Dehogy nem, tobb ceget is figyelek; de egyelore a goldmoney ami rendesen mukodik, viszont naluk ha kered a leszallitast csak ( 3 kilencest szallitanak) viszont ha jol emlekszem mar vagy 50-100$-al is el lehet kezdeni a befektetest, es meg debit kartyat is adnak a szamla moge, a szamladat pedig arany fedezi....de neked kisebb problemam volt a szamla nyitassal mert 2-os allampolgar vagyok es szerettem volna magan es ceges szamlat...szoval nem voltam 100%-ban megelegedve veluk!
Nem tudom nezted-e a Gold-backed Digital Cash ideat. (ket kedvenc temad egyben) . Ez total uj otlet, az ezer eves arany hatterrel kombinaljak a moden kripokat. Osszehoztak egy arany keszletet, a Royal Canada MInt-ben, es a platform neve VaultChain. Lenyegeben a regi aranypenz uj formaja, a usereknek van cyberwallet-ja, mint a bitcoin-nal. Ez persze foleg a fizikai arany kereskedes viszonylag magas koltseget probalja leszoritani az arannyal kereskedok szamara, szoval van pozitiv ertelme is. . Mindenkeppen elonyben reszesitenem a hatter nelkuli cybermoney-hoz kepest. Ha nepszeru lesz, akkor a regi arany-kedvelok valos penzzel kereskedhetnek. Nyilvan ennek is hatranya, peldaul mig a bitcoin decentralizalt es igy nem konnyu az allamnak ratenni a kezet, addig ennek az arany-fedezetet sajnos elerhetik es akar lefoglahatjak. Jo lenne valami modon 10-30 orszagba szetosztott aranyfedezettel dolgozni, dehat ez odebb van.
Szia, azt se feledjuk, hogy azok az emberek akik meghatarozo szerepet toltottek be az arany, ezust, rez kitermelesben az elmult 30 evben; jelenleg eleg nagy penzel fogadnak arra hogy hamarosan (nem 5 perc mulva); hanem nehany honap 1-2 even belul ez a szektor jelentos emelkedes ele nezhet. Rob McEwen peldaul extra 25millio$-t rakott be a sajat vagyonabol a MUX-ba; Ross Beaty 50-60milliot tett bele az Equinox Goldba es jo nehany hasonlo nev is jelentosebb osszeget kulonitett el erre a szektorra. Nem hiszem hogy unalmukba szorjak csak a penzt, inkabb ugy gondolom, hogy ok tudjak hogy nagyon kozel vagyunk a ciklus melypontjahoz; es most lehet felvasarolni ertekuk alatt a banyakat; erteket teremteni. A ciklus vege fele pedig eladjak ill. el fogjak fogadni a felvasarlasi ajanlatot ill. megosztjak szerencsejuket a batrabbakkal. Nem kell nagy fantazia ahoz, hogyha a kovetkezo 6-18honapban az usa kotvenypiacairol es rv piacairol tavozo tokenek mondjuk csak nehany %-a ebben a szektorban szeretne befektetesre talalni akkor nagyon komoly emelkedes, rally johet.
Mi köze a kettőnek egymáshoz? Az egy dolog, hogy az arany utáni érdeklődés az ékszer és a befektetési oldalon csökken és az is egy másik dolog, hogy az aranyra épülő papírígérvénnyel spekulálnak, mert manapság divat spekulálni még a piaci hangulattal és az időjárással is. Tehát más a termék és más a spekuláció iránti érdeklődés, és a kettőt nem szabad összekeverni.
Az ASIC számításokat az arany világszervezetében konszenzussal elfogadott egységes számítási módszertan adja. Mikor ezt elfogadták, nem az volt a cél, hogy a befektetőket kábítsák vagy etessék meg. Az a lényeg, hogy az ASIC és a valós kitermeléssel keletkező költségek két külön tételcsoportot tartalmaz. Persze ez nem jelenti azt, hogy extrém árazás ettől még ne jöhetne létre, legyen az 800 vagy 2000 USD aranyár.
@czm az előző persze neked ment... és arról se feledkezzünk el, hogy a "fantasztikus" USA tőzsde se nagyon szól másról mint monetáris inflációról, illetve a piacok végtelen eltorzításáról és a lakosság hazárdjátékra való ösztönzéséről... katasztrofális jövőképet vetít előre ez az ámokfutás...
jelenleg 180-szor több COMEX papírezüst és 90-szer több COMEX papírarany van a piacon mint amennyi fizikai fém a COMEX raktárakban... egy kissé hektikus érdeklődés ez ahhoz képest, hogy "kimentek a divatból"... mondjál nekem még egy olyan piacot amelyik ilyen elmebeteg tőkeáttétellel megy!
1970 táján is effélével etették a jónépet... megjegyzem a JPM mániákus fizikai fémfelhalmozása/érdeklődése sok mindenre utal csak arra nem hogy "kimentek a divatból"...
Megjott a Barrons kedve is az olajszerviz temahoz. Hoztak egy eros cikket RIG kilatasairol. A hetvegen 300e invesztor fogja olvasni. Meg lennek lepodve, ha hetfon nem latszana meg az arfolyamon. Itt a cikk. +++++++++++++++++++ Transocean’s Storm-Tossed Stock Can Ride Gains in Oil, Stronger Economy
By
Ben Levisohn
Oct. 5, 2018 8:51 p.m. ET
Since topping out in 2008, Transocean has been where money goes to die. It might be ready to come back to life.
The last decade has been painful for anyone who owned Transocean (ticker: RIG). The offshore driller’s shares have tumbled more than 80% over the past 10 years and have yet to recover from the drubbing they took first during the financial crisis, and then again when oil prices collapsed starting in 2014.
With oil prices rising, however, Transocean’s stock, though volatile, appears to have found a bottom. And with business conditions improving along with crude prices, Transocean could be set to do something it hasn’t done in a long while—go up and stay up. That doesn’t make Transocean a safe play, by any means. Its stock has gained 28% this year but has suffered two drops of more than 24% during that period. Its shares are most certainly not for the faint of heart. “It’s wildly volatile,” says Rich Ross, head of technical analysis at Evercore ISI. “The pullbacks are not your gentle dips.”
Yet Ross is encouraged by how Transocean’s stock has been acting. The stock, for instance surged 29% from Sept. 9 through Sept. 25, a period that followed its announced deal to acquire
Ocean Rig UDW
(ORIG). In the past, such rallies had been greeted with sharp pullbacks, but not this time. Transocean’s stock has declined just 2.1% during the past week.
“Anyone can take the gains, but you have to hold the gains,” Ross says. “It gives me further confidence that the stock can push out from short-term resistance.” The technical story wouldn’t matter as much if Transocean’s fundamental story weren’t also compelling. In upgrading shares of Transocean on Sept. 20, RBC Capital Markets analyst Kurt Hallead argued that the rig market was finally beginning to rebound from its lowest level in more than 30 years. Rig-utilization rates dropped under 60% during oil’s crash, something that hadn’t happened since 1985. Utilization is starting to improve, however, and if that’s the case, there could be lots of upside left in Transocean’s stock. After it bottomed in 1985, the average offshore driller gained 40% for two consecutive years, Hallead explains.
There’s a good reason for those gains—higher utilization means higher prices paid to use the rigs. For instance, Hallead expects utilization of ultra-deepwater rigs to hit 85% by 2022, up from 54% now. As a result, he estimates that rates will rise to $400,000 a day, from between $150,000 to $160,000 now. He estimates Transocean could earn $2.94 a share in 2022, up from his previous estimate for $1.35. Based on those numbers, Hallead raised his price target on Transocean to $30 from $15, implying a potential gain of 120% from Friday’s close of $13.66.
But let’s not get ahead of ourselves. Transocean first needs to break through resistance at around $14 a share, Evercore’s Ross says. The stock faces another roadblock around $16.50. But if that breaks, it would have room to hit $25 a share.
Yes, that’s a gain of more than 80%. But remember, Transocean was a $161 stock back in May 2008, and such a gain would still leave it 80% below its all-time high. “Percentages get squishy when stocks get compressed like that,” Ross says.
We’d be happy for Transocean to hit $16, which would be a 17% gain. +++++++++++++++++
Hol elsz te milyen mese vilagban? A piac nagyon keves termek es eszkoz arat hatarozza meg! Velemenyem szerint nem kellene allast foglalnod ill. velemenyt nyilvanitanod olyan dolgokrol amivel kapcsolatban nagyon hianyos ismereteid vannak. A befektetesi bankok ar manipulacioja egeszen erdekes szintre tolt jo nehany eszkoz osztalyt. Tudom hogy nem vagy kepben, de az usaban, au-ban es kanadaban kezdenek politikai szervezetek letre jonni ahol is a bankrendszer reformjat akarjak elerni, es a torveny javaslatok mar be lettek adva a parlament ill. a torvenyhozas ele. Ha jelentosebb megtakaritassal rendelkezel akkor velemenyem szerint nem artana ha rendelkeznel fizikai arannyal; ill. ha jelentosebb rv piaci portfolioval akkor talan itt lenne az ideje a korabban jol teljesito rv-ekrol atsulyozni nehany nemesfem kitermelore. Azok aki ebben a szektorban sikeresek voltak az elmult 3-4 evtizedben a sajat vagyonuk eleg nagy reszet kezdtek ebbe a szektorba befektetni megint.
Ez így van, csak a "termék" árát nem ők mozgatják, a piac határozza meg, a termelők meg sodródnak az árral. Voltam
egy előadáson, ahol azt mondták a nemesfémek kimentek a divatból, a
befektetők már máshogy tekintenek rájuk. Annak ellenére, hogy a
jegybankok folyamatosan vásárolják a fizikai aranyat, mégsem emelkedik
az ára, úgy látszik mások szívesen szabadulnak tőle.
Financial Forecasts
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.