 01. 19. 09:29
Előzmény: #12065  tchongee
#12070
Azt ne feljtsük el, hogy az OBA 104,4 mrd kártalanítást fizetett ki a DRB ügyfeleknek, ami 40 mrd-dal több, mint amit írsz Tchongee.
Gondoljatok bele, hogy csak a magán ügyfeleket kártalanították, de egy csomó cég, alapítvány, önkormányzat,stb... tartotta ott a pénzét. Mennyi tűnt el akkor összesen? Az Accessről tudjuk, hogy 2,7 mrd.
Belegondolt már valaki, hogy az összes brókerbotrányban menniy pénz tűnt el? Hogy nem vette ezt észre a felügyelet? Hova lett, kinél landolt? Itt sok száz milliárdról van szó! És még velünk, a meglopottakkal szarakodnak, időt húznak, hazudoznak. Aki és akik ezért felelősek, el kell hogy számoljanak ezzel. És takarodniuk kell a különféle posztokról, és feleljenek tetteikért bíróság előtt.
Törölt felhasználó 2016. 01. 19. 00:02
Előzmény: #12065  tchongee
#12069
Szia Tchongee!

Az a legdúrvább, hogy hülyének néznek bennünket.
Az, hogy 500 millió körüli Forint készpénzt akarnak 10.000 károsultra kiosztani, az egyenesen vérlázító.
Ez az összeg ügyfélre vetítve alig 50.000 Forint !!!
Ebben benne van mindenki számlán tartott szabad cash-je, a lezárt pozíciók egyenlege, a TRENDESEK pénze, meg ki tudja még mi.
És ezt most akkor higgyük is el ?
Tudok olyanról aki a bedőlés napján utalt 100.000.000 HUF-ot a Buda-Cash számlájára.
Ez egy vicc, ami itt megy.
Ebből a pénzből, ha ez tényleg így lett volna, akkor a BC körülbelül 10 percig tudott volna működni, kötni a BÉT- en !!!
Követeljük a 2014. Február 23-i és az MNB által már akkor is ismert ügyfélállonány teljes kiosztását, ami nem 10 Milliárd, hanem 50-55 Milliárd volt.
Ez már akkor is ismert volt, hiszen a kár értékét is tudták(32 Milliárd) és az ügyfélállomány 85 Milliárd volt.
Ha nincs meg, az csak egyet jelent. Kártérítést az ügyfelekkel szemben, hiszen ha akkor kiadják a vagyont, akkor nincs most 40 Milliárdos lyuk.
Ha nem tudják valami okból visszaadni, akkor a KARÁCSONY JÁNOS fiktív ügyfél 62 Milliárdos számláján megtalált állampapírjaiból kell azt megtenni, mivel az a felszámolás napján 2015. 02.23-án a Buda-Cash ügyfélszámláján, az ügyfélvagyonban volt megtalálható, tehát az a szerves részét képezi annak, akár fiktív, akár nem fiktív volt mint ügyfél. A pénz a számlán volt, ezt is elismerték.
Az így az ügyfelek pénze !!!

Ha ügyfélpénz akkor milyen alapon veszik ki az állományból ???
Ha mi kérjük vissza a befektetett pénzünkt akkor meg sajnáljuk nincs meg és csak morzsákat adnak vissza !!
Ez az eljárás lenne igazságos, homogén, transzparens és nem diszkriminatív, megalázó és elfogadhatatlan?
Kérjük vissza a befektetett és immáron 11 hónapja zárolt minden pénzünket és értékpapírjainkat és az azokra járó osztalékokat, melyeket a "tolvaj Buda-Cash" minden évben hiánytalanul és időre a számlára utalt mindenkinek !
Soha nem volt problémánk ebből és másból kifolyólag sem a Buda-Cash Brókerházzal, nem kellett egy évet várni, hogy a tulajdonunkhoz jussunk!
Nekem személy szerint csak pozitív véleményem volt a cégről...
Szeretném remélni, hogy az ügyfelek pénzei és papírjai, úgy mint a Questor esetén valamilyen csoda folytán megkerülnek és végre véget ér ez a "rossz álom".
Bízni kell és remélni hogy az igazság győz végül és ja a józan ész!
Törölt felhasználó 2016. 01. 19. 00:01
Előzmény: #12065  tchongee
#12068
Szia Tchongee!

Az a legdúrvább, hogy hülyének néznek bennünket.
Az, hogy 500 millió körüli Forint készpénzt akarnak 10.000 károsultra kiosztani, az egyenesen vérlázító.
Ez az összeg ügyfélre vetítve alig 50.000 Forint !!!
Ebben benne van mindenki számlán tartott szabad cash-je, a lezárt pozíciók egyenlege, a TRENDESEK pénze, meg ki tudja még mi.
És ezt most akkor higgyük is el ?
Tudok olyanról aki a bedőlés napján utalt 100.000.000 HUF-ot a Buda-Cash számlájára.
Ez egy vicc, ami itt megy.
Ebből a pénzből, ha ez tényleg így lett volna, akkor a BC körülbelül 10 percig tudott volna működni, kötni a BÉT- en !!!
Követeljük a 2014. Február 23-i és az MNB által már akkor is ismert ügyfélállonány teljes kiosztását, ami nem 10 Milliárd, hanem 50-55 Milliárd volt.
Ez már akkor is ismert volt, hiszen a kár értékét is tudták(32 Milliárd) és az ügyfélállomány 85 Milliárd volt.
Ha nincs meg, az csak egyet jelent. Kártérítést az ügyfelekkel szemben, hiszen ha akkor kiadják a vagyont, akkor nincs most 40 Milliárdos lyuk.
Ha nem tudják valami okból visszaadni, akkor a KARÁCSONY JÁNOS fiktív ügyfél 62 Milliárdos számláján megtalált állampapírjaiból kell azt megtenni, mivel az a felszámolás napján 2015. 02.23-án a Buda-Cash ügyfélszámláján, az ügyfélvagyonban volt megtalálható, tehát az a szerves részét képezi annak, akár fiktív, akár nem fiktív volt mint ügyfél. A pénz a számlán volt, ezt is elismerték.
Az így az ügyfelek pénze !!!

Ha ügyfélpénz akkor milyen alapon veszik ki az állományból ???
Ha mi kérjük vissza a befektetett pénzünkt akkor meg sajnáljuk nincs meg és csak morzsákat adnak vissza !!
Ez az eljárás lenne igazságos, homogén, transzparens és nem diszkriminatív, megalázó és elfogadhatatlan?
Kérjük vissza a befektetett és immáron 11 hónapja zárolt minden pénzünket és értékpapírjainkat és az azokra járó osztalékokat, melyeket a "tolvaj Buda-Cash" minden évben hiánytalanul és időre a számlára utalt mindenkinek !
Soha nem volt problémánk ebből és másból kifolyólag sem a Buda-Cash Brókerházzal, nem kellett egy évet várni, hogy a tulajdonunkhoz jussunk!
Nekem személy szerint csak pozitív véleményem volt a cégről...
Szeretném remélni, hogy az ügyfelek pénzei és papírjai, úgy mint a Questor esetén valamilyen csoda folytán megkerülnek és végre véget ér ez a "rossz álom".
Bízni kell és remélni hogy az igazság győz végül és ja a józan ész!
Törölt felhasználó 2016. 01. 19. 00:00
Előzmény: #12065  tchongee
#12067
Szia Tchongee!

Az a legdúrvább, hogy hülyének néznek bennünket.
Az, hogy 500 millió körüli Forint készpénzt akarnak 10.000 károsultra kiosztani, az egyenesen vérlázító.
Ez az összeg ügyfélre vetítve alig 50.000 Forint !!!
Ebben benne van mindenki számlán tartott szabad cash-je, a lezárt pozíciók egyenlege, a TRENDESEK pénze, meg ki tudja még mi.
És ezt most akkor higgyük is el ?
Tudok olyanról aki a bedőlés napján utalt 100.000.000 HUF-ot a Buda-Cash számlájára.
Ez egy vicc, ami itt megy.
Ebből a pénzből, ha ez tényleg így lett volna, akkor a BC körülbelül 10 percig tudott volna működni, kötni a BÉT- en !!!
Követeljük a 2014. Február 23-i és az MNB által már akkor is ismert ügyfélállonány teljes kiosztását, ami nem 10 Milliárd, hanem 50-55 Milliárd volt.
Ez már akkor is ismert volt, hiszen a kár értékét is tudták(32 Milliárd) és az ügyfélállomány 85 Milliárd volt.
Ha nincs meg, az csak egyet jelent. Kártérítést az ügyfelekkel szemben, hiszen ha akkor kiadják a vagyont, akkor nincs most 40 Milliárdos lyuk.
Ha nem tudják valami okból visszaadni, akkor a KARÁCSONY JÁNOS fiktív ügyfél 62 Milliárdos számláján megtalált állampapírjaiból kell azt megtenni, mivel az a felszámolás napján 2015. 02.23-án a Buda-Cash ügyfélszámláján, az ügyfélvagyonban volt megtalálható, tehát az a szerves részét képezi annak, akár fiktív, akár nem fiktív volt mint ügyfél. A pénz a számlán volt, ezt is elismerték.
Az így az ügyfelek pénze !!!

Ha ügyfélpénz akkor milyen alapon veszik ki az állományból ???
Ha mi kérjük vissza a befektetett pénzünkt akkor meg sajnáljuk nincs meg és csak morzsákat adnak vissza !!
Ez az eljárás lenne igazságos, homogén, transzparens és nem diszkriminatív, megalázó és elfogadhatatlan?
Kérjük vissza a befektetett és immáron 11 hónapja zárolt minden pénzünket és értékpapírjainkat és az azokra járó osztalékokat, melyeket a "tolvaj Buda-Cash" minden évben hiánytalanul és időre a számlára utalt mindenkinek !
Soha nem volt problémánk ebből és másból kifolyólag sem a Buda-Cash Brókerházzal, nem kellett egy évet várni, hogy a tulajdonunkhoz jussunk!
Nekem személy szerint csak pozitív véleményem volt a cégről...
Szeretném remélni, hogy az ügyfelek pénzei és papírjai, úgy mint a Questor esetén valamilyen csoda folytán megkerülnek és végre véget ér ez a "rossz álom".
Bízni kell és remélni hogy az igazság győz végül és ja a józan ész!
HPeter76
HPeter76 2016. 01. 18. 23:43
Előzmény: #12065  tchongee
#12066
tchongee
tchongee 2016. 01. 18. 21:53
Előzmény: #12060  Törölt felhasználó
#12065
Tisztelt károsultak,

Valami itt nagyon bűzlik, 2015 február-március folyamán a fővárosi főügyész, kormánytagok és a kuszaszemű is kijelentette a Buda Cash üggyel kapcsolatban kb 60 mrd hiányzik a DRB bankcsoportnál és kb 30 mrd a BC brókerháznál. BC kb 80 mrd értékű vagyont kezelt, ezért kb 50 mrd-nak meg kell lennie. A most közzétett vagyonelemek viszont kb 10 mrd-ról szólnak:
link

ez az én olvasatomban azt jelenti, hogy további 40 mrd Ft értékű vagyonnak kelt lába!
HPeter76
HPeter76 2016. 01. 18. 21:46
Előzmény: #12063  HPeter76
#12064
(Ebből is kiszedtek mindent
odalükták a mostani kormánynak)
nem új ez nekem..
HPeter76
HPeter76 2016. 01. 18. 21:31
Előzmény: #12059  noworf
#12063
Egy általán én neked nem osztottam laot...
HPeter76
HPeter76 2016. 01. 18. 21:29
Előzmény: #12060  Törölt felhasználó
#12062
link

Kedves Teszla Barátom 32old.
Tartalnaza ACCESS BEVA VÉDETT!
2012-en kötötték be.........
Addig ez parkoló pályán volt..
Tudod mint mikor lóg a levegőbe..
Ennyit Ennyít a korábbi kormányról
meg a nagy okosságukról...
Törölt felhasználó 2016. 01. 18. 21:21
Előzmény: #12059  noworf
#12061
Igen, értem én, van is tipp, csak igyekszem jóságos maradni. Nem mindig sikerül.
Örülök, hogy hallok felőled.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek