Topiknyitó: markyy 2011. 09. 29. 17:46

Mi lesz a végtörleszteni nem tudó, megmaradó hitelesekkel?  

Szerintem burkoltan be fogják építeni a megmaradó hitelesek költségébe, vagy a teljes nem hitellel rendelkező ügyfelek számára is burkolt költség emelkedések lesznek tapasztalhatók!

DE A BANKOK, TUTIRA NEM FOGJÁK LENYELNI!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Oszo 2011. 09. 30. 11:35
Előzmény: #18  Castorp
Tehát nyivánvalóan törvénytelenül gazdagodsz, és amikor ez jogi ténnyé válik, akkor viseljék a következményeket az adófizetők. Te köszönöd szépen a következményekkel nem kívánsz foglalkozni.
Baj, ha ez nekem annyira nem tetszik?
villac 2011. 09. 30. 11:32
Előzmény: #7  Pitzu
en tegnap irtam ala a rafinal, de nem volt semmi ehhez hasonlo aprobetus resz.
az uygintezes pedig 5 nap, ha 5 nap mulva rajta a love, emelik le es csinaljak az elszamolast.
amit kicsit nehezmenyeztem, hogy nem tudtak semmi hiteles papirost adni a tartozasomrol, hogy mekkora osszeget tegyek a szamlara
Castorp 2011. 09. 30. 11:26
Előzmény: #12  viperakapitany
Én az aktuális törvényi rendelkezés szerint fogok törleszteni a bank felé. Részemről semmilyen kockázati tényező nem merülhet fel ezzel kapcsolatban. Nehogy már nekem kelljen mérlegelni, hogy a törvényhozók esetlegesen "törvénytelenül" jártak el és az rám nézve milyen kockázatokkal jár. Ezt te sem gondolhatod komolyan.
DLC 2011. 09. 30. 11:24
Törölt hozzászólás
DLC 2011. 09. 30. 11:23
Törölt hozzászólás
DLC 2011. 09. 30. 11:21
Törölt hozzászólás
DLC 2011. 09. 30. 11:20
Törölt hozzászólás
viperakapitany 2011. 09. 30. 11:18
Előzmény: #12  viperakapitany
megjegyzem, a végtörlesztés olyan, mint jegy nélkül utazni a bkv-n
viperakapitany 2011. 09. 30. 11:16
Előzmény: #11  Castorp
pedig szerintem ez nem nem több, mint egy kockázatfeltáró nyilatkozat. ami erról szól, hogy megértetted annak lehetőségét, hogy kártérítési igénnyel él veled, mint szerződő féllel szemben a bank. nem arról nyilatkozol, hogy elismered, hogy kárt okoztál. azt majd a bíróság eldönti. a bank csak meg akar győződni, hogy érted az esetleges következményeket. ahogy szerintem arról is aláírtál nyilatkozatot, amikor devizahitelt vettél fel, hogy ismered az ügylet kockázatait.

Castorp 2011. 09. 30. 11:02
Ez megint valami marhaság. Ma megyek a bankba, de az biztos, hogy velem ilyet nem fognak aláíratni.
Oszo 2011. 09. 30. 10:51
Előzmény: #3  markyy
Ez az "összetartó család"-os maszlag mutatja meg egyébként a fidesz aljasságának az igazi mélységét: El tudjátok képzelni, ha tényleg nagy tömegben adnak családtagok egymásnak kölcsönt, akkor hány családi kapcsolatot fog megmérgezni az, hogy az adós mégsem tudja megadni a pénzt az ígértek szerint, a hitelezőnek korábban kell a pénz mert betegség, állásvesztés vagy bármi más miatt megváltozott a helyzete stb.
exley 2011. 09. 30. 10:39
Aki beveszi ezt a végtörlesztéses maszlagot meg is érdemli. Jobban tennék a hitel tartozók, ha azon törnék, hogyan törlesszék tisztességesen a deviza hitelüket. feleleges ennek a fityesz ámításnak bedőlni, nem fognak menekülni.
viperakapitany 2011. 09. 30. 10:32
nagyon helyes, ha követelik. vagy jobb lenne, ha a kártérítést olyan adófizetők állnák, akik nem éltek a végtörlesztés lehetőségével
Pitzu 2011. 09. 30. 10:27
Előzmény: #1  markyy
Abból mi az igazság, amiről az ATV-n beszéltek? Én sajnos nem láttam a műsort, csak másodkézből vannak információim. Valami olyanról volt szó, hogy egyes bankok a végtörlesztőkkel valami olyan papírt íratnak alá, melyben az apróbetűs részben az szerepel, hogy az Alkotmánybíróság, vagy az Unio elutasítása esetén a 180 forintos és a tényleges árfolyam közötti különbözetet követelhetik tőlem, és be is perelhetnek.

Ezt azért sem értem, mert a végtörlesztéssel szerintem mindennemű kapcsolatnak meg kell szűnnie a bank és az ügyfél között, tehát a törlesztés után a banknak semmilyen követelése nem lehetne az ügyfél felé. Pontosan úgy, mint amikor a rossz hitelesek tartozásait adják el követeléskezelő cégeknek 2-10%-ért.
tokos. 2011. 09. 29. 20:24
Előzmény: #5  markyy
Szerintem meg senki sem lepődne meg.
markyy 2011. 09. 29. 19:47
Előzmény: #4  ujonc
Kíváncsi lennék, hogy statisztikailag a végtörlesztőkből pl.:
hány %-a:
- politikus?
- banki dolgozó?
- manager?
- na és mennyi % lenne az igazi proli melós, akik ténylegesen bérből és fizetésből élnek?

Szerintem mindenki meglepődne ha kiderülne az igazság!
ujonc 2011. 09. 29. 19:40
Előzmény: #3  markyy
De, ha olyan összetartó a család, miért kellett a banki hitel?
Ezt az "összetartó család" dolgot, szerintem azért dobták be a köztudatba, hogy magyarázatul szolgáljon a végtörlesztő politikusok elővarázsolt millióira.
Ezek azok a honatyák akik egy Angyalföldi panellakás 50%-os tulajdonjogával rendelkeznek, ill. egy 20 éves autó (esetleg utánfutó) boldog tulajdonosai.
Ezekkel a vagyonnyilatkozatokkal az a bajom, hogy hogyan bízhatnám ezekre az emberekre a nemzet milliárdjait, amikor Ők egy élet alatt ennyit gyűjtöttek össze? Ahogy Lázár János mondta, "annyit is érnek"!
És ezzel szépen le is minősítette a díszes társaságot! :-)
Na mindegy! A sumák milliók előkerülnek és végtörlesztésre fordítódnak.
markyy 2011. 09. 29. 19:29
Előzmény: #2  szivacs
Az is kérdés, hogy 1-2%, vagy 8-10% fog-e élni a végtörlesztési lehetőséggel?
Majd most kiderül, hogy adott családokban milyen az összetartás?
Hisz ha valaki igazán szereti a családtagjait akkor tud nélkülözni 1-2 milliót, persze ha van miből!
Biztos sok családban lesznek e végett komoly bonyodalmak!
szivacs
szivacs 2011. 09. 29. 17:51
Előzmény: #1  markyy
A betétesek erősebbek a bankoknál, bármikor átmehetnek máshová, tárt karokkal várják őket, ezért rájuk egy fillért sem terhelnek majd a bankok. Maradnak a hitelesek, akik röghöz vannak kötve, mert a hitel csak nagyon költségesen hordozható, ha egyáltalán. :-(

Topik gazda

markyy
3 2 4

aktív fórumozók

friss hírek További hírek

• BÉT
  • Indexek
  • Deviza
      • Forgalom
      • Nyertesek
      • Vesztesek