Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 14:30
Előzmény: #14132  Törölt felhasználó
#14140
Ha érted, akkor az is világos számodra is, hogy a reformok, amiket írtál, az nagyon szép dolog, meg is kell csinálni, de a mostani válságon ez nem sokat fog segíteni. Sőt, ha válság periódusban lépjük meg ezeket a lépéseket, akkor éppen azt dogod elérni, amit az SZDSZ és az MSZP a legkevésbé szeretne, utcán hömpölygő, elégedetlen, munkanélküli tüntetőket.
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 14:27
Előzmény: #14138  Törölt felhasználó
#14139
Malev, ne erről beszélj, hanem arról, ahonnan indult. Te állítottál valamit, ami téves. Még a saját rendszeredben is, hiszen egy kérdés nem lehet érv, márpedig te írtad, hogy az a személyeskedés, ha a személyre vonatkozó vélemény "érv"-ként szerepel.
Erre nem reagálsz tegnap óta.
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 14:19
Előzmény: #14120  Törölt felhasználó
#14138
kezdjük elölről
szerinted az, alábbi szövegrész személyeskedő ?
"látszik, hogy te is csak írni szeretsz, olvasni, értelmezni, gondolkozni már nem megy annyira. "
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 14:09
Előzmény: #14136  Törölt felhasználó
#14137
A "sok okos gondolat"-ot pedig őszintén próbáltam keresni ebben a hozzászólásodban is, de nem találtam. Írd le, szerinted melyik az.
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 14:06
Előzmény: #14135  Törölt felhasználó
#14136
Miben is rossz a memóriám?
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 14:01
Előzmény: #14131  Törölt felhasználó
#14135
Ilyen rossz a memóriád ?! Ennél többet néztem ki belőled !
Nem csodálom, hogy így látod az ország dolgait.
Nem nagyon nyilatkozol arról, amit felvetettem, mint legfontosabb problémát, vagyis hogy mindenek előtt annak az "embernek", akit jelenleg országunkban (sajnos) miniszterelnöknek hívnak, nem kellene -e nagyon sürgősen eltűnnie a politikából és az egész közéletből.
Romboló hatása van mindenféle téren.
Talán más lenne az emberek hozzáállása is, ha nem egy hazug, deviáns, erkölcsileg negatív megítélésű, kétes körülmények között milliárdossá vált, jelenleg is igen kétes pénzügyi manipulációs ügyekkel teli "valaki" vezetné az országot, akinek "kormányzása" alatt nem mellesleg csődbe jutott az országunk.
Nem hisznek neki az emberek, gondolom, ezt azért te is belátod, és elfogadod, hogy erre minden alapjuk meg is van.
Tehát amíg "ez az óriási teher" itt van a nyakunkon, addig nem valószínű, hogy az emberek elfogadják a változtatások szükségszerűségét.
Egy (jogosan) gyűlölt "emberrel" nehéz egy egész társadalmat rákényszeríteni arra, hogy sok dologról lemondjon azért, mert "valakik" tehetségtelenül "kormányoztak".
Mostanában már az emberek többségének azért lényegesen jobb a memóriája, mint pl. a tiéd.
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 13:49
Előzmény: #14133  hill
#14134
hill 2009. 03. 03. 13:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#14133
Mars ! " ide jutottunk, abban a Fidesznek"
Ez az óriási prlobléma !! 2002-2009 ig Mszp kormányoz. Ez alatt az idő alatt az államadósság több mint duplájára nőtt. Itt nem a Fidesz felelősségével kell kezdened egy hozzászólást. Megemlítheted persze, de a mondanivalód legvégén, és csak érintőlegesen. Az Mszp -szdsz-mdf triumvirátus felelős, akik nem hajtották végre a szükséges intézkedéseket. Aki ilyenkor a Fidesszel kezdi a lamentálását arról nekem már meg is van a véleményem. Az ATV-n amikor sorozatosan a sajtóklub a Fideszt szidja, arról végülis lenne mit mondanom , de szinte értelmetlen. A baloldal halogató magatartása vezetett idáig. 2/3-os intézkedések nem kellenek mindenhez, és éppen ezért kár a fideszre kenni a dolgokat. Abban az időben csökkent az államadósság, Mszp óta duplázódott. A pannonpuma valamit nem jól csinál. pannonpuma mélyen hallgat.
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 12:51
Előzmény: #14129  Törölt felhasználó
#14132
Drop, ezt én értem, de az biztosan nem megoldás, hogy nem csinálunk semmit. Ki kellett volna használni 2002-2008-as nagyon kedvező helyzetet a változásokra, nem tettük. Még szerencse, hogy 2006-tól legalább az ÁHT rendbetétele elindult valamilyen tűzoltó jellegű módon, mert ha ez a válság 2006-ban jön, akkor már rég államcsőd lenne.
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 12:47
Előzmény: #14126  Törölt felhasználó
#14131
Karlo6
"Te viszont elég sokat írtál már ide, ezeknek több mint a fele semmi másról nem szól, csak a kötekedésről, értetlenkedésről, provokációról."
Mire alapozod ezt? Csak nem egy régi nick klónja vagy? Itt vagy kb. 1-2 hónapja, én 10 éve fórumozok (TF), ide 6 éve írok.
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 12:39
Törölt hozzászólás
#14130
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 12:29
Előzmény: #14123  Törölt felhasználó
#14129
pénznyelő, ez mind nagyon szép, de ezeket a dolgokat nem válságban, hanem felívelő gazdaságban kell ill. lehet megcsinálni.

Itt egy rövid idézet arra, ahogy egy elemző ezt Uk-ről megfogalmazta:

"Even my old mother understands that governments must deliver budget surpluses in good times, allowing them more flexibility to stimulate when the economy hits the wall. What Gordon Brown has done to UK public finances in recent years is nothing short of criminal."
TrendMan 2009. 03. 03. 11:08
Előzmény: #14127  hill
#14128
---> link
hill 2009. 03. 03. 10:19
Előzmény: #14125  Törölt felhasználó
#14127
Szdsz,Mszp? Mdf? Közösen követik el az ország lerombolását. 2002-ben 9000milliárd államadósságunk volt. Most azon vitatkozhatunk , hogy 19000, vagy 20000 milliárd már. Tegnap néztem a Sajtóklubot (kb5 percig)(utána nem birtam) , mert végig csak a Fideszről beszéltek. Értelmesnek vallott újságírók nem veszik figyelembe az alapvető tényt 2009-ben vagyunk. 2002 óta Mszp, Szdsz , Mdf kormányoz
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 10:17
Előzmény: #14121  Törölt felhasználó
#14126
Ezt írtam:
" A sok okos gondolat közül, amiket többen leírtunk ... "
Tehát nem azt mondtam, hogy " ... leírtam ... ", bár én is írtam néhány gondolatot, a legfontosabbat pl. azelőtt, mielőtt belém kötöttél.
Másik: nem csak erre az egy topikra értettem, hanem a többire is, ez megint jellemző rád " ... nem sokat írtál még ide. "
Az a véleményem, hogy ha valaki leír egy gondolatot, akkor fölösleges ugyanezt öt perc vagy pár nap múlva megismételni, csak azért, hogy elmondhassam, én is leírtam.
Tehát ha egytértek vele, nem ismételgetem.
Szinte minden le van írva az elmúlt 4-5 hónapban, de
talán már előtte is.
Te viszont elég sokat írtál már ide, ezeknek több mint a fele semmi másról nem szól, csak a kötekedésről, értetlenkedésről, provokációról. Ez a baj.
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 10:08
Előzmény: #14124  Törölt felhasználó
#14125
ez fordítva is igaz "kis' szdsz" kormányoz "nagy" maszop segítséggel/igaz formailag nem
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 09:58
Előzmény: #14117  Törölt felhasználó
#14124
Hát ha te ilyen "jól tájékozott" vagy, hogy szerinted a Fidesz 12 %-on áll, és ha szerinted jelenleg a Fidesz van olyan pozícióban hogy döntéseket hozzon bármiről is ebben az országban, akkor még van minek utána járnod ...
Csak emlékeztetőül hátha lemaradtál valamiről, lassan 7 éve az mszp "kormányoz" Magyarországon (egy "kis" szdsz "segítséggel").
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 09:12
Előzmény: #14115  Törölt felhasználó
#14123
Drop, csak címszavakban, mert nincs időm. Azonnal: jelentős kiadás lefaragás, 13. nyugdíj és fiz. törlése; élőmunka terheinek csökkentése ÁFA visszaemelése. Közép távon: önkorik, államapparátus leépítése (pl. parlamenti létszám csökk.), gazdaságfehérítés folytatása (pl. vagyonosodási vizsg. vissza). Hosszabb távon: szoc. tám rendszer átalakítása, eü. átalakítása.
hill 2009. 03. 03. 08:59
Előzmény: #14095  Törölt felhasználó
#14122
"Én is várom a válaszodat, mit kellene most tenni a segélyért való könyörgésen kívül" a válasz egyértelmű. Cselekedni kéne végre . és nem pofázni. Amit azonnal meglehetne tenni. Köztisztviselők létszámának csökkentése . Kiadáscsökkentés, végkielégítések törlése--- a többit is egy héten belül ellehetne kezdeni.
Helyette a nyugaton kilincselnek a további hitelekért, amit úgyszintén elbasznának.
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 08:50
Előzmény: #14114  Törölt felhasználó
#14121
Karlo6, milyen "sok okos gondolat közül"? Te azon kívül, hogy mocskos népnyúzó Gyurcsány, nem sokat írtál még ide. Drop írt már sok okos gondolatot valóban, más kérdés, hogy azt elsősorban a gazdasági topicokban tette.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek