Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 06. 09. 09:04
Előzmény: #55479  signal2
#55480
Az a baj hogy az adót a kormány arra költi amire akarja, a járulékot pedig arra kell amire beszedi.
Ezért lehet vészes a nyugdíjjárulék átalakítása adóvá.
signal2
signal2 2016. 06. 09. 09:02
Előzmény: #55475  Törölt felhasználó
#55479
egyáltalán nem elvetendő megfontolni, hogy szüntessük meg az adó-járulék- hozzájárulás megkülönböztetést, és hívjunk mindent adónak/elvonásnak.
_pampa 2016. 06. 09. 09:02
Előzmény: #55475  Törölt felhasználó
#55478
ez továbbra is az "akadékoskodás" csak...

szociális segély
rendszeres szociális segély
álláskeresési támogatás
lakhatási támogatás
iskoláztatási támogatás

stb...

nagyon sok címen lehet pénzt lehívni.

ameddig ezek léteznek...azok is fognak akik erre "utaznak"...

minden ilyen pénz helyett legyen MUNKA!
Törölt felhasználó 2016. 06. 09. 08:59
Előzmény: #55476  _pampa
#55477
Nagyon sokáig így működött.
_pampa 2016. 06. 09. 08:57
Előzmény: #55474  signal2
#55476
azt pedig megosztani a munkaadó és munkavállaló között.

esetleg csak a munkaadó fizetné és így a NAV egy részére sem lenne szükség.

stb...
Törölt felhasználó 2016. 06. 09. 08:56
Előzmény: #55471  _pampa
#55475
"Akkor ez miért kap aki sohasem fizetett ilyen járulékot?"

----

"Kik jogosultak a munkanélküli segélyre 2016- ban?

- alapfeltétele a munka elvesztése előtti 3 évben aktív, munkával eltöltött 360 nap, más néven az úgynevezett jogosultsági idő"

link

"én a kormány helyében egységes %-al adóztatnám a fizetéseket,béreket egyéb jövedelmeket. nem nevesíteném meg!"

Nem kevered a járulékokkal?

signal2
signal2 2016. 06. 09. 08:41
Előzmény: #55471  _pampa
#55474
Nem is rossz ötlet!
Még egyszerűbb lenne teljesen felbruttósítani, és egy egységes (pl. 40%-os) kulcsot alkalmazni.
Törölt felhasználó 2016. 06. 09. 08:35
Előzmény: #55469  _pampa
#55473
"írtam egy nem munka alapú világban ki süti meg a kiflidet? :)"

Ezek szerint a rabszolgatartó társadalom az munka alapú társadalom volt, mert volt aki megsütötte a kiflid:)))
Egyre zavarosabbak a beírásaid.
Törölt felhasználó 2016. 06. 09. 08:35
Törölt hozzászólás
#55472
_pampa 2016. 06. 09. 08:34
Előzmény: #55470  Törölt felhasználó
#55471
Akkor ez miért kap aki sohasem fizetett ilyen járulékot?

én a kormány helyében egységes %-al adóztatnám a fizetéseket,béreket egyéb jövedelmeket. nem nevesíteném meg!

a munkáltató fizet X %-ot.
a munkavállaló fizet Y %-ot.

a kormány pedig gazdálkodik a beszedett pénzből.
Törölt felhasználó 2016. 06. 09. 08:28
Előzmény: #55467  _pampa
#55470
"tőlem minden "ingyen" "JÖVEDELMET " megszüntethetnének!"

A munkanélküli segély "ingyen" jövedelem vagy nem?
Akkor kapod ha fizettél munkanélküli járulékot.

_pampa 2016. 06. 09. 08:23
Előzmény: #55466  Törölt felhasználó
#55469
én értem, de már másban nem vagyok biztos....

"Ez a Pampa féle munkaalapú társadalom!? Ez RÖHEJ! "

és látod...egyből jön a reakció:

"Vagy csak egy sima Fidesz agítátor vagy"

írtam egy nem munka alapú világban ki süti meg a kiflidet? :)

ki süti meg?
Törölt felhasználó 2016. 06. 09. 08:22
Előzmény: #55467  _pampa
#55468
"tőlem minden "ingyen" "JÖVEDELMET " megszüntethetnének!"

A CSOK nem "ingyen" jövedelem ?
_pampa 2016. 06. 09. 08:20
Előzmény: #55465  Törölt felhasználó
#55467
Az hogy munka nélkül szerzett pénzt egyszerre, vagy folyamatosan kapod meg, számomra másodlagos.
Ha munkával lehet jelentősebb pénzhez jutni, akkor munkaalapú társadalom, ha nem akkor valami más"

na látod ez megint csúsztatás. esetleg kötekedés.

mennyiszer írtam:

tőlem minden "ingyen" "JÖVEDELMET " megszüntethetnének!

MINDET!

de ha már "oszt" a társadalom INGYEN pénzt...akkor ott tegye ahol a legnagyobb az esélye,hogy jól hasznosul!

ezért tartottam jónak a gyermeke után járó ADÓKEDVEZMÉNYT is! És a CSOK-ot is!
Törölt felhasználó 2016. 06. 09. 08:15
Előzmény: #55464  _pampa
#55466
Basszus Te egyáltalán érted miket írsz össze vissza? Mert azt nagyon kétlem!
Vagy csak egy sima Fidesz agítátor vagy. Nem szégyen, az is munka :-)
Törölt felhasználó 2016. 06. 09. 08:10
Előzmény: #55463  _pampa
#55465
"ha már ennyire "hasogatod a szőrt" a CSOK EGYSZERI jövedelem."

Mégis jövedelem lett?

"megint összemosod a CSOK-ot a SEGÉLLYEL. "

Egy szót sem írtam segélyről. Én a munkaalapú társadalomról írtam.
Az hogy munka nélkül szerzett pénzt egyszerre, vagy folyamatosan kapod meg, számomra másodlagos.
Ha munkával lehet jelentősebb pénzhez jutni, akkor munkaalapú társadalom, ha nem akkor valami más.

_pampa 2016. 06. 09. 08:10
Előzmény: #55462  Törölt felhasználó
#55464
Ez a Pampa féle munkaalapú társadalom!? Ez RÖHEJ!

A minimálbér országa vagyunk, ezzel ma már nem igen vitatkozik senki. 2012-ben a munkavállalók harmada csak ennyi után fizetett szja-t, és mintegy kétharmaduknak nem haladta meg az éves – bevallott – jövedelme a kétmillió forintot. Ez azt jelenti, hogy

4,4 millió munkavállaló 64 százaléka nem keresett többet papíron havi 166 ezer forintnál.

Persze fontos a papíron, hiszen Magyarországon továbbra sem ritka, hogy valaki nem a ténylegesen megszerzett jövedelme után adózik, és nem ritka az olyan foglalkoztató, aki a hivatalos fizetést egy-egy „fekete borítékkal” is kiegészíti. "

gondolod te! belegondoltál már abba, ha az ország 100%-ban csak "spekulálna" a tőzsdén?

:))))

ki sütné meg a reggeli kiflidet? ki tankolná meg az autódat? ki kötne neked üzletet a tőzsdén?

:))))

és ezért jobb adózási forma a FORGALOM,FOGYASZTÁS stb... után beszedett. azt az is fizeti aki FEKETE borítékot kap.
_pampa 2016. 06. 09. 08:05
Előzmény: #55461  Törölt felhasználó
#55463
látod ezért "értelmetlen" a beszélgetés....

megint összemosod a CSOK-ot a SEGÉLLYEL.

ha már ennyire "hasogatod a szőrt" a CSOK EGYSZERI jövedelem.

a szociális segély pedig RENDSZERES JUTTATÁS!

és EGYSZERI jövedelemre nehéz ÉLETFORMÁT építeni...de egy RENDSZERESRE már lehet!

Ezért írtam:

csak annak a társadalomnak van jövője amelyik RENDSZERES munkavégzésre épül!
Törölt felhasználó 2016. 06. 09. 08:02
Előzmény: #55461  Törölt felhasználó
#55462
Ez a Pampa féle munkaalapú társadalom!? Ez RÖHEJ!

A minimálbér országa vagyunk, ezzel ma már nem igen vitatkozik senki. 2012-ben a munkavállalók harmada csak ennyi után fizetett szja-t, és mintegy kétharmaduknak nem haladta meg az éves – bevallott – jövedelme a kétmillió forintot. Ez azt jelenti, hogy

4,4 millió munkavállaló 64 százaléka nem keresett többet papíron havi 166 ezer forintnál.

Persze fontos a papíron, hiszen Magyarországon továbbra sem ritka, hogy valaki nem a ténylegesen megszerzett jövedelme után adózik, és nem ritka az olyan foglalkoztató, aki a hivatalos fizetést egy-egy „fekete borítékkal” is kiegészíti.

Az alacsony bérek országa

Ám még ha bele is vesszük ezt is az összképbe, attól még Magyarországon valóban katasztrofálisan alacsonyak a bérek. Az uniós éves átlagbér jelenleg 38 ezer dollár, míg Magyarországon csak 21 ezer. Azt pontosan nem lehet tudni, hogy a minimálbéren foglalkoztatottak hány százaléka visz haza több pénzt, az viszont biztos, hogy egyre nagyobb számba mennek majd olyanok nyugdíjba, akik minimális jövedelem után fizettek járulékot. A helyzetet tovább rontja, hogy sokak több évet is lehúztak valós kereset nélkül. Márpedig a nyugdíjszámításkor több tényezőt is figyelembe vesznek, ezek között a két legfontosabb a ledolgozott évek száma és az átlagkereset: a szolgálati időtől függ, hogy hány százalékát kaphatja valaki meg az átlagkeresetének.

Az öregségi nyugdíjhoz minimálisan 20 év szolgálati idő szükséges, ebben az esetben az átlagkereset 53 százalékára jogosult valaki, míg a 100 százalékot 47 ledolgozott évvel lehet elérni. De szintén a rendszerváltás óta egyre kevesebb a megszerzett szolgálati idő is, hiszen egyre többen vannak azok, akik több évet töltöttek munkanélküliként, félállásban vagy minimális keresetet jelentő státuszban. link
Törölt felhasználó 2016. 06. 09. 07:57
Előzmény: #55460  _pampa
#55461
jövedelem (főnév)
Általában bármilyen forrásból származó bevétel, amelyre egy személy vagy csoport szert tesz.

Teljesen mindegy hogy minek hívod.
Ha munkával 10-20 év alatt lehet megspórolni, más módszerrel könnyen megszerezhető, akkor az nem munkaalapú társadalom.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek