a jó az lesz, hogy kell valami ner embernek ez a cég valamiért és majd a cégérték a végén amikor viszi a többszöröse lesz, én ezért vettem párat, tegnap meg eladtam bukta
Ez áll a cég 2022.01.31-i rendkívüli tájékoztatójában: "A kiszorítási folyamat során minden 1 darab érvénytelennek nyilvánított KARTONPACK
részvény (ISIN: HU0000075692) után – a vételi joggyakorlásról szóló nyilatkozatban
meghatározott – bruttó 2.534,82 Ft kerül kifizetésre." A kérdésem arra vonatkozott- mivel az elmúlt napokban is kereskedtek vele 4-5-6-7 ezer forintért-, hogy kinek lehetett eladni ezt a rv.t ilyen magas összegért, amikor le lett írva, a papírral történő utolsó kereskedési nap 02.07. és innentől 2.500Ft-ot ér...?
Szerintem nem magyarok veszik, már az ilyen kicsikben is itt vannak a külföldi kisbüfik, akik pusztán spekulatív alapon vesznek meg papírokat. Sokat esett, olcsó, veszek. Ennyi. Buknak egy kis aprót, benne van a pakliban.
"A Budapesti Értéktőzsde Zártkörűen Működő Részvénytársaság (a továbbiakban: Tőzsde) a
KARTONPACK Dobozipari Nyilvánosan Működő Részvénytársaság (székhely: 1024 Budapest, Ady
Endre utca 19/A.) (a továbbiakban: Kibocsátó) névre szóló, dematerializált törzsrészvényeit (ISIN
azonosító: HU0000075692) 2022. február 11. napjával törli a Terméklistáról. A részvények Utolsó Kereskedési Napja: 2022. február 7."
Annak idején a csődös Visonkát is vették, nem számított, Zelleréva pl még bent is égett annyira pörgött benne hogy elfelejtette eladni az utolsó napon.
Eladva 9000 ért , az utolsó is elment a múlt héten 9500 ért , de nem értem miért adtátok vissza 2500 ért az államnak, na persze azt mondták beszüntetik a kereskedést , hát nem, ma is megy, ha csak alacsony forgalommal is.
Erre én is kíváncsi vagyok.Kedden terveztem bemenni lepapírozni a cuccost,de mert lehetett kereskedni,odabaxtam.az egészet,igy csak egy sima feles bukta jött össze..Ha nem fejezik be a kereskedést ,meglesz a véleményem az egész bandáról,ami nem öregbíti a hírnevüket.Nem árt mérlegelni a kormányközeli részvényekbe fektetett tőke tartózkodási helyét!Irány a BÉTa külpiac,az energiaszektor és a BUX hati,kis mértékben a Bitcoin. HS!!!
Egy héttel az ajánlati időszak vége előtt jött a hír, hogy visszaállítják a kereskedést. Aki nem akarta az utolsó napokra hagyni, s addigra leadta a nyilatkozatot és a transzfer is megtörtént, már nem volt mit tenni.
Nagyon köszönöm a részletes választ. Nem haragszik a minuszolókra, de csak egy véleményből értem mit lát valaki másképpen. Szerintem nem teljesen értelmetlenek a Fidesz lépései, csak nem ismerjük a hátterüket. De ma este bejelentette Varga Misi, hogy nagy beruházásokat állítanak le hogy 350 milliárd forintot megspóroljanak. Szerintem egy Kartonpack maradék 10% alatti részének felvásárlása ezek után nem lesz prioritás. Így is teljhatalmuk van.
Nem jól érted. Az államnak azért kellett vételi ajánlatot tennie, mert a befolyása 33% fölé került (a törvény betűje szerint a 33% elérését megelőzően kell ajánlatot tenni, de jelen esetben erre nem volt lehetőség, lévén vagyonelkobzás útján kerültek hozzá a részvények). Ez már majd két éve történt, mármint a állami befolyásszerzés. Arra hivatkozva, hogy nem állnak rendelkezésére auditált könyvvizsgálói jelentések (elintézték, hogy ne legyenek ilyenek), a kötelező vételi ajánlat megtételét elhúzták, csak a közelmúltban tették azt meg. Ez szerintem szimpla időhúzás volt, egyrészt a 180-360 napos átlagok lenullázása, illetve Fintha-Nagy kipöckölése céljából. Az ajánlattétel idejére "véletlenül" Fintha-Nagytól peres úton az Ő, bennfentes úton megszerzett pakkját is begyűjtötték, azzal együtt már 90% fölé ment a befolyásuk. De még egyszer leírom, a vételi ajánlatot az évekkel korábbi 33% elérése miatt kellett tegyék. A kötelező vételi ajánlatban az állam nyilatkozhatott arról, hogy ha 90% fölé menne a befolyása, akkor lemond az ez esetben neki járó vételi jogról (kiszorítás), vagy fenntartja a vételi jogot. Az állam ez utóbbit nyilatkozta, azaz fenntartja a vételi jog gyakorlásának lehetőségét. Egyben hozzátették, hogy már a vételi ajánlat kihirdetésekor elérték a 90% befolyást, ami a kiszorításhoz szükséges.
A tőkepiaci törvény úgy rendelkezik, hogy a kisrészvényesek kiszorítására csak egy vételi ajánlat lezárását követően van lehetősége a nagyrészvényesnek. S mit ad isten, holnap lejár egy vételi ajánlat, amiben az állam arról nyilatkozott, hogy fenntartja a jogot a kiszorításra, ráadásul már eleve megvolt neki az ehhez szükséges 90% befolyás, amit külön ki is emel a vételi ajánlat ezen részében. Mindezek mellé az állam által kinevezett cégvezetés a vételi ajánlat véleményezésében azt javasolta a részvényeseknek, hogy fogadják el az állam által ajánlott 2.535 Ft-os ajánlatot.
Továbbá: az összes részvény felvásárlására nem kell ajánlatot tenni, a kiszorítás "kényszerintézkedés", törlik azok részvényeit, akik nem ajánlják azt fel, azzal, hogy a törölt részvényekért cserébe a kiszorító kifizeti nekik az el nem fogadott ajánlatban szereplő árat. Hogy miért éri meg? Értelmet keresel az Orbán kormány tetteiben? Szerintem itt az lenne a nagy meglepetés, ha nem jönne kiszorítás.
jÁtfutva a korábbi hozzászólásokat nem egyértelmű, hogy eladjam-e akármennyivel többért, mint a felajánlott 2,5 eFt, vagy ne. Néhány db van már csak egyébként, tk. csak a minuszomat csökkenteném (a 2,5e-hez képest...). Most akkor kiszorítanak, kiszoríthatnak és 2,5-lel fizetnek ki, vagy nem feltétlenül, ha nem ajánlom fel és nem adom el? Ha az előbbi, akkor nyilván érdemes eladni. Ha nem, akkor meg marad és kereskedhetünk vele az idők végezetéig?
Az MNV vagyonelkobzással tett szert a 91%-os részesedésre. Megy ez nekik költség nélkül is. Nem nagyon akarja senki eldobálni a papírjait. Most is van vevő 8800-on.
Ez egy kötelező nyilvános vételi ajánlat. Ha jól értem akkor a tőzsdei szabályok kötelezik a 90%-nál nagyobb részesedéssel bíró MNV Zrt-t, hogy tegyen ajánlatot az összes részvény felvásárlására. Miért érné meg az MNV Zrt-nek kiszorítással megszerezni az összes részvényt? Olyan jövedelmező a Kartonpack, hogy megéri megvenni mindet? És utána Zrt-ként működik tovább? Szerintem senki nem fogadja el az ajánlatot és minden megy tovább ahogy eddig.
Elindult a helyére. De amíg újabb balekok jönnek, addig maradhat itt a magasban. A tavaly beragadtak örülhetnek, hogy a 85%-os bukó helyett lehetőségük van 25-50%-os mínuszban kiszállni.
Tudom, hogy mire képesek.lsd opus vagy 4ig...viszont amire én utaltam az a politikai kockázat. több száz milliárdot nyomnak propagandára és választás előtt nem biztos, hogy jól hangzik a kisrészvényesek "kiszorítása" a médiában ( főleg a helyiben). Meglátjuk..szerintem lesz még csavar itt
A törvényeket egyik pillanatról a másikra megváltoztatják,vagy hoznak egy teljesen újat ,oszt jó napot. A kicsiket kiszorítva maradok az ENERGIA-BUX hati-Külföld hármasnál.Elegem volt a manipulatív manőverekből.Igaz nagyot haraptam,mikor elkezdődött a mészáros buli,de a z errózió beköszönt.A maradékra vigyázni kell,mert az élet egyre rövidebb! HS!!!!!
A kiszorítást mindig megelőzi egy esemény, konkrétan egy vételi ajánlat, amelynél az ajánlattévő nyilatkozik, hogy amennyiben a neki felajánlott részvényekkel együtt eléri a 90%-os tulajdoni hányadot, úgy élni akar-e a jog által neki biztosított lehetőséggel, miszerint a neki fel nem ajánlott részvényeket is megszerzi, kiszorítás útján (él a vételi jogával).
Nem lehet bármelyik céget "lenyúlni". Próbálkozni persze lehet, lásd pl. Rába, ott is megpróbálta az állam megszerezni a részvények 90%-át és kiszorítani a többi részvényes, de ott nem jött ez neki össze, a vételi ajánlattal nem tudta összeszedni az összes részvény 90%-át, csak kb. 75%-ot. Itt viszont, ahogy az a vételi ajánlat 10.1 pontjában külön kiemelik, már eleve megvan nekik a 90%, miután nemrégiben perben megszerezték Fintha-Nagy részvénypakkját is. Azaz itt már nem kérdés, hogy a vételi ajánlat eredményeként vajon összejön-e az államnak a 90% ahhoz, hogy kiszorítsa a többi részvényest.
Ahhoz, hogy "bármelyik céget lenyúlják a bétről" előbb meg kell szerezni annak 90%-át. Ezt a Kartonpacknál már megtették. Persze, megtehetnék ezt másikkal is, ha neked lenne mondjuk 10 milliárdod elfekvőben és nem nagyon érdekelne annak sorsa, akkor bedobhatnál egy vételi ajánlatot pl. a Futuraqua-ra, részvényenként 200 Ft-os ajánlattal, nagy eséllyel meg tudnád szerezni a részvények 90%-át, a maradékot meg kiszorítás útján, és a tied lehetne az egész cég.
Hogy mire képes az állam? Orbánék annó külön törvényt csináltak, hogy az MVM-ből kiszoríthassák a kisrészvényeseket. Rühellték azt, hogy az MVM közgyűléseire rajtuk kívül tőlük független részvényesek is elmentek és pofátlanul kérdezni mertek.
A lenti esetekben felvásárlás történt, itt meg az állam kiszorítaná a részvényeseket...ennyi erővel bármelyik céget lenyúlhatnák a bétről. Nem vagyok jogász, de biztos van valami költségvetési rendelet/törvény, hogy ezt ne tudja megtenni.
Aki önként nem adja oda, annak részvényeit törlik és megkapja azt a pénzt, amit akkor kapott volna, ha a vételi ajánlatot elfogadja. Hogy miért veszi bárki ezt 2.535 Ft felett? Azon kívül, hogy az eladó és a vevő összejátszva strófolja fel az árat és közben terít, nem nagyon tudok másra gondolni.
gondolom a cél a kivezetés még a választások előtt: 63/A. § * (1) Az eladási ajánlat tárgyát képező részvények ellenértéke legalább:a) a kivezetésről szóló döntést megelőző száznyolcvan nap forgalommal súlyozott szabályozott piaci átlagára, figyelemmel a (2)-(4) bekezdésben foglaltakra,b) a kibocsátó által a kivezetésről szóló döntést megelőző száznyolcvan napon belül a társaság részvényeire ellenérték fejében kötött átruházási szerződés legmagasabb ára,c) amennyiben rendelkezésre áll, a kivezetésről szóló döntést megelőző háromszázhatvan nap forgalommal súlyozott szabályozott piaci átlagára, figyelemmel a (2)-(4) bekezdésben foglaltakra,d) a kibocsátó által a kivezetésről szóló döntést megelőző száznyolcvan napon belül érvényesített vételi, visszavásárlási jog esetén a szerződésben meghatározott lehívási ár és díj együttes összege,
A kötelező vételi ajánlat 2.535 Ft. Jövő hét csütörtökön zárul az ajánlat, utána jön a kiszorítás. Ez még utána kb. 1-2 hét. A kiszorításra a Tpt. törvény 76/D-78. paragrafusai irányadóak, azaz a kiszorítási árfolyam 2.535 Ft lesz. Mindenki 2.535 Ft-ot fog érte kapni, ebben a fázisban már érdektelen a 180 meg 360 napos árfolyam.
Most, hogy visszaengedték a kereskedést, így már lehet számolni 180 napos átlagárat, ami most 11450, tehát a az egy részvényre jutó saját tőke értéke már nem játszik szerepet, mivel már ez most a magasabb ár.
Ja, egészen elképesztő! 11,450-es átlaggal vették. Lehet úgy gondolták, hogy sokat esett. A jövő héten lejár a vételi ajánlat, dec. 16-ig kifizetik,
aztán pár héten belül nagy valószínűséggel jön a vételi jog gyakorlás, s januárban mindenki meg is kapja a maga 2,535 Ft-ját részvényenként.
Sziasztok! Csak 1 technikai kérdés. Azt meg tudja mondani valaki, hogy hogy lehet az, hogy az eladói oldalon van 1 db 9500-ért, vevőin 1 db 11000-ért, és mégsem teljesül? 🤔
Részemről maradhat :)), de szerintem kiviszik... Ha egyértelműen bent akarnák tartani, akkor beleírhatták volna a vételibe, hogy az ajánlattevő nem kíván élni a vételi jogával, mert továbbra is tőzsde cégként képzelik el a Kartonpackot. Elég gázos nekik ez a sok éve húzódó történet, nem véletlen, hogy a járvány alatti káoszt kihasználva kormányrendelettel kezdték el "megoldani", sok volt a balhé, ha nincs tőzsdén a cég, kevésbé van szem előtt, lehet vele csendes zrt-ként mutyizni. Ha tőzsdén marad, az pénzbe kerül nekik, tájékoztatások, nyilvánosság, közgyűlések, kisbefektetőkkel szívni. Majd elajándékozzák egy közérdekű vagyonkezelő alapítványnak a részvényeket, vagy eladják egy vállalkozónak (lehet, hogy Récsöl bababoltjához és a nemzethy vakcinagyárhoz kell egy dobozgyártó cég). :-(( Sok jóra, jól járó kisbefektetőkre, az elmúlt időszak történései alapján szerintem itt már nem lehet számítani. (Takarék szerintem a jelzáloglevelek miatt maradt bent. Azokat tőzsdére kell vinni, hogy az MNB is vásárolhasson belőle, és azok miatt publikálnia kell magáról mindent a Takaréknak, akkor nem fáj neki, ha a részvény is bent marad a tőzsdén).
A kereskedés folytatásának szerintem semmi köze a vételi ajánlathoz/kiszorításhoz. Azért engedte újra a kereskedést az MNB, mert a Kartonpack nov.30-án kitette a még hiányzó 2021. I. féléves jelentését, szerintem ezt még be kellett várni. A kiszorítás, ill. a tőzsdéről kivezetés - benne van a vételi ajánlatban, hogy az ajánlattevő élhet a vételi joggal - úgyis megtörténik, akár van tőzsdei kereskedés, akár nincs. Most szerintem kb. 3 lehetőség van: 1.) eladni tőzsdei forgalomban, adóbevallásnál ETÜ bukók/nyerők adója szembeállítható, 2.) elfogadó nyilatkozattal áttranszferálni a papírt (OTC ügylet, transzfernek is díja van a brókercégnél, nem ETÜ adózás), 3.) nem eladni/nem elfogadni, megvárni a végén a kiszorítást, amikor a számládról törlik a papírt és megkapod helyette az ajánlati árat cashben. Kiszorításnál még szívás lehet, hogy törlik a tőzsdéről a Kartonpackot, zrt-vé alakul a cég, és a zrt részvényekre a brókercégek magasabb számlavezetési díjat számolnak. (Remélem, nem írtam nagy hülyeséget, ha mégis, légyszi javítsátok.)
egyébként sem tudom milyen üzenete van a tőzsdei befektetőknek, hogy az állam bármikor átveheti bármelyik cégben az irányítást, majd kiszorítják a részvényeseket. Ha súlyos csalások és visszaélések ürügyén veszik át az irányítást, akkor a BÉT cégeinek 80%-a mehetne állami irányítás alá :D
Eddig tőzsdei kiszorításról jöttek a tájékoztatásuk, most mégis hip-hop visszaengedték a kereskedést pusztán a kisbefektetők "súlyos érdeksérelme" miatt? Ez sem életszerű manapság...
Laza Manci mondta egyszer,:Több is veszett Mohácsnál!Egyetértek,de a céget ez legkevésbé hatja meg.Lehet,hogy a 3600 db-s tömeget várják hogy bent legyen az ajánlati könyvben,vagy az is lehet,hogy már felajánlották a többit.
Tegyük fel, hogy 1 héten belül egy-két stróman (tudom-tudom a Magyar Államnak nincsenek ilyenjei) megveszi a közkezet és akkor csak a strómanokat kell "kiszorítani" Sokkal gyorsabb folyamat, mivel a mostani kisbefektetők nem adják szívesen oda 2500Ft-ért. Időt nyernek! Ilyenre nem számít senki?
Kartonpack