A személyi jövelemadóról szóló törvény értelmében a magánszemély osztalékból származó bevételének egésze jövedelemnek minősül. Az adó mértéke alapesetben 25 százalékos, mely után ráadásul - a fizetési felső határ figyelembevételével - 14 százalékos egészségügyi hozzájárulást is fizetni kell.
Az adót a kifizető vonja le.
Fontos tudni, hogy fentiektől eltérően az Európai Unió bármely tagállamában működő, elismert (szabályozott) piacnak minősülő tőzsdére (így a budapestire is) bevezetett értékpapír alapján járó osztalék után az adó mértéke csak 10 százalék és az említett EHO-fizetési kötelezettség sem áll fenn.
vki írja le lécci aki tudja hogy mikor van az osztalék osztás,melyik nap kell előtte hogy legyen a nevemen részvény és utánna hány nap múlva lehet eladni.
köszi.
Ha nem húzzák a papírt, üres a fórum, nagyon nincs mondanivalója senkinek!
De üdítő szinfolt, valóban ez a téma lehet!!
Vagyis örülök a felvetésnek, az osztalékon túl is érdemes lesz, ezzel a paírral foglalkozni! (uborkaszezon után)
Egyébként az osztalékpolitikáról... a nyilatkozatokban, 2009-körüli 100ft értéket említettek!
Az osztalékszelvény vágásáig még egy hónap van. Izgalmas időszaknak ígérkezik, ha nem lesz nagy nemzetközi para szerintem addíg megnézzük az 1100,-Ft körüli szinteket.
A számomra az igazi kérdés, hogy a csökkenő hozamkörnyezet mellett a jövőben milyen osztalékpolitikát folytat a cég. Fokozatosan növekvő osztalék, és csökkenő piaci hozamok esetén hosszabb távon igen jó befektetés lehet a mostani áron. Szerintem....
Mtelekom