Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 06. 15. 22:41
Törölt hozzászólás
#75960
Törölt felhasználó 2020. 06. 15. 22:39
Törölt hozzászólás
#75959
Fagylaltárus 2020. 06. 15. 22:36
Előzmény: #75956  Fagylaltárus
#75958
Jövőben majd költözöm egy lakásba, amit fel kell újítani. MINDENT én fogok csinálni. Mindent. Igaz villanyt szerelni nem kell, azt nem merném önállóan.
De minden mást lehet önállóan, simán.
Törölt felhasználó 2020. 06. 15. 22:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#75957

"160 métert akarsz körbekeríteni?"
az csak a két oldalsó meg a hátsó kerítés szakasz. Közel dupla telek 1+5/8-ad. Volt itt egy hétvégi ház, meghalt a kisöreg, a mama meg öregotthonba ment és eladott mindent, de a másik szomszédnak kellett egy csík a telekből, hogy a háza mögé tudjon egy garázst építeni. Nekem elég volt a maradék. Igazából nem is kellett volna, de jó áron adta, meg a hétvégi házat felesben bonttuk így el, úgyhogy nekem ez így megérte.
Előre jön egy hagyományos kerítés, elektromos kapuval, meg egy sima kétszárnyas mechanikus. Faléces megoldás, néhány finom faragott motívummal, de csak pár léc lesz faragva, hogy mégse egyen unalom legyen.
Egyébként érdekes, hogy mennyire nem lehet ma már eladni ezeket a gyümölcsös külterületeket, de a p.rasztok mégis tartják a zárakat. Akarok még venni egy nagyobb gyümölcsöst, de még mindig túl drágák. Van egy zsíros p.raszt 22e m2 telken ül, körbe már minden belterület, de amikor lehetett nem fizette ki a belterületbe vonást, most meg már horror összeg lenne, de nem is engedik neki.
Abból akartam pár kikanyarítani egy szép darabot, de nem adta el, csak egyben. Most már adná kisebb részekben is, de most meg már drága, mert a qrmány ugye kivetette a sarcot, ha belterültbe vonják a telket. Nem éri már meg, csak nagyon olcsón venni, reális áron meg nem adja a keményfejű p.raszt.
Fagylaltárus 2020. 06. 15. 22:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#75956
Aki sokallja miért nem csinálja meg maga? Én otthon csináltam kerítést (is). Oszlopokat ástam le, drótoztam, stb. Jó kis férfi munka.
Törölt felhasználó 2020. 06. 15. 22:31
Törölt hozzászólás
#75955
impudent 2020. 06. 15. 22:29
Előzmény: #75950  Fagylaltárus
#75954
Szerintem mán nincs is kapitalizmus.
Állami kapitalizmus van.
Az állam határoz mög mindent de a szó szoros értelmében.
Pl mai hír. Orbán az Audit támogatja.
Az audit a nagy luxusautógyártót a magyar állam támogatja a világ elsőszámú multiját
Törölt felhasználó 2020. 06. 15. 22:27
Törölt hozzászólás
#75953
Fagylaltárus 2020. 06. 15. 22:24
Előzmény: #75948  Törölt felhasználó
#75952
De ha kifizetik nekik, akkor az a piaci ár nem? Mondhatsz nemet is. 
impudent 2020. 06. 15. 22:23
Előzmény: #75946  franc0
#75951
Ennek a sokéves pinzosztogatásnak rengeteg vadhajtása van pl amit írsz.
Mindenhul osszezavarudott a rendszer.
Ma a lággyakoribb szó a támogatás régen azt támogatták aki éhezett.
A legnagyubb baj hugy rászoktak az ingyen dohanyra.
Fagylaltárus 2020. 06. 15. 22:23
Előzmény: #75946  franc0
#75950
Azért volt esetleg magasabb a bére mert nagyobb kereslet volt rá. A jegybanki pénznyomtatás a kapitalizmus döglődése miatt van (sztem)
impudent 2020. 06. 15. 22:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#75949
Ajánlum a Lakatos telep négyámáletes ház nágyedik ámálátét
Törölt felhasználó 2020. 06. 15. 22:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#75948

nem sík az egyik kocsifeljáróm sajnos, egyébként jó lett volna nekem a sima kétszárnyú is féláron kb. A külső garázsomhoz már sima kétszárnyú kapu lesz. Mechanikus, mert a második kocsi nem sokat mozog. Aztán lehet, hogy lesz olyan élethelyzet, amikor meg igen. A májszter nyugtat, hogy előkészítik az elektromos nyitást és megoldják, ha mégis kéne valamikor a jövőben.
Igazából amikor sokat használtam a második kocsim és az általában egy igénytelenebb olcsóbb fajta mert nálunk nekem szokott lenni igénytelenebb kocsim :) mert én nem vagyok autó őrült, guruljon, oszt jól van. Azokkal én be se szoktam állni csak télen. Egyébként meg jó széles előttem az út, járda nincs, a gyalog meg megy a közúton jobb híján, úgyhogy a ház előtti részre beállhatok a kocsival, gyalognak nincs útban, úgysincs járda (veres környékén nem divatos járdát építeni az út mellé). Esetleg majd ilyen 1,5-2m-re kilógó féltetőt odavarázsoltatok a kerítésre előre az utcára kilógóan a májszterrel. Remélem nem b.sz meg érte az önkormányzat.
Sorolhatnám, de tényleg döbbenet összegeket el tudnak kérni a májszterek. A 6 milliós kapun én nem csodálkozom. Ezek a zsiványok, ha megszagolják, hogy valahol van pénz, simán kitalálnak valamit, amit szerintük megér ennyit.
Törölt felhasználó 2020. 06. 15. 22:17
Törölt hozzászólás
#75947
franc0 2020. 06. 15. 22:16
Előzmény: #75942  Fagylaltárus
#75946
Már tönkrevágták a munkaerőpiacot, ezzel:
https://cdn.portfolio.hu/articles/images-o/f/e/d/fedecbmerleg-377396.png
Csak idő kérdése, mikor borul a bili.
Szerintem már elkezdődött a széthullás, mióta egy szakmunkás órabére meghaladja egy diplomás mérnökét.
Törölt felhasználó 2020. 06. 15. 22:14
Törölt hozzászólás
#75945
Törölt felhasználó 2020. 06. 15. 22:13
Törölt hozzászólás
#75944
impudent 2020. 06. 15. 22:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#75943
Szarj bele mindenbe lakásra nem éri mög gyűjteni mert élmegy melletted az élet.
Fagylaltárus 2020. 06. 15. 22:06
Előzmény: #75936  Törölt felhasználó
#75942
Attól függ mennyi munkanélküli lesz. Egy adott szint felett egyszerűen széthullik a társadalom, ez van.
Szóval ha tönkrevágják a fél munkaerőpiacot, biztos hogy lesz valamilyen alapjövedelem.
Olyan világot szerintem még a gazdagok se akarnak amikor éheznek az emberek, mert annak általában nagyon csúnya vége szokott lenni.
Törölt felhasználó 2020. 06. 15. 22:05
Törölt hozzászólás
#75941

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók