Topiknyitó: forest_30 2007. 04. 03. 10:24

Mtelekom  

Ujra motiváció van a paperban
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 03. 28. 19:32
Előzmény: #20285  Törölt felhasználó
#20300
Nekem a NYESZ számlámon is van részvény. Azt tudom, hogy a NYESZ számlán nincs 20%-os nyereségadó. A 10%-os osztalékadót sem kell figyelembe venni, vagy azt forrásadóként mindenféleképpen levonják. Ha valaki tudja a választ, akkor előre is köszönöm, mert ettől függ hogy osztalék előtt vagy után érdemesebb-e kiszállni.
johai 2010. 03. 28. 19:21
Előzmény: #20296  vetranio
#20299
Ha 715 ön vetted akkor nemrég száltál be,kezdőként~10% nyerőben vagy.Ez~2 év ÁK hozam.
Historikusan 800 alatt ritkán volt a telko,jókor vettél.
Bef. alapot én most a helyedben nem vennék.:)
Törölt felhasználó 2010. 03. 28. 17:28
Előzmény: #20284  DemonHill
#20298
Ez a számítás azért nem teljesen reális a MTELEKOM esetében. (még ha csak magadnak is számolod) Ezzel a képlettel az osztalékelsőbbségi részvényeket kellene inkább számolni, bár abban az esetben is magasabbnak kellene venni a kamatot a piaci kamatnál, mert némi bizonytalanság ott is fennáll a kifizetésben. (+ itt van még a papír árfolyamkockázata is)

MTEL esetben jelenleg árfolyamcsökkentő tényező, hogy a szektor jövedelmezősége minden valószínűség szerint az elkövetkezendő időszakban csökkenni fog. Ebből következik hogy az elkövetkező években valószínűleg az egy részvényre jutó nyereség és így az osztalék mértéke is csökkenni fog. (Személy szerint én jövőre 68 ft- os osztalékkal számolok). Nem véletlen az sem, hogy új szektor felé kar nyitni a cég, amivel a jövedelmezőségét fent tudja tartani. (energiaipar)

Extrém esetben az sincs kizárva, hogy jövőre csak minimális osztalék kerül kifizetésre (vagy nem is lesz osztalék), hanem a nyereséget teljes egészében az új beruházásokba fektetik. (ez inkább csak fikció)

A hétfői kamatcsökkentést pedig már beárazta a piac, az nem fog további árfolyam emelkedést indukálni. Ha tovább megyünk fel, akkor az már nem a kamatvágás miatt lesz, hanem azért mert folytatódik az osztalékrali vagy valamilyen harmadik ok miatt.

Személyes véleményem szerint a szelvényvágásig elérhetjük a 850-es szintet, de ez egy közepesen optimista szemlélet. Ha pesszimistán állok hozzá, akkor 810-820 körül megáll az árfolyam. Hangsúlyozom: ezek csak az én becsléseim, ezekre hagyatkozni nem szabad. :-)))

Szép napot!
Törölt felhasználó 2010. 03. 28. 15:59
Előzmény: #20295  Törölt felhasználó
#20297
"Az osztalék kifizetésének javasolt kezdő napja 2010. május 7. Az Igazgatóság javaslata szerint osztalékra azon részvényesek lesznek jogosultak, akik 2010. április 30-án értékpapírszámlájukon Magyar Telekom részvénnyel rendelkeznek."
vetranio
vetranio 2010. 03. 28. 15:58
Előzmény: #20295  Törölt felhasználó
#20296
Kezdő vagyok és nem szeretném osztani az észt, de egy 820 körüli árfolyamnak is már örülhetünk, föleg az aki még 700 alatt szállt be. ( én 715) Egy hasonló fórumon már a 950-et is biztosra veszik én azért ezt nem hinném. De örülnék neki:))) A hírek szerint az oszt. szinte biztos de a kgy nem hiszem hogy dobna még 150-et....
Törölt felhasználó 2010. 03. 28. 15:37
Előzmény: #20294  Törölt felhasználó
#20295
Sok mindenről szó esett, hogy meddig érdemes tartani.
Én úgy vélem, hogy ha kinéztél egy árszintet, ami már jelentős nyereséget hoz, tegyél be oda egy stoppot, ha feljebb megy emeld a stoppot.

A jövő héten eléri és talán átviszi a 800-at.

Én a 850-et biztos pontnak vélem, vagyis MINIMUM odáig felmegyünk április elején-közepén.
És persze reménykedem a 900-elérésében.
Törölt felhasználó 2010. 03. 28. 14:20
#20294
Mi a véleményetek sorstársak:)? A pénteki szép emelkedés a várható hétfői 25 bázispontos kamatcsökkentés beárazása, vagy ha ez megtörténik lökhet még egyet 800-ig az árfolyamon?
Törölt felhasználó 2010. 03. 28. 13:58
Előzmény: #20292  vetranio
#20293
Most el kell mennem, este megpróbálok reagálni a felvetésedre.
vetranio
vetranio 2010. 03. 28. 13:45
Előzmény: #20285  Törölt felhasználó
#20292
Itt a fórumon elhangzott az is hogy az MT energia szektorbeli próbálkozása ( ha bejön) 10% körüli ugrást adhat a papírnak, persze nem egyik hónapról a másikra. Én ebben nem annyira bíznék, ti hogy vagytok vele? Szerintem sokan ki fogják használni az oszti utáni eladási hullámot. A Fotex esetében milyen kis %-ot látnál reálisnak? Másik kérdésem az hogy itt olvastam nemrég hogy az OTP egy rövid visszarendeződés után további 8-10%-ot húzhat felfelé. Ennek van realitás tartalma szerintetek?
vetranio
vetranio 2010. 03. 28. 13:44
Előzmény: #20285  Törölt felhasználó
#20291
Itt a fórumon elhangzott az is hogy az MT energia szektorbeli próbálkozása ( ha bejön) 10% körüli ugrást adhat a papírnak, persze nem egyik hónapról a másikra. Én ebben nem annyira bíznék, ti hogy vagytok vele? Szerintem sokan ki fogják használni az oszti utáni eladási hullámot. A Fotex esetében milyen kis %-ot látnál reálisnak? Másik kérdésem az hogy itt olvastam nemrég hogy az OTP egy rövid visszarendeződés után további 8-10%-ot húzhat felfelé. Ennek van realitás tartalma szerintetek?
Törölt felhasználó 2010. 03. 28. 13:38
Előzmény: #20288  Törölt felhasználó
#20290
De az éves állampapírhozam, 5,15%!!
Törölt felhasználó 2010. 03. 28. 13:32
Előzmény: #20288  Törölt felhasználó
#20289
Én mikor vettem 715ön bíztam a 820-as szint elérésében és , ha elmegy odáig a pakkom 40 % eladom . főleg a bef. hiteles részét . A többi majd alakul idővel .
Törölt felhasználó 2010. 03. 28. 13:20
Előzmény: #20284  DemonHill
#20288
Erre csupán annyit, hogy mivel a jövő nem rózsás a Telekom-ra nézve, ezért nyugodtan elvethetjük ezt az optimista árazást,(ez olyan a fák az égig nőnek duma)
Talán a 900 meglehet, de én kizárnám innen a még 30%-ot up-ban.

Egyet nem szabad feledni, a megnyert nyereség, és az éves államtapírhozam az irányadó minden befektető számára.
Nem kell foglalkozni azzal mennyit emelkedett az Otp és az %-ban mennyi.
Realizált nyereség a fontos, és nem a mi lett volna duma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mindig jobb óvatosnak lenni, mint nagy tőkét bukni, csak érdemes néha az eco vagy a pany tocsikba ugrani látni a beragadtak, vagy beragadni készülők hadát.
Az utóbbi mondatok szigorúan a saját véleményemet tükrözik, nem okításra, csupán esetleg megfogandó jótanácsnak szánom.
De még mindig jobb ha másokat elolvasunk, mint brókert kérdezünk, akinek a jutalék a lételeme, és nem a mi nyereségünk.

Törölt felhasználó 2010. 03. 28. 13:16
Előzmény: #20284  DemonHill
#20287
Végre!!!Én is így látom!!!Ráadásul egy biztos 7%os hotamért is jól szét kell nézni, amit könnyen találsz, az inkább 6 körül van, úhogy irány az 1050...
Törölt felhasználó 2010. 03. 28. 13:05
Előzmény: #20285  Törölt felhasználó
#20286
Azért én jelen helyzetben ha máskor nem oszifizetés előtt javasolnám a tőke egy részének biztos helyre menekítését, a nyereménnyel esetleg kicsit többel lehetne kockáztatni.
Nem elfeledni, mindjárt itt a nyár!!!!
50 évig működött a sell in may and go away duma, igaz tavaly nem jött jól ki, de szerintem idénre igaz lesz, főleg úgy hogy extrém szinten van néhány papír.
Törölt felhasználó 2010. 03. 28. 13:02
Előzmény: #20283  vetranio
#20285
Én azért nem tartom szerencsésnek a 800 körüli realizálást, mivel egyrészt az mindjárt itt van, továbbá még nem is mondott igent a közgyűlés.
Másodsorban volt egy 810-ról való lefordulás, ha jól emlékszem, ha ezen túl tudunk lépni, akkor lesz egy 850-es szint is, nem véletlenül került célpontba a 850-es szint a portfólio cikkében is.
Persze ezzel nem önmagamat akarnám igazolni, de azért a 800 és 850 között van némi különbség.
Ha mindent csupán pénz szempontjából nézünk, akkor viszont még 850-nél is érdemes kivárnod, hiszen ha vágás után el tudod passzolni, reálisan -74Ft-ban, az előző napi árhoz nézve, és 800 fölött tudsz mindent eladni, akkor az maximálisan ideális állapot.
Nagyon fontos, a 10% és 20% kérdése, tudod osztalék 10 nyereség 20-val adózik.

Továbbá az is kérdés mennyire vagy remegő kezű, hiszen bátorsággal irdatlant lehet itt nyerni, csak jókora kockázattal párosul.

Viszonylag ilyen nagy tőkét nem érdemes "szaros" 1 M-ért kockáztatni.

Azt sem szabad elfelejteni, hogy van két "midcap" is amely, ha a hangulat nem lankad, akár az elkövetkező 1 évben kiemelkedő hozamot ígérhet.
Egyik a Fotex, másik a Rába (bár a Rába chart-ja hordoz némi bizonytalanságot, viszont hónapok óta bennfentes vételek szedik ki az eladandó tételeket)
Számomra a Fotex is izgalmas, de főleg akkor, ha a jelenlegi 430-ról nagy forgalommal tud elrugaszkodni, és képes a 477-es csúcson is túllőni, de mindezen dolgokhoz elengedhetetlen szerintem az Otp stabil árfolyama.
Kis %-ot véve ezen papírokba, komolyabb árfolyamnyereség elérése esetén már az egész tőkére nézve szép hozamot érhetsz el, ha a jelenlegi állampapírhozamot nézed.

DemonHill
DemonHill 2010. 03. 28. 12:50
Előzmény: #20281  Törölt felhasználó
#20284
Én így szoktam kiszámítani Mtelekom "számomra" reális árfolyamát.
2009 márciusában el lehetett érni 13,5% körüli kamatot, ekkor is 74 forint volt a matáv osztaléka.
Számítás: 74/0,135=548. Tehát 2009 márciusában "számomra" a matáv reális árfolyama 548 Ft volt. 472-ig esett.
2010 márciusában 7% körüli kamatot lehet elérni, a matáv osztalék most is 74 Ft.
Számítás: 74/0,07=1057. Tehát 2010 márciusában "számomra" a matáv reális árfolyama 1057 Ft.
Érdekes módon a heti charton látható fordított fej-váll alakzatból is az 1050 körüli érték adódik.
Majd meglátjuk mi lesz.
vetranio
vetranio 2010. 03. 28. 12:19
Előzmény: #20282  Törölt felhasználó
#20283
Köszi lacke1. A mostani pozicióm 80%-os tökével van Mtelekomban. Jelenleg 11% a +-om és 800 körül terveztem egy realizálást, de többen irták itt a 820-840-es reális szintet amit szívem szerint megvárnék, de volt aki mindenképpen az osztalék bevárását javasolja és azután az eladást vágás után. Ez nem lenne rossz ha az ember (én) tudná hogy 730 körül megáll a vágás és a lecsorgás. De ha nem? Szóval nehéz az élete a kezdő büfinek:))) A feltörekvő piaci alap tekintetében én is bizonytalan vagyok ezért érdeklődtem. Hajlandó lennék akár 1 éves pozíció kiépítésére is, de ehhez nagyon el kellene találni melyik papírnak adjam meg a bizalmat..... Jelen körülmények között javaslat?
Törölt felhasználó 2010. 03. 28. 12:10
Előzmény: #20275  vetranio
#20282
Ha szabadna megjegyeznem először el kell döntened az összeget milyen időtávra kívánod befektetni.
Az elmúlt évek történései alapján egyenlőre az vizionálható, hogy a papírban még jócskán van szufla, és nem itt ér véget az emelkedés.
Nagyon fontos kérdés azonban szerintem, hogy a pozid full tőkés, vagy tőkeáttételes, mivel itt számolni kell ugye az egyéb költségekkel is.
Továbbá be kell lőnöd egy árszintet, ahol elkezded a pozíciódat felszámolni,hiszen az ember az esetek többségében nem fogja eltalálni az abszolút csúcspontot, még ha a Telekom-nál ez azért jobban belőhető, mint más mutyisztáni papíroknál.
Szóval a legfőbb kérdés, csupán oszirallyra hajtassz, vagy hosszab távon keresel potenciált, nem mindegy hogy csak két hónapra, vagy esetleg 1 évre, vagy 5 évre tervezel pozíciót kiépíteni.
Én bátor cselekedetnek vélnék ekkora összeget, miután realizáltál netto szép hozamot, azonnal részvényalapba fektetni, mivel bár igaz, hogy nincs még abszolút mindenki bull hangulatban, azért szerintem várható a bull kifulladása, és a nyári lecsorgás.

Törölt felhasználó 2010. 03. 28. 12:09
Előzmény: #20276  fokukac
#20281
Hát nagyon remélem, hogy ennek a 110 pontnak semmi köze nincs az osztalék-rallyhoz, mert a többi papír is ment, pedig azokra nem jön osztalék, ráadásul még többet emelkedtek, ennek a papírnak menni kell, 5,5% jegybanki alapkamat, 7% alatt a 10 éves kötvényhozam, a 810es vágás szinte nevetséges, ha ennyire nagyon osztalék alapján értékelünk, akkor már nem kicsivel 1000 felett kéne lennie...

Topik gazda

forest_30
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek