TapaiK
1
3
5
2017. október 18. | 12:01

Frankfurti certifikátok  

Azt keresem, hogy a frankfurti certifikátpiachoz melyik brókercég/szolgáltató biztosít hozzáférést (a kbc-n kívül)???
A kbc-t az ismert okok miatt semmiképp sem használom tovább, ezért keresek másik szolgáltatót.
Gyorskeresésem eredményeképp magyar brókercéget nem találtam, amelyik hozzáférne a frankfurti certifikátpiachoz... Ha mégis van ilyen/tudnátok ilyet, kérlek jelezzétek.
Német (vagy más országbeli )brókercéghez - amely hozzáfér a frankfurti certifikátokhoz - milyen feltételekkel lehet regisztrálni??
Kell német/helyi lakcím, vagy elég a magyar?
(A frankfurti certifikátpiac az, amelyiken kereskedek, megszoktam ott akarok továbbra is kereskedni. Épp ezért, ha kell kiutazom Németo.-ba, Ausztriába  a számlanyitáshoz, csak találjak már egy megbízható szolgáltatót.)
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
március 12. | 15:18
előzmény: #117  lo5o_
Rendben, köszönöm.
március 11. | 21:41
előzmény: #115  Justy
Nekem a német oldalt a magyar ügyfélszolgálat javasolta, szóval valószínűleg nem lenne gond.
március 11. | 21:39
előzmény: #114  Justy

Lehet kereskedni. A degiro.de-s oldalt eddig nem sikerült németről átállítanom, de valószínűleg egy javascript-es varázslással megoldható lenne. Addig is: Google translate.
.
Vagy a degiro.hu-n is elérhetők 3 kibocsátó warrantjai.
március 11. | 17:42
előzmény: #113  lo5o_
Ha a német oldalon regisztrálok, ugyanúgy hívhatom a magyar ügyfélszolgálatot a későbbiekben?
március 11. | 17:38
előzmény: #113  lo5o_
Sziasztok! 
Még mindig lehet KO Warrantokkal kereskedni? Minden klappol ugyanúgy (vétel, adás teljesülése, stop megbízás, stb)? Annyi a kérdésem, hogy ha a német oldalon regisztrálok (degiro.de), akkor is tudok a platformon magyarra vagy angolra váltani nyelvet? Köszi a választ.
2018. december 29. | 11:01
előzmény: #112  Justy
A degiro.de ugyanúgy elkéri az adószámot, mint a degiro.hu. Szóval a NAV tudni fog róla. Ugyanígy működik az Interactive Brokers esetében is, onnan is elérhetők a német tőzsdéken forgalmazott certik/warrantok.
2018. december 29. | 09:24
előzmény: #111  lo5o_
Ohhh, köszi. Valóban? A NAV a kěsőbbiekben nem köthet bele valahogy vagy ilyesmi?
2018. december 28. | 22:31
előzmény: #108  Justy
Ha a degiro.de-n keresztül hozol létre egy számlát (simán lehet magyar lakcímmel), akkor elérhető az összes kibocsátó.
2018. december 28. | 18:41
előzmény: #109  vagfoldi
Köszönöm a választ.
2018. december 28. | 07:14
előzmény: #108  Justy
Részben egyelőre csak DB;UBS;Vontobel papírok érhetők el de ez a 3 szolgáltató lefedi a teljes zerti piacot.ETF ből minden szolgáltató elérhető szintúgy a befektetési alapkezelők közül is.Már január óta.
2018. december 28. | 04:42
Sziasztok! Rendeződött a DeGironál a Frankfurti Certifikát Tőzsdén való kereskedés a MIFID_2 miatt?
Köszi a válaszokat!
2018. április 26. | 13:17
előzmény: #106  peter_s
van magyar nyelvű ügyfélszolgálat, hívd fel őket v. emailben is elérhetőek
2018. április 26. | 13:08
előzmény: #94  vagfoldi
A Degiro-nál van opicó is, ugye? Futures-re (pl. ES (SP500), CL (olaj), RTY (russell 2000), YM (DOW)  lehet opciós ügyeletet kötni? Érdekelne, hogy mekkora a margin letét ezeknél, a honlapon nem találom, az opcióval való kereskedést írják mindenhol csak nem látom a lényeget.
2018. április 26. | 13:04
előzmény: #104  HegyiVl2
99,9%-ot akartam írni.. :)
Amúgy a kbc-nél lehet már felvenni certifikátokat?:)), mert amikor eljöttem nem lehetett...
A 14 eurós min. kötési díj drága...
2018. április 26. | 13:02
előzmény: #103  kezdo_capa_bebi
finanzen.net
boerse-stuttgart.de (gyakorlatban 99,995-ban megegyezik a frankfurtival, tizedmásodpercek alatt learbitrázsolják, ha mégsem :)
degiro.hu :)
2018. március 25. | 15:41
Sziasztok! A KBC-től azt a felvilágosítást kaptam, hogy a frankfurti tőzsdére nem kell előfizetni real-time adatokra, mert a frankfurti tőzsde real-time adatai nyilvánosak. Ti melyik internetes oldalon figyelitek a frankfurti tőzsde real-time adatait? Tudna nekem linkelni valaki egy olyan oldalt, ahol látni lehet a frankfurti certifikátok real-time adatait?
2018. január 20. | 00:12
előzmény: #99  Justy
A csúszó stoppot nem használtam még így nem tudom hogy működik a DeGiro nál.
2018. január 19. | 00:12
előzmény: #99  Justy
1 cent az árlépés eszköz.Másért utasítja el .Lehet az az ár már a kiütési érték alatt vagy felett van.Degironal ilyet nem tapasztaltam csak ha már korábban adtam le megbízást és nem töröltem akkor volt ilyen vagy ha a db szám nem stimmelt.
2018. január 18. | 19:16
előzmény: #88  HegyiVl
Szólj, mikor mész erre a Tradersnight-ra, még nem voltam. Szívesen elmegyek, ha előre tudom az időpontot.
2018. január 18. | 15:53
KO certiknél (Certi-Frankfurt piac) hány árlépésköz távolságra lehet elhelyezni STOP megbízást? KBC-nél hosszú perceket kell várnom, míg az üzi megjön, hogy a tőzsde elutasította a megbízásomat. Azt, hogy miért utasította el, nem taglalja, de valszeg azért mert túl közel van a piaci árhoz a stop érték. Na most amikor megadom, lehet, hogy a tőzsde szabályainak még meg volt a megfelelő árlépésköz távolság, csak a KBC rendszerének késlekedése miatt, az már akkor nem felel meg, amikor az rögzül(ne) a tőzsdei rendszerben, én meg fél órát maradok STOP-Limit (ami vagy stop loss vagy profitkövető stop funkciót tölt be) nélkül :-(((
Kinek van erről gyakorlati tapasztalata a DeGirónál? 
2018. január 18. | 15:47
előzmény: #40  Mpapa
Továbbra is gyorsak a certi ügyletek a DeGirónál Nálad is? Stop megbízások, stop megbízások módosítása, megbízások törlése. Úgy értem pár másodperc alatt él már a tőzsdén a módosítás (KBC-nél ez fél óra is lehet, ami alatt kiütődhet a cert)?
2018. január 18. | 13:51
előzmény: #96  DAXHU
Van DB Commerz is meg Paribas ezeket is használom.
2018. január 18. | 10:10
előzmény: #93  vagfoldi
Köszi az infókat. Létezik, hogy csak ING és Vontobel certik vannak?
2018. január 18. | 09:56
előzmény: #86  Justy
Nekem kb már 10 másodperc ha kiválasztom előtte a terméket.Érdemes több papírt keresni és felvenni a kedvencek közé egyből ott az adás v vétel opció fül.
2018. január 18. | 09:52
előzmény: #91  Justy
Hétvégén írók de nyugodtan hagyd ott  KBC-t és menj a Degirohoz.
2018. január 18. | 09:50
előzmény: #92  DAXHU
Olyan termékeket találsz meg amelyiknek van angol nyelvű MiFiD II je és csak azzal tudsz kereskedni.Itt kell keresned aztán ISN számot beírod a Degironál és megtalálod felveszed kedvencnek közé.
http://zertifikat.finanzen.net/knockouts/
http://zertifikat.finanzen.net/zertifikate/
http://zertifikat.finanzen.net/optionsscheine/
Zerti az= KO nem úgy mint itthon az Ersténél.
2018. január 16. | 21:06
előzmény: #82  HegyiVl
Hello. A degironál hol találok frankfurti certiket? Tudtok segíteni? Vagy hol kereskedtek velük?
2018. január 16. | 13:14
előzmény: #84  vagfoldi
Neked is küldtem mailt :-)
2018. január 16. | 05:24
Írj rám, és akkor majd emailen eszmét cserélünk.:-)
Köszönöm előre is!
2018. január 15. | 20:22
ok, akkor adok én :-) ez nekem afféle pont nem érdekes harmadlagos mail-cím:
chaser883@gmail.com
2018. január 15. | 17:16
előzmény: #87  Justy
A kötetlen eszmecserében benne vagyok mindenképp, certifikátkereskedői tapasztalatok cseréje nagyon hasznos lenne szerintem...
Tradersnight-ra szoktál járni? Ott személyesen is lehet beszélni, mailt cserélni... A Degiro topikba beírom az eddig tapasztaltakat, annak örömére, hogy - a kbc-hez viszonyítva - elértem az 1000 euró "jutalékdíj nyereséget".... :)
(Egyszer megadtam nyílt fórumon a mail címem, aztán úgy megugrott(napi pár százra) a spam, spy, troll mailek száma, hogy törölnöm kellett a fiókomat :((. (Azóta megfogadtam, hogy mégegyszer ilyet nem csinálok. Lehet mivel ez nem egy népszerű topik nem járnék így, de mivel csak 1 mailt használok, "minek kockáztatni" :), mondaná az öreg... :) .)
2018. január 15. | 14:07
Emailben hozzád is lenne pár kérdésem a DeGiróval kapcsolatban (a KBC de facto használhatatlan). Tudnál írni egy email-címet? Köszönöm neked is előre a segítségedet! 
2018. január 12. | 15:39
Továbbra is minden Ok a DeGironál? Stop-limit vétel/eladás gyorsasága, aktiválási ár módosítása milyen gyors? Ugye írtad, hogy nem is kell aktiválni a warrantokat. Mennyire egyszerű a kezelőfelület? Magyar a platform? 
2018. január 07. | 08:30
Nem a termék miatt linkeltem be, hanem az oldal miatt. Általában a KO érték közelében (50X+ tőkeáttételes) vásárolok warrantokat és pár perc vagy órás távon tartom meg őket.
2018. január 06. | 23:03
előzmény: #80  Justy
Úgy látom ez ki is ütődött. 
2018. január 06. | 17:56
Szia! Uhhh, köszi a tapasztalataidat, nagy segítség. Bármi eszedbe jut még "érdekesség" vagy amire figyelni kell, megköszönöm ha megosztod.
2018. január 04. | 23:35
előzmény: #73  Justy
Hi,
decemberben nem sok időm volt, ezért kicsit késve olvasom/reagálok.
Én amellett, hogy relatíve aktívan kereskedek, elég sok certit figyelek, hogy lehetőleg ne legyen melléfogás. Mert ugye ha csak a magyar erstéből indulunk ki, látható, hogy a kibocsátó elég meghatározó a certi tekintetében...
A tapasztalatom és megfigyelésem alapján az alábbi 3 kibocsátó certijeit szoktam venni - ha egy mód van rá:
Commerzbank, Societe Generale, DZ Bank.
Nekem pont a DZ bank a "kedvencem", korrektül leköveti az árat, és cserébe nem emelgeti annyira a kiütési árat - KO certifikát esetén. Gáznál szinte csak ez játszik, de indexnél, részvénynél is jók.
DE azt figyeltem meg, hogy instrumentumonként változó melyik certi kibocsátó a "legjobb". Pl. DAX-nál(fura módon) a Société Generale emelgeti a legkevésbé a kiütési árat - ugyanúgy korrektül lekövetve a DAX változását.
A Vontbelt hanyagolom, mert volt egy rossz tapasztalatom: VS9A 0G certinél, gyorsabban emelte a kiütési árat, mint a többi kibocsátó.. Hát nem pont ilyenem volt..:(
De amúgy tényleg elég jól követik az árat.
Ezenkívül ajánlom még a Raiffeisent (kevés van, de nagyon jók, úgy látom), a sima OS (nem kiütési pontú) certiknél pedig az Unicredit/Hypovereinsbank is játszik az első 3-as mellé.
Más kibocsátó certijét (esetleg CITI, UBS) csak akkor veszek, ha nincs a megcélzott paraméterek szerint a fenti 5-ösnek... De ilyen évente max. 1-2 alkalommal van csak - szerencsére:)
2018. január 01. | 21:54
előzmény: #80  Justy
Ez valami Rolloveres termék ráadásul Bermudás.
Napi szinten változik/csökken  a strike az árfolyam fedezés miatt.

Topik gazda

TapaiK
1 3 5

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE