Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 09. 02. 08:49
Előzmény: #17399  Törölt felhasználó
#17400
Money:
"tudhatnád, hogy én nem vonaktoztatok el a konkrétumoktól... elvi szinten a pedofilt se kéne büntetni, mert az is egy "betegség". Elmezavar, torz személyiség stb..."

Megint rossz, amit írsz. Elvi szinten ugyanis nincs büntetve a pedofil, pont azért, amit írsz. Büntetve akkor van, ha már elkövetett kiskorúak sérelmére valamilyen bűncselekményt (nem csak a kiskorúak szexuális molesztálása az, hanem pl. fotók gyűjtése, tartása, terjesztés, stb.).
Törölt felhasználó 2009. 09. 02. 08:42
Előzmény: #17393  Törölt felhasználó
#17399
tudhatnád, hogy én nem vonaktoztatok el a konkrétumoktól... elvi szinten a pedofilt se kéne büntetni, mert az is egy "betegség". Elmezavar, torz személyiség stb...

szóval elvi szinten a mai világban bármit meg lehet magyarázni...

én a tényeket nézem: a tény, hogy abszolút felesleges dolog a buzik vonulása, és drága is, és csak a baj van vele! Otthon azt csinálnak, amit akarnak...
tokos. 2009. 09. 02. 08:38
Előzmény: #17397  Törölt felhasználó
#17398
"Tegnap már leírtam, de nézzük újra az analógiát. Pontosan a te mondatotad fogom megfogalmazni és éppen ugyanannyira lesz igaz."

""Amúgy szerintem az árpádsávos Jobbikosokkal sem az a legtöbb ember baja, hogy árpádsávos Jobbikos, ez az ő dolga, de minek kell erről az egész országnak tudnia, minek kell végigvonaglania Budapesten, hogy ezt mindenki megtudhassa, főképp úgy hogy a többséget marhára nem is érdekli.""

Tök igaz ez is. Amúgy az a buktató az írásodban, hogy az egyiket központilag támogatjátok, a másikat meg központilag üldözitek. Nem véletlenül írtam többes másodikban. Ilyen a libsi demokrácia...

Törölt felhasználó 2009. 09. 02. 08:33
Előzmény: #17396  tokos.
#17397
"Amúgy szerintem homokosokkal sem az a legtöbb ember baja, hogy homokos, ez az ő dolga, de minek kell erről az egész országnak tudnia, minek kell végigvonaglania Budapesten, hogy ezt mindenki megtudhassa, főképp úgy hogy a többséget marhára nem is érdekli."

Tegnap már leírtam, de nézzük újra az analógiát. Pontosan a te mondatotad fogom megfogalmazni és éppen ugyanannyira lesz igaz. (az alábbi szövegben az árpádsávos Jobbikos alatt az utcán tüntető, de békés szándékú szélsőjobbost értem).

"Amúgy szerintem az árpádsávos Jobbikosokkal sem az a legtöbb ember baja, hogy árpádsávos Jobbikos, ez az ő dolga, de minek kell erről az egész országnak tudnia, minek kell végigvonaglania Budapesten, hogy ezt mindenki megtudhassa, főképp úgy hogy a többséget marhára nem is érdekli."
tokos. 2009. 09. 02. 08:24
Előzmény: #17394  Törölt felhasználó
#17396
Apróság, de nem ledobták a Tajgetoszról, csak kivitték pár napra, és otthagyták magára. Aztán utána megnézték, hogy él-e, hal-e.

Aztán, ha életben maradt, megkapta a kiképzését, melynek során az ókor egyik legfélelmetesebb katonája vált belőle. Aligha volt köztük annyi beteges, annyi satnya, annyi elhízott, annyi allergiás, mint a mi korunkban.

Az emberi faj stanyul. Az orvostudomány életben tart mindenkit, így fizikai értelemben az emberi faj egy egyedei (nagy átlagban) egy kalap kakivá kezdenek válni.

Ez persze csak az egyik oldal, míg természetesen a másik oldalról attól, hogy valaki fizikailag nincs a topon, nagyon sokat adhat a társadalomnak, nézhetjük az öreg Hawking-ot, vagy Paganinit, de a Queen nélkül is biztosan szegényebbek lennénk.

Ugyanakkor mindig megdöbbent, mikor a magukat olyan rettenetesen liberálisnak gondolók, akik körmük szakadtáig védik a homokosokat, az elesetteket, a rászorulókat, pont a legtörékenyebbekről, a másra leginkább rászorulókról mondanak le, sőt, nyiltan támogatják ezek pusztítását. Itt most az magzatokra godolok, ha valakinek nem jött volna le.

Amúgy szerintem homokosokkal sem az a legtöbb ember baja, hogy homokos, ez az ő dolga, de minek kell erről az egész országnak tudnia, minek kell végigvonaglania Budapesten, hogy ezt mindenki megtudhassa, főképp úgy hogy a többséget marhára nem is érdekli.

Az is jó, hogy ha 10 ember a világ végéhez közel kimegy demonstrálni, akkor feloszlatja őket a rendőrség, azzal a felkiáltással, hogy akadályozzák a forgalmat, ezek meg megbéníthatják az egész város közlekedését, és még statisztálnak is hozzá.

Demokrácia mi, liberáliskáim? Igen, ez a liberális demokrácia, mindenki szabadon kifejtheti a véleményét, amíg azt mondja ami liberáliskáimnak tetszik, aztán, ha véletlenül más a véleménye, akkor fasiszta, antiszemita, fajgyűlölő, homofód, és a kórság tudja mi nem.
Törölt felhasználó 2009. 09. 01. 22:12
Előzmény: #17394  Törölt felhasználó
#17395
Hát igen. Abszolút egyetértek. A toleranciáról jut eszembe, érdemes végignézni az utolsó 2-3 oldalt, hogy te vagy én, hogyan, milyen sítlusban írtunk erről a társadalmi kérdésről (időnként elkanyarodva ide-oda). És milyen stílusban írtak azok, akik nem értettek ezzel egyet. Nem pusztán nem értettek egyet, mert érv, gondolatmenten elég kevés hangzott el, hanem le nemzet- és családelleneseztek, sőt le is buziztak. Ez aztán a vitakultúra és színvonal. Mindegy, magáért beszél.

(Egyébként a nemzetellenesség vádja meleg kérdésben különösen érdekes, aki védi a melegeket, az nemzetellenes, hangzott a szöveg, egy meleg nem lehet magyar? Vagy ő kevésbé magyar, mint egy nem meleg?)
Törölt felhasználó 2009. 09. 01. 21:13
Előzmény: #17375  Törölt felhasználó
#17394
Valamikor az ókori Spártában ugye a mentálisan vagy testileg sérülten született gyermekeket kivitték a Taigetoszra és ledobták, mint életképtelent, akik nem válhatnak hasznos tagjaivá a családnak és a társadalomnak ezért nincs is ott helyük.

Ma ezeket a sérült embereket külön erre szakosodott intézetekben ápolják - ha a család már egyedileg nem tud megbirkózni a feladattal - és az egész társadalom igyekszik (jól-rosszul) mindet megtenni annak érdekében, hogy e sérülés ellenére is teljes életet éljenek.

A homók homónak születnek . Ez tény, nem szorul bizonyításra. Bizonyos szempontból ők is sérültek ha azt tekintem sérültnek, aki funkcionálisan nem pontosan olyan, mint egy átlagember, pl. fajfenntartásra nem képes (bár ez is vita tárgya lehet, hiszen nem ténylegesen képtelen, csupán érzelmi szempontból). Ma ezeket az embereket tekinti úgy a társadalom egy jó része, mint olyanokat, akiknek nincs benne helyük. A mai társadalom arra már megérett, hogy az imént említett mentális és testi sérült embereket befogadja, előbb utóbb arra is képes lesz, hogy a szexuális típusú eltéréseket tolerálja.
Ez is csupán evolúció kérdése. No meg toleranciáé. Ami az emberek egy részében baromi kevés van.
Törölt felhasználó 2009. 09. 01. 17:45
Előzmény: #17391  Törölt felhasználó
#17393
Money, ez nem ilyen egyszerű. Szövegedből ítélve abszolút nem értetted meg, amit írtam. Próbálj meg felülről, konkrétumoktól kicsit elvonatkoztatva, elvi szinten, struktúrálisan, analitikusan gondolkozni a kérdésben.
Törölt felhasználó 2009. 09. 01. 17:42
Előzmény: #17390  Törölt felhasználó
#17392
"Aztán sajnos a világ már csak olyan, hogy nincsenek éles határvonalak. A Gárda ilyen. Pont egy határvonalon táncol, ami ha szigorúan nézzük, félelemkeltésre alkalmas, ha nem annyira szigorúan nézzük, akkor miért ne vonulgathatna itt ott néhány feketeruhás árpádsávos gárdista. Ez valóban egy határeset."

Kiegészíteném: hogy pl. én a Gárdát nem tiltottam volna be. Hanem egyes vonulgatásait, eseményeit vizsgáltam volna. Olyan helyeken, helyzetekben, ahol a vonulgatás a társadalmi békére súlyosan veszélyes, megtiltottam volna. De mondjuk a békés avatgatásokat hagytam volna, hiszen az önmagában nem alkalmas a félelemkeltésre (hacsak nem hangzanak el avatás közben olyan szövegek, amik viszont a szólásszabadság hasonló mihez van jogom és mihez nem határát lépik át). Ennyire azért nem mélyültem el a Gárda cselekményiben. Nyilván a bíróság is a fentieket mérlegelte, ill. azt, hogy a rendezvényei milyen arányban és mennyire tendenciózusan merítik ki a félelemkeltésre alkalmas minősítést és mennyiben (milyen arányban) nevezhetőek abszolút békésnek.

Nem egyszerű kérdés (sem erkölcsileg, sem jogilag).
Törölt felhasználó 2009. 09. 01. 17:37
Előzmény: #17390  Törölt felhasználó
#17391
"Igen. A kérdés jogos. Kicsit messzebbről kezdeném a választ és általánosan. A probléma alapját úgy írhatnánk le, hogy az a nagy kérdés, hogy meddig van egy csoportnak, vagy egyénnek joga és mikortól mondhatjuk, hogy ez a jog már mások (más egyén, más csoportok) jogait korlátozza, sérti.
"

eészen egyszerűen, nekem jogom volna az andrássy úton egy napsütéses szombat délutánt eltölteni. de nem tudom véghez vinni ezt a héten...
ennyit a jogok korlátozásáról. a többit holnap.

Törölt felhasználó 2009. 09. 01. 17:33
Előzmény: #17385  Törölt felhasználó
#17390
Money, kevésbé ingerülten is értem a kérdésedet (és, amit írsz azt is).

"van, akiben a Magyar Gárda vonulása gerjeszt borzongást, másoknak a buzik vonulása nem elfogadható... "

Igen. A kérdés jogos. Kicsit messzebbről kezdeném a választ és általánosan. A probléma alapját úgy írhatnánk le, hogy az a nagy kérdés, hogy meddig van egy csoportnak, vagy egyénnek joga és mikortól mondhatjuk, hogy ez a jog már mások (más egyén, más csoportok) jogait korlátozza, sérti.

Kezdjük a széléről a dolgot. Világos, hogy ha én azért megyek utcára, hogy ott bűncselekményeket hajtsak végre (embereket megverni, épületeket tönkretenni, stb.), akkor ehhez nincs jogom. Az is elég egyértelmű, hogy egy náci rendezvény (náci rendezvény pl. a Hess emlékmenet, hiszen jogerősen elítélt náci háborús főbűnös emlékéért tartanak) sérti embercsoportok jogait, ahogy embereket kivégző kommunistákért sincs jogunk vonulgatni.

Aztán sajnos a világ már csak olyan, hogy nincsenek éles határvonalak. A Gárda ilyen. Pont egy határvonalon táncol, ami ha szigorúan nézzük, félelemkeltésre alkalmas, ha nem annyira szigorúan nézzük, akkor miért ne vonulgathatna itt ott néhány feketeruhás árpádsávos gárdista. Ez valóban egy határeset.

A melegek viszont nem határeset, mert mások jogait nem sértik, másokban félelmet nem keltenek (a megbotránkozás nem ugyanaz, egy MSZP-snek is lehet undorító egy Fidesz rendezvény és fordítva, az undor nem elég ok a jogok korlátozásához). Persze, ha a felvonulás békés és közben nem valósítanak meg bűncselekményt. Ha pl. a meleg felvonulásokon rendszeresen közösülnének utcán emberek (ez heteróra is igaz), azaz közszeméremsértést követnének el. Rendszeresen és a rendezvényhez ez tendenciózuson hozzá tartozna, akkor abszolút ellenezném én is, hiszen ebben az esetben már mások jogainak korlátozásáról, megsértéséről van szó, erre meg nem használhatják fel a gyülekezés jogát.

A kérdés az élni és élni hagyni, illetve a jogaink vannak és azokkal élünk, ill. visszaélünk határok között dől el. Éppen ezért valóban nem egyértelmű. A gond mindig akkor van, amikor ezeket a határokat egyes csoportok szándékosan feszegetik.

Hát kb. ennyi. De megyek, mert ennyi időm volt, így is nagyon sokat fórumoztam ma.
Törölt felhasználó 2009. 09. 01. 17:31
Előzmény: #17388  Törölt felhasználó
#17389
nem viccből kérdeztem. mondtam egy egzisztenciális problémát, ami a homoszexuálisok hátrányos helyzetét mutatja. ilyen okot nem látok stars wars rajongók esetében.
Törölt felhasználó 2009. 09. 01. 17:25
Előzmény: #17387  Törölt felhasználó
#17388
csak ha örökbe fogadnak egy afrikai árvát, és legalább egy buzi van a felmeniő között, illetve még szükséges hozzá, hogy egyik közeli hozzátartozója jogerősen büntetve legyen hatóság elleni erőszak vádjával.
Törölt felhasználó 2009. 09. 01. 17:21
Előzmény: #17385  Törölt felhasználó
#17387
csillagok háborúja rajongók nem kaphatnak özvegyi nyugdíjat?
Törölt felhasználó 2009. 09. 01. 17:18
Előzmény: #17383  Törölt felhasználó
#17386
JocH

"Mi a helyzet a "börtönös melegséggel"? Öröklött ?:.-)"

Homoszexuálisnak lenni nem egyenlő azzal, hogy két férfi szexuálisan együtt van. A börtönben lévőknek nyilván egy része valóban meleg, más része vagy erőszakos elszenvedője ennek, vagy egyszerűen a körülmények "azzá teszik". A kérdés, hogy ez mennyiben fakad hajlamból, mennyiben "szükség"-ből. Az emberi igények, vágyak, belső késztetések közül az egyik legerősebb a szexuális. A kérdést, amit felvetsz sok más hasonló érdekes helyzettel lehetne kiegészíteni és valóban jó kérdés, de messze túlmutat egy ilyen fórum lehetőségein. És abszolút nem vagyok a téma semmilyen értelemben vett tudora, úgyhogy ezügyben keress a neten szakirodalmat.
Törölt felhasználó 2009. 09. 01. 17:17
Előzmény: #17382  Törölt felhasználó
#17385
inkább te gondokozz egy kicsit...

itt nem arról van vita, hogy buzi-e vagy nem buzi

hanem hogy mi a tökért kell vonulniuk??? ennyi erővel a strar wars fun club is szervezhetne milliós költségvetésű vonulásokat BP belvárosában...

van, akiben a Magyar Gárda vonulása gerjeszt borzongást, másoknak a buzik vonulása nem elfogadható...

hogy várod el, hogy csabeszék megértsenek téged a gárdával kapcsolatban, ha te nem érted meg őket a buzikkal kapcsolatban????????

legyenek buzik, de nem kell ezt még direkt mások orra alá dörgölni...
Törölt felhasználó 2009. 09. 01. 17:10
Előzmény: #17383  Törölt felhasználó
#17384
Ehhh ! Mi lesz veled( Így szegény ) Magyarország
Törölt felhasználó 2009. 09. 01. 17:08
Előzmény: #17379  Törölt felhasználó
#17383
Mi a helyzet a "börtönös melegséggel"? Öröklött ?:.-)
Törölt felhasználó 2009. 09. 01. 17:08
Előzmény: #17376  Törölt felhasználó
#17382
Money, veled sokszor egyetértek, viszont fura, hogy ebben a témában ennyire nem gondolkozol:

"ha öröklött tulajdonság, hogy valaki buzi, akkor az első buzi, hogy lett???"

Ez pontosan a tyúk vagy a tojás kérdése. Gondold végig. De feltehetem úgyis a kérdést, hogy "hogy lett az első szőke?", "hogy lett az első kékszemű"? Stb. stb. Ne Ádámból és Évából indulj ki, hanem evolúcióban gondolkozz:)
Törölt felhasználó 2009. 09. 01. 17:07
Előzmény: #17379  Törölt felhasználó
#17381
te vagy félreértésben. én a vonulásra mondtam, hogy jó dolgukban nem tudják mit csináljanak...
azt, hogy vannak melegek tudomásul veszem. semmi bajom velük. de tényleg nemtudom miért kell vonulgatniuk...

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek