Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zsolt90 2024. 07. 27. 17:37
Előzmény: #109213  pomperj
#109220
“ Tudod mit? En orommel latnek ugyanannyi  hajlektalant, ugyanannyi GDP-vel,  Budan is.
Iszonyatosan messze vagyunk toluk; de nemcsak Mo-on, de a Milano-Amsterdam vonal 400km szeles savjaban is, pedig az EUnak ott van a kellos kozepe”
En egyetertek, amerika az innovacio, az ujitas hazaja, eros gazdasaguk van, eros birodalom, imadom a hangulatot ott, semmihez se hasonlithato. De akkor se ertek egyet az altalad fent leirtakkal. A legtobb ember csak nyugodtan, tisztesseges korulmenyek kozott akarna elni, biztonsagban nevelni a gyerekeket, tiszta, elheto kornyezetben. Rengeteg amerikai, aki nem gated communityben es draga hazakban el, szivesen cserelne az europaiakkal, akiknek van egeszegugyi biztositasa, ahol kavezok vannak, peksegek es nem kell mindenhez autoban ulni stb. A gazdasagi ero nem minden, foleg akkor nem minden, ha nagyon keves ember kezeben oszpontosul a vagyon nagy resze. En magam reszerol speciel nem szeretnek millio dollaros hazban elni, majd kerulgetni a hajlektalanok tomeget a varosban. Es azt sem akarom, hogy a kevesbe szerencses honfitarsaim hatan halmozottan csattanjon az ostor. 
R00 2024. 07. 27. 17:01
Előzmény: #109214  pomperj
#109219

Ha tudnaam, szivesen megmondanaam meddig esik SPY es NDX.
 
Ha tudnaam, szivesen megmondanaam meddig EMELKEDIK SPY es NDX.
Placi82 2024. 07. 27. 16:31
Előzmény: #109213  pomperj
#109218
Persze, hogy nem teszi a satorzabotokat nem teszi oda, a finaszirozoi közé. Tudom én is. Manhattanbe,   Southamptonban se ahol a fonokei vannak. Irónia volt.😀Amugy meg a neoliberalizmust és a fejlődést osszemosni bűn. Sokszor mondtam már hogy innovatív fehér mérnököknek koszonhetjuk a jólétet, innovációt, technológiai fejlődést. És ebből következik a technológiai fejlődés, ami jólétet hozott el a fejlett világba. Egy Musk, egy Jobs, Winklevoss fiverek etc, (direkt nem zukerberget írtam, olvastam egy könyvet erről, khmm.) 
Ők tettek nagyja Amerikát, és hasonló elodeik. Nem a pozitív diszkrimináció,BLM, WoKE, MMT, és a mostani sok zombi cég, és romló versenykeptelnseg A liberalizmus jó, de most neoliberlizmus van ami káros és 5 év múlva látszódni fog a karos eredmenye
Kína elmúlt 30 éve én ami brutális fejlődés volt, akkor a neoliberlizmus volt Kínában? 
Németországban Hitler alatti gazdasági csodában neoliberlizmus volt.?  De Gaulle, Schroder alatt ez a neoliberálisok voltak uralmon?  Mindenütt tiltakozni fogok azon hamis elterjedt állítás ellen hogy a neoliberlizmus, Woke, progresszív libek. politika okoz, vagy okozott volna a múltban jelenben gazdasági fejlődést,es jólétet. Off
XEL 2024. 07. 27. 16:14
#109217
Értem. Kösz
pomperj
pomperj 2024. 07. 27. 16:11
Előzmény: #109206  KrisztinaI
#109216
isteni lesz,  amikor az en Iphone-om Ai-ja valaszolja meg azokat az email-eket,
amiket a csajom iphone-janak  az  AI-ja irt   nekem?  
.
Ugy tudom,  az izraeli  hadsereg AI-t hasznal a Hamas tagok azonositasara, tartozkodasuk azonnali
felderitesere, es egybol a "collateral damage" civil aldozatok becslesere is. Az operator "accept"
nyomasa utan mar indul a raketa.
A katonai donteseknel nincs olyan hadsereg, amely lemondana az AI  beveteserol.
Nemcsak strategiai, de szakasz szinten is.
.
A regi  dilemma, "jobb most egy jo terv, mint tul keson egy kivalo", nos ez a problema szinte megszunik.
Viszont a technologia annyira elore szaladt a katonai vezetok es a politikusok minosegehez es
 kivalasztasi modszerehez,  es moralis allapotahoz kepest kulonosen, hogy nos, 
ha ezt nem kezeli az emberiseg surgosen, akkor az autonom haboruval  rohadt nagy bajban leszunk.
EGyebkent persze, igazd van, meg csak az Ai superciklus elejen jarunk. 
Mennyit is fejlodott az IT 50 ev alatt? Na,  AI  tobbet fog.
guantanamo
guantanamo 2024. 07. 27. 16:02
Előzmény: #109213  pomperj
#109215
Szerintem ha mar a teljes usa-t is egy parszor lenullaztak volna, es nem 6000 km-rol nezegette, meg kuldozgette volna a katonakat a vilag masik felere, sokszor a sajat maga altal geberalt, gazdasagi elony szerzesere hasznalt haboruk miatt, akkor valszeg nem tartana itt. 
pomperj
pomperj 2024. 07. 27. 15:21
Előzmény: #109203  XEL
#109214
Ha tudnaam, szivesen megmondanaam meddig esik SPY es NDX.
De tudok adni 2 gondolatot.
1)Az USA tozsdek extremen tulertekeltek. Nagy esely van tobb eves, baratsagtalanul nagy esesre.
Azt gondolom, a rovidtavu 1-2 eves treasury bondok, vagy banki CD-k jobban hoznak, mint a tozsdek
a kovetkezo 3-5 evben.  Okosabb a penz nagyobb felet azokban tartani.
.
https://imgur.com/a/OQD70Bu
.
Ezert kozep es hosszutavu kilatasokkal ervelesek mind ignoralandok. Rovid tavokban gondolkodunk.
Mindig stoplosst teszuk az utolso honapban, utolso negyedevben latott melypont szintje ala 1 tick-el.
Daytrade-ben az utolso het melypontja mindig stoploss.
.
2)A realisan varhato legnagyobb esest, fundas alapon az atlaghoz visszateresre,  SPY=2650
 
szintnek gondolom. Ennek adok 15% valoszinuseget, de 85% valoszinuseggel ennel kevesebbet esik.
De meg lennek lepve, ha nem esne vissza legalabb 4300 kornyekeig. Ennek adok 80% valoszinuseget.
pomperj
pomperj 2024. 07. 27. 14:34
Előzmény: #109208  Placi82
#109213
1)manapsag minden (!) politikus allitasat erdemes ketszer ellenorizni, hogy lehet-e igaz. 
Trump eseteben 3x. A statisztika szerint is korlatlanul hazudik, minden beszedben 20 folotti 
a nyilt hazug allitasok szama. Biztos, hogy olyan jo lesz ujra elnoknek?  Biztos, hogy egy 23 eves
bachelor degree ifjonc nem veri meg akarmelyik  IQ tesztben?
Trump biralta, hogy Biden tul idos; nos, idosebb lesz mikor 2028-ben vegleg  tavozik, mint Biden most.
A ket hatalom-manias  venember kozul egyik hatra lepett. Jobb lenne ha a masiknak is lenne esze ra. 
.
2)California egyedul a vilag 5. legerosebb gazdasagi hatalma, kozvetlen Japan utan es India elott.
A magic7-el Californiaban nagyobb ertek van, mint barmelyik mas orszagban az osszes vagyon.
Azt a  produkciojat nem hajlektalan satortaborokban  a drogosok csinaljak ott.
.
Tudod mit? En orommel latnek ugyanannyi  hajlektalant, ugyanannyi GDP-vel,  Budan is.
Iszonyatosan messze vagyunk toluk; de nemcsak Mo-on, de a Milano-Amsterdam vonal 400km szeles
savjaban is, pedig az EUnak ott van a kellos kozepe. 
Es nem, nem fogjak attelepiteni a satorokat se Palo Alto, se Atherton, se Irvine elit negyedeibe.
Biztos lehetsz benne. Akkor se, ha Kamela lesz elnok.
Egyebkent, kit tudsz megnevezni  jobboldali populista politikust, aki vezetese idejen nagyobb fejlodes
volt a foldon, mint a liberalis, demokrata hajlamu Californiaban?
 
elrow 2024. 07. 27. 13:20
Előzmény: #109211  terelemel
#109212
"Nem, amit te írtál, az csak azután lett a szöveg, miután mindenki számára nyilvánvaló lett, hogy hazudtak amikor azt mondták, hogy nem kaphatod el a vírust, ha beoltatod magad. 
"Hívhatjuk a figyelmet, de felnőtt emberek vagyunk, ezt mindenkinek tudnia kell, hogy, ugye, korábban úgy védekeztünk, hogy elzárkóztunk, tehát izoláltunk, elszigeteltünk, karantén és így tovább, és ezzel a vírus terjedését lassítottuk. De most már támadásban vagyunk, mert a vakcina megöli a vírust abban az értelemben, hogy az olyan, mint egy golyóálló mellény. Tehát aki be van oltva, arról lepattan a vírus, és mindenkinek van egy mellénye, egy golyóálló mellénye vagy a háziorvosnál vagy az oltási ponton, vegye föl, és abban az esetben nem lesz már kit megtámadnia a vírusnak. De felelősségteljesen kell viselkednünk, mert most még nincs mindenki beoltva, és aki nincs beoltva, az még megfertőzhet másokat. Aki már védett, ő már nem fertőz meg új embereket vagy új betegeket, de aki nincs beoltva, ő képes lehet megfertőzni másokat, és ő maga is megfertőződhet."
https://kormany.hu/beszedek-interjuk/miniszterelnok/orban-viktor-a-kossuth-radio-jo-reggelt-magyarorszag-cimu-musoraban-20210430
terelemel 2024. 07. 27. 12:17
Előzmény: #109210  elrow
#109211
Nem úgy volt ha beoltod magad akkor is elkapod, csak sokkal enyhébb tünetekkel veszeled át?
elrow 2024. 07. 27. 11:49
Előzmény: #109209  szieszta
#109210
Azt is mondták, hogy ha beoltatod magad akkor lepattan rólad a vírus és nem is adhatod tovább. Aztán utólag kiderült, hogy a transzmissziót egyáltalán nem is vizsgálták...Ergo hülyének néztek mindenkit akit csak lehetett. Hazudtak folyamatosan és mindenki alusisakosnak lett bélyegezve aki akár csak kérdéseket mert feltenni.
Ajánlom meghallgatni, Pogátsa nem egy idióta, talán ebben egyet érthetünk: https://www.youtube.com/watch?v=5pVYelS5Xvo
szieszta 2024. 07. 27. 11:28
Előzmény: #109205  elrow
#109209

Azt én is láttam,  hogy óriási hisztéria volt körülötte, csak azt nem tudom, mi lett volna HA.
Azt viszont láttam, hogy akit megkínzott, az amint felépült rögtön futott beoltatni magát, pedig állítólag ha átestél, már védett vagy.
Placi82 2024. 07. 27. 10:40
#109208
https://www.portfolio.hu/global/20240725/szornyu-dolgot-kezdtek-el-terjeszteni-kamala-harrisrol-700653
Utána néztem ennek a Kmala hölgynek. És őszintén drukkolok neki mint János.
Remélem, megvagja a rendorsegi budzset, rendőr őrsoket zar be, folytatja a liberális ugyeszek(sok nspknlibetwlisnugysz kap sok sok támogatást a választások alkalmával) mentalitásat, ahol a bűnözőknek, paradicsomot teremtenek mint SanFranciscoban és Los Angelesben és remélem az elit keruletekre is atterjed, az elit lakoovezetekre. Hisz ott van zsákmány. :) Drogos hajléktalan satorokhoz pedig nem hogy nem nyúlnak hozzá, hanem elit kormyekre telepítik oket, és szolgáltatást, ételt italt, és drogot biztosítanak, a szenvedély betegeknek. És a rendőrök pedig csak admimisztraljanak, mert állandóan tulkapasokkal vadoljak oket. Jobb ha fegyvereik se lesznek, mert csak állandóan rasszista módon elsutik. Őszintén kívánom hogy Kamala nyerjen. Kell Amerikának egy tisztitotuz, és ha USA helyre jon majd, akkor  világnak is jobb lesz. Bár az elit környékén a "kiválasztott elit" odáig kis buborékban elnöknek is olyan elete lesz mint a rednecknek, es az átlag munkásosztalynak, a kozbiztonsag éreztüknek annyi lesz. . De a neoliberális eszmek érdekében erre kis áldozata remélem hajlandók lesznek, az "gazdasági elit" tagjai😉😀😉. Hajrá Kamala🤣
TheSnake2020 2024. 07. 27. 10:10
Előzmény: #109198  pomperj
#109207
A magyar tőzsde egy mutyi. A 4 nagy közkézhányad, nem a hivatalos, szerintem 10% alatt mindegyikben. A többi kereszt tulajdonlás,  haverok,  erős kezek stb. Nem érdemes vele foglalkozni. Pláne nem TA alapon. 
KrisztinaI 2024. 07. 27. 10:03
Előzmény: #109188  Zedisdead
#109206
Köszi, bár ahogy elnézem, ennek az esélye pici, ahogy Kína és USA elkezdték egymást kölcsönösen kitiltani a mindenféle AI dolgokból.Egyébként nem értem, hogy a kiábrándulás kapcsán miért lettek az emberek idegesek, maga az Economist is megírta, hogy egyelőre nem látszik a beruházáshoz képest a várt a nagy AI forradalom, lehet,hogy a jövő héten megírják az ellenkezőjét is.
https://www.economist.com/finance-and-economics/2024/07/02/what-happened-to-the-artificial-intelligence-revolution
elrow 2024. 07. 27. 09:25
Előzmény: #109204  szieszta
#109205
Mondjuk azért, mert illett volna gondolkozni előtte. Sokaknak még akkor sem esett le, hogy hülyének lettek nézve amikor már a 4.-et akarták velük beadatni...Akkor meg végképp meg kellett volna szólalnia annak a bizonyos csengőnek, amikor a gyerekeket elkezdték oltatni. Természetesen kizárólag pfizer-rel. Aztán hirtelen hogyan is tűnt el a covid? Putyin apónak "köszönhetően"...Covid volt, covid nincs.
Érdekes módon azóta sem lett kitárgyalva, hogy mi is történt abban a 2 évben...Pedig bőven lenne miről beszélni. Szabadságjogok korlátozása terén legfőképp...Ausztriában 2022 januérjéban már készült a törvénytervezet, hogy az oltatlanok pénzbüntetést kapjanak.
Az orvos ismerőseid nem is tehettek mást, ha meg akarták tartani a munkájukat...Szóval ők ezt nem bevállalták, hanem rá voltak kényszerülve + a kánonból nyilván nem beszélhettek ki. Erről ennyit. 
Én nem a covid, mint vírus létezését tagadom, hanem az arra adott eltúlzott intézkedések jogosságát vonom kétségbe. Továbbá azt állítom, hogy 55-60 éves kor alatt (egészséges ember esetén) nagyobb kockázata volt a kísérleti oltásoknak, mint magának a vírusnak.
szieszta 2024. 07. 27. 07:59
Előzmény: #109201  elrow
#109204

Nálunk az összes ismerős orvos beoltatta magát. Ha ők ezt bevállalták, akkor én miért ellenkeztem volna?
A háziorvosom nővérkéje nem oltatta be magát, csak mikor visszajött a kórházból és szerencséjére túlélte a lélegeztetőgépet. Már jópár év eltelt azóta, de még mindig látszik, hogy valami visszamaradt, nagyon szétszórt, nem mindig tudja kifejezni magát és beszéd közben elfelejti, hogy mit is akart mondani. Biztosan tudja magáról, hogy sok mindent elfelejt, mert semmit nem hagy későbbre. Ha ki kell írni a vény, "várj megcsinálom, mert aztán elfelejtem". Csak 2 percet voltam bent nála, de legalább ötször mondta, hogy hová is tettem?
XEL 2024. 07. 27. 07:53
#109203
Szia János! Még csak csipegetem a tőzsdét, szóval zöldfülű vagyok, így lehet, hogy még a kérdes feltevésem sem jó, de ...Szerinted az esés spy, nasdaq milyen mélyre várható és milyen hosszan húzódik el? Sajnos metát, nflx-t Cfd kereskedésben rosszkor vettem. Ha reagálsz, megköszönöm
szieszta 2024. 07. 27. 07:43
Előzmény: #109199  Placi82
#109202

Ez is nagyon érdekes kérdés, mivel szerintem az immunreakció öli meg az embert, nem a vírus. A tüdőgyulladás is egyfajta védekezés, amit túltol a szervezet a nagy harcban.
Számtalan baktérium és vírus éldegél a szervezetünkben, amivel megtanultunk együtt élni. Aki nem alkalmazkodott, az kiszelektálódott.
A kicsi leányunkat nem oltattuk, gondolom rajta is átment a kór, de nem vettük észre.
Én 50 évesen belázasodtam, de ez csak 1 éjszaka alatt elcsengett. Ha nem csináltunk volna tesztet, nem is gondoltam volna   a covidra. Feleségem nem az a nyafogós típus, de őt jól megfektette. Másodszor is hazahozták a nagyok az egyetemről, feleségem kedden kapta meg a védőoltást, a fiamnak meg szerdán már pozitív volt a tesztje. Így a feleségen dupla adaggal 3 napig ki sem szállt az ágyból. Lehet én is újra átestem akkor, de nem teszteltem, mert semmi tünetem nem volt.
Ugyanígy vagyok a bárányhimlővel is, én nem tudok róla, hogy elkaptam volna, de mindhárom gyerkőcömnek volt és  a doki azt mondta, az kizárt, hogy nem kaptam volna el tőlük. Több mint valószínű, volt nekem is, csak nagyon gyenge tünetekkel, így már immunis vagyok rá.
Nálunk volt egy család, ahol a 4 felnőtt, nagypapa, nagymama, apuka, anyuka hagyott itt 2 gyerkőcöt, 1 hét alatt.
elrow 2024. 07. 27. 06:20
Előzmény: #109200  Placi82
#109201
Nézz meg youtube-n egy-két beszélgetést az általam előzőekben említett kutatóorvossal. Tanulságos...

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek