Topiknyitó: saru 2007. 05. 02. 16:07

Felbontották Kádár János sírját !  

Meggyalázták Kádár János sírját

2007. május 2. 14:15



Meggyalázták Kádár János síremlékét a fővárosi Fiumei úti temetőben szerdán - közölte a rendőrség az MTI-vel. Kormos Endre, a Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese elmondta: ismeretlenek leszedték Kádár János és felesége síremlékének márvány fedlapját, a földet pedig kidobálták. A történteket először a sírkert biztonsági őrsége észlelte. A VIII. kerületi kapitányság rongálás miatt rendelt el nyomozást, a helyszíni szemle jelenleg is tart - tette hozzá. Az MTI helyszínen tartózkodó tudósítója azt látta, hogy a temetőben a munkásmozgalomi panteonjára fekete festékkel gyalázkodó feliratot írtak: "Gyilkos és áruló szent földben nem nyughat". Ez az idézet a Kárpátia együttes "Neveket akarok hallani" című dalából származik.



A 2003-ban alakult magyar zenekar a Wikipedia nevű internetes lexikon szócikke szerint "magyar nemzeti-rock stílusú", "erős nemzeti identitású és revizionista" zenét játszik. A BRFK vizsgálja, hogy van-e köze a feliratnak a sírrongáláshoz.



A Magyar Kommunista Munkáspárt minden parlamenti és parlamenten kívüli párttól azt kéri: függetlenül attól, hogy mit gondolnak Kádár János történelmi szerepéről, ítéljék el a sírrongálást.



A Magyar Kommunista Munkáspárt elnöksége közleményben tudatta: a párt "mélységes aggodalmának és felháborodásának ad hangot Kádár János sírjának meggyalázása miatt", és elítélik mindazokat, akik a sírgyalázást elkövették, vagy elősegítették. A párt azt követeli, hogy a kormány "azonnal és a leghatározottabban ítélje el az eseményt", a nemzetbiztonsági szolgálatok és a rendőrség pedig találja meg a tetteseket.

(MTI)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
matgab 2007. 05. 08. 10:47
Előzmény: #464  Törölt felhasználó
#480
"Ország legjobban fizetet munkaválóival büszkélkedhetem... Gyerekek, az ilyen Let féle szó vicc színvonalra ne menjünk már le."

Anélkül is tudjuk, hogy ott az mszp-ben -szdsz-ben ti vagytok az országban a legjobban megfizetve, hogy leírnád...
Mi volt ez buxi, egy őszínte önvallomás?
fizetett... tenné hozzá magyar tanárod...
matgab 2007. 05. 08. 10:47
Előzmény: #464  Törölt felhasználó
#479
"Ország legjobban fizetet munkaválóival büszkélkedhetem... Gyerekek, az ilyen Let féle szó vicc színvonalra ne menjünk már le."

Anélkül is tudjuk, hogy ott az mszp-ben -szdsz-ben ti vagytok az országban a legjobban megfizetve, hogy leírnád...
Mi volt ez buxi, egy őszínte önvallomás?
fizetett... tenné hozzá magyar tanárod...
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 10:46
Előzmény: #476  Törölt felhasználó
#478
Nem.
Épp ezt mondom, gyurcsány az nem hagy a népnek semmit, mindent magának akar mindent ellop, ez rablókapitalizmus nem más.
Bár a politikai diktatúra jellege szinte ugyanaz, nem lőnek le, legfeljebb csak megvernek ha éppen arra jársz.
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 10:46
Előzmény: #476  Törölt felhasználó
#477
Na gyorsan végigfutottam, ne aggódj, rendre egzakt és tárgyilagos választ adok.
Ha bírok ...még nem tudom :)
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 10:44
Előzmény: #474  Törölt felhasználó
#476
Tehát a Gyurci ideális mindenkinek. Nem Gazdi?
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 10:44
Előzmény: #473  Törölt felhasználó
#475
Konki igazán megtisztelő, hogy ennyit írtál. Nincs erőm most átnézni, de ha érdekel a véleményem, leírom.
Ha nem érdekel, akkor is. :)
Anyázásmentesen, ahogy te is. (Bár nem olvastam végig, az elején nem volt benne. Ha a végén van, visszakapod...)
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 10:42
Előzmény: #473  Törölt felhasználó
#474
kosarat.

Egyéként tudjátok minden népnek megvan hogy milyen rendszerben tud boldogulni.
Az arra érettek ki tudják használni a demokráciát és a jogállamot a saját javukra.

DE A MAGYAR NEM ILYEN!
Nekünk bizony puha diktatúra kell, olyan ahol nem lőnek, nem börtönöznek be, de megmodják mit csinálj, és az állam lop is de marad is neked is....szóval tipikusan a gulyáskommunizmus kell a népnek.

és ezzel még büszkék is lehetünk magunkra, mert vannak népek akiknek meg csak a polgárháború meg keménydiktatúra a normális.
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 10:39
Előzmény: #472  Törölt felhasználó
#473
Összességében a fogyasztói kosrata kell nézni, és akárki akármit mond az a 8000 Ft többet ért mint a mai 80.000 körüli átlagfizu...
mertugye a legolcsóbb teszkó kenyér is vagy 100 Ft az meg ugye cca.30X, ilyen olyan számlákról nem is szólva.

Az igazság az hogy mióta nincs kádár, nyomorog a nép.

Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 10:37
Előzmény: #470  Törölt felhasználó
#472
persze de amikor 3-6 ft os kenyér volt akkor a fizetés is valahol 8000 ft körül volt !nem?
matgab 2007. 05. 08. 10:36
Előzmény: #464  Törölt felhasználó
#471
"Ország legjobban fizetet munkaválóival büszkélkedhetem... Gyerekek, az ilyen Let féle szó vicc színvonalra ne menjünk már le."

Anélkül is tudjuk, hogy ott az mszp-ben -szdsz-ben ti vagytok az országban a legjobban megfizetve, hogy leírnád...
Mi volt ez buxi, egy őszínte önvallomás?
fizetett... tenné hozzá magyar tanárod...
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 10:33
Előzmény: #466  Törölt felhasználó
#470
Kádár János bácsi gyere vissza!
Sír a nép a 3-6-as kenyérért, tejért!
Ha nem lenne teszkó gazdaságos mindannyian éhendöglenénk!

és ez a nép inkább éhendöglik mint hogy forradalmat csináljon!
Nézzétek majd meg a franciákat, azok nem fognak bohóckodni mint mi márc 15-én!
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 10:33
Előzmény: #467  Törölt felhasználó
#469
Nem mi nem használunk fidesz közeli módszereket, felezem velük a netto hasznot. Igy Ők is fogyasztóként tudnak a piacra lépni+ motiváltak. re Rapi
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 10:30
Előzmény: #466  Törölt felhasználó
#468
Keményen jobbos felelőség. Mindenki hule aki szegényebb nála, de ha Ő szegényedik (hule az üzlethez) akkor a vezetőit szídja.
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 10:30
Előzmény: #464  Törölt felhasználó
#467
elválasztod őket a munkától UTE?
vagyis számlagyár?
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 10:25
Előzmény: #429  Törölt felhasználó
#466
DLPH

Akkor :
"Éhező, nyomorgó nyomorult megvezetett MSZP szavazók tömege, faisztázás, szélsőjobbozás, problémák nincsenek (tiszta Göbbels) , csak épp nincs pénz.

Az ország fele nyomorgó,éhező, a havi fizetéséből a becsületes munkájából megélni nem tudó ember.
Ezek a tények Konki. Ezt akarod kidumálni? "

Nos. Amit a legjobban útálok az az, amikor valaki lefele mutogat "az éhező, nyomorgó embertömeg"-re és ezt használja az aktuálpolitika fegyvereként. Cetas hasonló beírásaira fejtettem már ki ezzel kapcsolatos álláspontomat, de neked újból megteszem.
1. Először is induljunk ki abból, hogy az Orbán kormány regnálásának végén nem voltak nyomorgó emberek. (Mert ha mégis, nincs mit egymás szemére vetnünk.) Azt követően a Meggyesy kormány majd később a Gyurcsány kormány 2006-ig milyen intézkedéseket hozott, amely ezen a helyzeten negatívan változtatott volna. Tudtommal éppenséggel adott és nem elvett, különben mitől lenne az áht hiány akkora, amekkora. (Most azt a verziót, mely szerint ellopták, kérlek ne hozd fel.)
Nos tehát itt vagyunk 2006-ban, amikor is a statisztikák szerint 2000 óta 35%-os reáljövedelem növekedés következett be. Elmondhatjuk szerintem, hogy az előző kormányzati ciklus alatt az életszínvonal nem csökkent (az Orbán-féle "rosszabbul élünk, mint négy éve" kampányszlogen még az érintettek szerint sem volt igaz. Mitől éltünk volna rosszabbul?)
2. 2006 Megszorító intézkedések.
Ezzel kapcsolatban két meglátásom van.
a) Egy 2006 őszén elindított, hatását kb. 2007 elejétől kifejtő stabilizációs csomag nem dönt nyomorba pár hónap alatt senkit.
b) A stabilizációs csomag hatásai elsődlegesen a középosztályt érintette kisebb-nagyobb mértékben, semmiképpen nem a társadalom legalján, a munkanélküli és egyéb segélyből családi pótlékból vagy alkalmi munkákból élőket. Ha mégis van olyan intézkedés, amely elkerülte a figyelmemet, örömmel veszem, ha jelzed.
Ha tehát a ők továbbra is nyomorognak, az nem a Gyurcsány-kormány műve. Az egyszerűen egy helyzet, amely 1990 óta áll fenn és aminek sok összetevője van.
Részben sok köztük a tanulatlan, aki ezért nem kap munkát.
Sok az, aki nem is akar dolgozni, mert nem szokott hozzá. Alkalmi munkát is csak azért végez ha végez, hogy meg legyen a betevő piája.
Sok a magát lerokkantosító, aki a rokkantsági nyugdíjból élve próbál fennmaradni, holott sok közülük tudna dolgozni.
Nem állítom tehát, hogy Magyarországon nincsenek nyomorgó emberek. De mindegyiket a Gyurcsány-kormány intézkedéseinek a következményeként beállítani demagógia.

Sajna érvrendszeredben te is a legkisebb ellenállást választod - intézkedéseivel a kormány tönkreteszi az országot, éhezésbe, nyomorba dönti az embereket. Ez baromi jól hangzik, ezt fujja Orbán, Navracsics, Szíjjártó és Mikola is.
Rajtam számon kéred, hogy a kormány kommunikációját fújom vissza? Te pedig mi mást teszel, mint az ellenzék kommunikációját ismételgeted. Miközben semmi konkrét olyan intézkedést nem tudsz mondani, amelynek révén valóban bekövetkezett volna a "genocidium".

Az általad felsorolt vagyontárgyak hollétére, pontosabban tulajdonjogának változására vonatkozóan sajnos nem szolgálhatok érdemi információval, így elszámolást sem tudok neked adni. Kérdéseket azonban én is tudok feltenni:
Hol az MDF-FIDESZ közös székház eladásából befolyt pénz? Hol a Cenrum Kft-ben maradt tartozás, hol van Kaya Ibrahim és Josip Tot? Hogy lett Orbán papa milliárdos vállalkozó, hogy került jó néhány tokaji földterület az Orbán család tulajdonába? És ezek csak az ismertebb ügyek.

Miért kérsz a "kommunistákon" számon olyan "bűnt", amit a sajátjaid is elkövettek. Mindenki, aki a hatalom közelébe kerül, igyekszik kihasználni a lehetőségeket. Ezzel nem felmentem őket, pusztán tényként kezelem. Csak ne tegyünk különbséget köztük aszerint, hogy nekem szimpatikusak-e avagy sem.

Mellesleg te is abból zsírosodsz, amiből a másik nyomorog: ahhoz, hogy neked bejöjjön egy részvényből nyereség, sok más részvényesnek hatalmas vesztesége keletkezik. Csak te szerencsésebben forgattad a zsetonod vagy mert előrelátóbb voltál, mint a másik.
Attól én egyébként nem lettem szegényebb, hogy valaki olyan szerezte meg esetleg egy állami ingatlan tulajdonjogát, aki nekem nem tetszik. Az áron persze lehet vitatkozni, de arról mindig lehet.

Hát nem tudom, hogy válaszoltam-e mindenre vagy kifejtettem-e minden gondolatomat.

Csak egyet kérek: válaszodban ne engem fikázz, hanem a leírtakban megfogalmazódott kérdésekre igyekezz egzakt választ adni.
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 10:24
Előzmény: #464  Törölt felhasználó
#465
Inkább maradjunk a buxer - i szinvonalnál, mint a legutóbbi is?!

"Ez a jobbos kriptofil aberáció életszerű! Újre temetések, konzervatív mumiák... :-) off"
Büszke lehetsz rá!

Akár csak a bruttó 80K-s csúcsbérre!!!

És ha már összeakadtunk!
Mit szólsz a piramisok "feltáróihoz", azok is hullarablók voltak???
Vagy az idő mindent megszépít, még a Kádár-diktatúra sötét időszakát is, ami elmédet ilyen menthetetlenül "beárnyékolta" (ha már személyeskedsz!).
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 10:12
Előzmény: #463  Törölt felhasználó
#464
Ország legjobban fizetet munkaválóival büszkélkedhetem... Gyerekek, az ilyen Let féle szó vicc színvonalra ne menjünk már le.
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 10:09
Előzmény: #460  Törölt felhasználó
#463
Biztosan nagyon szar érzés lehet részegen kilépve a kaszinóból, egy hajléktalanná vált volt proletárt az ég madarai által leszarva látni, amint éppen megkezdi a napi szelektív hulladékgyűjtését. ...ahogy a borostás fogatlalan alkooltól bűzlő képpel rád tekint, és azt mondja: Jóeggelt UTE elvtárs!
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 10:09
Előzmény: #461  Törölt felhasználó
#462
"békén" csak leég a kajám...

ha morbid lennék - aláirtam volna : J & M
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 10:06
Előzmény: #452  Törölt felhasználó
#461
igazad van conqi a halottak bén kell hagyni!

nekem az élők elég bajt jelentenek!

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek