Na igen. Viszont ezek alapján így még több pénz fog kikerülni a jövőben is, mert inkább ezt csinálják, mint erős válságba hajtanák a jólétet egy darabig, ami igazából hosszútávon rendesen stabilizálná ezt a brutál lufit. Persze ha gyors esés lenne, az igazából jobbat tenne, de a konszenzus inkább a lassú csorgás felé mutat. Így viszont csak idő kérdése, és a dollárnak tényleg annyi lesz valamikor.
Valasz #5102-re Nem ismerem a ceget, ma eloszor atfutottam a 4iG infokat. 1)Van 380 alkalmazott, es van 17Mrd arbevetel, szoval 44M/fo. Es ebbol eddig nem juttak el pozitiv adozott profithoz se 2016 se 17 evben? Manapsag szereny 10- 15% profitrata mellett ebbol 1.7-2.5 ( de max 4.0?) Mrd profit lenne IT fejlesztes es uzemeltetes szektorban a normalis. Magan cegkent az eltuno profit szokasos, de tozsdei cegkent abszurdum. Minek venne meg barki, ha nincs is profit 2 eve? . 2)A 17Mrd Ft forgalombol 12 Mrd ELABE, szoval az arbevetel jo nagy resze kereskedesbol van. A vevoi koveteles 4.5 - 5.8Mrd savban van, ami elkepesztoen magas. Elso ranezesre a keszlet forgas 4-5 honap, allandoan jo sokkal tartoznak valakiknek, es alighanem regota igy van. Es van hitelallomany kb. 1.1Mrd, meg egyeb kotelezettseg 2 Mrd korul. Ha ehhez kepest az alaptoke 1.88 Mrd, akkor meg el is vannak adosodva. (?) . 3)A toke szerkezet furcsa, plane a szakmaban ennyi eltelt idohoz kepest.12 ev alatt egy tozsdei ceg legalabb meg kell duplazza-triplazza a sajat toket. Az1880 M tozsdei kibocsatott alaptokehez kepest 900 m az immaterialis javak, es 750 m a goodwill. Szoval megfoghato vagyon alig van, nem is torekedtek ra, eddig is hazavittek mindent. Legfeljebb egy iroasztal es egy PC van alkalmazottkent a vagyoni listan. A nemvagyoni meg kb. 4M/fo, ami szoftver fejleszto cegnek nagyon kicsi, uzemeltetonek eppen elmegy. . 4)Szemelyi raforditas 3.1 Mrd, tehat az atlagos fizetes 8M/ev, tehat kerekperec igen jol fizetnek. De nem a reszvenyeseknek. . 5)Engem nem erdekelne mint befektetes. . 6)Az mas kerdes, hogy akarsz-e a tozsden kereskedni vele? Persze kimondottan shortterm alapon? Akkor annyit erdemes tudni, hogy 2006 ota tavalyig kb. 200Ft/rv szintre arazta be a piac a ceget. Es most hirtelen felkunkorodott aprilis ota 500-ra, ahogy az ML cegek tavaly osszel csinaltak. Volt mar ilyen 4iG-nel is, aztan 1 ev alatt vissza esett 170 Ft-ra. A tozsdei kapitalizacio 18.8Md reszveny, eppen 600Ft aron, az 11.3Mrd. A szokasos magyar BTC modjara kell tradelni. Amit lehet, most egy echo LPPL modell lehetseges, de innen mar szerintem nem sok van benne. Azert veszik a kisbefektetok, mert emelkedik. A riziko kover, csakis szoros stoploss-al. En forditva csinalnam: kivarni a mania topjat, aztan valami ugyes pozicio lefele.
A RIG-ben én is bull vagyok. Én sem várnék ennél nagyobb korrekciót, de ezt tartom a bull álláspontom szerint maximális korrekciós lehetőségnek, mint a bull melletti végső támasz. Ez az emelkedő trendcsatorna alja is.
1993 végén még 3%-on lévő amerikai kamatszint 1995 elejére 6%-ig emelkedett, és ez bedöntötte a mexikói pezót (mexikói/tequila válság), majd a dollár további erősödése (1995 nyarától 1998 nyaráig 30%-ot erősödött a dollár szélesebb indexe - lásd a grafikonon) a kelet-ázsiai devizák összeomlásához és az orosz államcsődhöz vezetett 1997-98-ban (a feltörekvő országok "eredendő bűne" és bukásának oka szinte mindig az hogy nem a saját devizájukban adósodnak el, lásd pl. Magyarország CHF-válság, 80-as évek eleje Latam-válság, 90-es évek ázsiai kistigrisek, most a törökök, stb,stb.). Az USA-ba visszamenekülő dollár 1998 után létrehozta a Nasdaq-buborékot, majd 2002-től egészen 2008 nyaráig gyengült a dollár, eközben létrehozva az évtized elejének nagy feltörekvő/fejlődő bikapiacát (illetve a túl alacsony kamatok és felpuhuló hitelezési standardok miatt a jelzálogpiaci buborékot). Amennyiben a 90-es évek vége valóban jó párhuzamként szolgál, akkor arra számíthatunk, hogy ez a fertőzés a feltörekvő országokból egy idő után átterjed a fejlettekre is. A visszamenekülő tőke egy idő után ott is megijedt, nem volt már hova bújni (1998 nyara) és ekkor az amerikai jegybanknak kellett beavatkoznia kamatvágásokkal stabilizálva a helyzetet. Valami hasonlóra számítanék most is: a feltörekvő országokban egyelőre elszigeteltnek tűnő események előbb vagy utóbb átpattannak a fejlettekre is, ott is növekedési aggodalmakat okozva. Amennyiben ez bekövetkezik, és a nagy tőzsdék éles eséssel reagálnak, akkor a Fed valószínűleg abbahagyja a kamatemelési ciklust, és az sem lehetetlen, hogy a QE-t is újrakezdi - ami ismét stabilizálhatja majd a világgazdaságot. Nagyjából ezt látom a legvalószínűbb útnak a következő 1-2 évben. By ZsidayPont azt mondja, amire Én is jutottam, hogy várhatjuk az arany emelkedését, ha az USD jelentősen és feltehetően hosszan még emelkedni fog, a kamatok is emelkednek még vagy két évig, akkor ezzel párhuzamosan még további aranyesésre kell számítani. Még az is lehet, hogy nem is kicsire. 93-98 között a Dow jellemzően emelkedett, az arany pedig jellemzően esett. Sőt a Dow még 2000. szeptember végéig emelkedett, majd elkezdte az eső szakaszt, ezután gyakorlatilag az arany innen kezde hosszú emelkedő szakaszát. Logika szerint 1. verzió: a Dow még tovább fog emelkedni, az arany meg esni, USD erősödik. 2. verzió: a Dow kb. ezeken a szinteken elkezd egy korrekciós szakaszt, amely nem lesz heves és nem lesz meredek (kb. 27% lassú lemorzsolódás), arany vagy stagnál, oldalazik vagy 1110-1130 USD közé lecsorog és onnan építkezik a korrekciós C pont felé 1590 USD-ig, USD erősödik. 3 verzió: a Dow még tovább fog emelkedni, az arany meg jelentősen esni 1000 USD alá, USD erősödik.
Sziasztok! Nem lenne túl egészséges, ha 11,5 mélységig korrigálna az árfolyam. A magam részéről ezt majdnem kizártnak tartom. Nálam a 12,37-12,18 környéki sáv (2018.08.30-i csúcs) a max korrekcióm, ami egyébként fibo 50%. Egyébiránt 13,44-13,61 már egy közepes erősségű támaszként szolgálhat a jövőben is, szóval nem kizárt hogy ennyi volt a korrekció. Következő alkalommal a 14,2 már a múlté lesz, ötödik próbálkozásra átrohan majd. A tegnapi esés több szempontból is jót tett szerintem az árfolyamnak: - egyrészt kikerült a túlvett zónából, erőlködött már és ennek a korrekciónak ideje volt; - másrészt egy egészen korrekt enyhén emelkedő oldalazaó csatorna alakult ki és óráson szépen fogta a 13,54. A mai napra visszaerősödést várok 13,9 környékére, hogy a jövő héten újabb kitörési kísérlet indulhasson. Szembetűnő, hogy az elmúlt hetek forgalma csökkent, amiből arra következtetek, hogy mindenki a tartásra rendezkedik be, ezáltal nem nagyon várok eladói nyomást.
Szerintem nem a % fog a legjobban szamitani; nagy kulonbseg van a kozott (FED hogyan folytatja a kamatemeleseket) hogy 15-25%-ot esik a piac 2-3honap alatt, vagy nehany nap alatt (5-10nap). Utobbi esetben megallnak ill. nagyobb esesnel akar fordithatnak a kamatemelesi elkepzelesen. Ha viszont honapok alatt csorog lefele a piac 2 elore (esik) 1-et hatra (emelkedik); akkor nem hiszem hogy a FED megtantorodna a kamatemelesektol, mert szeretnek minnel magasabbra vinni, hogy legyen mibol vagni, ha a visszaeses a recesszio bekoszontene.
ha nem lépnek közbe akkor nem fog megállni "27%-nál"... elvégre ez egy semmiből összeálmodódott "pénzzel" fújt ocsmányul nagy buborék... pontosan ezért fognak - jó sansszal - közbelépni... persze 100%-os garancia semmire sincsen... biztosat csak a "központi tervtanács" tagjai tudnak:)
Financial Forecasts
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.