Topiknyitó: Hathor 2022. 12. 08. 14:35

Magyar Állampapír tulajok  

Magyar Állampapír tagoknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Paja1975 2023. 07. 27. 14:33
Előzmény: #9799  EURHUF_goes_to_haven
#9800
Komolyan, azt se tudja melyik adast nezi. Talan az M1 et?
EURHUF_goes_to_haven 2023. 07. 27. 14:30
Előzmény: #9789  Nudli
#9799
Én jelentem külföldön élek , németben itt létezik magánszemélynek olyan hogy adó visszaigénylés (gyerek, és vállalkozás nélkül) és visszakaptam 1 havi bérem...
Te is szereted csak a neked tetszik-nemtetszik részeket kimazsolázni. Azt kellene megérteni, hogy Németországban Egyénenként  ~10k € adómentes, fölötte sávos. Én jópár kategóriával fölötte vagyok ennek , mégis ha kiszámolom % osan, hogy bruttómból mennyit kapok meg, (nyári és téli pénz is van ám ;) + trafo geld, + inflation compezation + vannak szakszervezetek így nem neked kell farkas szemet nézni (persze attól még lehet) hanem ők kiharcolnak rendszeres emelést.))
Ha nem éltél még huzamossabb idejig külföldön akkor azért, ha meg igen akkor azért ne állísál már valótlant! Értem én, hogy egyszerű a korány propagandából csipegetni, de a valógás rohadtul nem ez.
És a nap végén az számít, hogy a havi pénzed mennyi % a megy el megélhetésre a NETTÓból, és mennyi amit félre tudsz tenni. A többi fingreszelés.
Paja1975 2023. 07. 27. 14:30
Előzmény: #9789  Nudli
#9798
Meselj mester, mennyit tudsz te a kulfoldi adorendszerekrol. En Uk rol tudok beszelni : afa 20% , de nagyon sok mindenre 0% , ilyen pl az osszes elelmiszer . A szemelyi adok, amit az atlag fizet, mert savos adozas van, az 22% , tb vel, nyugdijjal, mindennel eggyutt. Cegeknek, vallalkozoknak, maradjunk annyiban, hogy Azt szamol az el kb amit akarsz es kepzeld meg szamla se kell rolla, eleg ha beirod a bevallasba es elhiszik. Nincs bekotott penztargep, kis uzletekben, ettermekben nem is latsz blokkot. Kezdetnek ennyi, maradjunk annyiban, hogy a magyarok tul vannak adoztatva, minden adonemben 
greenman76
greenman76 2023. 07. 27. 14:27
Előzmény: #9786  Madeinhungary
#9797

Hozzászólásodból az következik, hogy te csak egy egyszeri beszálló voltál, mi a helyzet azzal, aki folyamatosan beszállt és a jövőben is ezt tette volna...??
Alternatíva?
EURHUF_goes_to_haven 2023. 07. 27. 14:25
Előzmény: #9787  drkarsai
#9796
Lakástopikba dobd be, itt nagyon off, én nem ismerem a környéket így sajnos nem tudok segíteni.
signal2
signal2 2023. 07. 27. 14:25
Előzmény: #9790  algopyrin
#9795
Van itt egy másik oldali nyomás is, ha már az ÁFA az árakkal kapcsolatban merült fel. Mégpedig az, hogy nálunk 1-2 tucatnyi, a vállalatokat terhelő különadó van érvényben, és mindig sikerül újabbakat kikreatívkodni. Ezek költségként merülnek fel a vállalatoknál, akik ezt beépítik az árakba. Tehát mi az árakban fizetjük meg azt, amit jövedelem- vagy vagyonadóként közvetlenül is megfizethetnénk.
Ezt a játékot addig lehet játszani, amíg az árszínvonalunk alacsonyabb, mint a szomszédos országoké. Amint árszínvonalban föléjük megyünk a vállalatok szétadóztatása és a magas ÁFA miatt, szépen csökkenni fog a belföldi kereslet, és elindul egy negatív spirál. A csökkenő belső fogyasztás miatt adót kell emelni, hogy ne lyukadjon ki a költségvetés, ami még feljebb löki az árakat, ha ismét a vállalatokra vetik ki, és így tovább.
Ha tehát közeledik ez az árszínvonalban mért pont, akkor módosítani kell az adóztatás szerkezetén, mert a jelenlegivel elérünk a falig. 
Nudli
Nudli 2023. 07. 27. 14:23
Előzmény: #9792  Hathor
#9794
Ezek mind hatással vannak a forintra..dollár és eur kamat.. gazdasági adatok..ma épp 3 forintot erősödött a HUF az eurhoz
Nudli
Nudli 2023. 07. 27. 14:22
Előzmény: #9777  Nclh
#9793
:) ja..lehetetlen lemenjen de ha igen az csalás..ha az általad elvárt magas szinten van akkor végre egy bátor statisztikus.  szép és egyszerű világkép. 
Hathor
Hathor 2023. 07. 27. 14:20
#9792
"Itt az EKB döntése: tovább emelik a kamatot 
Portfolio 2023. július 27. 14:15
.
Újabb 25 bázisponttal 3,75 százalékra emeli az irányadó kamatot ma az Európai Központi Bank (EKB) kormányzótanácsa. Az ülés, illetve az azt követő sajtótájékoztató a devizapiacon is hullámokat vethet, érdemes lesz kiemelten figyelni az árfolyamokat.
.
2023. július 27. 14:15
Itt az újabb kamatemelés
A várakozásoknak megfelelően 25 bázisponttal 3,75 százalékra emelte az irányadó kamatot az EKB kormányzótanácsa. A közlemény elején kiemelik, hogy az infláció ugyan csökkenni kezdett, de még mindig túl magas. A legutóbbi ülés óta beérkezett adatok azt mutatják, hogy az áremelkedési ütem várhatóan tovább mérséklődik majd az év második felében, de még jó ideig a jegybanki cél felett marad."
Nudli
Nudli 2023. 07. 27. 14:20
Előzmény: #9752  Verona
#9791
"Több mint 500-ezren vannak akik 100-ezer alatti nyugdíjat kapnak ma Magyarországon.."
elég vacag demagóg szöveg.
egyrészt a befizetett járulék és munkaidő alapján kapod a nyugdíjat, másrészt a komcsik idején a 2millió minimálbéres országa voltunk, minimálbér mellett osztalékként vették ki a pénzt.
Mostanában hallod a zenészeket is nyafogni..60-80-100e a nyugdíja.. azért mert kevés járulékot fizettél maki..és a legtöbbször másodállásosként számlázott vagy zsebbe kapta  a pénzt... amit persze eltapsolt a tücsök.
Volt vidéki művházigazgató barátom mesélte a 2000es években.. jönnek az együttesek 200ezret kérnek zsebbe..akkor mennek fel a színpadra ha megkapják a jegyekből 50.000jön be a többit "oldják meg"  őket meg ellenörizték.. 
Rendezvényszervező haver  is ezt mondta..mentek a zsebes pénzek az együtteseknek.. és általában kérték a rendőri felvezetést..mert koncert után azonnal mentek a másik helyre..általában napi 3 bulijuk volt. 
de ugyanez az éjszakában.. P. B. művészúr a béke bárban pávatollal a seggében táncikált..zsebbe kapta a zsetont..plusz még aki elvitte szobára. 
algopyrin 2023. 07. 27. 14:14
Előzmény: #9760  EMAP
#9790
"A fidesz, aminek köszönhetjük a rekordmagas ÁFA-t,"
---
Muszáj vagyok ilyenkor mndenki figyelmét felhívni, hogy a Fidesz 25-ről emelte 27%-ra az ÁFÁ-t. Biztos emlékeszel a szocik bűvészkedésére az ÁFÁ-val. Le-föl.
---
"2009. július 1-től az eddigi 20 százalékos áfakulcsból két kulcsot hoztak létre, egyrészt felemelték 25 százalékra, másrészt egyes termékekre a kedvezményes 18 százalékos áfakulcsot vezették be. 2012. január 1-től a 25%-os áfakulcs 27%-ra emelkedett, ezzel az Európai Unióban Magyarországon lett a legmagasabb, a világban negyedik legmagasabb az általános áfakulcs.
---
A kérdésem: 25% ÁFÁ-val mennyire lennénk kint a vízből? Mennyire látszódna ez meg az árakon?
Még egyszer: 20-ról 25%-ra a szocik emelték. (És kéretik nem nekem esni, én csak a tényeket közöltem)
Nudli
Nudli 2023. 07. 27. 14:08
Előzmény: #9760  EMAP
#9789
leírtam párszor de másnapra kialusszátok. Nyávogtok az áfa miatt ok de nézd már meg mekkora személyi adók vannak külföldön. 
Anno fidesz elmondta, kétféle adózási trend van.
1. magas sávos adók
2. alacsony adók és a fogyasztást adóztatják aminek a legegyszerűbb módja az áfa beszedés.. ha nem fogyasztasz hanem befekteted ott nincsenek adók vagy nagyon alacsonyak.. 
Kicsit járjatok már nyitott szemmel..azokban az országokban ahol alacsony az áfa ott még az ingatlanadót is fizetheted a lakásod után. 
drkarsai 2023. 07. 27. 14:07
#9788
Csak annyiban Topic téma hogy DKJ-ből lenne , szóval bocsi az offtopic témáért.
dkz
drkarsai 2023. 07. 27. 14:04
#9787
Kedves Fórumtársak. 
Nagyobbik gyerek pár évnyi Erasmus-külföldi próbálkozások után "itthon is van élet" jeligére Budán kapott munkát. Korábban több évet töltött el rosszabbnál rosszabb albérletekben Pesten, minden velejárójával, ennek talán lejárt az ideje. 
Most viszont lehet lehetőségünk lenne Budán a Batthyányi tér közelében venni egy kis lakást, viszont a Vízivárosi részt nem ismerjük, csak élhetőnek látszik a környék, a lakás is ápolt. Spec. dolog, hogy van jogsija de sose vezetett nem is szereti, így metró közelség alap.
Mivel viszont jól megkérik az árát így igyekszünk több oldalról is tájékozódni, környék, iskolák, forgalom, élhetőség, orvos stb mindent szívesen veszünk meglátást a tüke Budaiaktól vagy bárkitől.
üdv dkz 
Madeinhungary 2023. 07. 27. 13:59
Előzmény: #9784  EURHUF_goes_to_haven
#9786
És ugye az élelmesek 1,5 %-os prémiummal már rég beszálltak. Akik meg most gondolkodnak, azok meg így jártak 🙄
EURHUF_goes_to_haven 2023. 07. 27. 13:55
Előzmény: #9782  Nudli
#9785
Akkor elmondom ezt hogyan csinálták Németországban. Ott nem vetettek ki új adókat a kereskedelemre, hanem fix összeget adtak infláció korrekcióként az embereknek, ez az alacsonyabb jövedelműeknek nagyobb segítség, a nagyoknak kevesebb, de ők is kapnak így is. Energia támgatások detto.
Lehet őket szidni, de mégis szerintem aki benne élek sokkal jobban kezelték, mint magyarország. Mikor hazamegyek inkább előre megveszem az élelmet, mert ha ott bemegyek a boltba akkor a bokám lefosom az áraktól. Egyedüli ellenpélda hús ami drágább itt (cserébe jobb is minőségben) , de zöldségtől kezdve nagyon sok termék olcsóbb, többet között, azért mert az alapélelmiszerek ÁFÁ ja (MwSt -je csak 7%... nem pedig 27%!!! De Persze csudijó kis  kormányod mindent IS jól csinál... 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 07. 27. 13:52
Előzmény: #9780  GJONRAMBO
#9784
Azért arről a szintről elérni a 15% ot te sem gondolhatod komolyan. A jelenleg ismert első 6 hónap:
25,7 25,4 25,2 24 21,5 20,1 Ha innen minden hónapban esik 2% ot, akkor decemberre elérjük a 8% ot, és átlagra kijön 18,325... Ha minde hónapban 3% al csökkenne, akkor decemberre 2% on lennénk (teljes mértékben kizárt), és akkor is az átlag 16,575 .
Szóval akárhogy is nézem a valós infláció valahol 17-18 között lesz. Nem véletlenül csak 0,25% a kamat prémiuma az új 10 éves fecninek
signal2
signal2 2023. 07. 27. 13:51
Előzmény: #9782  Nudli
#9783
Ne legyél már ennyire szimpla, nem kell csont nélkül beszopni a kormány hazugságait. 
Az árstopok káros mivolták és inflációnövelő hatását az agrárszervezetek és a az MNB mutatta ki. Öcsisajt.
Nudli
Nudli 2023. 07. 27. 13:46
Előzmény: #9750  Törölt felhasználó
#9782
ne legyél már ennyire szimpla. Te hol élsz te.. én vastagon a társadalomban. 
Árstopot már országok is használnak/tak ..egyszer hűűű de szociálisan érzékenyek vagyunk ám..másnap már szakérted igen mert a zárstop..persze mert békesitől meg a hasonló kaliberektől ezt hallod.
vajda vagy a rabbid mondja nem mindegy?
EURHUF_goes_to_haven 2023. 07. 27. 13:41
Előzmény: #9761  forster0123
#9781
Köszönöm, hogy valaki érti! 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek