Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 09. 29. 17:46

Mi lesz a végtörleszteni nem tudó, megmaradó hitelesekkel?  

Szerintem burkoltan be fogják építeni a megmaradó hitelesek költségébe, vagy a teljes nem hitellel rendelkező ügyfelek számára is burkolt költség emelkedések lesznek tapasztalhatók!

DE A BANKOK, TUTIRA NEM FOGJÁK LENYELNI!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Oszo 2011. 09. 30. 11:35
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#20
Tehát nyivánvalóan törvénytelenül gazdagodsz, és amikor ez jogi ténnyé válik, akkor viseljék a következményeket az adófizetők. Te köszönöd szépen a következményekkel nem kívánsz foglalkozni.
Baj, ha ez nekem annyira nem tetszik?
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 11:32
Előzmény: #7  Pitzu
#19
en tegnap irtam ala a rafinal, de nem volt semmi ehhez hasonlo aprobetus resz.
az uygintezes pedig 5 nap, ha 5 nap mulva rajta a love, emelik le es csinaljak az elszamolast.
amit kicsit nehezmenyeztem, hogy nem tudtak semmi hiteles papirost adni a tartozasomrol, hogy mekkora osszeget tegyek a szamlara
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 11:26
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#18
Én az aktuális törvényi rendelkezés szerint fogok törleszteni a bank felé. Részemről semmilyen kockázati tényező nem merülhet fel ezzel kapcsolatban. Nehogy már nekem kelljen mérlegelni, hogy a törvényhozók esetlegesen "törvénytelenül" jártak el és az rám nézve milyen kockázatokkal jár. Ezt te sem gondolhatod komolyan.
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 11:24
Törölt hozzászólás
#17
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 11:23
Törölt hozzászólás
#16
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 11:21
Törölt hozzászólás
#15
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 11:20
Törölt hozzászólás
#14
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 11:18
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
megjegyzem, a végtörlesztés olyan, mint jegy nélkül utazni a bkv-n
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 11:16
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
pedig szerintem ez nem nem több, mint egy kockázatfeltáró nyilatkozat. ami erról szól, hogy megértetted annak lehetőségét, hogy kártérítési igénnyel él veled, mint szerződő féllel szemben a bank. nem arról nyilatkozol, hogy elismered, hogy kárt okoztál. azt majd a bíróság eldönti. a bank csak meg akar győződni, hogy érted az esetleges következményeket. ahogy szerintem arról is aláírtál nyilatkozatot, amikor devizahitelt vettél fel, hogy ismered az ügylet kockázatait.

Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 11:02
Előzmény: #7  Pitzu
#11
Ez megint valami marhaság. Ma megyek a bankba, de az biztos, hogy velem ilyet nem fognak aláíratni.
Oszo 2011. 09. 30. 10:51
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#10
Ez az "összetartó család"-os maszlag mutatja meg egyébként a fidesz aljasságának az igazi mélységét: El tudjátok képzelni, ha tényleg nagy tömegben adnak családtagok egymásnak kölcsönt, akkor hány családi kapcsolatot fog megmérgezni az, hogy az adós mégsem tudja megadni a pénzt az ígértek szerint, a hitelezőnek korábban kell a pénz mert betegség, állásvesztés vagy bármi más miatt megváltozott a helyzete stb.
exley 2011. 09. 30. 10:39
Előzmény: #7  Pitzu
#9
Aki beveszi ezt a végtörlesztéses maszlagot meg is érdemli. Jobban tennék a hitel tartozók, ha azon törnék, hogyan törlesszék tisztességesen a deviza hitelüket. feleleges ennek a fityesz ámításnak bedőlni, nem fognak menekülni.
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 10:32
Előzmény: #7  Pitzu
#8
nagyon helyes, ha követelik. vagy jobb lenne, ha a kártérítést olyan adófizetők állnák, akik nem éltek a végtörlesztés lehetőségével
Pitzu 2011. 09. 30. 10:27
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#7
Abból mi az igazság, amiről az ATV-n beszéltek? Én sajnos nem láttam a műsort, csak másodkézből vannak információim. Valami olyanról volt szó, hogy egyes bankok a végtörlesztőkkel valami olyan papírt íratnak alá, melyben az apróbetűs részben az szerepel, hogy az Alkotmánybíróság, vagy az Unio elutasítása esetén a 180 forintos és a tényleges árfolyam közötti különbözetet követelhetik tőlem, és be is perelhetnek.

Ezt azért sem értem, mert a végtörlesztéssel szerintem mindennemű kapcsolatnak meg kell szűnnie a bank és az ügyfél között, tehát a törlesztés után a banknak semmilyen követelése nem lehetne az ügyfél felé. Pontosan úgy, mint amikor a rossz hitelesek tartozásait adják el követeléskezelő cégeknek 2-10%-ért.
tokos. 2011. 09. 29. 20:24
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Szerintem meg senki sem lepődne meg.
Törölt felhasználó 2011. 09. 29. 19:47
Előzmény: #4  ujonc
#5
Kíváncsi lennék, hogy statisztikailag a végtörlesztőkből pl.:
hány %-a:
- politikus?
- banki dolgozó?
- manager?
- na és mennyi % lenne az igazi proli melós, akik ténylegesen bérből és fizetésből élnek?

Szerintem mindenki meglepődne ha kiderülne az igazság!
ujonc 2011. 09. 29. 19:40
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
De, ha olyan összetartó a család, miért kellett a banki hitel?
Ezt az "összetartó család" dolgot, szerintem azért dobták be a köztudatba, hogy magyarázatul szolgáljon a végtörlesztő politikusok elővarázsolt millióira.
Ezek azok a honatyák akik egy Angyalföldi panellakás 50%-os tulajdonjogával rendelkeznek, ill. egy 20 éves autó (esetleg utánfutó) boldog tulajdonosai.
Ezekkel a vagyonnyilatkozatokkal az a bajom, hogy hogyan bízhatnám ezekre az emberekre a nemzet milliárdjait, amikor Ők egy élet alatt ennyit gyűjtöttek össze? Ahogy Lázár János mondta, "annyit is érnek"!
És ezzel szépen le is minősítette a díszes társaságot! :-)
Na mindegy! A sumák milliók előkerülnek és végtörlesztésre fordítódnak.
Törölt felhasználó 2011. 09. 29. 19:29
Előzmény: #2  szivacs
#3
Az is kérdés, hogy 1-2%, vagy 8-10% fog-e élni a végtörlesztési lehetőséggel?
Majd most kiderül, hogy adott családokban milyen az összetartás?
Hisz ha valaki igazán szereti a családtagjait akkor tud nélkülözni 1-2 milliót, persze ha van miből!
Biztos sok családban lesznek e végett komoly bonyodalmak!
szivacs
szivacs 2011. 09. 29. 17:51
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
A betétesek erősebbek a bankoknál, bármikor átmehetnek máshová, tárt karokkal várják őket, ezért rájuk egy fillért sem terhelnek majd a bankok. Maradnak a hitelesek, akik röghöz vannak kötve, mert a hitel csak nagyon költségesen hordozható, ha egyáltalán. :-(

Topik gazda

markyy
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek