Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 09. 29. 17:46

Mi lesz a végtörleszteni nem tudó, megmaradó hitelesekkel?  

Szerintem burkoltan be fogják építeni a megmaradó hitelesek költségébe, vagy a teljes nem hitellel rendelkező ügyfelek számára is burkolt költség emelkedések lesznek tapasztalhatók!

DE A BANKOK, TUTIRA NEM FOGJÁK LENYELNI!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 09:21
Előzmény: #277  Törölt felhasználó
#280
Ezzel a tanulással viszont az a gond, hogy kéne egy új szakma, ami ennek a rétegnek az oktatására szakosodott, mivel elképesztő kihívást jelent a jelenlegi pedagógus társadalomnak.

Akinek volt gyerekkorában igazi szocializálatlan, cigány osztálytársa, az tudja, hogy az integrált oktatás kinek a kárára megy.
Aki azt hangoztatja és támogatja, annak javaslom, hogy adja be a csemetéjét egy ilyen osztályba és lássuk az eredményt 2-3 év múlva, után a mostani bizonytalan réteget is meg lehetne győzni.
Addig viszont ennek a hangoztatása olyan, mint amikor a Boeing mérnöke nem mer felülni a gépre a próbaúton és egyből az utasokkal próbálják ki.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 09:20
Előzmény: #275  Törölt felhasználó
#279
"Egyenlőre minden koncepció nélkül folyik, de a közmunka szerintem elsősorban a naplopó réteget célozta meg."

Ne magyarázd már meg kiket céloz meg azon belül, hogy valójában kiket céloz meg. Abban benne van az a fél millió munkanélküli is, akik nem tartoznak ebbe a csoportba.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 09:19
Előzmény: #275  Törölt felhasználó
#278
Ennek a fele tudja hogyan kell dolgozni, csak kifizetődőbb feketén vagy kifizetődőbb a bűnözés.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 09:16
Előzmény: #273  Törölt felhasználó
#277
valóban. egyrészt javítja a statisztikát, másrészt nyugtatja a rózsadombiak lelkét, hogy a segélyért dolgozni kell. mert a hazai középosztály horizontja elég korlátos, nem közmunka kell, hanem oktatás. a tudás vezet a munka világába, nem pedig az, ha XIX. századi eszközökkel végeztetek munkát.

a világ egyre bonyolultabb, az elmebajnokok pedig csökkentik a kötelező oktatás korhatárát. szívem szerint életfogytigra emelném a tanulás korhatárát, tanuljon mindenki, aki nem jut munkához aktuálisan, és akkor kapjon segélyt, ha tanul.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 09:15
Előzmény: #269  Törölt felhasználó
#276
No, erről van szó. A nagy közmunkaprogram támogatói éljenek már meg a nyomott közmunkabér feléből, ami jövőre, ha minden igaz, akkor már kevesebb lesz mindenkinek, mint amennyi segélyt ad az önkormányzat.
Eddig legalább mondhatták azt, hogy megért a pár ezer forinttal többért a 4 óra munka.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 09:12
Előzmény: #268  Törölt felhasználó
#275
Igen, lehet így is nézni, hogy bűnözők, de akkor a helyzet még súlyosabb, ugyanis legalább 200 000 háztartás él ilyen módon. Nekik mindegy, hogy hogyan, de vissza kell kényszeríteni valahogy a munka világába, mert azok az értékek és normák, amik szerint élnek nem elfogadottak a többségi társadalomban.
Erre az állami foglalkoztatás a megfelelő első lépésben, ugyanis először meg kell tanulniuk dolgozni. Ezt pedig nem várhatjuk el, hogy a versenyszféra tegye meg.
Másokra elismerem, hogy nem alkalmazható, de mit tud tenni egy állam?
Tömjünk meg még egy multit az adófizetők pénzéből, hogy jöjjön ide és hozzon létre 2000 munkahelyet a szalag mellett?
Egyenlőre minden koncepció nélkül folyik, de a közmunka szerintem elsősorban a naplopó réteget célozta meg.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 09:12
Előzmény: #272  Törölt felhasználó
#274
Miért nem 250-nen?
De amúgy honnan van ez a hír? Én nem számoltam, meg néztem utána, úgyhogy fogalmam nincs.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 09:07
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#273
Kérdezd meg mennyit keresett egy huszáriskolában egy pedagógus?
Kérdezd meg mennyit keresett a kedves szülő a gyerekekkel.
Menj ki az utcára és nézd meg, hogy kik dolgoznak (mondom dolgoznak).
Meg fogsz lepődni.
stb.
Kérdezz leginkább Borsodban, meg Szabolcsban, hogy milyen a helyzet.
Nem kell sem Fidesz, sem MSZP statisztika, mert mindkettő hülyeség. A közmunka is csak kirakatmunka. Arra való, hogy javítsák a statisztikát.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 09:06
Előzmény: #246  Törölt felhasználó
#272
az államadósság forintban denominált értéke úgy csökkent, hogy matolcsy nem a mai, hanem a kormányváltáskori EUR árfolymmal számítja a devizában fennálló adósságot. magyarul: úgy csökkent, hogy valójában nőtt. egy dumakormány jellemzője az, hogy van ugye egy porondmester, aki a tanulatlan emberek számára jól hangzó lózungokkal operál, mint pl. akcióterv, de a végrehajtás képessége a nullához konvergál. Mert ahhoz dólgozni, számolni kellene. Ez van akkor, amikor egy párt kontreszelektív személyzeti politikáját a főnök átülteti a kormányba, a komplett közszférába.

Mindezek következtében az a vicces helyzet áll majd elő, hogy az jár jól, aki nem végtörleszt (bár megtehetné), mert nem köti röghöz a lakása és marad elég likviditása, hogy az államcsődöt követő néhány zűrzavaros évet máshol töltse.

Aztán majd lehet merengeni, mennyire jó volz a 2008-as népszavazás, amikor igazán megkezdődött orbán és sleppjének ámokfutása.

Egyik kedvenc példám az elkerülhetetlen vég indokolására: az AB hatáskörét elvették, az AB költségvetését fajlagosan nagyon megemelték. Nincs többé megállj, viktor egyre kevesebb kontroll nélkül dolgozik. Államcsőd és/vagy rendkívüli állapot lesz a vége.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 09:04
Előzmény: #268  Törölt felhasználó
#271
Egyébként bizonyos szakmákban az emberek fele alvállalkozóként dolgozik, így gyakorlatilag ha sok a meló, lehet 12 órában dolgoztatni az illetőt, ha meg kevés van, akkor lehet nem vagy alig fizetni neki. Ezeken kívül semmilyen törvény, előírás nem vonatkozik erre a jogviszonyra, amely a munkavállalókat védené.

OFF: Huszonévesként másik lehetőség beiratkozni szabad bölcsészet szakra, és diákmunkaként elszámolni a nagy részét, többit feketén...
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 09:02
Előzmény: #265  Törölt felhasználó
#270
Édesapám, ne mond már meg, hogy én minek vagyok a mestere, meg hova megyek dolgozni, mert fogalmad nincs róla!
Viszont az világosan látszik, hogy te nem tudod, hogy mi folyik a gyakorlatban!
Csak a pártszövegeket nyomatot... a propagandát, hogy mi mire jó.
Gratulálok! Fújad csak a hülyeségeket!
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 09:01
Előzmény: #263  Törölt felhasználó
#269
A közmunka mellett ugyanúgy tudnak lopni/feketézni/stb., ez a probléma nem oldódik meg, 8 órás munkahely kellene ennek elkerülésére, de minimálbérnél többet össze lehet feketézni, lomizni, és akkor a lopásról, rablásról még nem is beszéltem.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 09:00
Előzmény: #263  Törölt felhasználó
#268
"Tokos azokról az emberekről beszél, akik több generáció óta nem dolgoznak, berendezkedtek egy olyan életre, hogy az állami szubvenciók és más időszakos, általában törvénybe ütköző jövedelemforrásuk által számukra megfelelő életszínvonalon tengődnek."

Ezek bűnözők. Ne keverjük a dolgokat. A munkanélküliek azok akiknek megszűnt a munkahelyük és nem találnak munkát.
Ezeknek nem megoldás a ha 40-45K -ért bármilyen idejű munka mert nem tudnak megélni belőle. Más megoldást kell keresniük. Nálunk nagyon sok ember lett látszólagos munkanélküli. Ismered azt a fogalmat hogy "számlaképes dolgozó"
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 08:58
Előzmény: #263  Törölt felhasználó
#267
"A mostani viszonyok viszont lehetővé teszik, hogy több jövedelmük legyen, mint egy tisztességesen dolgozó kétkezi munkásnak."
Jobb, hogy ha tudod, hogy ez nem most kezdődött.
Tizenakárhány évvel ezelőtt hangzott el az a mondat, hogy "Tanárnéni én ennyi pénzért nem tépetném az idegeimet!", vagy az, hogy "A segély, ingyen tankönyv, ingyen kaja, meg stb. neki jár. Dolgozzon a hülye tanár."
Ez szerinted változott? Nem. Bezzeg a hülye tanár, aki az utcára került x év munkaviszony után, az nem fogja megkapni az x gyerek után a lóvét, a gyerekei nem fognak ingyen ebédelni stb. Közmunkára meg nem kell rákényszeríteni, mert ott söpri az utcát 30-valahány ezer forintért (amit - tervek szerint - jövöre le fognak csökkenteni).
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 08:57
Előzmény: #264  Törölt felhasználó
#266
Ami kimaradt, mert elszállt először:
A spanyoloknál, olaszoknál nem volt sem török hódoltság, sem kommunizmus. A reformáció idején a legfejlettebbek között vannak.
Svédországban, Norvégiában török nincs, de dán hódoltság van, fejletlenek.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 08:54
Előzmény: #262  Törölt felhasználó
#265
Olvasd el amit Watson írt. Nálunk is ez a jellemző. Komplett brigádokat szerveznek és úgy mennek el.
Te a statisztikák nagy mestere vagy, megnézhetnéd hogy aki külföldre megy dolgozni, milyen munkát vállal.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 08:54
Előzmény: #175  tokos.
#264
Mindenesetre, úgy látom, nem egyedül én panaszkodom a szövegértésre :)

Tokos, kedves hogy elemzed az ok-okozatot, én ugyanis arra nem vállalkoztam. Nem tudom, mit cseréltem fel, mert ok nálam nem szerepel.

Tényként felsoroltam a protestáns országokat, okokat nem soroltam, már csak azért sem, mert az jóval bonyolultabb kérdés.

Egyébként, ha szerinted csak a társadalom fejlettsége és gazdagsága vezetett a protestantizmushoz (szerintem is van ilyen összefüggés, bár én inkább ezt szükséges, de nem elégséges feltételnek látom), azért elgondolkodásra ajánlom:

Reformáció, kb. a 16 sz. és a 17. sz. eleje. Messze a leggazdagabb ország, Spanyolország. Anglia lényegesen fejletlenebb mikor a nagy armadát legyőzi, meglepetésre. A katolikus vallással szakítás teljesen felülről vezérelt Henriknél, semmi alulról jövő mozgatórugója nincs, a királynak kell a pénz, plusz a válás lehetősége.
A humanizmus és művészetek központja, a gazdag Itália. Velence a világ csúcsa, minden szempontból. Svédország a legfejletlenebb régiók között van, Dánia vazallusa. A dánok fejlettek, de a svédek a hűbéri rendszer mintája még sokáig.

Amit írsz, mint ok-okozat érzésem szerint leginkább Németalföldre igaz. Megjegyzem, a belgák, akikkel semmi bajod, részben szintén protestáns hagyományú, ha megnézed közelebbről, az ellentéteik oka, hogy a protestáns flamand rész, jóval gazdagabb, mint a katolikus vallon, tökéletes ellenpélda arra, amit mondasz.

Ezzel együtt is azt gondolom, van olyan összefüggés, amit írsz, de nem egyoldalúan.
Másrészt, sok szempontból nem releváns az ok-okozat, a legfejlettebb országok protestánsok lettek, tehát a protestáns etika komolyan veendő, akár azért, mert a fejlettséghez szükséges, akár azért, mert a fejlettségnek pusztán jele. Bármely ok miatt örülnék, ha Magyarországon erősebb lenne ez a fajta norma, sosem volt az, de konkrétan manapság nagy lépésekben távolodunk tőle.
Tehát vagy ez, mint ok, okozatként eredményezi leszakadásunkat, vagy markerként jelzi.
Nekem mindegy melyik, ugyanúgy rossz.

Ellenkező előjellel, mindegy, hogy ok, vagy marker jelleggel, de a protestáns norma jelezné fejlődésünket.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 08:52
Előzmény: #257  Törölt felhasználó
#263
Tokos azokról az emberekről beszél, akik több generáció óta nem dolgoznak, berendezkedtek egy olyan életre, hogy az állami szubvenciók és más időszakos, általában törvénybe ütköző jövedelemforrásuk által számukra megfelelő életszínvonalon tengődnek.
A mostani viszonyok viszont lehetővé teszik, hogy több jövedelmük legyen, mint egy tisztességesen dolgozó kétkezi munkásnak.
Lehet, hogy a közmunka lófaszt nemér, annál viszont mindenképpen többet, hogy ezek az emberek puszira megkapják a havi segélyt a semmire, mellette, ha meg úgy gondolja, elmegy vasazni, meg felszedi másnak a termését.
Már azzal is beljebb vagyunk, ha a falu szélén kiásnak egy gödröt, mellé egy másikat és beletöltik az előzőnek a földjét. És így tovább.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 08:51
Előzmény: #243  watson
#262
Legyél nyugodt, a halmozottan hátrányos kisebbségtől az európai egyezmények miatt nem lehet majd elvenni a segélyt.
(A többiek meg eddig sem érdekeltek senkit.)
:D
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 08:48
Előzmény: #258  tokos.
#261
"Látod, ő dolgozik, legálisan. Nem rőla beszélek."

Én pedig arról hogy itt a hiba. Csak addig tud megélni amíg a tartalékai kitartanak.
Mielőtt elfogy a tartaléka valamilyen megoldást kell keresni. Csak a külföldi munka marad, vagy a csőd.
Körülbelül ez a közmunka lényege.

Topik gazda

markyy
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek