Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2008. 08. 22. 09:40
Előzmény: #11679  saru
#11680
Érdekes ez a politika.

A Magyar csapat már legalább 6 aranynál járna a médiából nem hallanánk mást mint azt,hogy ezen a területen is milyen sikeres a jelenlegi kormány. A reformok,átszervezések itt is bebizonyították létjogosulságukat.

De,hát,... most a háttércsapatnak egy új ideológiát kell kidolgoznia a kialakult helyzetre.
saru 2008. 08. 22. 09:19
Előzmény: #11639  saru
#11679
"a magyar csapatban 6-10 arany, 20-30 érem bene volt és ez nem jön ki, ennél fájóbb nincs egy sportoló számára, ennek majd meg is lesz rövidesen a visszhangja...!;

a sport terén is sikerült káoszt teremteni, hogyan lehet az, hogy a felkészülési pénzeket a napokban fizeti ki a kormány?, állandó bizonytalanság volt, pl. a sportkórházat is meg akarták szüntetni, stb.;

nem véletlen, hogy a kilencedik nap után még nincs aranyunk, erre még nem volt példa, soha nem látott gyenge szereplés lesz...!;

az oktatás, egészségügy, ipar, agrárium után a sportunkat is szétqurták...!!!;

ezt az elitet mielőbb el kell söpörni és felelősségrevonni, amelyet egy nemzeti megmentés tanácsa kell, hogy irányítson, ha a térképen akarunk maradni...!!! ";

fentieket írtam folyó hó 15.-én, az olimpia befejeztével összefoglalót fogok írni...!

saru 2008. 08. 22. 08:37
Előzmény: #11677  matgab
#11678
A Medián közvélemény-kutató felmérése
Népszabadság • Medián • 2008. augusztus 22.

Az olimpia előtt bő egy hónappal készült Medián-felmérés szerint a magyarok átlagosan nyolc aranyérmet vártak. Ez alapján akár meglepő is lehet, hogy a versenyek befejeződése előtt öt nappal a még mindig bajnoki cím nélkül álló csapat szereplésével az emberek "közepesen" elégedettek: ugyanannyian (28-28 százalék) vannak, akik teljesen vagy részben elégedettek, mint akik hasonló mértékben elégedetlenek, az elégedettség intenzitását kifejező százfokú mutató értéke ennek megfelelően 50 pont.

Annak ellenére, hogy a magyarok eddigi szereplését nem tartják tragikusnak, érzékelhető a csalódottság: azzal, hogy "a magyar sportolók eddig rosszabbul teljesítenek a vártnál" minden második válaszadó (49 százalék) legalábbis nagyobb részben egyetért, csaknem háromszor annyian, mint amennyien nem éreznek így (17 százalék). Azok körében, akik legalább kis részben így vélekednek (a teljes népesség 87 százaléka) a legtöbben elsősorban magukat a sportolókat okolják a kudarcért, a második leggyakrabban említett tényező az állami támogatás hiánya (33 százalék), 21 százalék pedig a kormányt teszi felelőssé. Abban, hogy nem nagyobb a csalódottság, minden bizonnyal szerepet játszik, hogy sokan maguk is túlzottnak ítélték az elvárásokat, illetve az ezek révén a versenyzőkre nehezedő lelki terhelést is a sikertelenség okai között tartják számon.

Bár az olimpia ideális eszköze lehetne annak, hogy a közös cél elhomályosítsa az élet minden területén nyomot hagyó politikai megosztottságot, ezen az olimpián úgy tűnik ez sem sikerült. A Fidesz-szavazók az MSZP híveinél intenzívebben követik az olimpia eseményeit, fontosabbnak érzik a jó szereplést, kevésbé elégedettek az eddigi eredményekkel, és inkább éreznek csalódottságot.

A pártkötődések a csapat eredményességének megítélésénél is nagyobb mértékben befolyásolják azt, hogy ki mivel magyarázza a kudarcot. A Fidesz támogatóinak körében a legtöbben (55 százalék) a kormányt okolják, illetve az állami támogatás hiányát hánytorgatják fel, ugyanez az arány az MSZP szavazótáborában csupán 15 százalék, és több tényező, köztük a bírók elfogultsága (18 százalék) is megelőzi a sorban.

A felmérést 2008. augusztus 19-én készítette a Medián Közvélemény- és Piackutató Intézet az ország felnőtt népességét reprezentáló 1000 fő telefonos megkérdezésével. A minta kisebb torzulásait a KSH adatait felhasználva matematikai eljárással, úgynevezett súlyozással korrigálták, és így a minta jól tükrözi a szavazókorú lakosság lakóhely, nem, életkor és iskolai végzettség szerinti összetételét. Az adatok hibahatára a válaszolók számától függően 3-4 százalék.Az élsport állami támogatásának növelését az emberek többsége (56 százalék) szükségesnek tartja, vagyis körülbelül minden második válaszadó azok közül is így vélekedik, aki nem magyarázza ezzel a pekingi sikertelenséget. Másfelől, kevesen, de olyanok is akadnak, akik szerint az élsport alulfinanszírozottsága is szerepet játszik a kudarcban, mégsem költenének többet rá.
matgab 2008. 08. 21. 12:47
Előzmény: #11676  Törölt felhasználó
#11677
Törölt felhasználó 2008. 08. 21. 12:11
Előzmény: #11675  Törölt felhasználó
#11676
Mondod te...
Törölt felhasználó 2008. 08. 21. 11:24
Előzmény: #11674  Törölt felhasználó
#11675
az a balra húzódás is felér egy 180 fokos fordulattal.
Törölt felhasználó 2008. 08. 21. 09:33
Előzmény: #11673  pampa
#11674
Ilyenkor azért felvetődik a kérdés, kinek a lépése elítélendőbb: aki balra húzódik a hatalom megszerzése érdekében, vagy aki 180 fokos fordulatot tesz ugyenezért.
Kár, hogy a radikálisok nagy része még mindig idealista is egyben: azt hiszik, hogy a hatalmat csak tisztességes eszközökkel és módszerekkel lehet megszerezni. Pedig be kellene látniuk, hogy szinte kizárólag ügyeskedéssel, elvtelenséggel és hazugságokkal.
Mert ahogy azt egy politikus megfogalmazta: a hatalom jobb, mint a szex.
pampa 2008. 08. 21. 08:08
Előzmény: #11672  Törölt felhasználó
#11673
"Ha ez kiszivárog, tönkretetted a pártot"
Horkay Hörcher Ferenc, hetijegyzet@hetivalasz.hu
2008.08.21.
Kuncze Gábor kiszállt, Magyar Bálint kiszáll az SZDSZ-ből. Köszeg Ferenc pedig kipakolt. Szerteszét szállnak a szabad madarak.
Kőszeg Ferenc eléggé el lehet keseredve. Nem az első irata ez, amelyben kipakol az SZDSZ korábban nem nyilvános múltjáról. Sokak szerint nem elegáns dolog az ilyesmi. Minek kiteregetni a párt szennyesét, ha azzal nem lehet segíteni a történteken. Én másként látom a dolgot. Lehet, hogy sokakat sért, sokakat bánt meg az ilyesféle gesztus. Ám egyetlen párt sem nélkülözheti azt, hogy időnként levonja az elkövetett hibák konzekvenciáit.

Ha felmentem Kőszeget a gesztusával szembeni kritika alól, azzal még nem azt mondom persze, hogy mindenben igaza van, igaza lehet. Honnét is tudhatná egy publicista, mi zajlik egy párt hátországában, különösen hatalmi magjához közel. Ám ez az írás fontos kérdéseket érint, fontos tényekre emlékezik vissza, és ezért igencsak megfontolásra méltó mindazok számára, akik kíváncsiak arra, hogy jutott Magyarország a rendszerváltás 20 éve alatt a mostani nehéz helyzetbe. Mert, hogy ebben a szabad demokratákat súlyos felelősség terheli, az bizonyos.

Lássunk néhány érdekes tényt és kérdést ezzel kapcsolatban Kőszeg dolgozatából. Kőszeg szerint a párt első válságát a Tölgyessy-Magyar konfliktus okozta. A cikk fontos megállapításokat tesz arra nézve, hogy az alkotmányozó atyák között kulcsszerepet játszó, majd Antall miniszterelnöksége idején az ellenzék vezérszónokaként jelentős tekintélyre szert tett politikust Magyar Bálint hogyan ebrudalta ki előbb a pártvezetésből, majd a pártból is.

Ugyancsak fontos az a belső vita, mely arról zajlott a szadeszban 90 és 94 között, hogy ki is az ellenség: a volt kommunisták, vagy az új hatalmat képviselő MDF. Kőszeg interpretációjában a „rendszerváltó" „radi-szadisokkal" szemben az ellenzéki vonalat Magyar Bálint vezette. Döntő szerepe volt például abban, hogy a szabad demokraták Orbán ellen fordultak, a Fideszből átálló Fodort kiemelt pozícióba helyezték, s ezzel a liberális koalíció esélyét végképp eljátszották.

Különösen fontos a kívülálló szempontjából a koalíció megkötése az MSZP-vel. Hisz ez nem kevesebb volt, mint a rendszerváltás elárulása. Főként annak fényében, hogy a szocialisták abszolút többségben voltak, s így a kormány megalakulását semmi sem akadályozta volna. Még a párt tagságát sem sikerült a választás második körének éjszakáján jobb belátásra bírt vezetőségnek meggyőznie. Utólag is éles viták zajlottak, állítja Kőszeg. „A küldöttgyűlésen Bálint hosszan érvelt a koalíció mellett. A kampányunkat, sok pénzzel támogatták, mondta. Ezek az emberek azért adták a pénzt, hogy kormányozzunk. Ha most azt látják, hogy itt a lehetőség, mégsem vállaljuk a kormányzást, soha többet nem fognak pénzt adni." S Kőszeg kommentárja: „Te jó ég, gondoltam. Azért döntsünk így vagy úgy, mert pénzt kapunk érte?"

Aztán kimutatja, miért hamis az érvelés, hogy nem az volt a baj, amikor beléptek a koalícióba, hanem amikor nem léptek ki a liberálisok a Tocsik-ügy után. Ezzel kapcsolatban fogalmazza meg talán a legsúlyosabb vádat Magyar ellen. „Azt is mindenki tudta, de talán máig nem írták le, hogy az SZDSZ részéről a főszereplő nem lehetett más, mint Magyar Bálint." A közvetett bizonyítéka erre Buday György és Magyar szoros kapcsolata. Érdekes az az epizód, amely az Országos Tanács 1997. áprilisi ülésén történt. Amikor Kőszeg felvetette Magyar felelősségét: „még egyetlen vezető szabad demokrata sem ismerte el az SZDSZ-vezetés felelősségét a Tocsik-ügyben, mondták többen, fölháborodva. Ha ez kiszivárog, tönkretetted a pártot."

A történetet - beszédes módon - 1998-ban zárja Kőszeg. Pedig érdekes lett volna olvasni a későbbiekről is. Lehet, hogy ekkor már nem volt, nem lehetett szemtanúja a fontos dolgoknak. Ezt mi, mint kíváncsi utókor, csak sajnálhatjuk.

Mint ahogy azt is, ahogy a baloldali sajtó reagált az ügyre. Az a reakció azonban, amit Magyar Bálint adott a cikkre, ügyesnek nevezhető, ám nem kielégítő. A jelek szerint valószínűleg csak a szabad demokrata tagság tudja tényleges szembenézésre bírni a párt (egykori és mai) vezetését. Őket pedig a szavazók tudják erre rávenni.
Törölt felhasználó 2008. 08. 19. 12:29
Előzmény: #11671  saru
#11672
ha egy felelős nincs meg pár napon belül, akkor már nem is lesz meg soha. Ezen alapul Magyarország "működése"
saru 2008. 08. 19. 12:19
Előzmény: #11670  saru
#11671
most hallom a Kossuth-adón, a krónikában, hogy még két év után sincs meg a felelőse a két évvel ezelőtti aug. 20.-i tűzijátékon történt halálos- és egyéb balesetek felelősei... !
saru 2008. 08. 19. 11:41
Előzmény: #11669  Törölt felhasználó
#11670
Egy kisvárosnyi ember hajléktalan Magyarországon
2008. augusztus 17. 13:36

Egy kisvárosnyi ember, 24-25 ezer hajléktalan él Magyarországon. Számuk tíz éve nagyjából változatlan, és egy ideig az is marad - mondta Halmi Dezső, a Menhely Alapítvány munkatársa. A legutóbbi felmérések és becslések szerint Magyarországon 24-25 ezer hajléktalan él, a fele Budapesten. A fedél nélküliek közülük 3-4 ezernek az utca az otthona. Az elmúlt tíz év statisztikái alapján ez a szám stagnál. A mostani szám valószínűleg megmarad a közeljövőben is, nem lehet a helyzet szélsőséges romlásával vagy javulásával számolni - mondta Halmi Dezső a Menhely Alapítvány Civil Szigeten felállított sátránál.

Az elmúlt hetekben több sajtóhír szólt arról, hogy több budapesti egészségügyi intézmény - egyebek mellett az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet - bezárása, illetve átszervezése miatt tömegével jelentek meg új hajléktalanok az utcákon. A szakember ezzel kapcsolatban elmondta: mindennapi munkájában nem tapasztalta, hogy több fedél nélküli lenne. Nem növekedett látványosan a hajléktalanok száma - tette hozzá.

Értékelése szerint vannak hiányosságai a hajléktalan-ellátásnak Magyarországon, de jelenleg is sok olyan projekt fut, amelyek javíthatnak a helyzeten, egyebek mellett az uniós támogatások is segíthetnek. Arról azonban nem lehet beszélni, hogy romlana a fedél nélküliek helyzete, inkább a hangsúlyok eltolódásáról van szó - fűzte hozzá.

Az alapítvány a szigetes megjelenésével is szeretné felhívni a figyelmet a hajléktalan kérdésre. A szervezet egyebek mellett egy hajléktalan monopoly-n keresztül mutatja be azt, hogy mennyire kiszolgáltatott egy fedél nélküli ember. A hajléktalanok sorsa ugyanis sokszor nem saját döntésükön, hanem a vak szerencsén múlik - erre mutat rá a társasjáték.

(MTI)
Törölt felhasználó 2008. 08. 19. 10:10
Előzmény: #11660  pampa
#11669
milyen sokáig élnek ezek a férgek...
gondolom, azért lehet, mert a lelkiismeret nem okoz náluk pszichoszomatikus betegségeket
zotya32 2008. 08. 18. 16:55
#11668
Drazsé, Szilva, gyengék vagytok??

link
Phylaxa 2008. 08. 17. 17:26
Előzmény: #11665  mondoka
#11667
Amelyiknek a királyai ott vannak eltemetve.
mondoka 2008. 08. 17. 17:25
Előzmény: #11664  Phylaxa
#11666
Más kérdés hogy magyarországnak és prominenseinek szerintem érdek és szövetségi alapon nem kellene beleszólnia az ilyen konfliktusokba.
Kizárólag csak erkölcsi alapon volna helyes megnyilvánulni.
mondoka 2008. 08. 17. 17:22
Előzmény: #11664  Phylaxa
#11665
És egy vitatott területnél -most vonatkoztassunk el az orosz-grúz esettől, -
ki a honvédő ? Akié régen volt, vagy akié most a terület?
Phylaxa 2008. 08. 17. 17:11
Előzmény: #11663  mondoka
#11664
A háború az háború.....egyetlen jogos háború van és az a honvédő. De mindegyik kegyetlen nincs mit szépíteni.
mondoka 2008. 08. 17. 16:34
Előzmény: #11662  Phylaxa
#11663

Dél oszétiában orosz források szerint 2000orosz állampolgárt öltek meg a grúzok .Ez vezetett a háborúhoz.

Orosz beavatkozás... nincs túl jó íze a mondatnak ha így ízlelgetjük.

Most meg grúz falvakat irtottak és/vagy raboltak ki oszét fegyveresek.
Milyen cinikus volt egy orosz parancnok amikor azt mondta hogy egységeinek nem rendőri feladata van...
Próbálna csak ott lenni valamilyen grúz rendőri erő... képzelem...

Az Orbán meg jól beszólt az oroszoknak a Nato csaholó táborához csatlakozva.
56-hoz hasonlítva az eseményeket.

Szerintem meg a jogosnak tűnö beavatkozás embertelen és jogtalan kivitelezését kellett vola szóvá tennie.
Elvileg nem vagyunk a középkorban.
Bár így csak az látszik hogy még a lovagiasság szikrája is hiányzik az oroszokból(is).
Az amerikai-britt megszállók sem voltak kismiska irakban
Phylaxa 2008. 08. 17. 15:59
Előzmény: #11661  mondoka
#11662
Igazad van. Csak akkor és itt jön be a felelőssségtudat, ha az edző elmondaná a fiatal kezdőnek, hogy neked érdemes doppingolnod és vállalnod a kockázatokat akkor eldönthetné a fiatal tehetség, hogy belevág-e. Az már az edzők lelkiismeretén múlna, hogy átadja, mennyire veszélyes a dolog. Most is biztosan vannak korrekt edzők akik tájékoztatják a fiatalokat. Viszont a helyzet annyiban mégis más, hogy sokan még mindíg a halálba hajszolják magukat mert nem tudják, hogy esélyük sincs a doppingos tehetségek ellen. Tudom, hogy akkor is lennének tisztátalan dolgok, de ez már csak az egyének becsületén múlna és nem a beteges propagandán. Csupán ennyi lenne a különbség. A másik dolog pedig, hogy az a sportlövő akiben nyugtatót találtak, nos nem hiszem, hogy belehalna bárki is a nyugtatóba, hiszen ha egy kicsivel többet vesz be akkor max elalszik és nem tud lőni. Sokrétű probléma tudom. Ki kell beszélni. Egy biztos, ma fingom sincs, hogy ki nyer doppingolva és ki lesz tisztán második. Én örülök a Cseh Laci úszásának de többet ne várjon senki, hogy elhiggyek. Nagyszerű sportoló . Ennyi.
mondoka 2008. 08. 17. 15:28
Előzmény: #11660  pampa
#11661
Nem gondolom hogy most nem ragadnának meg minden lehetséges, és lehetségesen eltitkolható módszert a sporteredmények érdekében.
CSak azt gondolom, hogy ha még titkolni sem kellene, -hát akkor minden kontrol nélkül a futószalagról jönnének az ilyen szerek és akár még kombinálnák i s őket.
Biztos hogy így méginkább szerephez juthatna a dopping.
Aztán meg aratna tömegesen a korai halál, megrokkanás, hormonzavar, a fene tudja mi.
Akkor már ne is az emberek versenyezzenek! Versenyezzenek a gépek, autók, robotok,stb.
Ne erőszakoljukmeg ,ne bántsuk az emberi szervezetet.
Mondjuk a vitaminokat, fehérjéket én még nem gondolom doppingnak. - Tévedek?

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek