vagy nem :) ebben semmilyen pozit nem vettem fel, de egisszel együtt jól megshortolom, ha a piac megindulna lefelé... ők esnének a legtöbbet sztem egy nagy zuttyban
Hetes fordulós gyertyaformáció ( már ha így marad, aminek van reális esélye ) Beindult a "sumák long" 2830körül szusszanás, majd ha áttöri boll közepet én max fél éves távon 3200at simán belelátom. Pár nap, és.rájönnek páran, hogy miről maradhatnak le, akkor egy +3%-os nap fogja mutatni, hogy valid-e az elképzelés. Most van fantázia a MOL-ban! Kérdés ki mikor ébred.
A fák nem nőnek az égig! 😀 Meg lennék lepődve ha OTP -t nem lehetne idén 13.000ft alatt venni... A Richter küzd a 9300-as szintel, előbb utóbb csak átviszi de ott a nagy buli jövő tavasszal lesz szerintem. Azon is meglepődnék ha a MOL idén nem nézné meg a 2900 körüli szinteket... Érdekes lehet a szeptemberi hitelminősítés (bár nem valószínű hogy ott bovliba kerülünk) annak tekintetében hogy az ország nem áll túl jól. A MOL tekintetében reményt az adhat hogy Viktor ha kér előbb vagy utóbb de adni is szokott... Márpedig most kért a MOL-tól rendesen. Remélem hogy 1-2 éves viszonylatban vissza is fog adni!!! Kamatostul!!
Erste: " E mellett nem lehet elmenni! Tegnap újra hatalmas forgalmat láthattunk a magyar börzén, de a BUX emelkedése megállt, pedig az összes blue chip a pozitív tartományban zárt. Az ok az Opus Global egy hónapja tartó szárnyalásának megtörése volt. Ugyanis az elmúlt időszakban, az emelkedésnek köszönhetően a súlya 3 százalék környékére, az Mtel-lel megegyező szintre emelkedett a BUX indexben. Így fordulhatott elő, hogy a hatalmas csökkenés a negatív tartományba húzta vissza az indexet. Különben az elmúlt negyedévek alapján az OPUS idén, akár 100 Mrd forint körüli EBITDA-t is elérhet, amely az első negyedéves tőkehelyzet és a jelenlegi árfolyam alapján 3,2-es EV/EBITDA értéket jelentene. Ez önmagában nem drága, de például ha megnézzük a régiós olajvállaltokat, azok inkább 1,5 és 3-as érték között mozognak (Pl. MOL és OMV 2,9). Na de nem erről akarunk írni, hanem a BUX-ról.Ugyanis tegnap olyan mennyiségű részvény fordult meg a parketten, hogy ilyenre tavaly január 27. óta nem volt példa. Akkor is csak azért, mert az Oman Oil éppen akkor adta el a részesedését. S a forgalom is magas volt az OTP 9 Mrd és az Opus 5 Mrd forint körüli forgalmának köszönhetően. Szóval a BUX nagy forgalommal, de alapvetően tovább emelkedik, s ez elsősorban az OTP-nek köszönhető, hiszen a Richter megállt a történelmi csúcsnál. Az MTel lassan kúszik fölfelé, de pici a súlya a MOL meg inkább oldalazik, az osztalékvágást követően. Vagyis az index úgy van új csúcson, hogy egyelőre a vezető, a Richter nincs új csúcson, s inkább rotációs emelkedés van az indexen belül. Az is inkább mértékkel. Mindenestre, ha csak a márciusi lokális mélypont óta tartó emelkedést nézzük, akkor az a nagy könyv szerinti mozgás. Kis volatilitással, a 20 napos mozgóátlagig tartó korrekciókkal. Ráadásul a részvények is olcsók. Mégis azért van bibi. Valószínűleg az elkövetkező néhány negyedévben az OTP eredménye ugyan jó lesz, de a sok második negyedéves együtt állás után, azért mégis csak valószínűleg gyengébb, mint amit az első két negyedévben láthattunk. A MOL ugyan javuló eredményt mutathat, de igazándiból csak a szokásos átlag környékére tér vissza. Az MTEL javul, de mérete pici. A Richter pedig valószínűleg jó teljesítményt tud mutatni, de pl. a rubel árfolyam azért mégiscsak meglephet bennünket. Egy szó mint száz, a rekordközeli második negyedévet követően, azért az elkövetkező negyedévek gyengébbek lehetnek a BUX szintjén. Így továbbra is óvatosak vagyunk a középtávú, néhány hónapos teljesítmény tekintetében. Pláne annak fényében, hogy pl. a tegnap napvilágot látott beszerzési manager indexek sem sikerültek fényesre. Mind az EU-ban, mind az USA-ban gyengék lettek a számok. (Nem, nem mondunk ellent a tegnap leírtaknak. Nem várunk összeomlást a gazdaságokban, de az a dicső fellendülés, amit korábban várt a piac, mostanra, azért nagy valószínűséggel nem lesz meg.)"
MOL topik