Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 01. 08. 09:02
#71200
Oszo 2018. 01. 08. 01:20
Előzmény: #71198  gambadoro
#71199
Nem vagyok nagy szakértője a kérdésnek, -orvos nem vagyok, betegként ugyan volt egy-két esetem, volt, hogy adtam, volt, hogy nem, soha nem kérték, (még csak célozgatva se, ) de mindig elfogadták. Az jutott eszembe, hogy annak idején mintha olyan hírek terjedtek volna, hogy a 300 Ft.-os vizitdíj a parát jelentősen lecsökkentette, mert sokan érezték úgy, hogy már fizettek, többet nem kell adni. Nektek van erről emléketek/tapasztalatotok?
gambadoro 2018. 01. 07. 23:32
Előzmény: #71197  Törölt felhasználó
#71198
vannak becsületesek
egyszer sem írtam, hogy mindenki elfogadja
na, akkor tudod mi a dolga nemde? vendéglátó, rendelők mind magán
és szívesen fizet
ma az antsz nagy hatalom, de régen is az volt
egy ügyes közegészségügyi ellenőr, kiválóan reuzált 
Törölt felhasználó 2018. 01. 07. 23:24
Előzmény: #71196  gambadoro
#71197
Idesanyám tisztiorvos, a fasse tudta eddig,  hogy hazudik, mint a vízfolyás és rejtegeti a vagyonkát :)
gambadoro 2018. 01. 07. 23:09
Előzmény: #71195  Törölt felhasználó
#71196
nagyon unom már ezt
én nem elbeszélésekből tudom hogy mennek a dolgok
miylen hr-es??? te miről beszélsz
de arról van szó, hogy a patológus a világ minden pontján a legkeresettebb orvosszakma, a patológus hallgatókat szakvizsga előtt elhalmozzák ajánlatokkal - de ezt nyilván tudod
ahogyan azt is, hogy teljesen más betegekkel kommunikálni egész nap, mint egymás között, de hagyjuk
sehol sem írtam hogy a szülész elmegy, nem megy mert itthon is agyon keresi magát detto a sebész
de az hazugság, hogy nincs para az altatóorvosnak mert van
a tisztiorvos marhaságról nem is beszélve
ha nagyon akarom, maradt két orvosszakma, ahol kevés a para
akkor elment ezek közül mennyi? 700 orvos? naés?
még mindig nagyobb az orvosok aránya mint nyugaton
az is tévedés, hogy a magasabb bérrel jobb lesz az orvos, vagy nem lesz para - most is van pedig már nem kéne
kipihentebb tudod mikor lesz?
ha nem adminisztrálnia kell fél napot
messze nincs kevés orvos, hiába magyarázzák (ez azért van h tolhassák a béreket) 
asszisztencia nincs
és borzalmas a munkaszervezés
kérdezz meg egy orvost, mennyi időt tölt adminisztrációval
segítek
többet mint a betegekkel
ha tehát nem kellene adminisztrálnia vagy kevesebbet máris sok minden megoldódna
megyek tovább
van egy régi koncepció, hogy egyes orvosi feladatokat átadnak szakszemélyzetnek
tudod kik akadályozzák?
az orvosok
Törölt felhasználó 2018. 01. 07. 22:34
Előzmény: #71194  gambadoro
#71195
Izé, orvos volnék :)
Para létezik, sajnos, de bizonyos szakmákban, akik nem találkoznak beteggel, nem jellemzö. Így aztán hiányszakmák lesznek,  mert nincs benne pénz elég. 
Ha az orvosok,  mint teljes kollektíva általánosított bevételeiröl beszélsz, akkor ez a realitás árnyalja azt a képet, amit elbeszélésekböl ismersz.  
Külföldön ezen orvosoknak lehet,  hogy nem kell beteggel annyit kommunikálni,  de orvossal,  növérrel biztos nem ússza meg, na meg a HR-essel sem az állásinterjún, ahol nyelvtudást tekintve igen magasak az elvárások...a beteggel történö kommunikáció a legkevésbé fontos. 
De nem is arról van szó, hogy a magyar patológus meg altatós szakma 400-szor annyi nyelvvizsgával bír, mint a szülész.
Mi lesz a beteggel hálapénz nélkül? Egy nagy port kavart eset betege pl ma is élne, ha nem adott volna,  mert lett volna aki ellátja a szabadságon lévö, de fogadott orvosa helyett. A betegek hálapénz nélkül,  nagyobb gyakorlattal rendelkezö, kipihentebb, magasabb bérü,  és elegendö számú orvossal találkoznának egy átláthatóbb, biztonságosabb és szakmaibb egészségügyben. De nem is azt vitatta senki,  hogy a hálapénz rossz :)
gambadoro 2018. 01. 07. 22:15
Előzmény: #71193  Törölt felhasználó
#71194

magyarázd el, miért harcolsz ilyen veszettül a para létezése ellen?????????
gyerekkorom óta ismerem az egészségügyet nemcsak a magyart ez nem érdem így alakult - nem betegként
ti olyan dolgokról beszéltek amivel nincs tapasztalatotok
az orvosok mindig elit kaszt volt
más: beteggel nem beszél értsd nem kell naponta 50 páciens baját meghallgatnia, megértenie, válaszolni rá egy idegennyelven
a para részét érthetően leírtam ha nem hiszed az a te dolgod
ne is adj egy fillért sem, aztán kiderül, mi lesz veled
részemről ennyi
ps. orvossal szívesen kommunikálok erről 
Törölt felhasználó 2018. 01. 07. 21:43
Előzmény: #71192  gambadoro
#71193
"a nyelvismeret magyarázza ezt a listát isaz első 3 ritkán találkozik beteggel, akivel kommunikálnia kellene"Ezt fejtsd ki :)Aki nem találkozik beteggel,  az miért fog kevésbé tudni idegen nyelvet? Én úgy tudtam a magyar beteg magyarul kommunikál :)
Egyébként itt van a megfejtés valóban, csak másképp:"az első 3 ritkán találkozik beteggel,"
Tehát nem kap parát, mert nincs kitöl...
gambadoro 2018. 01. 07. 21:39
Előzmény: #71189  Törölt felhasználó
#71192
és ezzel mit akarsz?
leírtam érthetően
mindenki kap
hogy mennyit az sok mindentől függ
a nyelvismeret magyarázza ezt a listát is
az első 3 ritkán találkozik beteggel, akivel kommunikálnia kellene
egymás között egészen más a diskurzus, eleve a zárókat nagyrészt latinul írják egyelőre (bár ebben van elmozdulás)
nyugatona patológus a legkeresettebb professzió
leírtam azt is, hogy egy sebész és különösen nőgyógyász itthon is tízmilliókat keres évente minek menne?
jó lenne látni, vidékiek, vagy budapestiek?
de mindegy is
parát mindegyik kap
gambadoro 2018. 01. 07. 21:36
Előzmény: #71187  -pny
#71191
mi ebben a rokoni?nem rólam van szó és különben sem rokonnal utaltatom be magam (másrészt nincs is kivel, te mondtad)hanem arról, hogy mikorra lesz időpontod pénz nélkül
gambadoro 2018. 01. 07. 21:36
Előzmény: #71187  -pny
#71190
mi ebben a rokoni?nem rólam van szó és különben sem rokonnal utaltatom be magam (másrészt nincs is kivel, te mondtad)hanem arról, hogy mikorra lesz időpontod pénz nélkül
Törölt felhasználó 2018. 01. 07. 21:35
Előzmény: #71179  gambadoro
#71189
A külföldre mentek kategória, az kb úgy néz ki, hogy 
Anesztes 400db
Radiológus 350db
Patológus 300db
Sebész 100db
Szülész 1db
Úgy gondolod ezt a nyelvismeret, és vidék magyarázza?
Arra az egyre egyébként ráhibáztál, hogy az orvosszakmákat nem ismerem :)
Törölt felhasználó 2018. 01. 07. 21:11
Előzmény: #71187  -pny
#71188
Így van,nagyon "száni" amit művel,és még csak észre sem veszi.
-pny
-pny 2018. 01. 07. 20:54
Előzmény: #71186  gambadoro
#71187
Megismétlem: az ajánlatod hülyeség, mert nem a paraszolvenciát teszteli (hanem a rokoni protekciót). Durva, hogy még csak nem is érted. Persze személyeskedned most is sikerült. Úgy tűnik, otrombasággal és agresszióval próbálod pótolni, ami máshol hiányzik. Ma kiszálltam, magadra hagylak. Rajtad kívül mindenki értette.
gambadoro 2018. 01. 07. 20:44
Előzmény: #71185  -pny
#71186
neked beteges rögeszméid vannak
cizelláljuk
1, nem fizet mindenki
2, nem mindenki ugyanannyit fizet
nincs gond
ott az ajánlatom
kérj időpontot
-pny
-pny 2018. 01. 07. 20:43
Előzmény: #71184  gambadoro
#71185
“ha leadod a pénzt a beutaló orvosnak, elintézi az mri-t gyorsan
ennyi”
.
Ha mindenki lead = mindenki előre kerül a sorban = végeredményben mindenki ugyanott marad, mintha nem fizetett volna.
.
Mit nem értesz ezen?
gambadoro 2018. 01. 07. 20:41
Előzmény: #71183  -pny
#71184
mit nem értesz ezen?
ha leadod a pénzt a beutaló orvosnak, elintézi az mri-t gyorsan
ennyi
persze, ha el tudja, de azért szokott menni
ehhez semmilyen főorvos nem kell
-pny
-pny 2018. 01. 07. 20:21
Előzmény: #71182  gambadoro
#71183
Jaj. Az egyik arról szól, hogy boldog-boldogtalan borítékozik, a másik arról szól, hogy a főorvos rokonsága csókos. Ez nem ugyanaz.
gambadoro 2018. 01. 07. 20:18
Előzmény: #71181  -pny
#71182
mert a paraszolvencia mi?
az aztán a protekció alfája és ómegája
-pny
-pny 2018. 01. 07. 20:16
Előzmény: #71180  gambadoro
#71181
Megismétlem: ez az összehasonlítás HÜLYESÉG. Mert nem a paraszolvenciáról szól. Hanem a protekcióról. Ez egy külön topic.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek