Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 09. 29. 17:46

Mi lesz a végtörleszteni nem tudó, megmaradó hitelesekkel?  

Szerintem burkoltan be fogják építeni a megmaradó hitelesek költségébe, vagy a teljes nem hitellel rendelkező ügyfelek számára is burkolt költség emelkedések lesznek tapasztalhatók!

DE A BANKOK, TUTIRA NEM FOGJÁK LENYELNI!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 10:32
Előzmény: #297  Törölt felhasználó
#300
1) Kérdezd meg a kanadás cigányokat, hogy mit tanultak odakinn az általános oktatásban.
Röhögve jönnek vissza, hogy milyen primitív.

2) Számold össze, hogy hány magyar tudóst adott a magyar felsőoktatás a világnak. (És azért a világnak, mert itt oktatás volt csak pénz nem. No, ezért tartunk itt.)
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 10:31
Előzmény: #296  Törölt felhasználó
#299
Csak erre nem kaptunk még értékelhető választ egyik kormánytól sem az elmúlt 20 évben. Mert amikor a szülők elviszik fizetős iskolába a gyerekeiket, mert egyszerűen képtelenek haladni az órán a deviáns elemek miatt, akkor egyből jönnek a tüntetések és a feljelentések a fajvédőktől. Sajnos az integrált oktatás pont az ellenkezőjét váltja ki.
És mondhatnánk, hogy, ok benyeljük, haladjon lassabban az egész osztály, hiába lennének jobb képességűek, de később ők kerülnek hátrányba, amikor az olyan szegregált iskolákból érkezett gyerekekkel, mint a Lauder kell megmérkőzniük mondjuk a felvételin.

Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 10:29
Előzmény: #289  Törölt felhasználó
#298
"Egyébként azok a "magyaridegen" felmérések olyan primitívek voltak, hogy többségét kicsit túlozva egy csimpánz megoldaná, ha megfelelő módon tolmácsolnák valamilyen jelre."

Gondolom, akkor te valamiféle "tanár" lehetsz. ;)
A valóság meg az, hogy igen gyakran olyan feladatok is voltak, melyeket még nem tanultak a gyerekek, vagy teljesen ki is vettek a tananyagból. (Persze egy csimpánz meg úgy született, hogy eleve mindent tud.)

"A szövegértésnél meg tényleg érteni kellett volna a szöveget, nem csak bemagolni."

Szövegértésnél is voltak érdekes dolgok.

Arról nem is beszélve, hogy szerencsésen lerövidítettek olyan óraszámot, amiben már amúgy sem lehetett megtanítani a tananyagot. (Még csimpánzoknak sem.)

A magyar oktatásnak egyébként valóban voltak/vannak hibái pl. a gyakorlat hiánya.
Azonban ezek az emberek, akik a régi oktatásban nőttek fel megfelelnek nyugatnak - érdekes módon. Nézd meg, hogy a majom alatti iq-val hány magyar dolgozik mondjuk nyugaton a k+f szektorban, ahol már pénz is van.
Azóta érdekes módon minden felsőoktatási intézmény amiatt panaszkodik, hogy egyre kevesebbet lehet megtanítani.
De még ennek ellenére is ezek a magyar csimpánzok, akik itt bukdácsoltak pl. Kanadában nyelvi akadályok ellenére hülyére verik a a mezőnyt.

Egyszóval van összehasonlítási alap, annak aki nem pártkatona módon gondolkozik. Aki meg pártkatona, az két legyet üt egyszerre: 1) hülyéket nevel, ami jó a rendszernek; 2) úgy adja be, mintha hülyéket okosítana, ezzel erkölcsileg is rombolva a saját nemzetét.

Gratulálok annak, aki ennek drukkol. Az már elérte az oktatás végcélját - attól tartok.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 10:24
Előzmény: #283  Törölt felhasználó
#297
legenda ez a remek oktatás. ha remek lett volna, akkor nem itt tartanánk.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 10:23
Előzmény: #280  Törölt felhasználó
#296
igen. elképesztő kihívás, de elkerülhetetlen. és a közmunkaprogrammal álcázott semmittevéssel egyre elképesztőbb lesz a kihívás.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 10:15
Előzmény: #293  tokos.
#295
"Ha közmunkával magasabb pénzt kap, mint munkanélküli segéllyel, akkor a tartalékai is tovább kitartanak. "

Csak az a baj hogy valódi megoldás helyett van a közmunka. Ez hivatott megoldani a munkanélküliség problémáját.
Rendes munkahelyeket kellene teremteni, de ez ellen hat a járuléknövekedés. A jelenleg még működő "kényszervállalkozásokat" pedig a bevetendő magasabb járulékalap fogja tönkretenni.

"Azoknak a helyzetét, akikről te beszélsz, szerintem nem befolyásolja a közmunka, sőt, lehet, hogy javítja is."

Ez igaz lehet,
nem ront a helyzetükön de nem is old meg semmit. Ugyanúgy valamilyen megoldást kell keresniük.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 10:01
Előzmény: #291  Törölt felhasználó
#294
És itt a hiba. Feketén nekem is jobban kifizetődő lenne, mégsem teszem, mert be kell fizetni az adót, ha meg nem tenném, akkor megbaszna NAV. Nem kéne feltétlenül visszaszorítani pl a lomizást, hanem be kéne vonni őket az adófizetők körébe.
tokos. 2011. 10. 04. 10:00
Előzmény: #261  Törölt felhasználó
#293
Nézd,

Ha közmunkával magasabb pénzt kap, mint munkanélküli segéllyel, akkor a tartalékai is tovább kitartanak.

Én értem, hogy szar a helyzet sokfelé, de alapvetően nem egy doloról beszélünk, te azokról, akik hajlandóak dolgozni, én meg azokról akik nem, vagy esetleg dolgoznak, de mellé állami támogatást is felvesznek.

Azoknak a helyzetét, akikről te beszélsz, szerintem nem befolyásolja a közmunka, sőt, lehet, hogy javítja is.
tokos. 2011. 10. 04. 09:54
Előzmény: #264  Törölt felhasználó
#292
Furcsa, hogy ti "liberálisok" mindig a másik szemére vettek olyan dolgokat, amik leginkább rátok jellemzőek.

Itt van pl. a szövegértés. Én fejlettségről, polgárosodásról beszéltem, te pedig írsz nekem gazdagságról.

Szerinted mi köze van annak a fejlettséghez, hogy a spanyolok, meg a portugálok összelopták magukat az Újvilágból? Elárulom semmi, az iparosodás, polgárosodás nem indult el náluk, fejletlen államok maradtak, alavetően feudálisak, de persze az összelopott aranyból egyesek jól megszedték magukat.

Egyébként is déli népek, más mentalitás, más munkatempó.

A polgárosodás valahol Svájcban meg Németalföldön a 14. sz.-ban elindult, amikor Luther még meg sem bírta álmodni a reformációt. Ez hozzánk képest kb 500 év előnyt jelentett. Elég nehézkes behozni, ugyanakkor egyes részeken át is ugrották őket, annak ellenére, hogy általad alacsonyabb rendűnek vélt valláshoz tartoznak, itt van Ausztria, Bajorország...

A svédeket én sem értettem, de talán megtaláltad a magyarázatot, a dán befolyással. A dánok ugyanis evangélikusok, mint a svédek, talán nem véletlen az egybeesés...

Az olaszok is egy érdekes kérdés, bár ott Vatikán elég erős befolyással bírt, az északi tartományok ennek ellenére eléggé fejlettek.

Még egy dolog, ha példát akarnék venni valakiről, akkor inkább az osztrákok, vagy a bajorok, mint az angolok, legalábbis a jelenlegi szituációban.

Én egyébként nem tartom kizártnak, hogy minden mögött sokkal inkább az emberek mentalitása áll, ezért indultak el a polgárosodás útján, és ezért fordultak szembe a Vatikánnal.

Illetve a fejlettség akár visszavezethető arra is, hogy hol élnek germánok, szlávok, illetve déli népek. Talán erősebb a korreláció, mint a vallással.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 09:52
Előzmény: #290  Törölt felhasználó
#291
Ez nem csak egy része, hanem ez a nagyobbik része a dolognak. És még egyszer mondom, az a bizonyos réteg nagyrészt nem azért nem dolgozik, mert azt se tudja mi a munka. Csak feketén jobban kifizetődő. Gondolj pl. Devecserre, tudod mekkora ott a munkanélküliség, mégis sokan mennyire jól élnek lomizásból.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 09:36
Előzmény: #287  Törölt felhasználó
#290
Mint említettem én is hülyeségnek tartom ezt a részét. Sőt még azt is, h levitték 3 hónapra a munkanélküli segély időtartamát. Ez egy olyan juttatás volt, aminek hossza függött a korábban munkával eltöltött évek számától.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 09:34
Előzmény: #283  Törölt felhasználó
#289
Egyébként azok a "magyaridegen" felmérések olyan primitívek voltak, hogy többségét kicsit túlozva egy csimpánz megoldaná, ha megfelelő módon tolmácsolnák valamilyen jelre. Pl. kapott a diák egy addig számára idegen, de egyszerű képletet, és oldja meg vele a feladatot. Erre persze nem számítottak, mert nálunk eleve ott kezdődik, hogy magold be a képletet. A szövegértésnél meg tényleg érteni kellett volna a szöveget, nem csak bemagolni. De amúgy is, komolyan ismerek olyanokat, akik az új fajta érettséginél azon paráznak, hogy hogyan menjenek át, ahol 20% a kettes, és a feladatok igen egyszerűek. Csak éppen sokkal inkább arra a sémára épülnek, ahol nem elég bemagolni, igaz azon a sémán belül egyszerűek, mint a faék, de így is sokaknak gondot okoz, mert az oktatás még nem változott igazán, csak az érettségi.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 09:33
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#288
Élnézést, félrekattintottam. Tokosnak szántam a be1írást.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 09:30
Előzmény: #282  Törölt felhasználó
#287
Ez nem ment fel a hülyeség alól. Akkor alkalmazzák csak a legalább 5 éve munkanélküliekre, vagy szelektáljanak, ahogy akarnak. Mert jelenleg, különösen a válságból kifolyólag többen vannak azok, akik szerinted csak mellékesen kerültek bele a dologba.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 09:28
Előzmény: #283  Törölt felhasználó
#286
Ez jól hangzik, csak éppen a mai világban a hagyományos magyar magoltatós oktatás semmire nem jó. De egyszerűbb szidni azokat, akik ezen változtatni szerettek volna...

Az persze senkit nem zavar, hogy ugyan az átlagos diák sokat tud a magyar történelemről és irodalomról, mert az fontos, az életben hasznosabb dolgokról viszont keveset(lásd pl. pénzügyeket), addig kérdezz meg egy átlag 40 évest, mire is emlékszik abból, amit anno bemagolt! Kb. ennyit ér a hazai oktatás!
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 09:26
Előzmény: #281  Törölt felhasználó
#285
Egyébként a munkanélküli juttatás körül is ment a demagógia. A valóságban a munkanélküli juttatás idejének csökkentése éppen a diplomásokat érinti legdurvábban, ugyanis míg bolti eladónak úgy is el lehet helyezkedni, hogy pénteken feladták a hirdetést, hétvégén elolvasom, hétfőn bemegyek, keddtől kezdek. Egy átlagos diplomás munkahelynél 3-4 hónap az átfutási idő, tehát ennyi kell akkor, ha az első néhány hely valamelyikére vesznek fel, egyébként több. Arról meg ne is beszéljünk, hogy ha szűk az idő, akkor könnyebben elvállalnak olyan munkát, amit amúgy senkinek sem kellene, hanem a munkáltatónak kéne változtatnia a hozzáállásán.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 09:24
Előzmény: #278  Törölt felhasználó
#284
Erre kéne a rendőrség.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 09:24
Előzmény: #277  Törölt felhasználó
#283
Remek oktatásunk volt, amit magyaridegen felmérésekre támaszkodva elkezdték szétrombolni Magyar Bálinték és azóta egyfolytában folytatják.
Hát hiába: a hülye ember a jó ember, mert az nem látja át az ilyen statisztika növelő dolgokat, mint pl. a közmunkaprogram.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 09:23
Előzmény: #279  Törölt felhasználó
#282
Olvasd el a teljes hsz-t mielőtt ilyet kérdezel.

"Másokra elismerem, hogy nem alkalmazható, de mit tud tenni egy állam? "
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 09:21
Előzmény: #275  Törölt felhasználó
#281
"Egyenlőre minden koncepció nélkül folyik, de a közmunka szerintem elsősorban a naplopó réteget célozta meg."

Próbálta, csak pont nem ez sikerült. Átmeneti kereset az utcára kitett nem naplopóknak. (Van közöttük igen sok diplomás. Persze nemsokára kb. mindenki, aki teheti kimegy kb. hasonló kulimunkát csinálni legalább 10x annyiért. Nem véletlen a diplomásadó körüli mozgolódás - bár ennek meg előbb-utóbb - más állampolgárság lesz a vége. A naplopó réteg meg nem fog kimenni, legfeljebb ideiglenesen - menekültként - pl. Kanadába. De aki meg akár kisebbségként, akár képzetlenül, akár máshogy dolgozni ment ki, az meg majdhogynem biztosan nem fog visszajönni... legfeljebb ingatlant venni, vagy ilyesminek.)

Topik gazda

markyy
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek