Topiknyitó: saru 2007. 05. 02. 16:07

Felbontották Kádár János sírját !  

Meggyalázták Kádár János sírját

2007. május 2. 14:15



Meggyalázták Kádár János síremlékét a fővárosi Fiumei úti temetőben szerdán - közölte a rendőrség az MTI-vel. Kormos Endre, a Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese elmondta: ismeretlenek leszedték Kádár János és felesége síremlékének márvány fedlapját, a földet pedig kidobálták. A történteket először a sírkert biztonsági őrsége észlelte. A VIII. kerületi kapitányság rongálás miatt rendelt el nyomozást, a helyszíni szemle jelenleg is tart - tette hozzá. Az MTI helyszínen tartózkodó tudósítója azt látta, hogy a temetőben a munkásmozgalomi panteonjára fekete festékkel gyalázkodó feliratot írtak: "Gyilkos és áruló szent földben nem nyughat". Ez az idézet a Kárpátia együttes "Neveket akarok hallani" című dalából származik.



A 2003-ban alakult magyar zenekar a Wikipedia nevű internetes lexikon szócikke szerint "magyar nemzeti-rock stílusú", "erős nemzeti identitású és revizionista" zenét játszik. A BRFK vizsgálja, hogy van-e köze a feliratnak a sírrongáláshoz.



A Magyar Kommunista Munkáspárt minden parlamenti és parlamenten kívüli párttól azt kéri: függetlenül attól, hogy mit gondolnak Kádár János történelmi szerepéről, ítéljék el a sírrongálást.



A Magyar Kommunista Munkáspárt elnöksége közleményben tudatta: a párt "mélységes aggodalmának és felháborodásának ad hangot Kádár János sírjának meggyalázása miatt", és elítélik mindazokat, akik a sírgyalázást elkövették, vagy elősegítették. A párt azt követeli, hogy a kormány "azonnal és a leghatározottabban ítélje el az eseményt", a nemzetbiztonsági szolgálatok és a rendőrség pedig találja meg a tetteseket.

(MTI)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 07:34
Előzmény: #439  klikk
#440
de ez nem olyan kutya!!!!!

ez a kutya híres emberek sírjára vigyáz!

ez a kutya gondolod nem kap sertéspörköltett reggelire ?ebédre meg babgulyást????
még a vacsorája is külömb mint kádáré volt! :)))
klikk
klikk 2007. 05. 08. 07:30
Előzmény: #438  Törölt felhasználó
#439
Butus Koi..:))

a kutya megenné a csontokat..))
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 07:19
Előzmény: #437  Törölt felhasználó
#438
oszt kutya nincs?
vagy az is alszik???
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 01:17
Előzmény: #436  Törölt felhasználó
#437
Na végre elpihentetek...

Mer itt a temetőben, ahol éjjeli őrként mint tevékenykedem, azé tudunk mink is alunnyi, mer van azé rá időnk.
Bár mostanában elég nagy fejetlenség uralkodik itten
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 00:47
Előzmény: #434  Törölt felhasználó
#436
Rossz linket tettem be:
link
link
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 00:38
Előzmény: #433  Törölt felhasználó
#435
na mer hogy dolgozik a vámos????
hát fülesre!!!! :)))

biztos igy vigyáztak a sírra is!
tudták hogy hol tudnak bejönni ,ugy ,hogy ne vegyék észre öket ,de mégse tudták megakadályozni!
na és miért?????
mert nem gondolták ,hogy valaki feltörheti a sírt!

én meg azt kérdezném meg ,hogy akiket odaállitotak ,hogy őrizék a sírt ,azoknak nem esett le hogy ök azért vannak ott????

............kevés volt az ember............
ja! én meg kevés adot fizettem be!:))

Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 00:33
Előzmény: #424  Törölt felhasználó
#434
Yesterday
"Eddig két pedofil-ügy volt a magyar politikában, mindegyik esetben szadeszes képviselő volt az érintett."

A pedofíliának nincs ideológiai kötődése. Íme egy Fideszes (pontosabban Fidesz-MDF) eset:
Malinák Árpád
link

Csak, hogy tényszerűek legyünk...
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 00:27
Előzmény: #432  Törölt felhasználó
#433
ma votl az m1 en hogy nyamtatogépeket hurcolásztak az euban,igy 4.5 milliárd forint adocsalást tudtak összehozni! :))

vagy a másik !
cukort szállitotak a szlovákoknak de csak papíron!!!!:))))))

Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 00:25
Előzmény: #430  Törölt felhasználó
#432
hozott ,anyagbol dolgoztak!:))))

a brigád után ,volt a gmk!
hamár ugyis hazalopta, akkor nem mindegy?

KFT,BT,RT
síkasztás, lopás,csalás,hazudgálás................

de a törvény ,mindkét oldalt védi! :)))

vagy elkapják ,vagy megúsza!
kockázat, rizikó!

de hogy ebböl példakép legyen!!!!!!
itt valami, nagy baj lehet akkor!


Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 00:25
Előzmény: #430  Törölt felhasználó
#431
Az utóbbi? De édi vagy. Jól van, megvárom. Szunnyancs egy nagyot. Szép álmokat !
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 00:21
Előzmény: #429  Törölt felhasználó
#430
Az utóbbi. De most már álmos vagyok, majd holnap válaszolok érdemben.
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 00:11
Előzmény: #423  Törölt felhasználó
#429
Nem? Nem akarja senki tönkretenni?
Ez nem szándék Konki, hanem már maga a valóság.

Éhező, nyomorgó nyomorult megvezetett MSZP szavazók tömege, faisztázás, szélsőjobbozás, problémák nincsenek (tiszta Göbbels) , csak épp nincs pénz.

Az ország fele nyomorgó,éhező, a havi fizetéséből a becsületes munkájából megélni nem tudó ember.
Ezek a tények Konki. Ezt akarod kidumálni?
Ide jársz megmagyarázni, hogy ez miért van jól.

Felvirágoztatás? Miközben a politikusok milliárdossá vedlett ex-kommunistákból állnak? Egyem a szíveteket. A hülyítésből sosem elég. De meddig lehet ezt csinálni?

Elég egy csepp, és vége. Kiszolgálni a globális tőkét orcátlanul?

"Miért lehet büntetlenül tolvajnak bélyegezni embereket? " -kérded.
Büntetlenül? Elég nagy büntetés vagy te nekem. Nézzük csak. Kérem Csillebércre, Röjtökmuzsaj SZOT üdülőre, kérem Balatonfenyves KISZ táboraira,- de tudod mit? - kérem az összes KISZ vagyonra az elszámolást. Itt és most.

Aztán majd eldöntöm, hogy ügyes üzletemberek, vagy orcátlan hazug gazember disznó tolvajok. Oksa?

Te Konki ezek abból zsírosodnak, amiből a másik nyomorog és lassan éhenhal. Mi a francot akarsz ezen megmagyarázni?

Vagy te vagy nagyon hülye, vagy engem nézel annak.
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 00:03
Előzmény: #427  Törölt felhasználó
#428
pedig kádár ,ha élt volna ,biztos nem szavazot volna rájuk!
Törölt felhasználó 2007. 05. 08. 00:02
Előzmény: #426  Törölt felhasználó
#427
akkor lassan mondom, hogy jól értsétek ti is!!!!

NEm lesz vizitdíj!!!!!!!
aki azt mondja, hogy lesz ,az hazúdik!!!!!!!:))))

csak tudnám ehez miért kellet kádár sírját megsérteni????

Törölt felhasználó 2007. 05. 07. 23:59
Előzmény: #425  Törölt felhasználó
#426
akkor köztük kuncze volt a legokosabb! :)))

de akkor jol át... ta a fejüket!! :)))
igaz a választokét is!

Törölt felhasználó 2007. 05. 07. 23:56
Előzmény: #422  Törölt felhasználó
#425
Kádár reális megítélése szerintem még várat magára. Nem szabad a ma szemszögéből megítélni a tevékenységét. Volt szerencsém élni az ún. Kádár-korszakban, tehát személyes képem is van róla. Az olyan szélsőséges véleménnyel mint Moldováé nem lehet mit kezdeni. Csak a feszültséget és a szélsőséges indulatokat fokozza.

Véleményem szerint maga Kádár különben sokkal rendesebb fickó volt, mint a nevével fémjelzett rendszer. Legnagyobb bűne nem az volt, hogy kivégeztetett néhány száz embert 1956 után, mindig minden politikai rendszer ezt csinálta az ókortól napjainkig, ehhez képest a megtorlás nagysága nem tekinthető kirívónak. Félreértés ne essék: az én családom világéletében ellenzéki volt, s bőven megszenvedte az elmúlt redszert (kitelepítés, ávó, börtön).

Nem is az a baj Kádárral, hogy kiszolgálta a Szovjetuniót, minden csatlós országban ez történt. A környékbeli országokban (Románia, NDK, Csehszlovákia) alkalmazott módszerekhez képest Magyarországon tűrhető, elviselhető élet volt. Aránylag még ellenzékiként is. A fiatal bértopikolók nem emlékeznek például arra, hogy Romániában nem ment ki a mentő a 70 év feletti betegekért, ilyen esetek nálunk nem voltak.

Gazdasági hatékonyság szempontjából azt kell mondanom, hogy a Kádár-rendszer semmivel sem volt rosszabb mint a mai. Abban az időben is mindent hitelre építettek (a hetvenes évektől), most is. Az államadósság semmivel sem kevesebb, sőt! De közben épült jópár maradandó dolog, most szerintem sokkal kevesebb. A különség csak az, hogy most már gyakorlatilag nincs nemzeti vagyon, mert privatizálás címén egy posztkommunista körnek elkótyavetyélték.

Nem is a mai életszínvonalat kell hasonlítani az akkorihoz, hanem az akkor és a mostani életszínvonalat mondjuk Ausztriáéhoz, ahol 55-ig ugyanúgy szovjet csapatok állomásoztak. Vajon a relatív, Nyugat-Európához viszonyított átlagos életszínvonalunk jobb lett, emelkedett azóta? Sajnos nem hiszem.

Véleményem szerint Kádárnak a legnagyobb bűne az volt, hogy egy a környékbeli kommunista országokéhoz mért viszonylagos jóléttel (gyulyáskommunizmus) teljesen kiirtotta az emberekből a (polgári) öntudatot, vagyis azt a természetes önvédelmi mechanizmust, hogy nem lehet velünk mindent megcsinálni, hogy van bennünk civil kurázsi, mellyel készek vagyunk fellépni és képviselni a saját érdekeinket. Alattvalókat nevelt, s ennek viseljük minden nyűgét mind a mai napig.
yesterday
Törölt felhasználó 2007. 05. 07. 23:54
Előzmény: #422  Törölt felhasználó
#424
"Az SZDSZ tele van korrupciós ügyekkel." (Medgyesy Péter)

Eddig két pedofil-ügy volt a magyar politikában, mindegyik esetben szadeszes képviselő volt az érintett.
Törölt felhasználó 2007. 05. 07. 23:50
Előzmény: #418  Törölt felhasználó
#423
Ezt az országot senki nem akarja tönkreteni DLPH
Inkább azt mondanám, hogy különböző elképzelések vannak a felvirágoztatására.
Az amely mentén most történnek a dolgok, neked nem tetszik. Szíved joga kritizálni.
Nekem viszont kedvemre való. Ezt nem írhatom le?
Nem magyarázhatom, hogy szerintem miért jó az, ami történik?
Miért teszem? Nem fizet senki érte megnyugtatlak.
Egyszerűen azok a szélsőséges és illogikus megnyilatkozások izgatnak fel, amellyel nap mint nap találkozom itt némelyetek részéről.
A jelenlegi liberálisba hajló gazdaságpolitikát - mint írtam - lehet kritizálni, de miért kell a képviselőit mocskolni? Miért lehet büntetlenül tolvajnak bélyegezni embereket?

Ui: azért érdekelne mégis, hogy matgab e szempontból miért más? Mert amit szabad Jupiternek, azt nem szabad az ökörnek?
Demokráciában ez nem kielégítö válasz.
Törölt felhasználó 2007. 05. 07. 23:46
Előzmény: #421  Törölt felhasználó
#422
Szerintem tévedsz koi. Az egész szdsz szellemi fogyatékos, pedofil, pénzéhes mesügékből áll. Kuncze csak egy volt a sok közül, aki csak azért lehetett az szdsz elnöke, mert ő volt az egyedüli nem zsidó, és olyan, akinek a szülei nem voltak ávósok. (Ezt Bauer írta.) Ritka sötét társaság. A politikai élet legkártékonyabb eleme a rendszerváltás óta.
Törölt felhasználó 2007. 05. 07. 23:41
Előzmény: #420  Törölt felhasználó
#421
hamár szadesz !

Kuncze azért távozot ,mert igazábol ő volt az szdsz igazi buktatoja ,ő tehet arrol hogy az szdsz ide jutott!

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek