Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2021. 09. 03. 18:25
Előzmény: #49271  lngnl
#49280
Ha már kriptó......nincs új a nap alatt.
Ha a fed nem öntené az ingyen dollárt a piacra, szépen bezuhanna az egész.
Ha nem varázsolnak elő naponta több százmillió tethert, akkor a coinpiac esik.
Augusztus elsejével a tether kft újra elkezdte szórni a piacra a stbilcoinjait. Meg is látszik a piacon.
Egy hónap alatt 5 milliárd dollárért pumpálták a piacot, csak ma 1 milliárdot dobtak piacra, de nem csak ez az egy coingyár működik.
https://coinmarketcap.com/currencies/tether/
https://coinmarketcap.com/currencies/usd-coin/
https://coinmarketcap.com/currencies/multi-collateral-dai/
https://coinmarketcap.com/currencies/terrausd/
A grafikonnál a market cap-ra kell bökni és már látni is a coinfed működését.
new1 2021. 09. 03. 18:15
Előzmény: #49257  szieszta
#49279
mara , riot aki idegenkedik a kryptóktól ( én is)
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 09. 03. 18:15
Előzmény: #49277  bankos
#49278
igen ezt hívták kalákának, akkoriban a társadalomban nagyjából összetartás volt, mindenki utálta a komcsikat mint elnyomókat, ezek sokszor maguk is MSZMP tagok voltak egyébként....
bankos
bankos 2021. 09. 03. 18:08
Előzmény: #49275  szieszta
#49277
Nekem mindig nagyanyám mesélte amikor ők építkeztek a 70-es évek elején , ők èpítettèk két kèzzel a házat .. jött rokon ,haver barát , szomszéd ..volt aki kőműves volt volt aki ács, volt aki csak èrtett a dolgokhoz.... Főztek egy jót minden nap, bor volt sok a pincèben. Aztán volt akinek segítettek korábban , volt akinek később vissza segítettek.. a lényeg benne,hogy nem volt munkadíj 
bankos
bankos 2021. 09. 03. 18:05
Előzmény: #49274  Feketefoton1
#49276
Én kisgyerek vagyok hozzátok képest , csak tanulhatok tőletek, ezért is szeretem ezt a fórumot.. de legalább nem kínai sok minden , tekintve a közgazdász vègzettsègem
szieszta 2021. 09. 03. 18:04
Előzmény: #49270  lngnl
#49275

Azért építkeztek így akkoriban, mert mindig is így csinálták. Csak a leggazdagabb réteg építtetett, de ők meg saját erőből nem is lettek volna képesek megépíteni akkora kastélyokat.
Szerintem a városok felemelkedése hozta azt, hogy megszűntek ezek a közösségek és elszaporodtak a maszek cégek, amelyek már egy kis profizmust vittek az építőiparba.
Ebben az időben kezdtek el specializálódni a szakmák, amíg a szerelő autót javított, addig a kőműves meg építette a házát. Egymást kiegészítve dolgoztak, de már nem valamiért cserébe, hanem pénzért cserébe. Azzal tudtak fizetni bármiért.
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 09. 03. 17:57
Előzmény: #49261  pomperj
#49274
János ,azt hiszem nagyjából egyivásúak vagyunk, Te melyik intézetben voltál, én a 80-as években a HIKI-ben és a Sztakiban is dolgoztam...
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 09. 03. 17:52
#49273
közben a hosszú kötvények kamata meg 3-4BP-al feljebb kerültek, hétfőn USA-ban szünet...
szieszta 2021. 09. 03. 17:43
Előzmény: #49265  kajli_man
#49272

De ez nem szerencse volt. Hiszen senki nem tudta megcsinálni.
Nekem is volt nagyon sok ilyen "szerencsés" lehetőségem, amit végül nem használtam ki. A ´90-es években bagóért ajánlottak fel 400 hektárt, egy parcellán. Persze hitel kellett volna, bementem a bankba és azt mondták, nem kaphatok. A folyosón megállított egy alkalmazott, hogy van kiskapu. Vissza kell juttatni 20%-ot, de kérjek annyival többet. Nem mentem bele. Egy másik gazda meg igen.
Szerencséje volt? Nem, bátorsága. Végül olyan társaságba keveredett, szerintem a vagyona miatt, hogy egyik napról a másikra eltűnt.
Lehet én is így jártam volna.
lngnl 2021. 09. 03. 17:38
#49271
Es akkor tozsde: Kinai papirok jol tartjak magukat az elmult napok utan. Jovo het szerintem donto lesz.
Kriptokat nem tudom ki kereskedi itt, de ETH tesztelni fogja az ATHt, viszont BTC jol le van maradva hozza kepest. ADA es SOL viszont megy mint a raketa. Veluk egyutt megy a Coinbase is.
PLTR az elmult honapban szepen emelkedett, lassan ujra teszteli a 27.5 ot amit szerintem siman atvisz es akkor megindul az emelkedes vegre.
lngnl 2021. 09. 03. 17:32
Előzmény: #49254  szieszta
#49270
De miert epitkeztek igy az emberek akkoriban? Mert nem volt sok penzuk, senki nem epitett fel akkoriban egy hazat egyben, hanem lassan. Ezert vannak meg most is vakolatlan hazak. A masik meg azert mert nem volt Bau1980.Kft aki megcsinalta, mert nem lehetett valalkozni max. GMKzni. Igy az emberek csere munkaban oldottak meg nagyon talalekonyan.
lngnl 2021. 09. 03. 17:29
Előzmény: #49241  Törölt felhasználó
#49269
Ha gyerekkorodban nincsenek meg a lehetosegeid arra hogy tanulj es arra hogy azert intelgensebb emberek vegyenek korul, akkor eselyes nincs a kitoresre csak ha nagyon szerencses es nagyon szorgalmas vagy. Ezert van az hogy a mely szegenysegbe szuletett gyerekeknek kb 0 eselyuk van maguktol legalabb egy tarsadalmi osztalyt fentebb lepni. A mostani 30-40 es korosztaly nagy reszenek abban volt szerencseje hogy a szoci rendszerben volt egy alap eletszinvonal egy jo es ingyenes oktatas a rendszervaltas utan. Ha a szuleid toltak es figyeltek rad es volt egy kis eszed akkor egyebes ut volt az egyetem ahol ha az embernek volt egy kis esze akkor hianyszakmat tanult. Akkor meg nem volt a tarsadalom ennyire szetszakadva.
szieszta 2021. 09. 03. 17:27
Előzmény: #49256  Törölt felhasználó
#49268

Minden attól függ, hogy mit nevezünk szerencsének, vagy véletlennek. Minden mögött ott az ember, akinek döntenie, teljesítenie kell.
Még a lottó főnyeremény sem tisztán szerencse, mivel kellett tenni érte. Feladni a szelvényt, megkeresni a rávalót és még sorolhatnám.
A szerencse ritkán jön csak úgy. Mindig teszünk érte. Az egyik osztálytársam a fősuli után olyan ajánlatot kapott, hogy azóta is abból él. Szerencse?  Azért el kellett végeznie azt a szakot, ami miatt kiválasztották.
Édesanyám szokta mondani, látod, minden megoldódik. Nem oldódik meg semmi, én oldom meg, illetve más.
Dicaprio-nak is mekkora szerencséje volt, hogy feljutott a Titanicra :-)
Törölt felhasználó 2021. 09. 03. 17:16
Előzmény: #49264  pomperj
#49267
Hát ha valaki, akkor Te megérdemelted.
Már csak azért is, aminnyit lehet itt Tőled tanulni, mindezt ingyen.
ALANFED
ALANFED 2021. 09. 03. 17:11
Előzmény: #49261  pomperj
#49266
köszi a választ
kajli_man
kajli_man 2021. 09. 03. 17:11
Előzmény: #49264  pomperj
#49265
Elég jól jártál 👍
pomperj
pomperj 2021. 09. 03. 17:08
Előzmény: #49262  kajli_man
#49264
Abbol vettem egy 60m2 lakast a Rozsadombon, Endrodi utca, 3.4MFt, garazs included.
Es a legszebb, hogy az ado akkoriban 3% volt.
pomperj 2021. 09. 03. 17:07
Törölt hozzászólás
#49263
kajli_man
kajli_man 2021. 09. 03. 17:04
Előzmény: #49261  pomperj
#49262
Mai értéken mennyi lenne az a 6M? Mennyi volt akkoriban egy átlagfizes, amihez esetleg lehet viszonyítani?
pomperj
pomperj 2021. 09. 03. 16:58
Előzmény: #49255  ALANFED
#49261
Akkoriban az embargos COCOM listan voltak a nagyobb teljesitemenyu computerek
(ma  egy jobb PC  van akkora teljesitmeny, akkoriban megaflop-ban szamoltak, es az mar COCOM tiltolistas volt, nehogy katonai celokra hasznaljak, vagy plane Szovjetunioba tovabb exportaljak).
.
Egy nagy videki Acelmu, zavaros csereugylettel nemet ugyfeltol, tudott egy olyant vasarolni. 
A gepet leszallitottak, de az Op. rendszert biztonsag kedveert nehogy kideruljon a szarmazas, letoroltek.
De adtak operacios rendszert, 3 magnesszalagon. Nem volt senki, aki ra tudta tenni es installalni.
Mi akkor eppen egy olyan PJT (PolgarJogiTarsasag, a kesobbi  KFT elodje) alapitottunk, szoftver installalasra. A tudast a kutatointezetbol hoztuk. 
,
Elvallaltuk ketten, hogy egy nap alatt megcsinaljuk. Valamiert nagyon fontos volt, hogy a gep masnap mukodjon (nyilvan jott egy nagyfonok, atadni a szamitokozpontot). 
Nem is mi kertuk a penzt, egyszeruen felajanlottak, hogy annyi, ha megcsinaljuk.
Masnap a gep mukodott, 9 orakor feher kopenyben jott a delegacio, olloval a kezukben.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek