Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2018. 12. 27. 15:22
Előzmény: #31062  Törölt felhasználó
#31080
a rekord alacsony kamatok nem "pörgetik", hanem eltorzítják a gazdaságot...
pitcairn2 2018. 12. 27. 15:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#31079
ez kb. olyan "riogatás", mint amikor a heroin veszélyeiről és a fogyasztásának a perspektíváiról "riogatnak"...
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 14:58
Előzmény: #31077  Törölt felhasználó
#31078

Addig örüljetek ti is , míg Matolcsi apánk alacsonyan tartja a kamatokat.. Mert sokáig lehet nem fog tudni kitartani és akkor jön a cudar világ nem csak a lakás tulajoknak hanem a bérből és fizetésből élőknek is..!Nem lesz munkaerő hiány  ami felhajtja a béreket évi 10 % al hanem majd jön munkanélküliség és örülhetsz ha dolgozhatsz 0 % os vagy jó esetbe inflációs béremelés mellett.Aki ebben a laza monetáris környezetben nem találta meg a boldogulását\ számítását  ( nem tudott takarékoskodni gondolni a jövőre a nehezebb időkre) az megnézheti magát a következő válságkor..A vagyont nulláról is lehet építeni ( én is ezt tettem)  kemény munka - spórlás és jó befektetések .10-20 év alatt is  akár az anyagi függetlenséged elérheted ha van kis gógyid a pénzügyekhez és fogadhoz vered a garast nem hitelre vásárolsz ..Nyugaton ennek van kultúrája  a vagyon az idősek kezében ( is ) öszpontosul én világ életembe az akciós cuccot vettem strandra a szendvicset vittem stb mindenből a  munkabérem ( nem 10-20 hanem  60-70 % át félre tettem ) LÁsd  Warren Buffet példáját... igy kell vagyont építeni  és egyről kettőre jutni..  Itt egy videó róla: https://www.portfolio.hu/vallalatok/vagyonepites-hogyan-vagj-bele.308793.html
Én az prémium állampapír és az ingatlanra esküszöm ,de másnak lehet a nyugdíj előtakarékosság a nyerő..
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 14:40
Előzmény: #31074  Bandi_ujonc
#31077

 Nem döbbentem meg tisztában voltam vele és még mindig tartom az állítást ez a 71 % os GDP arányos friss államadósság ráta amiben 20 % kb a deviza adósság bajnok teljesítmény... Széchenyi óta tudjuk pedig hitel nélkül nincs fejlődés .. A nagy multinacionális vállalatok is el vannak adósodva a fejük búbjáig egyre versenyképesebbek.. Ha nő a kamat ( hitelkamat is  ) visszább fog esni a nagy növekedés és jön a munkanélküliség emelkedés és megszűnik a fizuk emelése ( ami itthon is van átlagbér évről évre 10 % ot ment ) - utána pedig jöhet újra a kamat csökkentés és a pénznyomda... Még sokáig mehet ez a játék... Kapitalista rendszertől jobbat pedig még nem találtak ki -  (Esetleg vissza lehet lépni a kommunista rendszerbe  akkor majd csak a pártkatonák vihetik valamire az összes többi ember proli lesz és marad egy életre.. )
Húzd meg ereszd meg kapitalista módszer.. A szegény ember meg kesereg mert sose jut egyről a kettőre .
Ilyen ez a kapitalista játék a gazdagabbak még gazdagabbak ( ingyen élők) , de a pénzzel tudni is kell bánni ( lásd a sok lottó milliomos aki be se tudja fektetni  és elveri pár év múlva -  Sajnos az átlag ember mind elverné hiába kapna akármennyi pénzt is mert nincs meg a pénzügyi tudatossága - képzettsége rá.
impudent 2018. 12. 27. 14:37
Előzmény: #31075  impudent
#31076

Az embereket mókuskerékbe kényszerítik mert ha nem hazardíroznak lemaradnak.
Ez háború.
impudent 2018. 12. 27. 14:32
Előzmény: #31072  Törölt felhasználó
#31075

Nekem nem ez okoz gondot hanem a mesterségesen gerjesztett "növekedés" és annak ordenáré hatásai.
A politikusok a legaljasabb dolgot akkor követik el amikor osztogatnak és bankot nyomtatnak élénkítés címén.
Bandi_ujonc 2018. 12. 27. 14:31
Előzmény: #31073  Törölt felhasználó
#31074
Nem baj, hogy nem nezed ki, de termeszetesen igen. Ha utananezel es leirod, talan radobbensz. De nem kell, vegyetek hitelre a kiadasra szant ingatlanokat, minden meses:))
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 14:29
Előzmény: #31071  Bandi_ujonc
#31073
Tudsz te is adatot keresni a google a barátod
De itt van :
https://hu.wikipedia.org/wiki/Magyarorsz%C3%A1g_%C3%A1llamad%C3%B3ss%C3%A1ga
Nézd meg ugyanakkor a drága USA vagy Francia vagy Spanyol OLasz államadosságot..  Ott lesz baj nem kicsi mert dilettáns volt a vezetés ..
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 14:26
Előzmény: #31069  impudent
#31072

Nem tudom nekem  még a bérem is (nem csak a lakásaim)  robbant pályakezdőként volt 120 e ft az asszisztensi bérem 8  éve most 350 e nettót keresek..
Ha szemét a főnök hagyd ott és válts nagyobb fizetésért hogy az a sikeresek csapatába tartozz. (cégeknél éven belül 30 % a fluktuáció )
Én is csak akkor kaptam bér emelést 1 kivételével ha váltottam 3 évente váltok is és kaptam 30-40% al magasabb bért ..
Minden ember a maga szerencséjének kovácsa ezt tanuljátok meg ..
Bandi_ujonc 2018. 12. 27. 14:23
Előzmény: #31068  Törölt felhasználó
#31071
En elhiszem, hogy itt a kanaan. Csak ket szamot kerek:)
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 14:22
Előzmény: #31067  Bandi_ujonc
#31070

Nominálisan nem nagyon csökkentett egyetlen ország se az utóbbi 8 évben államadosságot. Az okosok kinövik egy jó gazdaságpolitikával és nem minden áron adósságot csökkentenek , hogy bele pusztuljon a nép . (lásd a Román történelmet)
Nem érdekel különösebben nominálisan az adósság mértéke ha a jövedelmünk (GDP és a hozzá kapcsolódó adó) jobban nő..
impudent 2018. 12. 27. 14:19
#31069

Nekem semmi jót nem hoz a Gdp növekedés, a gazdasági mutatók javulása stb.
Inkább azt látom egyre több az ingyen pénz amit az ingyen élőkhőz öntenek kvázi egyre többet kell annak teljesíteni aki nem ingyenélő.
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 14:19
Előzmény: #31066  Törölt felhasználó
#31068

+ még az infláció is egy segítő tényező az államadósság elinflálásába amit kihagytam a képletből..
Nagyon nem mindegy 70 % körüli GDP arányos államadóssággal ér minket egy következő válság vagy 80 % al mint régen... Lesz mozgástere és ösztönzési lehetősége a kormánynak..
Bandi_ujonc 2018. 12. 27. 14:17
Előzmény: #31065  Törölt felhasználó
#31067
Bika a gazdasag, nincs gond ugye. Csak annyit irj mennyi most a bika eraban es mennyi volt 8 eve.
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 14:17
Előzmény: #31064  Bandi_ujonc
#31066

Robbanni csak akkor robbanna ha negatívba fordulna a GDP és nőne jelentősen a kamat.
Friss állampapír kibocsájtás minden évben persze magasabb kamattal fog megvalósulni, de nem általánosítható a teljes hosszú távú adósságra vonatkoztatva. Ez ronthat az arányon kis mértékben ha nem lesz pár százalék GDP emelkedés sem . Ha lesz mondjuk 2 % GDP növekedés amire számítok az  simán kivéd 2 % os kamat felárat az államadósságban, de nem kell az egész "halmazt" megújítani minden évben csak egy részét ... Szóval no para nagy baj nem történhet ha jó kezekben van a gazdaság ..
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 14:09
Előzmény: #31064  Bandi_ujonc
#31065
GDP arányosan érdemes nézni. Ha egy családba a jövedelmed emelkedik  jobban ( GDP ) mint az adósságod akkor jó vagy kinövöd az adósságot..  Az arány a lényes és az szépen csökken.. Nem letolt gatyával kell a következő válságot átbekkelnünk mint az MSZP idején 85 % os GDP arányos adóssággal hanem most kb csak 71 % ... azért nem mindegy de ezt is tovább kell csökkenteni..
Bandi_ujonc 2018. 12. 27. 14:07
Előzmény: #31052  Törölt felhasználó
#31064
Bika a magyar gazdasag:)
Allamadossag tenylegesen mennyi? Ne gdp aranyosan, mert az a mutato szepen robbani fog.
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 13:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#31063

Kétségtelen.. sok embernek savanyú a szőlő  az egyik lakásom pont 2013 ban egy svájci frankos emberkétől vettem fillérekért gyakorlatilag sajnos alig maradt valami a lakás árából  neki hitel kifizetése után és most 4 szeres áron el tudnám adni... A Buxot az ingatlan bizniszem eddig kenterbe verte nincs mit szégyenkeznem ettől függetlenül nagyon sajnálom a károsult deviza hiteleseket nem örülök ahogy végezte pár ember ... Az állam  és a bank is segített ez jó  és szerintem méltányos volt a segítség mértéke is főleg hogy most vissza vehetik az állami eszköz kezelőtől olcsóbban a lakásukat.. (aki  az eszközkezelőt  választotta és élt vele)
Minden esetre régen két verzió volt :
Vagy magas kamatozású FT hitel volt amivel jóval magasabb lett volna a törlesztője  vagy volt az olcsó defiza hitel..  Egy nagy ingatlan gurutól hallottam, hogy kb 290 ft / svájci franknál érték el a törlesztők a hozzá hasonló ft hitel törlesztő részlet nagyságát utána fordult volna mínuszba az egyenleg.. TEhát még így is a FT hitelhez képest jól jártak ... A probléma az az, hogy aki nem fixálja jegybanki ösztönzés hatására sem a hitelét az a jövőben is megszívhatja.. Sajnos még a családomba is van olyan akinek +10 % törlesztő  emelés bevállalását se akarja a biztonság érdekében  mert annyira nem gondol a jövőjére... Később viszont baj lehet a sok hitelből ( fogyasztási hitele is van autó hitele stb)- de ha én mint pénzügyi szakember kioktatom hogy kéne csinálni mindenki kikéri magának minek ugatok a pénzügyeibe...
Törölt felhasználó 2018. 12. 27. 13:31
Előzmény: #31055  pitcairn2
#31062

szerintetek miért ennyire erős a BUX? semmi sem véletlen..
Mert rekord alacsonyak a kamatok a gazdaságot pörgeti.. Nyugaton Amcsiba már emelik a kamatot meg is érzik az eladósodott szereplők ( magánszemélyek és vállalatok) csökken a profit   lassul a gazdaság ..
Trumpnak igaza van nem kellene emelni ( így is el van adósodva az állam) nő az infláció , de nem ekkora mértékben ami ekkora kamat emelést indokolna.  Lassulás biztos lesz , de nagyon valószínű, hogy fél  vagy 1 év múlva recesszió is ez fix, mert Trumpot meg "akarják " buktatni és sikerülni is fog.. Aztán választások után újra jöhet a kamat csökkentés és a pénznyomda bár ha most begyorsul a tőzsdéken az esés már jövőre kamatot se fog emelni a FED túl sok az adósság hegy...
Magyar jegybank  meg kitart ameddig tud a forint alig gyengült jól tartja magát nekünk nem kell a nyugatot majmolni Kína 2030 ra a legnagyobb gazdaság lesz ott kicsit már a kapitalista húzd meg ereszd meg módi..  2008 as válságba is csak lassultak a jegybank szüntelenül a gazdaságot pörgeti nem fékezgeti nyugat kapitalista módszerek alapján... És ennek köszönhetően Amerika is le lesz körözve elkerülhetetlenül..
(ha itthon lesz 3 % os kamat garantáltan 1-2 % os GDP lesz  maximum és munkahelyek is megszűnhetnek.. ettől függetlenül nem tudunk ilyen kis országként ellen állni ez bekövetkezik, de a recessziót meg tudjuk úszni szerintem ahogy a lengyelek is megúszták 2008 ban)
ncseed 2018. 12. 27. 13:25
Törölt hozzászólás
#31061

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek