Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 09. 29. 17:46

Mi lesz a végtörleszteni nem tudó, megmaradó hitelesekkel?  

Szerintem burkoltan be fogják építeni a megmaradó hitelesek költségébe, vagy a teljes nem hitellel rendelkező ügyfelek számára is burkolt költség emelkedések lesznek tapasztalhatók!

DE A BANKOK, TUTIRA NEM FOGJÁK LENYELNI!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 13:45
Előzmény: #319  watson
#320
Ja, az nem volt hazugság? Elismeri, hogy végig hazudták az egész választásokat és a győzelem érdekében hamisították meg a számokat. Ezt tudtam értelmezni belőle. Mást csak belemagyarázni tudnék.
watson
watson 2011. 10. 04. 13:41
Előzmény: #315  Törölt felhasználó
#319
nem gondolod hogy ez az Öszödözés az elvakultság?

Nyilván az a helyes ha folyékonyan hazudnak mint Szíjjas gyerek vagy Orbán, nyilván az a helyes ha erőszakkal politizálnak, és még a tisztesség látszatát is mellőzik.

Orbán szerinted hogy fogja megmondani Meggyes Tamás esztergomi Fideszes főtolvajnak hogy ne lopj, ne hazudj?
Értelmezd egy kicsit Öszödöt és talán rájössz egyszer hogy miről szólt! Rájössz egyszer hogy éppen ezekről a hazugságokról szólt ami most folyik, és amit abba kéne hagyni végre.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 13:40
Előzmény: #316  watson
#318
És az euró már 300, a Ft kamatokat meg emelik a bankok. Pont az történik, amiről beszéltem. Pedig még a végtörlesztés el se kezdődött...
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 13:38
Előzmény: #314  watson
#317
Börtönépítés mire jó? Maradjon kint, aki képtelen beilleszkedni a társadalomba? És próbáljuk meg elfogadni, mert sokszínűek vagyunk? Vedd már észre, hogy megbukott ez a liberális faszság. 21 éve próbálkozunk vele, eredmény: munkára ösztönzés 0 és egy mára tarthatatlan szociális háló.
Tudom, Borsodban is azért szavaz 35% Jobbikra, mert ott mindenki olyan ostoba, h nem tud együtt élni a cigányokkal és elhiszik azt a hülyeséget, hogy itt már csak radikális eszközökkel lehet megoldani a helyzetet.
watson
watson 2011. 10. 04. 13:35
Előzmény: #314  watson
#316
Biztos bukást vállalt fel a kurmány a végtörlesztésekkel link
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 13:33
Előzmény: #314  watson
#315
Az előző? Az igazságbeszédes nem csináltunk semmit az elmúlt két évben? Ő nem operált törvénysértő intézkedésekkel? Ott nem voltak koncepciós perek. Nem szeretem a mostani kormányt sem, de hihetetlen, hogy egyesek mennyire elvakultan csak ennek az oldalnak a hibáit látják.

watson
watson 2011. 10. 04. 13:28
Előzmény: #313  Törölt felhasználó
#314
Tudod vannak jogi alapok amiket meg kellene tanulniuk egyes politikusoknak, hamár jogászként elfelejtettek bejárni.
Gondolok itt arra, hogy a törvénykezésnek úgy kell a törvényeket megalkotniuk, hogy azok életszerűek legyenek, konzisztensek legyenek, figyelembe vegyenek bizonyos 'szokásjogokat'.

Börtönépítés az mire jó? Mindenkit be akarsz zárni? ki maradna kint szerinted?
A cingó aki betör hozzád, vagy te aki súlyos testi sértést alkalmazol a kisem jövő rendőr helyett és pofnávered?
vagy te aki alkotmányellenesen a bankrészvényesek, esetleg saját nyugdíjalapod tulajdonát megcsorbítva akarod törleszteni a CHF hiteled vagy az a bank illetve dolgozói akik nem hajlandóak alkotmányellenes végtörlesztési szerződést kötni?
vagy a kurmány aki tudottan inkonzisztens törvényeket hoz, visszamenőleges, alkotmányellenes ... stb. jogszabályokat alkot vagy az aki nem tartja be őket? Ja és majd mindenféle felelősség nélkül döntenek semmihez sem értő bírónők róla ;) ja és Polt Péterekről meg már ne is beszéljünk! :)

A képlet összetett. Több kormánynak is voltak hiányosságai és a kritikáimat is megfogalmazom velük szemben ha kell, de akkora szemét kormányunk eddig még nem volt amelyik szándékosan törvénysértő intézkedésekkel operált volna.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 12:55
Előzmény: #311  watson
#313
Erre viszont nem az a megoldás, hogy eltűrjük, hogy folyamatosan meglopnak. Vagy legyen joga mindenkinek megvédeni a tulajdonát, vagy szigorítani kell a törvényeket és a végrehajtást. Nem stadiont kell építeni, hanem börtönt.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 12:53
Előzmény: #310  watson
#312
Én az integrált oktatás vonatkozásában írtam, de lehet, hogy rá lehet húzni az elmúlt 21 év kormányaira is. Bár gondolom szerinted kizárólag csak az Orbán félékre.
watson
watson 2011. 10. 04. 12:14
Előzmény: #284  Törölt felhasználó
#311
rendőőrséég ;))) hehe

Tudod miket mondanak ha kihívod őket hogy beugrottak a kertedbe lopni (pl. téli gumiszettet, vasat, ereszcsatornát...) és kéred hogy rögzítsenek bármi féle nyomot?

"Nem néz maga túl sok helyszínelőket?" :DD
watson
watson 2011. 10. 04. 12:10
Előzmény: #280  Törölt felhasználó
#310
"a Boeing mérnöke nem mer felülni a gépre a próbaúton és egyből az utasokkal próbálják ki."

:DD

de ez az egész mostani kurmányppogramra igaz nem? ;)

Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 11:41
Előzmény: #300  Törölt felhasználó
#309
Szerintem te meg azt számold össze, hogy nagyjából hány használható szakember van bizonyos területeken. Hazai diákok kiröhögték a holland diákokat, hogy nem tudják ki volt Orániai Vilmos, aztán a magyar diák elmegy bölcsész egyetemre, ahol talán azt is megtanulja, hogy Orániai Vilmos unokaöccse napra pontosan hol halt meg, a holland diák meg elmegy szakmunkásnak, vagy jó esetben mérnöknek, és mindkét esetben szarrá keresi magát. Utána meg a magyar 50 évesen már lényegében semmit sem fog tudni Szent Istvánról se semmit, szakmailag meg persze 0 lesz.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 11:37
Előzmény: #298  Törölt felhasználó
#308
"Gondolom, akkor te valamiféle "tanár" lehetsz. ;) "

Nem, én akkor voltam kilencedikes, mikor az első botrány kitört, hogy gyengén teljesítünk.

"A valóság meg az, hogy igen gyakran olyan feladatok is voltak, melyeket még nem tanultak a gyerekek, vagy teljesen ki is vettek a tananyagból. (Persze egy csimpánz meg úgy született, hogy eleve mindent tud.) "

Na pont ezzel a szemlélettel van a gond a közoktatásban. Ha a kamatos kamatról hiányoztál iskolában, akkor nem tudod a kamatos kamatot? Azok a feladatok józan paraszti ésszel megoldhatóak voltak, mint mondtam olyan képletek voltak nagyrészt, amelyeket nem tanult a magyar diák, de az alapján nagyon könnyű volt megoldani, mert megvolt a képlet. Semmit nem ér az a tudás, amely csak az agyongyakorolt feladattípusra jó, ha más a képlet, akkor már nem. A szövegértéshez meg csak olvasni kellett, persze meg is kellett érteni.

"Szövegértésnél is voltak érdekes dolgok. "

Pl. micsoda? Nekem az rémlik, hogy egy földönkívüli szemszögéből volt leírva, hogy egy ember landol a bolygójukon, és arra kellett csak rájönni, pl. abból, hogy a 4 pár lábukat emlegette a gyerekeknek, hogy nem emberek azok a gyerekek, hanem éppen a landoló az ember. Szerintem ez egy nagyon jó feladat volt anno.

"Arról nem is beszélve, hogy szerencsésen lerövidítettek olyan óraszámot, amiben már amúgy sem lehetett megtanítani a tananyagot. (Még csimpánzoknak sem.) "

A természettudományokét igen, a magolósabb magyar és történelem óráét nem. De nem is lehet, mert Magyarországon közfelháborodás lenne, ha egy írót vagy költőt kivennének a tananyagból, az meg nem zavar senkit, ha egy százalékot nem tud kiszámolni, és egy egyszerű szöveget nem ért meg a gyerek, olyanokról, hogy használható idegen nyelv ismeret, alapvető pénzügyi ismeretek, stb. meg nem is beszélhetünk.

"Azonban ezek az emberek, akik a régi oktatásban nőttek fel megfelelnek nyugatnak - érdekes módon. Nézd meg, hogy a majom alatti iq-val hány magyar dolgozik mondjuk nyugaton a k+f szektorban, ahol már pénz is van.
Azóta érdekes módon minden felsőoktatási intézmény amiatt panaszkodik, hogy egyre kevesebbet lehet megtanítani. "

Te most más vizekre eveztél. Az elméleti oktatás pl. kutatóknál előnyös, de a legtöbb embernél nem, már ha túlzásba viszik. Zsenik mindig is lesznek, de az oktatást nem csak rájuk kell szabni. A másik, hogy a felsőoktatásban azért panaszkodnak, mert kb. 20-szor annyian mennek egyetemre, mint anno, így persze hogy felhígult. Köszönd meg többek között Pokorninak ezt a koncepciót.

Ez még nem menti fel a magyar oktatást, hogy kizárólag a lexikális tudásra épül. Oké, példálózhatsz néhány zsenivel, akik talán a lakosság 0,5%-át teszik ki, de akkor nézd meg mondjuk a mai 50-en túliak mennyire tudnak haladni itt a világgal, meg mennyire nyugaton. Mert be lehet magoltatni verseket, az írók életét, a történelmi dátumokat, de a munkaerőpiacon ezzel semmire se mész. Meg máshol sem az életben, lásd pl. pénzügyi ismeretek hiánya...
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 11:05
Előzmény: #303  tokos.
#307
Igen, ismeretes az "agyelszívás" folyamata. Leginkább Észak-Amerikában, ahol az oktatás ált. gyenge, de sok pénz van.
A másik oldalon van a lehető legrosszabb kombináció, mert az oktatás sokba kerül, felhasználni meg nincs pénz.
Az optimális módra az egyik legjobb példa - csak, hogy borzoljam az idegeket - az izraeli hadsereg. Képzett katonáik vannak, modern technikával. (Persze ők is csak háborúra voltak képesek alkalmazni ezt a módszert.)
tokos. 2011. 10. 04. 11:04
Előzmény: #302  Törölt felhasználó
#306
Ha az az állítás, hogy a hogy jó példát mutatnak a protestáns beállítottságú országok, akkor ez igaz, ezzel nincs mit cáfolni, ami miatt beleszóltam a dologba, hogy nem azért mutatnak jó példát, mert ott protestánsok az emberek.

"Ellenben, ha te azt állítod, hogy a polgárosodással függ össze, és eleve fejlettebbek, arra hoztam pár ellenpéldát. "

Na ez az, amik nem nagyon jöttek be a svédek kivételével.

"Valamiért nagyon nem kedveled a protestánsokat. Talán épp ezért az sem véletlen, hogy tetszik az irány itthon. "

Már akartam írni, református vagyok, szembe szoktam magam köpni reggelente a tükörben :-). Bár az anyai ágam az katolikus német. A Római katolikus vallással sokkal több bajom van.

Mindössze annyi a történet, hogy nem látom megalapozottnak a felvetésedet, legalábbis vallási alapra visszavezetni.

Az osztrákok devizahiteleinek nagy sanyarúságáról nem sokat tudok, de esetleg a GDP-jüket érdemes összevetni akár a svédekével is.

Az, hogy mennyire etalon mondjuk Nagy-Britannia:

link

Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 10:59
Előzmény: #304  Törölt felhasználó
#305
Ez számomra még mindig pontatlannak tűnik, de már értem mire akarsz kilyukadni: az oktatás színvonalának folyamatos süllyedésére.

Így értve én is pont ezt mondtam, hogy egyre rosszabb és hogy a szavaiddal éljek egyre inkább legenda. Persze még mindig van mit rontani rajta, mert sajnálatos módon vagy 15-20 éve biztos, hogy ez megy.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 10:54
Előzmény: #300  Törölt felhasználó
#304
pontatlanul fogalmaztam. azoknak az embereknek az oktatásáról beszéltem, akik most szavazókorúak.
tokos. 2011. 10. 04. 10:47
Előzmény: #300  Törölt felhasználó
#303
Alapvetően egyébként ez a probléma, a tőkehiány.

A német gazdaság nem azért termelékenyebb, mert a német olyan húdeokos, egyszerűen sokkal fejlettebb termelőeszközöket használ, és ezzel a sokkal fejlettebb termelőeszközzel sokkal nagyobb hozzáadott értket tud előállítani.

Nem csak a német, de a török is, meg a magyar vendégmunkás is, ha ugyanezeket az eszközöket használja.

Ez az alapvető probléma.

Ha az audi idejön, és hozza a termelőeszközét, akkor párezer ember ezzel előállítja a magyar gdp 3-5%-át... Nem tudom a pontos számokat, de kb stimmelhet.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 10:40
Előzmény: #292  tokos.
#302
Hoztam 8 példát, tehát kiragadod azt az egyet, amivel vitatkozni tudsz, a többit meg figyelmen kívül hagyod, mert rossz a szövegértésem, ám legyen.

Az ok tekintetében pusztán megfontolásra ajánlottam néhány dolgot, írtam, hogy egyébként legalább részben egyetértek veled.

Hangsúlyoznám újra a lényeget, számomra nem az ok-okozat a kérdés, akár ok, akár marker, szignifikáns. Ezt állítottam, ezt nem látom, hogy cáfolni tudnád.

Ellenben, ha te azt állítod, hogy a polgárosodással függ össze, és eleve fejlettebbek, arra hoztam pár ellenpéldát.

Az osztrákok, akikről te inkább példát vennél, nyögik a devizahitelt, mint mi. A többi katolikus európai a csőd szélén.
Az angolok (a többi protestánssal együtt) nem. Talán jobb lenne átgondolni, kit kövessünk.

Valamiért nagyon nem kedveled a protestánsokat. Talán épp ezért az sem véletlen, hogy tetszik az irány itthon.



Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 10:35
Előzmény: #288  Törölt felhasználó
#301
Bocs, én sem figyeltem.

Topik gazda

markyy
4 3 4

aktív fórumozók