Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 12. 28. 12:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#31100

A másik látszik mennyire vagy tisztába a gazdasági helyzettel infláció 3-4 évig nem  is volt.. 
Állampapír: Prémium magyar állampapír infláció +1,7 % hozam  (4,7 % lehet majd évente a hozam mert idén 3 % körül lesz az infláció, de ha  jobban begyorsul mondjuk 5 ra simán lesz 7 % körüli hozamod is vele később ) jó lehet igaz 6 éves és ha hamarabb feltöröd bukhatsz is rajta , de ettől most nincs jobb ... Likvid tartalék pedig lesz fél évesbe (2%) , hogy bármikor hozzá tudjak bukóban is nyúlni..
De befejeztem egy időre a fórumozást sok egyéb tennivalóm is van mindenkinek  sikerekben gazdag Boldog Új Évet!
Törölt felhasználó 2018. 12. 28. 12:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#31099
350 e ft nettóról beszéltem és nem bruttóról azért nem ugyanaz..   Minden esetre itt a jó példa még sokkal többet is kereshetsz egy jobb végzettséggel Magyarországon és sokan sírnak  mennyire nincs fejlődés..
melody 2018. 12. 28. 04:09
Törölt hozzászólás
#31098
dexter5 2018. 12. 28. 01:00
Törölt hozzászólás
#31097
berlini
berlini 2018. 12. 28. 00:13
Előzmény: #31078  Törölt felhasználó
#31096
Nagyjából egyetértek, kivéve az állampapir javaslatot.
Te is irod, hogy annak bizony van egy gyenge pontja. Ha majd (egy válság idején) el kell inflálni az államadóságot, akkor az bizony csupán arra jó, hogy megtizedelje a megtakaritott vagyonkát.
Egy ingatlanba fektetett vagyon is érhet ideig óráig akár csak a felét mint korábban, de előbb vagy utóbb (ha jó helyen van) az bizony újra a helyére kerül.
Ugyanúgy, egy a válságból megerősödve kikerülő cég is viharosan újra behozza az elmaradást és reálértékben ujra hozza a hozamot.
Persze mindkét esetben kulcskérdés, hogy jól és jó helyen fektetett -e be az ember.
melody 2018. 12. 27. 23:56
Törölt hozzászólás
#31095
ypsilon 2018. 12. 27. 23:03
Előzmény: #31093  elemerorsos
#31094
Túldimenzionálod a problémát. Merthogy ez nem probléma. Egyszer fordult elő eddig. Az emberek jobban féltik az autójukat semhogy annak éppségét kockáztatnák ilyenekkel. Rendkívül hatásos a cetli azt kell mondjam. Makacs esetekben pedig mint írtam a parkolásgátló 100 százalékos megoldás. Bár eddig erre 14 év alatt sosem volt szükség. 
elemerorsos 2018. 12. 27. 22:52
Előzmény: #31092  ypsilon
#31093
Ja, de milyen idegesítő már, mikor beáll valaki. Ez akkor különösen ciki mikor ezzel a bérlő felhív, mit tudsz csinálni? Ő nem fog cetliket irkálni, és az sem jó, ha azt mondod neki, hogy álljon az utcára és fizesse a parkolást. A parkolásgátló sem túl kényelmes egy bérlőnek. Civilizált országokban az ilyen autókat 2 perc alatt elszállítják. Nem értem, miért nem sikerül itthon ezt (sem) rendezni évtizedek óta. (Én kerékbilincseltem már ilyen autót. Ez persze nem legális, de működött.)
ypsilon 2018. 12. 27. 22:01
Előzmény: #31091  elemerorsos
#31092
Igen sajnos vannak hátrányok is. 
Elvileg adószámos magánszemély is lehet évi 8 millió bevételig alanyi ÁFA mentes. 
Egy darab parkolásgátló megoldja a problémát, ha előfordul, ennek van motoros távirányítós verziója is. Bár ilyenkor elég egy szokott lenni egy cetli a szélvédőre, másnap már nem áll oda. 
Nekem sincs 50 garázsom csak néhány. Épp ezért írtam, hogy ha valaki nem mer lakást venni annak ez lehet egy alternatíva kis tételben. 
elemerorsos 2018. 12. 27. 21:26
Előzmény: #31089  ypsilon
#31091
A garázs előnyeit leírtad, de azért van hátránya is, amikkel célszerű számolni. A legnagyobb hátrány hogy garázst csak áfásan adhatsz ki, vagyis az áfát be kell utána fizetni, ha nem lakással együtt adod ki. Másik, hogy teljesen rendezetlen jogilag, ha idegen beáll a helyedre. Nem nagyon tudsz (legálisan) mit csinálni. A harmadik, hogy csak kis összeg befektetése esetén jön szóba, 100 milliónál már nem fog senki 20-30 garázst venni, pláne, hogy egyben ennyit nagyon ritkán lehet megvenni, összevissza helyszíneken meg nagy macera lenne ennyit kezelni.
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 17:53
Előzmény: #31089  ypsilon
#31090
Nem rossz tipp köszi!
ypsilon 2018. 12. 27. 17:24
Előzmény: #31088  Törölt felhasználó
#31089
Alteratíva lehet a néhány garázs megvétele, ha túl kockázatosnak ítéled a lakásvásárlást. Ha kiadod, akkor kb. 8 százalék hozammal lehet számolni, így az elérhető hozam meghaladhatja egy lakásét. Költségként garázsra eső közös költséggel kell csak számolni és a vételkor 4 százalékos illetékkel. Amortizáció, felújítás, lelakás, problémás bérlő nincs. Magam leginkább az olyan mélygarázsokat preferálom ahová lemegy a lift és újépítésűek. A garázsok ára általában nem emelkedik akkora mértékben, mint a lakásoké, de stabilan emelkedok az is. Ha ezt is hozzáadjuk a hozamhoz, akkor már bőven 10 százalék felett vagyunk.
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 16:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#31088
Jó persze  csak Vicceltem.. még egy lakás vételen viszont tényleg gondolkodom, de fontos az óvatosság így inkább elnapolom  mert tényleg csúnyán mutatnak kint a piacok valami elkezdődött (1 -2 év múlva ha esetleg esne az ár biztos hogy újabbat vennék ha marad a hozam arány   és veri az állampapírt  még mindig).. egy ingatlan piaci megtorpanás minimum simán lehet belőle.. Válságban egyébként a külső kerületek este a legjobban  a felkapottabbak válság állóbbak.. (de nekem mind külső kerületben van , mert ott magasabb a hozam arány)
ncseed 2018. 12. 27. 16:32
Törölt hozzászólás
#31087
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 16:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#31086
De értelmes honlap...még meghozta a kedvem az  újabb lakás  vételhez 3 szoros  tőke áttétellel.. :-)
ncseed 2018. 12. 27. 16:08
Törölt hozzászólás
#31085
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 15:58
Előzmény: #31083  Törölt felhasználó
#31084

Sokan jujjuldoznak a magas államadósságok láttán... és temetik a kapitalista világot főleg a kis emberek körében, hogy ez így nem fenntartható..   Dehogynem..  Alacsonyan kell tartani a kamatokat és be kell indítani az inflációt amivel elinflálod az államadósságot. Egy ország a saját valutájában "SOHA " nem tud csődbe menni, mert végső esetben beindul a nyomda pörgeti az inflációt és elinflálja az adósságot.  DE ott van Japán is ahol 220 % os államadóssággal nagyszerűen elvannak.. Nálunk még sajnos 20 % deviza adósság is van az államadósságban de pár év és Matolcsi apánk 0 ra viszi le szurkoljunk neki, hogy sikerüljön minden magyar érdeke.. Államadósság lehet csak saját devizába. és sokáig el lehet ilyen adósságokkal is zsonglőrködni elinflálással
Trump ot én se csípem, de a kamat emeléssel a magas állam adóssággal a nyakába biztos hogy meg akarják buktatni mert ha sz@r a gazdaság  biztos, hogy leváltják. Sajnos a kamat emeléssel ott is még jobban felpörög az ígysem magas állam adósság tehát túl sokáig a szigorítás se fog tartani..
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 15:43
Előzmény: #31082  Törölt felhasználó
#31083

Egy fontos dolgot még nem említettem: 
Europai Központi bank határozza meg a magyarországi kamatokat is közvetetten ezért tud még Matolcsi az alacsony kamattal lavírozni.. Egyenlőre a nyomda most idén befejeződik.. Aztán jövőre jön a kamat emelés amit az MNB is le fog követni  várhatóan mert muszáj lesz.. Azonban van egy kis bibi a Franciáknál már lázad a nép rekord magas GDP arányos állam adósság ( 105 körül) Olaszoknál valahol 130 % körül jár gond van nincs jó állapotban a nyugat Europai gazdaságok.. Mi következik ebből? még az is lehet a kamat emelés egy időre elmarad még szélsőséges esetben ha éppen kezdene szétesni pénzügyileg az euro zóna újra beindul la pénznyomtatás elkerülve az összeomlást, mert Németország és  Francia ország nem fogja hagyni... Én optimista vagyok még az is lehet az EU-ban nem lesz nagy kamatemelési láz mint kint az USA -ban... Majd meglátjuk...
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 15:37
Előzmény: #31081  pitcairn2
#31082

Tényleg a bankbetétért  hullattok krokodil könnyeket?  Miért nem jó a jó öreg állam papír  legalább a hazának valamit adtok is ha finanszírozzátok az államadósságot..Nekem aztán tök mindegy ki miben hisz és mit vár csak leírtam mi következik egy megemelkedett kamat környezetben ... Már a tőzsdék esnek ( itthon még egész pofás az is)  és a piac minimum lassulást , de szerintem lassan recessziót fog árazni. Fájni fog mindenkinek  főleg a kis ( csak) bérből és fizetésből élőknek.. Albérlet akkor is ezen az áron ki lehet majd adni  ahogy 2008 ban is volt, de pár év és jön a lazítás mert túl nagy lesz a vissza esés.. .. majd meglátjuk kinek volt igaza pár év múlva a jegybankok ( FED   ) irányít mindent ha ők azt mondják  ( túl sok a munka  túl jó a fizetés túl magas az ingatlan ár ; esetleg Trumpot is buktassuk már meg ) már túl jó behúzzák a féket...
Az ingatlan  szerintem főleg Magyarországon egész jól átvészeli majd ezt a nehéz időszakot .. Esetleg ettől még az arany lehet jobb , de ott milyen havi passzív jövedelmet termel? Semmit tehát évi 8 % al kellene biztosan többet érnie az aranynak, hogy egy stagnáló ingatlan árral pariba legyen..
pitcairn2 2018. 12. 27. 15:24
Előzmény: #31060  Törölt felhasználó
#31081
ha ennyire "szuper" minden akkor minek kell ide inflációval kiigazítva mínusz 3%-os betéti kamat?!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek