Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 08. 13. 18:30

Klímaváltozás  

A brit kormány lecsap a palagáz-kitermelés környezeti hatásai miatt aggódó önkormányzatokra



A brit kormány bejelentette, hogy ezentúl közvetlenül adja ki az engedélyt palagáz kitermelésére, annak érdekében, hogy megkerülje a gyakran túl lassú és vonakodó helyi hatóságokat.



A kormány ezen kívül lecsap a palagáz-kitermelést akadályozó önkormányzatokra is. Különösképpen azokat az önkormányzatokat szeretnék azonosítani, akik túllépik a kitermelési engedélykérelem elbírálására adott 16 hetes törvényi határidőt. A kormány szintén hozzáférhet majd az engedélyezési dokumentumokhoz azokban az esetekben, amikor a kitermelésre vonatkozó engedélyt elutasították, de a döntést kifogásolta a vállalat, ami engedélyt kért a fúrásokra.



A konzervatív kormányfő, David Cameron kabinetje lelkes támogatója a palagázhoz kapcsolódó fejlesztéseknek, mivel úgy vélik, hogy az olcsó és nagy mennyiségben rendelkezésre álló energiaforrásra alapozva a gazdaság is bővülhet. De az ambícióik ütköznek a palagáz kitermelés környezeti hatásai miatt aggódó önkormányzatokkal, akik eddig felelősek voltak az engedélyek kiadásáért. (Le Figaro)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_Macika_
_Macika_ 2019. 08. 23. 11:33
#1300
A brazíliai esőerdőben minden évben törnek ki erdőtüzek, de ezek száma most drasztikusan megemelkedett. Az esőerdők szándékos felégetése nem brazil belügy és nem brazil mezőgazdasági kérdés, a Föld egész klímáját érinti, és mostanra világpolitikai kérdéssé vált. A vad megnyilatkozásairól ismert brazil elnök, Jair Bolsanaro a gazdaság erősödését reméli az esőerdőktől elhódított területektől, közben Németországot, Norvégiát támadja, és szó szerint a civil szervezeteket vádolta meg az esőerdő szándékos felgyújtásával.
https://index.hu/kulfold/2019/08/23/amazonas_esoerdo_erdotuz_brazilia_mezogazdasag_erdoirtas_klimavaltozas_jair_bolsonaro/
_Macika_
_Macika_ 2019. 08. 23. 08:31
#1299
_Macika_
_Macika_ 2019. 08. 21. 14:31
#1298
Az amazonasi dzsungelben pusztító erdőtüzek füstje még a több ezer kilométerre lévő Sao Paulo városában is elsötétítette a Napot.
.
A füst eleinte Bolivia és Paraguay felé szállt a BBC tudósítása szerint, de hétfő délutánra elérte, és sötétségbe borította a dzsungeltől körülbelül 3000 kilométerre lévő Sao Paulo városát.Az El Pais szerint az elmúlt öt évből idén a legtöbb az erődtűz, az Infoamazonia pedig arról ír, hogy a következő három hónapban az átlagosnál 40-50 százalékkal kevesebb csapadék várható pont abban a térségben, ahol a legsúlyosabbak most az erdőtüzek. Ez Euronews beszámolója szerint Amazonas tartományban már egy hete rendkívüli állapotot hirdettek az egyre terjedő erdőtüzek miatt.
Jair Bolsonaro hivatalba lépése óta felgyorsult az erdőirtás Brazíliában, 
 hajrá! 
https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/a_langolo_amazonasi_oserdo_tobb_ezer_kilometerre_is_elsotetitette_a_napot.690081.html
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 08. 18. 23:00
Előzmény: #1292  Törölt felhasználó
#1295
Annyira gyorsan hülyül el szerinted hogy kihal mert már azt se tudja majd elolvasni hogy kilégzés-belégzés?
euler 2019. 08. 18. 11:59
#1294

"A Földet nem kell félteni, köszöni, megvan. A kérdés az, lesz-e elég élelem azoknak az élőlényeknek, amelyek jelenleg itt élnek, megmarad-e a biodiverzitás, lesz-e elég élelem, energia. Ennek a nagyon komplex problémának csak egyetlen vonulata a klíma, az viszont nagyon erősen befolyásolja a változásokat, és rossz irányba viheti.
Úgy képzeljük el, hogy egy idővonalon halad a Föld a jövő felé, de letért a pályájáról. Most az a választási lehetőségünk, hogy visszatérítjük-e normál irányba, vagy hagyjuk gurulni az ismeretlen zóna felé. De az időnk véges, mert hamarosan elérjük a visszafordíthatatlansági küszöböt."
Mindenen változtatnunk kell, és már csak nagyon kevés időnk van
Törölt felhasználó 2019. 08. 15. 20:13
Előzmény: #1291  _Macika_
#1292
Az emberiség utolsó évszázadát éljük.
Shut-up
Shut-up 2019. 08. 15. 20:08
Előzmény: #1289  _Macika_
#1290
Ez is klímaváltozás? Régen is leégtek erdők, more.
_Macika_
_Macika_ 2019. 08. 15. 19:11
#1289
Akkora a füst, hogy hetek óta nem látni kék eget
Belgiumnál is nagyobb területen pusztíthatnak a lángok Szibériában. A füst már Észak-Amerikát is elérte. A füst fojtogató, a harmadik legnagyobb orosz várost is ellepte. A helyi hatóságok szerint megfelelően léptek, civil szervezetek lassú reagálással vádolják őket.
https://index.hu/kulfold/2019/08/15/oroszorszag_sziberia_tuz_oltas_langok_krasznojarszk_erdotuz_fust/
_Macika_
_Macika_ 2019. 08. 12. 16:15
#1287
_Macika_
_Macika_ 2019. 08. 08. 13:38
#1285
Már az is veszélybe került, hogy az emberiség képes legyen elegendő élelemmel ellátni magát. Az ENSZ legfrissebb jelentése szerint a példátlan ütemű talajerózió és az ivóvízforrások kiaknázása a klímaváltozás következményeivel együtt már komoly veszélyt jelent az élelmiszerellátásra is.
.
Az 52 ország száznál is több szakértője által jegyzett jelentésnek csütörtökön csak a summázatát hozták nyilvánosságra Genfben, de már ez az összefoglaló is elég rémisztő. Különös tekintettel arra, hogy a szakértők szerint kifejezetten kevés időnk maradt a probléma kezelésére. 
.
Mint írják, már most félmilliárd ember él elsivatagosodó területeken, és a termőréteg 10-100-szor gyorsabban pusztul, mint amilyen ütemben újra tudna termelődni.Az előrejelzésük szerint a klímaváltozás csak fokozza az erőziót. A felmelegedés miatt egyre szélsőségesebb időjárásban egymást követik a súlyos aszályok és az özönvízszerű esőzések okozta árvizek. Ezek szintén zavarokat okoznak az élelmiszertermelésben, idővel pedig csökkenthetik is a megtermelt mennyiséget.
.
Cynthia Rosenzweig, a NASA Goddard Intézetének kutatója, a jelentés egyik társszerzője szerint a legnagyobb kockázatot az jelentené, ha több kontinensen egyszerre alakulna ki élelmiszerhiány.A kutatók javaslatokat is megfogalmaztak, ezek azonban mind nagyon komoly együttműködést feltételeznek. Egyrészt jelentősen módosítani kéne a mezőgazdaság földhasználatát, másrészt pedig emberek sokaságát kéne meggyőzni arról, hogy változtassanak étrendjükön, és a kevésbé intenzív földhasználatot igénylő növényi termékeket egyenek hús helyett. 
_Macika_
_Macika_ 2019. 08. 06. 13:03
#1284
A Brazil Űrkutatási Intézet (INPE) szerint 2018 júliusához képest idén júliusban megháromszorozódott a kiirtott erdőterület nagysága az Amazonas vidékén – írja az MTI. Korábban a független környezetvédő szervezet, az Instituto do Homem e Meio Ambiente da Amazonia is hasonló eredményekre jutott.
-
Az INPE műholdas megfigyelő rendszere 2255 négyzetkilométernyi erdőség kiirtását regisztrálta júliusban, a tavalyi év ugyanezen időszakában viszont csak 597 négyzetkilométernyi fát vágtak ki. A mostani a legmagasabb havi erdőirtás, amelyet az INPE rendszere az elmúlt években regisztrált.Az Amazonas a világ legnagyobb esőerdője, a világ tüdejének is nevezik, mivel hatalmas mennyiségű szén-dioxidot nyel el.
-
 Az esőerdő mintegy 60 százaléka Brazília területén fekszik.Az erdőirtás felgyorsulásért a környezetvédők és a szakértők Jair Bolsonaro januárban beiktatott államfőt teszik felelőssé, az elnök nagyban támogatja a régió ipari kihasználását.
-
Bolsonaro élesen bírálta az INPE által már korábban bemutatott adatokat, mondván, azok pontatlanok és ártanak a dél-amerikai ország hírnevének. Csütörtökön közölte, hogy leváltja az intézet igazgatóját, Ricardo Galvaót, aki pénteken távozott is posztjáról. Galvao bejelentette, hogy meg fogja védeni az adatokat, amelyek tagadhatatlanul kimutatják a fakitermelés megugrását a térségben.
Higuain
Higuain 2019. 08. 02. 16:17
Előzmény: #1282  _Macika_
#1283
a Zöldföld újra zöld lesz. 
_Macika_
_Macika_ 2019. 08. 02. 16:13
Előzmény: #1281  Higuain
#1282
félelmetes
Higuain
Higuain 2019. 08. 02. 16:11
Előzmény: #1280  _Macika_
#1281

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek