Topiknyitó: Hathor 2022. 12. 08. 14:35

Magyar Állampapír tulajok  

Magyar Állampapír tagoknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zanza2 hétfő, 15:26
Előzmény: #23391  ktamask
#23400
"Bár soha nem értettem ezt a 2 két dolog, egyrészt beszélnek a GDP-ről, a másik oldalon viszont Történelmi hiány van az USA-ban is, nem csak nálunk, az USA-ban is.
https://infostart.hu/gazdasag/2024/06/13/az-egekbe-ugrott-az-usa-koltsegvetesi-hianyaOtt is baj van, és megy az ATH fele erőlködés a tőzsdén."
Óriási a likviditás, hatalmas pénzek keresik a helyüket a világban, és valahogy inkább az USA piacokon kötnek ki a BÉT helyett.
Én sem értem, miért...
Zanza2 hétfő, 15:21
Előzmény: #23397  Bobby111
#23398
Mi nem toltunk, akkor itt mitől van hiány?
Bobby111 hétfő, 15:14
Előzmény: #23391  ktamask
#23397
Hogyne lenne hiány mikor 2 magyarországnyi éves GDP-t odatoltak már az ukránoknak a barmok.
nyehuma hétfő, 14:42
#23396
Sziasztok, webkincstarban DKJ nal maximalizalva van a vasarlasi osszeg?
Valamiert minden lejaratra egy 15 millios nagysagrendet enged csak.
Nincs tobb papirjuk? Akkor masik napon lehet elerheto lesz?
Egyeni maximum van?
FR73 hétfő, 14:17
Előzmény: #23394  fej váll
#23395
Ezt majd meghosszabbítják Bicskéig, és az esetleges visszaváltásokra meg is lesz a pótlólagos kereslet.
FR73 hétfő, 13:53
Előzmény: #23392  Rincewind2
#23393
Egy olyan termékről van szó, ami az elmúlt fél évben az 585-641 Ft-os sávban mozgott? 
Rincewind2 hétfő, 13:43
Előzmény: #23390  FR73
#23392
Mekkora lehet a kicsi áremelés 20 fillér?
ktamask hétfő, 13:43
Előzmény: #23386  BKKT
#23391
Több FED kamatcsökkentést beáraztak, mint amennyi ténylegesen jön talán, emiatt lehet erős most a dollár.
Az MNB-nek tartania kellett volna a kamatszintet, és nem csökkenteni 2x25bp-vel az utóbbi 2 hónapban.
Értem a céljukat, minél előbb leszorítani, menni a többiek után, de FUNDA oldalon nincs meg az a +, mint az USA-ban, hogy jól áll a gazdaság (GDP).
Bár soha nem értettem ezt a 2 két dolog, egyrészt beszélnek a GDP-ről, a másik oldalon viszont Történelmi hiány van az USA-ban is, nem csak nálunk, az USA-ban is.
https://infostart.hu/gazdasag/2024/06/13/az-egekbe-ugrott-az-usa-koltsegvetesi-hianyaOtt is baj van, és megy az ATH fele erőlködés a tőzsdén.
Én amire számítok. az infláció csökken, a jövő évi termék-ár emeléseket nem tudják elsütni (USA), úgy, mint az utóbbi 2 évben, főleg ha még a kereslet is visszaesik (mert amúgy minden drága már, relatíve), ha túl vannak árazva a részvények, főleg az m7-es, nagy pofára esés jöhet, 1x valamikor.
FR73 hétfő, 13:38
Előzmény: #23387  Zanza2
#23390
Portfólió az egy lájkvadászat: "nagy drágulás jön a kutakon", gondoltam belenézek, mi lesz itt, csődbe megy a lakosság? Aha, 3 Ft-tal emelkedik a benzinár. 
Noobleman hétfő, 13:28
Előzmény: #23387  Zanza2
#23389
A véleményrovatba belefér, ott szerintem helyén vannak a normálisan megfogalmazott, eltérő állásfoglalások is. Mondjuk hogy azokat a jelzőket honnan vette, amikkel a magyar gazdaságot illette (pl: magas hozzáadott értékű, high-tech termékekkel a világon egyik legnagyobb arányban kereskedő), még ötletem sincs. Lehet van egy ilyen KSH VIP Prémium, ahol már csak a vevőelégedettséggel foglalkoznak, a valósággal nem.
Bandita hétfő, 13:08
Előzmény: #23371  kjanek
#23388
Én a szokásost?
Ez egy sablonválasz?
Zanza2 hétfő, 12:58
Előzmény: #23384  Noobleman
#23387
Azért a Portfolioónak is meg kellene válogatni, mit közöl le.
Bár lehet, hogy a Magyar Nemzetből átvett véleménycikkek növelik a kattintásokat, és ez a végső cél.
BKKT hétfő, 11:46
Előzmény: #23385  ktamask
#23386

FED. a várt 25 helyett, 50-et vágott...
Az euró nem erős, gyengül a dollárhoz...
A forint meg a gyengülő euróhoz képest is gyengül.... most éppen 402-fölött..
5-6% kamatért a hülyének is megéri... (főleg azoknak...)
Abból is jól látszik mekkora a baj, hogy a dollárra a kamat csökkentés mellett is, növekedik a kereslet...
FED és az ECB vágnak....
Unortodoxiában az emelkedést kell fontolgatni, ha valóban stabil árfolyam a céljuk....
"Ha meg mást mondunk mint amit csinálunk" akkor?.....
ktamask hétfő, 11:07
Előzmény: #23382  BKKT
#23385

EKB-sok azt mondták, havonta fognak csökkenteni, akkora gatya van.
A FED meg kivár még? Mitől erős az EUR?
TheSnake2020 sokáig emlegette az újbóli paritást.
Benne van.
Noobleman hétfő, 11:03
#23384

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20241007/joleti-szintlepes-johet-ha-ki-tudunk-szakadni-az-unios-gazdasag-halalos-olelesebol-714789
-
Itt kánaán van, csak még nincs. Vagy nagyon hétfő reggel van még, vagy valami másik csatornát néztünk eddig. Az első bekezdésben már izgalmas állítások vannak.
BKKT hétfő, 10:33
Előzmény: #23381  TheSnake2020
#23382

A külföld felé az eladósodás sem nagyon lehetséges, ilyen magas kamatok mellett...
Talán ezért is tárgyaltak az IMF.-el újra, mert azzal már szembesültek, hogy 6-8%-os deviza kamatok mellett nem lehet már tovább növelni az államadósság devizaarányát...
Abban egyet értek veled, hogy nagy a baj a világban.
A fed nem véletlenül vágott nagyot....
A dollárt kell nagyon figyelni, ha újra bejön 1.06 alá akkor olyan válság lesz itt amire még nem volt példa közel száz éve....
Ennek reális esélye is látszik...
Most jön az a fázis amikor a tőzsdék segítségével elégetünk egy csomó pénzt, hogy lehessen újra kezdeni elölről....
Arany, Bitcoin... 
Ezek nyújthatnak védelmet...
TheSnake2020 hétfő, 10:19
#23381
Nagyon nem mindegy, hogy mennyi pénz fog megmozdulni. Azt érdemes azért észben tartani, hogy most már nagyon sok helyen szembe jön a kérdés. Az, hogy nincs alternatíva nem igaz, ajánlom, hogy a bamosz a devizás rövid kötvény alapokat nézze meg, aki nem hiszi, hogy folytatódik a további deviza felé fordulás. A pozitív ösztönzés jó gondokat, csak valószínűleg nem lesz tér.  Külföldi eladósodás további növelése szinte az egyetlen megoldás. Hitelminositok előtt nem lépnek. A világban még rengeteg pénz keresi a helyét azaz likviditás bőség van. A muzsika szól,  de a kedv kezd összezuhanni.  Nem látom a megoldást.  A magyar állam az elmúlt évben az államadósságot rövid papirokkal,  lakossági finanszírozással és külföldi eladósodással  tudta finanszírozni. A kereslet jelenleg egészséges. A probléma akut kezd lenni. Az lenne a jó, ha az állam néhány héten belül megnyugtató választ tudna adni. Én 5,5% nem finanszirozom az államot. 9% már elgondolkodok, de azt meg sajnos nem látom, hogy hogyan bírja el a költségvetés. Szóval bárhonnan is nézem, a forint egyre kevésbé vonzó. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek