Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 02. 11. 12:30
Előzmény: #34017  pampa
#34020
Egy segélyen tengődő család 16 éves gyerekével kapcsolatban nem elvárható, hogy tanulni AKAR. Se az érettsége nincs meg ahhoz, hogy erről felelősséggel dönthessen, se a családi háttér nem adja meg a motívációt az iskola felé, sőt éppen ellenkezőleg. A 18 éves tankötelezettség megfelelő törvényi szigor és szankció mellett (pl. segélymegvonás, amiben 100%-ig egyetértettem) ezeknek a családoknak a mindezekről nem tehető gyereit sokkal inkább segíti a tanulás felé, mint a 16-os korhatár.

Visszakérdezek: miben jobb a 16 éves korhatár a 18-nál? Melyik problémát kezeli jobban?
pampa 2012. 02. 11. 12:24
#34019
"A gyorskonferencián huszonhárom neves filozófus, közgazdász, történész és szociológus tíz-tíz percben értékelte, hogyan és miért jutott idáig Magyarország.

„A Köztársaság válságos helyzete […] összefügg történeti örökségeivel: Megértem azokat, akik politikai, társadalmi, sőt harci programokat sürgetnek, mert szükségünk van rájuk. Úgy érzem, hogy legalább ennyire szükségünk van kutatási programokra, hogy feltárjuk és értelmezzük azt az utat, ami idáig vezetett” – fogalmazott Rainer M. János történész, a 2010 végén megszüntetett 1956-os Intézet főigazgatója.

Ezt az utat próbálta föltárni a többi előadó is. Majtényi László alkotmányjogász azt mondta: megszakadt a kapcsolat a múlt történelmi hagyományaival, az új alkotmány pedig kártyavárként fog összedőlni, mert nem mutat ezekre a történelmi gyökerekre, maximum Horthyra, és rá is méltatlanul.

„Tessék egymás mellé tenni Navracsicsot meg Bethlen grófot, vagy Kozma Miklóst és Szalai Annamáriát, és tessék összehasonlítani az emberi minőséget!” – mondta a közönség derűjétől kísérve a volt adatvédelmi biztos, az ORTT egykori elnöke.

Radnóti Sándor irodalomtörténész, filozófus úgy vélte: az Orbán kormány, megtervezett és arrogáns alkotmányos államcsínyt hajtott végre. „Igaz ugyan, hogy benne van a kétharmadban a liberális demokráciában való csalódás, igaz, hogy benne van az előző rossz kormányzások sorozata, de mégiscsak, a húsz éven keresztül fennálló Magyar Köztársaság, a magyar liberális demokrácia hibái nem mérhetők össze az elmúlt két év bűneivel” – fogalmazott Radnóti.

Közgazdasági szempontból a demokrácia erkölcsi kimerültségét, valamint a politika és a gazdaság törvénytelen összefonódását okolták.

„Nem egyszerűen arról van szó, hogy kriminalizálódik a politika és bűnözők politikai tényezőkké válnak, hanem arról van szó, hogy ez nagyon-nagyon súlyosan sérti a demokratikus önrendelkezésben való egyenlőségünknek az elvét” – vélte Rauschenberger Péter filozófus, az LMP alapító tagja és az ökopárt alapítványa, az Ökopolisz volt elnöke.

Rév István történész, a Közép-európai Egyetem tanára, a Nyílt Társadalom Alapítvány igazgatója szerint a mai hatalom leépítő tetteinek mozgatórugói többek közt a kommunistáktól, vagyis a posztkommunistáktól való félelem.

„Bármikor visszajöhetnének, ha nem emel a hatalom erős kézzel gátat ellenük. A harcnak nincs, nem lehet vége. Épphogy csak tegnap sikerült a miniszterelnökre törő puccsot fölgöngyölíteni” – mondta Rév.

Sokan sokféleképpen magyarázták miért jutott idáig a Köztársaság, abban azonban mindenki egyetértett, hogy nem építhető szilárd köztársaság, ha akár bal-, akár a jobboldali demokratáknak az a fontosabb, ami szétválaszt, nem pedig az, ami összeköt."

"benne van a kétharmadban a liberális demokráciában való csalódás, igaz, hogy benne van az előző rossz kormányzások sorozata,"

Csak most ébredtek fel? Amikor ez történt miért nem emelték fel a hangjukat?
Akkor kellett volna bírálni és akkor talán most nem lenne 2/3.
Hiteltelenné válnak így ők is, hogy csak utólag ismerik el a hibákat.

szvsz
Törölt felhasználó 2012. 02. 11. 12:20
Előzmény: #34017  pampa
#34018
Panpa, megint kamuzol.

"Még egyszer sem fejtetted ki, hogy lenne e több megfelelő TUDÁSSAL rendelkező munkaerőnk attól, hogy 18 év maradna a korhatár?
Miért lesz hátrányosabb helyzetben az a tanuló aki AKAR tanulni a 16 éves korhatárnál?"

Sokszor leírtam. Csak te érvek és önálló gondolatok hiányában ilyenkor mindig eltűntél válasz helyett.

A minél magasabb tankötelezettségi korhatár éppen azért kell, hogy csökkentse azt az ördögi kört, amiben a szegény, hátrányos helyzetű, aluliskolázott családok gyerekei vannak. Ez ugyanis oktatás hiányában csak újratermeli önmagát.

Egy 16 éves még NEM TUD felelősséggel dönteni (nem véletlen, hogy a nagykorúság is 18). Ráadásul egy rossz környezetben szocializálódott (szegénység, aluliskolázottság, munkanélküliség). Ebből az ördögi körből kizárólag az oktatás a kiút. Semmi más. Aki ezt nem képes belátni, annak szintén vissza kéne ülnie a padokba.

Ezt én már vagy tucatszor leírtam neked. De látom, hogy te érdemi vitában képtelen vagy részt venni, csak a betanult pártlózungokat tudod visszaadni.

pampa 2012. 02. 11. 11:59
Előzmény: #34015  Törölt felhasználó
#34017
megint a személyeskedés....
amikor nincsen válasz marad ez...

Vegyük a számokat az EU sok országában 15 év a határ.
Magyarországon idáig 18 volt és valószínűleg az illetékesek szerint ez nem volt jó. Azt is tudjuk miért.... Ezért a csökkentés mellett döntöttek, nem a 15 éves szintre hanem a 16 évet választották. Erre mi az EU reakciója? Nem a mérték a rossz hanem az irány. (kicsit sapka ügy ez is) Ez az Ország belügye.

Szabjon meg az EU előírásokat ami kötelező minden tagországra és azt mi is betartjuk, de ne szóljon bele olyan tv.-be ami más országoknál is azonos szinten vagy alatta van.

penznyelo

Még egyszer sem fejtetted ki, hogy lenne e több megfelelő TUDÁSSAL rendelkező munkaerőnk attól, hogy 18 év maradna a korhatár?
Miért lesz hátrányosabb helyzetben az a tanuló aki AKAR tanulni a 16 éves korhatárnál?

Első olyan tv. ami rászorítja a szülőket arra, hogy járassák iskolába a gyermeküket.
Amennyiben a gyermek a 16 fölötti időt is csak "eltölteni" akarja az intézményben, hogy a szülei megkapják az iskoláztatási hozzájárulást (CSP-ot) lesz az iskola kezében egy lehetőség, hogy kizárja.
Annyira spórolnátok minden területen akkor itt miért kell az adóból olyan gyermekeket is tanítani akik nem AKARNAK?

rockmaster 2012. 02. 11. 10:51
Előzmény: #34015  Törölt felhasználó
#34016
Az a baj, hogy még mindig nem jöttek rá a Fidesz központban,hogy amit itthon meglehet csinálni, nevezetesen a kirekesztést, gyűlöletkeltést, másképp gondolkodók elnyomását, azt Európában, jóval nagyobb méretekben egyrészt nem elegáns, másrészt elég anakronisztikus, nem működik.
A magyarországi másképp gondolkodók elleni harc után láthatóan egy ideje a következő célpont az európai másképp gondolkodók elleni küzdelem. Úgy gondolják, hogy ha már itthon szép pusztítást végeztek, akkor menni fog ez az EU ellen is. Mire jó ez? Mire megy ki ez a nekünk eleve vesztes harc?
Pampa, szivacs és a többiek: miért kell Európa ellen harcolnunk? Van erre magyarázatotok?
Törölt felhasználó 2012. 02. 11. 09:35
Előzmény: #34013  bigyula
#34015
Bigyula, pampának mondhatsz bármit, olyan szinten buta és/vagy elfogult, hogy az érdemi vitára alkalmatlanná teszi őt.
Törölt felhasználó 2012. 02. 11. 09:34
Előzmény: #34012  pampa
#34014
Pampa, a te "logikáddal" akkor 14-re, sőt 12-re is simán le lehetne vinni a korhatárt. Miért pont 16-ra csökkenjen, csökkentsüj tovább, hát nem?

"Mert ez a csökkentés most sem jelenti azt miszerint 16 fölött már nem tanulhat az aki AKAR! Csak azt nem kell tanítani aki csak MELEGEDNI,ROSSZALKODNI, és azért jár be mert KÖTELEZŐ."
bigyula 2012. 02. 11. 09:14
Előzmény: #34012  pampa
#34013
"Ezzel már tényleg nem lehet vitatkozni.....
Ahol 15 év ott minden rendben, bezzeg a MAGYAROK már megint szembemennek az EU.val!!!"

Már megint a lényeget nem érted! Nem a korhatár a lényeg, hanem az, hogy csökkentették! Ilyet az EU-ban az elmúlt 10-15 évben sehol sem tettek! Ez a mondat a lényeg:

"A BruxInfónak nyilatkozó bizottsági tisztviselők szerint önmagában nem is a 16 éves korhatárral van baj Magyarország esetében, hanem az intézkedés irányával"

Ugyan az a helyzet, mint a tákolmányal: nem elsősőrban az elfogadott törvénnyel van baj (azért vannak benne problémás részek is), hanem az elfogadás módjával.
pampa 2012. 02. 11. 08:59
#34012
"A tavaly decemberben elfogadott köznevelési törvény számos pontját is bírálja az Európai Bizottság. A testület oktatásért felelős tagja a szakminiszterek pénteki brüsszeli tanácsülése után a BruxInfo kérdésére elmondta, az aggályosnak tűnő rendelkezések szembemehetnek azzal az összeurópai célkitűzéssel, amely szerint 2020-ra uniós átlagban 10 százalék alá kell csökkenteni azoknak a diákoknak a számát, akik idő előtt, tehát a tankötelezettség korhatárának elérése előtt félbeszakítják a tanulmányaikat.
A korai iskolaelhagyók számának csökkentését az Európai Bizottság javaslatára a tagállamok is jóváhagyták, sőt, tavaly áprilisban minden tagországnak meg kellett határoznia egy számot, hogy mennyivel kívánnak és tudnak hozzájárulni az EU-cél eléréséhez. Magyarország – igazodva az uniós célhoz – 10 százalékban határozta meg az iskolaelhagyók maximális arányát 2020-ra.
Androulla Vassiliou kifejtette, a köznevelési törvény az eddigi, 18 éves tankötelezettségi határt 16 évre szállítja le, ami veszélyeztetheti a 10 százalékos cél elérését. A ciprusi származású EU-biztos úgy látja, ez éppen hogy növelni fogja azok számát, akik idő előtt „kiesnek” az iskolákból, és félő, hogy őket – elsősorban a képzetlenségük miatt – nem lesz képes felszívni a munkaerőpiac.
A statisztikák szerint a 16 éves korhatár nem számít az EU-ban egyedülállóan alacsonynak, Magyarországon kívül 16 további országban is 16 év a tankötelezettség határa. (Csehországban, Görögországban, Cipruson, Ausztriában, Szlovéniában és Litvániában 15 év; Belgiumban, Hollandiában, Lengyelországban, Portugáliában pedig 18 év).
A BruxInfónak nyilatkozó bizottsági tisztviselők szerint önmagában nem is a 16 éves korhatárral van baj Magyarország esetében, hanem az intézkedés irányával. Szerintük a legtöbb tagország éppen, hogy emeli a határt. „Ilyen vészjósló időkben nincs túl jó üzenete, ha egy tagország csökkenti a tankötelezettség idejének felső határát” – fogalmazott egy szakértő.

"önmagában nem is a 16 éves korhatárral van baj Magyarország esetében, hanem az intézkedés irányával.

Ezzel már tényleg nem lehet vitatkozni.....
Ahol 15 év ott minden rendben, bezzeg a MAGYAROK már megint szembemennek az EU.val!!!

van egy javaslatom, emeljük fel 24 évre és a 16-24 éves korig tanuló (? iskolába járó!) korosztály teljes oktatási költségét utalja át az EU.

Mert ez a csökkentés most sem jelenti azt miszerint 16 fölött már nem tanulhat az aki AKAR! Csak azt nem kell tanítani aki csak MELEGEDNI,ROSSZALKODNI, és azért jár be mert KÖTELEZŐ.
Bogi27
Bogi27 2012. 02. 10. 17:14
#34011
Törölt felhasználó 2012. 02. 10. 15:55
Előzmény: #34009  pampa
#34010
most akkor mit mond a központ? volt 3 lábú puccs vagy sem?
pampa 2012. 02. 10. 15:16
Előzmény: #34008  Törölt felhasználó
#34009
penznyelo

Ha még nem vetted volna észre az EU-ban nem az számít, hogy én mit tartok jónak.
Itt az számít, hogy az EU mit ítél szabálytalannak.
Amennyiben a szlovák elosztás nem volt diszkriminatív úgy valószínűleg a magyar szavazat 8 osztályhoz kötése sem lenne
az.

Ennek semmi köze az IQ-hoz.

És nem volt rossz az "A" hiszen vizsgálta az EU. Így a "B" sem lehet rossz.

És csak halkan jegyzem meg, lehet hogy egy IQ alapú szabálynál te lennél veszélyben...
Törölt felhasználó 2012. 02. 10. 14:51
Előzmény: #34005  pampa
#34008
Pampa, ugye tudod, hogy a "rossz-e A"-ra nem érv, hogy B nem volt rossz (és A nem egyenlő B)...

Ha ez neked magas, akkor egy IQ alapú korlátozás esetében buknád a szavazati jogodat.
Törölt felhasználó 2012. 02. 10. 14:51
Előzmény: #34005  pampa
#34007
Pampa, ugye tudod, hogy a "rossz-e A"-ra nem érv, hogy B nem volt rossz (és A nem egyenlő B)...

Ha ez neked magas, akkor egy IQ alapú korlátozás esetében buknád a szavazati jogodat.
szivacs
szivacs 2012. 02. 10. 14:47
#34006
"Forrás: MTI | 2012. február 08. szerda 05:23 |

Magyarországról egyeztetett az amerikai külügy, a budapesti amerikai nagykövetet meghívták, hazánk washingtoni nagykövetét nem.

Megbeszélést tartottak Magyarországról az amerikai külügyminisztériumban - tudta meg a Magyar Nemzet. A tanácskozásra múlt csütörtökön hazarendelték Eleni Tsakopoulos Kounalakis amerikai nagykövetet, Szapáry Györgyöt, Magyarország washingtoni nagykövetét viszont nem hívták meg.

A megbeszélésen jelen volt Thomas Melia, az amerikai külügyi tárca emberi jogokért felelős helyettes államtitkára és Charles Gati politológus is, a napilap szerint ők kifejezetten negatív véleményt fejtettek ki Magyarországról.

Az Amerikai Egyesült Államok budapesti nagykövetségén az újság érdeklődésére megerősítették: Eleni Tsakopoulos Kunalakis részt vett a tanácskozáson, további részletekről azonban nem nyilatkoztak."

A gáticsárli-féle forgatókönyvet egyeztették?
Mikor fogják közölni velünk, hogy mit fogunk akarni? Demokratikusan.
pampa 2012. 02. 10. 14:42
Előzmény: #34004  p-b
#34005
Természetesen, ahogyan a támogatás elosztása sem volt magyar ellenes. :(((
p-b 2012. 02. 10. 14:37
Előzmény: #34003  pampa
#34004
"Pl. a Szlovákok egy terület alapú EU támogatást úgy osztottak el a települések között, hogy a tengerszint feletti magasságot vették figyelembe. Természetesen a zömében magyarok lakta részek kimaradtak...
Az EU rendben találta.... "

Biztos sífelvonóra kapták az eu támogatást.:)

"Ez a 8 osztályhoz kötés sem roma ellenes."

Ugyan má, ezt a vak is látja, csak Te nem ?:)

pampa 2012. 02. 10. 14:32
Előzmény: #34001  p-b
#34003
Pl. a Szlovákok egy terület alapú EU támogatást úgy osztottak el a települések között, hogy a tengerszint feletti magasságot vették figyelembe. Természetesen a zömében magyarok lakta részek kimaradtak...
Az EU rendben találta....

Ez a 8 osztályhoz kötés sem roma ellenes.
Törölt felhasználó 2012. 02. 10. 14:32
Előzmény: #33995  pampa
#34002
dúró dóra ötlete rád nem veszélyes?
p-b 2012. 02. 10. 14:23
Előzmény: #33995  pampa
#34001
„Szerinte az alapfokú végzettség alapvető feltétele annak, hogy az emberek felelős döntést hozhassanak az ország jövőjéről”

Jah pl. a cigók ne szavazhassanak, mert azok jelentős részének nincs 8 általánosa. Ez egy bújtatott diszkrimináció a jobbik részéről. Ezután majd azt találják ki, hogy aki kipát hord a feje búbján az se szavazhasson ? :)
Csak úgy megjegyzésként, a kormáynpártokban lévőknek is ha minden igaz, megvan az alapfokú végzettsége, (még talán némethné-nek is), mégis felelőtlen döntések sorozatát követik el, ráadásul mások kárára.
Aki viszont Mo-on adózik és beszámítható állapotú (nem úgy mint sok politikus), annak joga, sőt kötelessége is legyen szavazni, függetlenül az iskolai végzettségtől.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek