Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 16:23

Kisbüfik topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
balentum 2017. 11. 28. 14:40
Törölt hozzászólás
#3700
kimpaa
kimpaa 2017. 11. 28. 14:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#3699
Azzal nem vagy egyedül azért aki elitéli azt ami folyik az ML papírok hátterében, pl én se vagyok elájulva tőle. Gyakorlatilag annak a nyerőnek örülök/ünk amit az ország lerablása után ezekbe a cégekbe nyomnak. Én ezzel tisztában vagyok és el is mondtam az Opus topikban, utálnak is sokan arrafelé :D
Viszont tisztában vagyok azzal hogy tenni nem tudok ellene, mert ugyan mit? lehet mondani hogy fotelforradalmár de annyira patentül működik a rendszerük, hogy tényleg abban a fázisban van az egész hogy ne dumálj mert pórul jársz, mert ismerünk feléd is pár embert aki keresztbe tud neked tenni. És ez nagyon durva, sok narancsos ezt nem érti meg, hanem jön azzal hogy rend van, így a jó, mit ugrálsz. Sok rendszer kezdődött így, majd később kiderül hogy ki gondolta jól. Jelenleg épp a bíróságok beszántására készülnek, hülye aki nem érzi azt hogy mi is ezzel a baj..
Szóval felültem én is a vonatra tavasszal, voltak izgalmak, félelmek rendesen, de abban "bíztam" hogy Mo főstrómanja szart nem vehet. Hát nem vett. S e 3 papír hátán minden szar szutyok cég beindult. Az üres Est, Set aztán a stabilan szar Futuraqua, Nordtelekom, akkor a hirtelen kormánybaráttá lett BIF, Ott1. Ezekből szedték meg sokan itt magukat. Abnormális ami megy valóban és 10 évente van ilyen. Hathor, evazeller szerint legutóbb 2007-ben. A vége az lesz hogy az érték elválik az ocsútól, a papírok 80%-a be fog zuhanni a következő recesszióban mert szarból épült a vár.
S nem is akartam nagymenőzni, mert én is úgy kezdtem 5 éve mint te, volt 500 ezer Ft a számlámon s tudtam venni 150 db 3 ezres OTP-t. Mások akkor is már vettek tízezrével Otp-t, Molt, de nem törödtem vele, nem az én szintemen voltak.
Jelenleg szerintem lufi szinten van már szinte minden, pl az Opus úgy jött fel 800-ra a nyári 200-ról hogy semmi új hír nem jött róla! Itt a vágyak a spekulációk keverednek, egyelőre ezen pörög sok sok ezer ember, bármi lehet belőle, 2000 és 200 is. Ez utóbbira van kisebb esély, elvesztett választás, ML lelép mint Simicska, Paks2 mégse lesz valami politikai alku miatt.
Ami szerintem nem lufi az Telekom, Pannergy, Rába, ANY. De ezek nem is mennek sehova látható. Nincs benne amiért belevenne a sok forró pénz. Ide akkor jön vissza majd a pénz, majd ha a többi papír bezúg.
Hát ennyit gondoltam egyelőre :)
Turkiz
Turkiz 2017. 11. 28. 13:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#3698
Hozzá nem kellene tanulnod, de belőle tanulnál, hidd el. De ezt csak akkor tudod meg, ha beleveszel, aztán 20 % mínuszban leszel, és tartod. Vagy 20 % plusz után visszaesik 0-ra, vagy plusz 1-2 %-ra, és tartod. Hidd el, hogy tanulsz vele. És közben nézed a TA-t, és eldöntöd, hiszel-e neki, és ha hiszel is a következő korrekcióban, megjátszod-e, vagy rájössz, hogy ha tartod, két hét múlva ugyanott leszel, és nem vesztettél részvényt, fordított esetben lehet, hogy vesztettél volna. Utólag könnyű jó döntést hozni, de megtanulod kezelni azt is, ha épp nem a legjobban döntöttél. És közben kijönnek a jelentések, ha még nem tudod, megtanulod elemezni, megtanulod, mekkora jelentősége van az egyszeri tételeknek és a rendszereseknek. Miért mondod, hogy nem lehet vele tanulni? Ezek szerint csak az az értékes befektetés, amihez elméletben előtte évek alatt megtanulsz valamit, aztán az alapján kereskedsz? Persze aztán meg vagy bejön vagy nem. Pl. Rába, a 0-s napi kötéseivel sok esetben. Lehet hogy marha jó cég, de a kutyának sem kell. Szerintem a tőzsdén bármit veszel, és követed, lehet belőle tanulni.
balentum 2017. 11. 28. 13:22
Törölt hozzászólás
#3697
nyomjadocsem 2017. 11. 28. 13:12
Törölt hozzászólás
#3696
Juvefan
Juvefan 2017. 11. 28. 13:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#3695
 ne miattam vegyél,  soha senkit semmire nem beszéltem rá és nem is fogok, nem szeretnék úgy járni mint Gyuripapa almafával, ...... én  opusba 140 nél konziba 2200 nál szálltam be,  és tartom,  eddig úgy tűnik bejött :)))))
balentum 2017. 11. 28. 13:08
Törölt hozzászólás
#3694
balentum 2017. 11. 28. 13:05
Törölt hozzászólás
#3693
balentum 2017. 11. 28. 13:02
Törölt hozzászólás
#3692
nyomjadocsem 2017. 11. 28. 13:00
Törölt hozzászólás
#3691
balentum 2017. 11. 28. 12:59
Törölt hozzászólás
#3690
Juvefan
Juvefan 2017. 11. 28. 12:58
Előzmény: #3687  Turkiz
#3689
az RC konferencia óta pedig számomra nem kérés, hogy 1000 és 10000 meglesz :)))
nyomjadocsem 2017. 11. 28. 12:55
Törölt hozzászólás
#3688
Turkiz
Turkiz 2017. 11. 28. 12:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#3687
Nem akarok nagyon belekotyogni az eszmecserétekbe, csak egy dolgot szeretnék kérdezni. Most is 100%-ban leköt a munka, vagy lusta vagy belevenni ML papírokba? Mert még innen is szépet lehet nyerni szerintem. És egyetlen dolog a szerencse faktorra. Nekem az Opival szerencsém volt, amikor tőzsdézni kezdtem, néztem minden nap a jól teljesítő részvényeket. Ekkor Opimus harmincx volt. Minden nap ment fel 1-2 Ft-ot, nagyon nem néztem utána, belevettem egy számomra kis összeggel 42-n. Aztán visszament 3x-re, nem adtam el, utánanéztem mi ez. Gondoltam jól van, nem sok pénz, tartom. És szerencsém volt, mert ML megjelent. Na, eddig volt szerencsém. Utána, a többit, a pakkom 95 %-át ezután vettem. Az akkor spekuláció volt. És az, hogy 200-on nem adtam el, amikor másfél hónapig ott nyaralt, az meg már teljesen TUDATOS döntés volt, mert már totál világos volt, hogy sokkal többet fog érni valamikor. Még akkor is be lehetett szállni. Mondtuk eleget. A barátnőm is csak akkor mert beszállni. És most örül neki. A másik meg, hogy én attól tuti nem leszek más ember, hogy itt sokat keresek. Max. annyiban, hogy több időm lesz a gyerekeimre, mert nem kell napi 10 órában dolgoznom a munkahelyemen. Na, ennyi, ha értéket akarsz teremteni, süss a gyerekeddel mézeskalácsot, vagy barkácsolj kissámlit. Vagy vidd el biciklizni.
balentum 2017. 11. 28. 12:51
Törölt hozzászólás
#3686
nyomjadocsem 2017. 11. 28. 12:42
Törölt hozzászólás
#3685
Metwolf
Metwolf 2017. 11. 28. 12:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#3684
A tőzsdei befektetői tevékenység nem éppen kétkezi munka. Itt mindenki azért van hogy a megtakarításait fialtassa. A végeredmény és a lényeg a pénztárca vastagsága.
M.L. papíroknál is van funda és a TA is működik legtöbbször. A tőzsde ilyen, pletykára venni, hírre adni. Aki meg dolgozni akar, értéket teremteni két kézzel az tegye, de ettől még nem kellene a másik oldalt lenézni.
zsoltee77
zsoltee77 2017. 11. 28. 12:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#3683
Értelek, ha szerinted semmi nem kellett ahhoz, hogy ML papírokkal többszörözze a pénzét valaki, akkor miért maradtak ki annyian? Tudod mi kellett hozzá? Brutál erős pszichó, hogy amikor pl. a Konzum 3000-ről 1140-ig zakózott, akkor ne rémüljön halálra az ember. Vagy amikor OPus 805-ről 506-ig esett, akkor nem volt szabad eldobni a papírt....ez nem szerencse, hanem kitartás, bátorság, tőzsdepszichó kezelése, amire szintén tudja magát képezni az ember. Gyenge idegzetűeknek nem való az ML papír, de utána akkor nem kell azt mondani a másikra, hogy csak szerencséje volt.
balentum 2017. 11. 28. 12:15
Törölt hozzászólás
#3682
balentum 2017. 11. 28. 12:13
Törölt hozzászólás
#3681

Topik gazda

balentum
balentum
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek