Topiknyitó: Coulthard14 2021. 08. 31. 23:10

MOL tulajok normálisan  

Uj topic a Mol részvényrõl normálisan
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Balin2020
Balin2020 2021. 11. 09. 11:00
Előzmény: #2178  Coulthard14
#2180
Igen, jó esély van rá egyébként, hogy pattanni fog. Kezdik lassan feldolgozni a jelentést az erre kacsingató alapok is. A célárak is megmozdultak a jelentést követően, ahogy vártam. Bár még csak az első fecskék.
Balin2020
Balin2020 2021. 11. 09. 10:57
Előzmény: #2178  Coulthard14
#2179
Hozzá kell tennem, hogy sok esetben a különböző médiumokban, vagy tőzsdei cégeket értékelő webes felületeken a MOl-al kapcsolatosan a valós eredményektől elmaradó infók vannak sajnos. Ennek feltehetően az az oka (nem kívánok szándékosságot feltételezni, bár néha mocorog bennem a gyanú), inkább ez lehet az igazi ok, hogy nem követik szorosan a MOL tevékenységét, ezért elavult infók vannak fenn. Sajnos sok befektető nem veszi a fáradságot, hogy komolyabb utánajárással tájékozódjon a tőzsdei cégek vonatkozásában. Elfogadja a gyorsan elérhető infókat. A MOL esetében sajnos a fentiek miatt zavaros a kép, ezért sokan elfordulnak tőle. A valós teljesítmény igazán csak a tőzsdei jelentésekkor villan meg. Persze az elavult infók is előbb-utóbb, akár lényeges késéssel, de frissítésre fognak kerülni. Célárak átlaga pl. látványosan emelkedett az elmúlt hónapokban, de éves EPS várakozások több helyen még mindig nyomottak. Szerintem ezen okok miatt viselkedik a MOL árfolyama úgy, amit sokan kritizálnak. Sokáig tetszhalott állapotban van, vagy a szektorhoz képest jelentős lemaradásban, aztán egy viszonylag rövid időszakban korrigálja a lemaradást. Amit nehéz lekereskedni más stratégiával, amit én is alkalmazok. Ez azonban sokak számára nem megfelelő, mert szeretik folyamatosan pörgetni a tőkéjüket.
Coulthard14
Coulthard14 2021. 11. 09. 10:44
Előzmény: #2177  Balin2020
#2178
kozben napi maximumon vagyunk ha jol latom, hirtelen rangatnak rajta 20-30 pontot fel-le, ahogy epp akarjak. szerintem ez is bizonyitja, hogy nem kell beijedni egy-egy esestol. jok vagyunk,november vegere 2800 folott leszunk masszivan
Balin2020
Balin2020 2021. 11. 09. 10:23
Előzmény: #2174  Törölt felhasználó
#2177
Egyetértek Coulthardal, én is tartom a pozimat. Egy darabot sem adtam el. A Q3 szerintem nagyon jó lett. És eddig ezt erre az egész évre el lehet mondani szerintem. Ha most leállna a MOL, és év végéig már nem lenne bevétele, az eddig elért eredmény már egész évre elfogadható lenne!  Ez persze nem valószínű, hogy az esetleges nehézségek ellenére, ne tudna a MOL további 100-150Ft közötti EPS-t még ez év végéig összehozni.
A jövőbeli kilátások is kedveznek a MOL-nak, a covid most rövidtávon árnyalhatja ezt a képet, de komoly veszélyt ezen a téren sem látok. Az energiaválságban pedig a MOL felülteljesíthető lehet! Szerintem a jövőben az új beruházások (szlovén piac) is tovább növelhetik a bevételeket. Nem kívánok most beleállni a másik topic hangulati hullámaiba, eluralkodott ott megint az eső várók bulija. Rövid távon nincs értelme ezen vitatkozni, márpedig akik esést várnak, azok rövidtávra játszanak. Persze akár a napokban fordulhat a dolog. TA alapon folytatódhat is az emelkedés.
Törölt felhasználó 2021. 11. 09. 09:49
Előzmény: #2175  Coulthard14
#2176
Szia! Örülök, hogy írtál.....igen tartom a részvényeimet és veszek is még hozzá.....  sok sikert neked is!
Coulthard14
Coulthard14 2021. 11. 09. 09:19
Előzmény: #2174  Törölt felhasználó
#2175
hello Steve - az en allaspontom tovabbra is valtozatlan: igyekszem a nagyobb kepet szem elott tartani es nem foglalkozni par napos kilengesekkel. Az ido a MOL-nak dolgozik, plane, hogy egy globalis energiavalsag idoszakaba megyunk egyre beljebb. Persze en is kicsit ertetlenul allok a szuper Q3 utani arfolyamreakcio elott (virtualisan en is elbuktam egy par milliot a napokban), de lehet 3 honap mulva mar csak legyintunk ra es nevetunk egyet rajta. Az latszodik, hogy nem nagy forgalommal meg a hinta-palinta, ki kell varni mig a nagyobb vevok ismet felfedezik maguknak a papirt. Kitartast.
Törölt felhasználó 2021. 11. 09. 08:59
#2174
Balin, Pomperj, Coulthard ?????
Törölt felhasználó 2021. 11. 08. 09:33
#2171
három hete írtam, hogy a q3 jelentés pont rossz időben érkezik......erről ennyit.....
Törölt felhasználó 2021. 11. 08. 09:30
#2170
Hernádi q3 jelentés kommentjében is a várható covid helyzet kiszámíthatatlanságára utalt......
Törölt felhasználó 2021. 11. 08. 09:27
#2169
Béten sajnos covid para látható,  OTP-MOL páros vezeti az eladásokat....   mai adatokat látva nem is csodálkozhatunk.Emberi életnek alig van jelentősége, mint a középkorban..Igaz az emberi butaság mértéke is középkorra jellemző......
Törölt felhasználó 2021. 11. 08. 08:57
#2168
Goldmann céláremelése hihetetlen, augusztus óta harmadszor emeli a Mol értékét, de egyszer sem volt képes vételi ajánlást adni!!!   komolytalan...
Törölt felhasználó 2021. 11. 08. 08:46
#2167
Törölt felhasználó 2021. 11. 05. 08:55
Előzmény: #2163  Balin2020
#2164
nos igen igazad van egy steril környezetben, de mint tudjuk a külső-belső hatások okán sem steril a környezet. 3k feletti árazási mindenféleképpen reális elvárás.  Csak írnom kellett és láma portfólió is tud tárgyilagosan elemezni....nyilván viccelek és nem miattam....
Balin2020
Balin2020 2021. 11. 05. 08:43
Előzmény: #2158  Törölt felhasználó
#2163
Ez csak a kezdet, az elemzők megint pesszimistán alkottak véleményt a jelentés előtt, szóval a céláremelések is beindulhatnak, ezt is jeleztem előre. Remélem ez is bejön! :)
Volt itt a fórumokon a napokban P/E eszmecsere. És valaki előhozakodott vele, hogy ma a MOL-t 6 körüli előre mutató P/E mellett értékelik az elemzők. Na akkor tessék számolni az eddigi 580 FT-os EPS-el! Segítek, jelenleg ez alapján 3500 Ft körüli rv. ár indokolt.
De év végére simán meglesz ezek után a 700 Ft éves EPS. Az már 4K feletti célárakért kiált! :) 
Sok nyerőt kívánok minden MOL tulajnak! Van rá okunk, hogy ezt most már el is várjuk!
Balin2020
Balin2020 2021. 11. 05. 08:38
#2162
MOL
Bár a fenntarthatósági babérokról álmodozó olajrészvényt középtávon még nem lehet vezető részvénynek tekintetni, az energiaválság eszkalálódása óta teljesítménye és relatív ereje egészen lenyűgözővé vált. Emiatt itt sem csoda, hogy az egy hónapja közzétett cikkünkben lévő pozitív értékelésen nem kell változtatnunk. A szeptember végén megtörtént kitörés óta megrohamozták a befektetési alapok a papír piacát, ezzel egy új, nagyon erősnek tűnő középtávú trendet elindítva, és ritka stabil pénzbeáramlást mutatva a CMF indikátorban.A spekulánsok számára csupán három napig tartó korrekcióra telt és a MOL árfolyama gyorsan elérte az idei csúcsát tegnap, aminek a gyorsjelentés könnyedén adhat újabb löketet. Egyáltalán nem lenne meglepő, ha a kurzus már ma át tudná törni a 2 800 Ft-os ellenállást, amely még a pandémia előtti erős támasz szintet jelöl. Ráadásul a rövid korrekció és előtte egy kis oldalazás bőven megtisztította a papír piacát,NINCS SZÓ TÚLVETTSÉGRŐL AZ RSI-BEN, ÉS A KÉT ERŐS NAP ELLENÉRE A VOLATILITÁS SEM MAGAS MÉG, ÍGY VAN TÉR AZ EMELKEDÉS ELŐTT.
https://www.portfolio.hu/befektetes/20211105/kit-erdekel-a-novemberi-eso-ha-a-reszvenypiacon-most-a-bet-a-meno-508890
macskassy 2021. 11. 05. 08:23
Előzmény: #2153  macskassy
#2161
Sorry, elvittem a gyereket az iskolába, most nézem az excelt, csak összehoztak 33,3mrd pü-i veszteséget, ahogy ezt megjósolta valaki. Így az EPS csak 190,8. Nem jó, de nem tragikus.
Az üzleti eredmény hasít az a lényeg.
Visszatekintő egy éves eps 607,9, azaz 4,6 -os a PE.

Topik gazda

Coulthard14
Coulthard14
4 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek